صدای معلم

عسگری نماینده کرج در نشست با معتمدین استان البرز :

حقوق معلمان رسمی با نماینده مجلس فاصله چندانی ندارد !

رضا قاسم پور/ خبرنگار صدای معلم

گروه اخبار - رضا قاسم پور/

مقایسه حقوق معلمان با نمایندگان مجلس

سه‌شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ نخستین نشست دکتر مهدی عسکری با معتمدین البرز برگزار شد. این دیدار دو ساعته با نماینده در خانه ملت کرج برگزار گردید.

در ابتدا مهندس محسنی دبیر مجمع معتمدین ضمن معرفی اعضاء حاضر، فلسفه وجودی تشکیلات را جمع‌آوری، پردازش مشکلات محلات، اصناف و انتقال و پیگیری آنها از مسئولین عنوان نموده افزود: مجمع به ریاست دکتر زالی به عنوان پلی بین مردم و مسئولین، خدمات شایانی را در طول سالیان فعالیتش به مردم شریف استان ارائه نموده است.

دکتر زالی رییس مجمع نیز پس از گریزی به مشکلات ملی و استانی افزود:
امکانات و منابع و نیروهای استان البرز عالی است، ولی به خاطر برخی مشکلات نتوانسته‌ایم از نعمات موجود به نحو شایسته استفاده کنیم.

وی در حوزه مسائل فرهنگی مقایسه‌ای بین ایران و ژاپن انجام داده گفت: چابک‌سازی دولت با واگذاری امور به بخش خصوصی، از مسائل اولویت‌دار ماست.
زالی افزود: از عنوان (البرز استان علم و فناوری) به جز تولید مقالات توسط دانشگاه‌ها خروجی دیگری نداشته‌ایم.

دکتر مخبر به عنوان نماینده کادر بهداشت و درمان گزارشی از شیوع، کنترل و فعالیت‌های کادر پزشکی و کمک‌های مؤمنانه صورت گرفته توسط گروه‌های جهادی در دوران کروناویروس ارائه نموده افزود: ویروس کرونا در محیط‌های مختلف علایم متفاوتی بروز می‌دهد. دکتر مخبر در جمع‌بندی تلاش‌های استانی در خصوص کرونا گفت: آمار البرز با توجه به تراکم جمعیتی آن آبرومندانه می‌باشد.

آقای کمالی دهقان پدر شهید از روی کار بودن افرادی در استان که در خلاف جهت نظرات رهبری و نظام عمل می‌کنند شاکی بوده افزود: بهتر است به جای این افراد از جوانان مستعد و متعهد در مسئولیت‌ها استفاده گردد.

مهندس فلاح‌پور دبیر مجمع خیرین البرز ضمن معرفی و تشریح فعالیت‌های مجمع گفت: فعالیت‌های مجمع بیشتر در جهت جذب کمک‌های خیرین برای رفع مشکلات بیمارستانی استان بوده و علی‌رغم تلاش‌های مختلف، البرز همچنان ۱۸۰۰ تخت بیمارستانی کمبود دارد.

مادر شهید دکتر صدرا میرزاجانی نیز از شناسایی محرومین و بی‌بضاعت‌ها و ارائه کمک‌های مؤمنانه به آنها خبر داد.

مهندس دستغیب به عنوان نماینده بخش خصوصی، گزارشی از توانمندی‌ها و آمادگی بخش خصوصی برای تشکیل کارگروه‌های تخصصی، مشاوره اقتصادی ارائه نمود.

رضا قاسم‌پور به عنوان نماینده فرهنگیان ، گزارشی از آخرین وضعیت آموزش و پرورش استان ارائه کرده افزود: تراکم دانش‌آموزی، فرسودگی مدارس دولتی، نبود سرانه، سقوط آزاد معیشت و منزلت معلمان از مشکلات این حوزه می‌باشد.
وی خواستار ارائه گزارش فصلی نماینده شده افزود: بهتر است به شائبه مهندسی انتخابات آتی شوراها و میان‌دوره‌ای مجلس که بر سر زبان‌هاست پاسخ مناسبی داده شود.

در ادامه دکتر‌ هشترودی به (تشکیل کمیسیون اقتصادی)، دکتر شکرزاده (مقایسه قیام‌های کربلا، انقلاب اسلامی و ماهیت فرهنگی آن)، دکتر رضایی (الگوسازی از تلاش‌های انجام شده استانی در اشل ملی) و... پرداختند.

در پایان " مهدی عسگری"  ضمن تشریح فعالیت‌های سه ماهه مجلس گفت: وضعیت کشور قابل قبول نبوده و دولت در حال خراب کردن اوضاع است. مثال عینی این ادعا بورس و حواشی آن می‌باشد. مجلس با ورود به موضوع بورس، لایحه دو فوریتی افزایش سرمایه شرکت‌های بزرگ را ارائه نموده است.
وی در ادامه به نوسانات بازار در خصوص خودرو و فولاد اشاره کرده گفت: نوسانات شدید قیمتی فولاد به دلیل چرخه معیوب بین بخشی است، چرا که فولاد تولید داخلی است و عامل بیرونی ندارد.
وی افزود: مجلس مجری نیست، بلکه ناظر بر اجرای قوانین مصوب و پیگیر مطالبات مردم می‌باشد.
عسگری افزود: مجلس با دولت فعلی هماهنگ نبوده و در تلاشیم دولت به بهانه گشایش اقتصادی، بدبختی برای مردم و زمین سوخته تحویل دولت انقلابی آتی ندهد.

مقایسه حقوق معلمان با نمایندگان مجلس

وی مسئله آب و حق‌آبه البرز را از مسائل اصلی استان عنوان کرده و گفت:
در حالی که ما ۴۰درصد از آب تهران را تأمین می‌کنیم، خود پنجاه میلیون متر مکعب آب کمبود داریم. با مجموعه تلاش‌های انجام شده در ماه‌های اخیر بخش زیادی از این مشکل مرتفع شده است.

عسگری در خصوص مسائل آموزش و پرورش افزود: سرانه آموزش و پرورش البرز پس از سیستان و بلوچستان از آخر اول بوده و ما در حال واقعی کردن مشکلات آموزشی استان هستیم. مشکل معلمان معیشتی و منزلتی نبوده و حقوق فرهنگیان رسمی افزایش خوبی داشته و با حقوق نماینده با این همه مسئولیت فاصله چندانی ندارد.

وی ضمن طرح مشکلات فضای مجازی و اختصاص ۵۰ درصد پهنای باند به آن گفت: در آموزش و پرورش؛ معلم، امکانات و کلیت سیستم روزآمد نیست.

عسگری با اشاره به مطالبه‌گری معتمدین و غیربومی بودن اکثریت مدیران افزود: یقه مدیران غیر بومی را بگیرید.

 

صدای معلم :

سایت تابناک - البرز چهارم اسفندماه 1398 در خبری نوشت :

«  مهدی عسگری به عنوان منتخب حوزه کرج، فردیس و اشتهارد در دور اول انتخابات راهی مجلس شورای اسلامی شد، متولد سال ۱۳۵۶ و صادره از کرج است.

وی کارشناسی خود را در رشته مهندسی متالوژی گرفته و در حال نگارش پایان‌نامه فوق لیسانس و دکتری در رشته  فلسفه و حکمت اسلامی است.

از جمله سوابق وی می‌توان به مشاور استاندار البرز در سال‌های ۹۱ و ۹۲، مؤسس و مدیر دانشگاه علمی_کاربردی مرکز فرهنگ و هنر البرز، مسؤول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرج از سال ۸۷ تا ۸۹، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از سال ۸۹ تا ۹۰ و دبیری شورای فرهنگ عمومی شهرستان کرج به مدت دو سال اشاره کرد.

وی که بر خلاف گمانه‌زنی‌ها پیروز انتخابات شد اخیراً لیست اموال خود را به شرح زیر اعلام کرده است:

یک باب واحد مسکونی در دهقان‌ویلای دوم، یک دستگاه خودرو ال ۹۰ ، یک باب واحد استیجاری برای فعالیت‌های کاری همسر و مبلغ مختصری پس انداز که بابت هزینه‌های تبلیغات منظور شده است.

پایان پیام/

مقایسه حقوق معلمان با نمایندگان مجلس


مقایسه حقوق معلمان با نمایندگان مجلس

پنج شنبه, 13 شهریور 1399 09:20 خوانده شده: 500 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +7 0 --
معلم 1399/06/13 - 10:43
هم دولت کارا را خراب میکنه و مجلس در حال سر وسامان دادن به اوضاع و هم حقوق معلم با حقوق نماینده تفاوت چندانی نداره. مرحبا به این راستگو و بر پدر بقیه دروغگوها.....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/13 - 21:18
کارهای بزرگ را هیچوقت به افراد ابله و از خدا بیخبر واگذار نکنید بعضی انسانها یا خیلی احمق هستن یا با احساس یک عده بازی میکنند یا موادی چیزی مصرف کرده اند
پاسخ + 0 0 --
معلم ناامید 1399/06/19 - 07:00
حاجی
حاجی بابایی
حاجی میرزایی
بابا آ.پ وزیر دلسوز معلم دانش اموز و حامی معیشت و منزلتشان میخواد نه حاج...
پاسخ + +4 0 --
خانم فرهنگ 1399/06/13 - 11:29
پس همکاران عزیز دیگه در انتخابات مجلس برای نامزد شدن تلاش نکنید
پاسخ + +4 0 --
دبیر مفت 1399/06/13 - 11:40
ای بر پدر آدم دروغگو. انقدر شایعه کردن نماینده ها زیاد میگیرن که ما باور کردیم. تازه فهمیدیم حقوق ما چقدر زیاده.
یه روز شایعه میکنن بنزین گرون شده. یه روز دیگه تورم. الکی میگن دلار شده خدا تومن و سکه شده خداتر تومن. شایعه رو قیمت ماشین و خونه که دیگه گفتن نداره همه میدونید.

خدا ریشه ی این شایعه سازها رو خشک کنه که دیگه نتونن با روح و روان ملت بازی کنن.
از این نماینده ی محترم هم صپاصگظاریم که ما را از خواب قفلط بیدار کردند و سادغانه با ما صحبت کردند.

ظاهرا پشت برگه ی فیش حقوقی ما ارقامی درج میشود که از آن بیخبریم و به حسابمان واریز نمیشود. وگرنه حقوق ما هم تنها اندکی با حقوق نماینده ها تفاوت دارد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/13 - 12:02
از نماینده محترم سپاسگزاریم ......
غفلت ...... صادقانه.....
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/06/13 - 12:24
در تبریز و مشهد فقرای مطلق حاشیه نشین ، روغن جامد را قاشق قاشق برای نیاز روزانه و روغن مایع را مقداری داخل کیسه فریزر و شیر خشک را نیر داخل کیسه اندکی می خرند.
من هالو هم باورم شد نماینده که 24 ساعت کار!!!!
می کند و 24 ساعت می خوابد و می خورد و عیش و نوش می کند، با من معلم حقوق برابر دارد. دلم سوخت برای شان.
شناسه خبر : 39122 / سایت نشان / 12 شهریور . 1399
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/13 - 13:53
همین نمایندگان مدعی باعث و بانی
چنین فلاکت هایی هستند.
سال چهارم نمایندگی شان ۱۱، ۱۲ نماینده
به دلیل انواع جرائم انجام شده ، بازداشت خواهند شد. مثل دوره بعد.


سیستم نظارتی آنقدر ضعیف است که
که آزادی بیش از حد با ترکیب نئشه
قدرت ، باعث پایمال حق همان پابرهنگان پای صندوق های رای
توسط این بینوایان می شود.
پاسخ + 0 0 --
Sajad 1399/06/23 - 17:23
من تازگی ها معلم شدم قبل از اون کارگر بودم و خیلی کار معلمان رو با کارگر ها مقایسه میکردم ولی وقتی خودم عملاً از طريق آزمون استخدامی معلم و شروع به کار کردم تازه فهمیدم که داشتم قضاوت میکردم اونم اشتباه معلم استاندارد بایستی غیر از معلمی ی مشاور خوب برای اولیای دانش آموزان و یک روانشناس خوب برای دانش آموزان و یک جامعه شناس و از همه مهمتر پژوهنده باشد ساعت ۱۲.۳۰ الی ۱۳ که از مدرسه برمیگرده تا ۱۰ الی ۱۱ شب کارهایی از قبیل مطالعه و تحقیق برای درس فردا، سوأل طرح کردن، تکالیف دانش آموزان رو ارزشیابی کردنند و.. ولی از همه‌ی این ها گذشته واقعا کار معلمان سخت اینو باور کنید تا معلم نشید و نرید سر کلاس درس عملاً درس ندید متوجه نمیشید ی چیزایی است که فقط فقط فقط باید معلم باشی تا درک کنی برید تحقیق سازمان جهانی رو در مورد شغل های مختلف بخونید با دلیل شغل معلمی رو جز شغل های سخت معرفی کرده کارمند دولت شغلش استرس نداره معلمی داره ولی کارمند ساعت ۲بعداظهر میره و پشت سر شم نگاه نمیکنه ولی معلم چی فقط معلم ها میدونند این برخی ها کار معلمی رو با کار کارگر ها مقایسه

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور