صدای معلم

بیانیه انجمن اسلامی معلمان لرستان پیرامون تحولات اخیر در انجمن‌ اسلامی معلمان ایران ؛

" پیکره انجمن اسلامی معلمان ایران از سیاست‌بازی و کاسب کاری پاک و مبرا باشد "

گروه تشکل ها/

هنوز به انتقاد انجمن اسلامی معلمان لرستان نسبت به عملکرد شورای مرکزی این تشکل پاسخی داده نشده است .

« انجمن اسلامی معلمان لرستان » در بیانیه ای دیگر تصریح کرده است : « وقتی یک انتقاد ساده بر عملکرد شورای مرکزی با این حجم‌ از ادبیات رکیک و الفاظ ناصواب پاسخ داده می شود ، چگونه شما به عنوان تشکلی اصلاح طلب از قدرت انتظار و مطالبه ی پاسخ گویی و گفت و گو را دارید ؟ »

متن کامل این بیانیه که در اختیار « صدای معلم » قرار گرفته است به شرح زیر است.

انتقاد از انجمن اسلامی معلمان ایران و عملکرد شورای مرکزی

جناب آقای الحسینی

با سلام و تحیات ضمن تبریک مجدد با آرزوی موفقیت برای حضرتعالی به عنوان دبیر کل انجمن اسلامی معلمان و همچنین امید به تعالی و جایگاه انجمن اسلامی در سپهر سیاسی ایران عزیز

جناب دبیرکل؛
حضرتعالی در بیان دیدگاه و نظرات خود پیرامون فعالیت اصلاح طلبان و نقش و جایگاه انجمن اسلامی به ذکر موارد مهمی پرداختید  .

در بخشی از دیدگاه شما به آغاز فصل نو در انجمن اسلامی معلمان اشاره نمودید . قطعاً همه ما به منزلت و جایگاه انجمن و نقش اساسی این تشکل در ساختار سیاسی کشور توجه و تعلق خاطر داشته و داریم اما آنچه شما فرمودید نه در کلام و نوشتار، بلکه در عمل نیز باید مشهود گردد و مایلیم دیدگاه و برنامه‌های شما را برای تحقق نوید فصل نو در تحقق این مهم داشته باشیم .
چندی پیش در بیانیه انجمن اسلامی معلمان لرستان به موارد مهمی از جمله زوال حرکت انجمن در فضای سیاسی کشور اشاره داشتیم که محصول سوء استفاده های شخصی و منفعت طلبی و ابزاری نگریستن به این تشکل سیاسی از سوی برخی اعضای شورای مرکزی بود و تباه کردن ظرفیت های بزرگی همچون نمایندگی مجلس ، نمایندگی شورای شهر و مدیرکلی آموزش و پرورش و دیگر مناصب اجرایی و دولتی  از سوی دوستان که می بایست در راستای منافع صنفی و سیاسی، مردمی و فکری انجام شود  ؛ اما متاسفانه آنچه نیکش پنداشتیم نتایجی تلخ بر جای نهاد .

در بخشی از سخنان خود به  جدایی از سیاست بازان و کاسبکاران اشاره نمودید . حال به عنوان یک تشکل استانی از شما خواهان ترمیم و جداسازی انجمن اسلامی معلمان و اصلاح بدنه انجمن از کاسبکاران و سیاست بازان منفعت طلب هستیم چرا که معتقدیم  شعار شما زمانی تحقق می یابد که پیکره این تشکل از سیاست‌بازی و کاسب کاری پاک و مبرا باشد.


عدم تمرکز انجمن اسلامی و دور شدن از اهداف آرمان و اندیشه این تشکل صنفی باعث شد در موارد مهمی از جمله طرح رتبه بندی معلمان، حقوق بازنشستگان فرهنگی و دفاع از حقوق زندانیان معلمی که برای دفاع از آرمان های صنفی و سیاسی خود دچار مشکلات امنیتی و سیاسی شدند، کمترین حضور و تاثیر را داشته باشد .


جناب دبیر کل
 در بیانیه انجمن اسلامی لرستان که به نحوی بر پایه بررسی‌های کارشناسی دقیق و همچنین بر آمده از تعلق و تعصب به این تشکل و نگارش دلسوزانه این حوزه موجب برخورد و اعتراض همراه با عصبیت و خشونت برخی افراد در شورای مرکزی گردید تا حدی که قوه تشخیص و فهم محتوای بیانیه اعتراضی لرستان را در سایه همان خشونت، به شخص نسبت داده و در جوابیه خود جناب تیموری را مورد خطاب قرار دادند ؛ حال اینکه تشکل لرستان با سبقه و تجربه چندین دهه فعالیت سیاسی صنفی متشکل از مدیران اجرایی؛ سیاسی در لباس معلمی تشکیل شده است و این تشکل قائم به فرد نخواهد بود، برخلاف نگاهی که برخی از اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی به این تشکل ریشه‌دار داشته و این تشکل ریشه‌دار را به حضور خود و اعتبار خود نسبت می‌دهند و مشاهده نمودید که در جواب یکی از اعضای شورای مرکزی به گونه‌ای قلم فرسایی نموده بودند که گویی شان و جایگاه انجمن قائم به این افراد بوده و از نگاه ارباب رعیتی از حضور خود و فعالیتش در انجمن قلم فرسایی نموده و بر دوستان ما تاختند.

وقتی یک انتقاد ساده بر عملکرد شورای مرکزی با این حجم‌ از ادبیات رکیک و الفاظ ناصواب پاسخ داده می شود ، چگونه شما به عنوان تشکلی اصلاح طلب از قدرت انتظار و مطالبه ی پاسخ گویی و گفت و گو را دارید ؟

این رفتار  عضو شورای مرکزی بی احترامی و خشونت به تشکل انجمن اسلامی لرستان که دغدغه جایگاه و نقش انجمن اسلامی معلمان در کشور را وظیفه سیاسی و اجتماعی خود داشته، پیامی جز حقانیت و نشان از هدف گذاری درست انجمن اسلامی لرستان ندارد.

بدانید ک شما اعضای شورای مرکزی منتخب بخشی از ارای اعضای این تشکل در کشور هستید نه مالک انجمن اسلامی.
 لذا آنچه شما به عنوان دبیرکل جدید انجمن اشاره نمودید، لازمه و شروعش بایستی از درون انجمن و با اصلاح و ترمیم ساختار انجمن اسلامی معلمان آغاز گردد، که بتواند همه ابزار و امکانات لازم در سراسر کشور را برای شما و در راستای اهداف متعالی این فصل نو همراه و هم قدم نماید.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

انتقاد از انجمن اسلامی معلمان ایران و عملکرد شورای مرکزی

سه شنبه, 24 تیر 1399 13:14 خوانده شده: 148 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
ستادمقابله با نخبگان 1399/04/24 - 14:44
OK
پاسخ + +2 0 --
شاکی 1399/04/25 - 08:09
دبیرکل انجمن یارای مقابله با مافیای انجمن اسلامی معلمان شهرری رو هم نداره چه برسه به انجمن یک استان!!بارها و بارها انحرافات انجمن اسلامی شهرری را متذکر شدیم اما دریغ از کوچکترین تغییری!!مافیایی که آنچنان بر مدیریت نواحی یک و دو آموزش و پرورش سیطره دارد که مدیران غیربومی ری1 و2را بر فرزندان شایسته ی ری ترجیح می دهد و از مدیران غیربومی همچون عروسک خیمه شب بازی جهت تحقق اهداف خودش بهره برداری می کند!!مدیر ناحیه2شهرری که اهل و ساکن شهرری هم نیست حتی اختیار نصب یک مدیر کانون را از خودش نداشت و روی حرف و قول این مدیر بی اراده در این حد هم نمیشه حساب کرد!!چرا که سرسپرده ی مافیای انحصارطلب انجمن اسلامی معلمان شهرری است...افرادی که در همایش های انجمن اسلامی معلمان شهرری کیک و ساندیس توزیع می کنند به پاداش این خوش خدمتی معاون ادارات نواحی یک و دو شهرری می شوند اما منتقدان انجمن شهرری مورد هجوم مافیای این انجمن هستند و عوامل انجمن ری حتی از اهرم شب نامه پراکنی علیه منتقدان خود هم استفاده می کنند!!
پاسخ + +2 0 --
شاکی 1399/04/25 - 08:12
بد نیست یک بار هم که شده بررسی شود چه رابطه ی معنا داری میان عضویت در انجمن اسلامی معلمان شهرری و انتصاب بعنوان مدیر و معاون ادارات ناحیه1و2شهرری وجود دارد؟!پس تکلیف شایستگی چه می شود؟!نخبگان و شایستگان ری قربانی هوا و هوس و سلیقه مداری های انجمن اسلامی معلمان شهرری هستند...یک رویکرد اصولی در انجمن اسلامی معلمان ری وجود دارد و آن اینکه یا با ما هستی یا علیه ما!!و اگر با ما نباشی مجال و فرصتی برای خدمت در شهر خودت را نداری!! و همه چی مال ما و عوامل وابسته به ماست!!
پاسخ + +1 0 --
رحیم پور 1399/04/26 - 12:39
آیا اینکه انجمن اسلامی معلمان رباط کریم یکی از عوامل خود را با لابی با اداره کل شهرستان های تهران بعنوان مدیر ناحیه یک شهرری به فرهنگیان شهرری تحمیل میکنه کاسبکاری نیست؟!اگر نیروی شایسته ای بود که همونجا تو رباط کریم یه جایی بهش میدادین چرا شهرری رو قربانی خواسته های خودتون میکنید؟!جالبه که از رباط کریم میان در شهرری جلوس اجلال میکنن بعد واسه نیروهای شایسته و فرزندان ری هم ادا و اطوار در میارن دردمون رو به کی بگیم؟!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/05/04 - 07:18
اصلاح طلبان دیکتاتور و کاسب کار هستند. برادر.
مجمع فرهنگیان خوب است که تا مجلس را داشت تمام نیروهایش را همه جا می چید بدون شایستگی و بدون تعهد؟
فرج کمیجانی حالا که انتخابات را در مجلس باخته کار صنفی شوافی انجام می دهد.
انجمن اسلامی هم همینطور.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، جنس ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش از کدام نوع است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور