صدای معلم

حدادی نماینده شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در نشست شورای آموزش و پرورش استان البرز :

شورای عالی آموزش و پرورش باید " پژوهش محور " بوده و مشکلات این دستگاه را اولویت بندی کند

رضا قاسم پور/ خبرنگار صدای معلم

گروه اخبار/

موضوع  " الزام دعوت از خبرنگاران و رسانه ها به جلسات شوراهای آموزش و پرورش استان ، شهرستان و مناطق "  برای نخستین بار توسط « صدای معلم » مطرح و با پی گیری های این رسانه به عنوان یک دستور العمل از سوی وزارت آموزش و پرورش به سراسر کشور ارسال گردید . ( این جا )

بدون تردید اجرای درست و کامل این مهم و سایر موضوعات راهبردی پیش از اقدام مسئولان به حساس بودن و میزان مطالبه گری رسانه ها و کنش گران حوزه عمومی در آموزش و پرورش بستگی دارد .

« رضا قاسم پور » خبرنگار این رسانه که در شورای آموزش و پرورش استان البرز برای نخستین بار حضور یافته گزارشی به رشته تحریر درآورده است .

« صدای معلم » در این راستا از قانون مندی و توجه به حوزه رسانه از سوی مدیر کل آموزش و پرورش این استان تشکر می کند .

 

وظیفه شورای عالی آموزش و پرورش

پنج‌شنبه ۱۹ تیرماه ۱۳۹۹ جلسه شورای آموزش و پرورش استان البرز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سالن شهدای دولت استانداری برگزار گردید.

 این نشست دو ساعته با حضور رؤسای آموزش و پرورش، فرمانداران، نمایندگانی از سازمان‌ها و ارگان‌های مرتبط به ریاست استاندار و دبیری مدیرکل آموزش و پرورش با پنج دستور به شرح زیر برگزار گردید:

۱. گزارش پروژه مهر
۲. فعالیت‌های تابستانی و غنی‌سازی اوقات فراغت
۳. ارتقا و توسعه آموزش‌های مجازی
۴. تبیین تفاهم‌نامه همکاری مشترک وزارت آپ با شورای عالی استان‌ها
۵. بررسی شهریه‌های مدارس هیات امنایی استان

 سالار قاسمی مدیرکل آپ البرز ضمن خیرمقدم به حضار افزود:
از ۱۶ تیرماه با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی فعالیت‌های تابستانی با پوشش پنجاه هزار دانش‌آموز شروع شده و به کاربران سرویس می‌دهد. این فعالیت‌ها شامل اردوهای مجازی، کنش‌های مجازی، تولید محتوا، مسائل هویتی و... می‌باشد.
قاسمی افزود: تفاهم‌نامه بین وزارت آموزش و پرورش و شورای عالی استان‌ها با استفاده از ظرفیت معلمان عضو شوراهای شهر و روستاها امضا شده است.
وی گفت: ۱۳ میلیارد اعتبارات آ.پ البرز در سال ۹۷ به ۷٠ میلیارد در سال ۹۸ رسیده است.

در ادامه حدادی نماینده شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان به جمع شورا پیوسته و گزارش کوتاهی از فعالیت‌های دو ماهه خود و دیدار با ۱۷ وزیر برای حل و فصل مشکلات حوزه انتخابیه خود به شورا ارائه نموده افزود: آموزش و پرورش مسئله اول کشور بوده و تربیت بر تعلیم مقدم است.
وی افزود: معلم نباید دغدغه معیشت داشته و به شغل دوم و سوم روی آورد.
حدادی یکی از وظایف شورای عالی آموزش و پرورش را آسیب‌شناسی در آموزش و پرورش دانسته و گفت: شورای عالی باید پژوهش محور بوده و مشکلات آموزش و پرورش را اولویت بندی نماید.
حدادی ضمن اشاره به ضرورت تعیین تکلیف وضعیت معلمان حق‌التدریسی، نهضتی و... افزود: سهم اردوگاهی ما در استان ناچیز بوده و به دلیل مهاجرت‌های بی‌رویه با کمبود مدارس مواجهیم.

 در ادامه والی‌پور رییس بازرسی و شکایات آموزش و پرورش استان البرز ضمن اشاره به محدودیت امکانات و نامحدود بودن نیازها اظهار داشت: برای ابر سازمان آموزش و پرورش نیازمند تعریف ابر پروژه در راستای سند تحول بنیادین هستیم.

وظیفه شورای عالی آموزش و پرورش

خانم شفیعی در خصوص پروژه اتصال مدارس شهری و روستایی به شبکه اینترنت رایگان توضیحاتی ارائه نمود.

 احمدی از طرف معاونت پرورشی توضیحاتی در خصوص فعالیت‌های این حوزه ارائه کرده افزود: دارای رتبه سوم در تولید محتوا در کشور هستیم.

 عزیزی در خصوص ارتقا و توسعه آموزش‌های مجازی افزود: شعار سازمان ما "خانه را مدرسه و مدرسه را خانه کنیم" می‌باشد.

الهویی معاون مدیرکل در آموزش ابتدایی دیگر سخنران جلسه، ضمن ارائه آمارهایی در خصوص میزان حضور همکاران و دانش‌آموزان در شبکه شاد گفت: بیش از ۹۰ درصد معلمین و ۷۸ درصد دانش‌آموزان و ۱۰۰ درصد مدیران البرز در شبکه شاد حضور فعال دارند.

کردی فرماندار اشتهارد دیگر سخنران جلسه ضمن اشاره به مهاجرپذیر بودن شهرستانش گفت: اشتهارد ۱۲ درصد رشد دانش‌آموزی داشته و ۱۴۰۰ تبعه افغانی در آ.پ اشتهارد مشغول تحصیلند. وی معترض چرایی عدم بهره‌مندی معلمان و کارکنان شاغل در اشتهارد از تسهیلات دولت در خصوص مناطق محروم شد.

محراب رجبی البرز پژوه نام آشنا نیز در خصوص ضرورت برپایی موزه برای آموزش و پرورش البرز و همچنین المان‌های فرهنگی استان توضیحاتی ارائه نمود.

 فرماندار کرج نیز با اشاره به وقوع انقلابی در راه‌سازی استان و شهرستان کرج در دولت تدبیر و امید افزود: شهرستان کرج به دلیل جمعیت فزاینده حاشیه‌نشین در حوزه خدمات و امکانات آموزش و پرورش محروم‌ترین شهر ایران است.
قاسم‌پور همچنین به ضرورت تعیین تکلیف آموزش و پرورش فردیس و انقطاع آن از ناحیه دو اشاره نمود.

بعد از توضیحات نماینده جوانان، فرزاد شعبانی رییس آموزش و پرورش ناحیه یک، توضیحاتی در خصوص مشکلات موجود در حوزه تحویل اسناد املاک حوزه استحفاظی خود ارائه نمود.

سخنران پایانی شهبازی استاندار البرز بود. وی ضمن اشاره به مطلوب نبودن اوضاع استان در شیوع کرونا ویروس افزود: حال البرز خوب نیست، بهتر است جلسات مجازی بوده و همچنین غنی‌سازی اوقات فراغت با مشارکت سایر متولیان فرهنگی انجام گیرد.

فردی معاونت سیاسی امنیتی استاندار البرز نیز سخنانی در خصوص ضرورت توجه ویژه به مسائل آموزش و پرورش البرز و حل و فصل عاجل آنها ایراد نمود.

 لازم به ذکر است که این جلسه شورای عالی آموزش و پرورش البرز، استثنائا جهت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، به جای سالن اجتماعات سازمان آموزش و پرورش در استانداری برگزار گردید.

وظیفه شورای عالی آموزش و پرورش

پایان پیام/


وظیفه شورای عالی آموزش و پرورش

سه شنبه, 24 تیر 1399 21:54 خوانده شده: 270 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
شورای مقابله با محقق 1399/04/25 - 11:22
OK

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور