صدای معلم

« علیرضا سعدی پور » مدیر کل جدید آموزش و پرورش مازندران :

" مطالبه گری " حلقه مفقوده فرهنگی در جامعه امروز است

گروه استان ها و شهرستان ها/

« علیرضا سعدی پور » در بهمن 1398 به عنوان مدیر کل آموزش و پرورش استان مازندران منصوب شده است .

اگر چه مدیر کل پیشین « عسگری نیکزاد » هیچ گاه در مورد گزارش های « صدای معلم » پاسخ گو نبود اما با توجه به سخنانی که ایشان در گردهمایی مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق غرب مازندران که در کجور برگزار گردید به نظر می رسد انتظار غیرمنطقی و بدبینانه نباشد .

هر چند یادآوری این نکته بسیار مهم است آموزش مطالبه گری به دانش آموزان در صورتی عملی و میسر خواهد بود که معلمان هم در این زمینه خود آموزش دیده و با فهم " تفکر انتقادی "  به حوزه عمومی در آموزش و پرورش توجه شود .

پرتال اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران نوشت : ( این جا )

مطالبه گری در جامعه فرهنگی ایران و آموزش و پرورش مازندران

مدیرکل آموزش وپرورش مازندران با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی کشور باید تمام گروه‌ها، اقشار، صاحبان اندیشه و حتی مدیران با مخاطبان و مشتریان دستگاه‌ها با هم گفت و گو کنیم، گفت: گفت و گو اصلی‌ترین راه برون‌رفت از مشکلات است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ "علیرضا سعدی پور" در گردهمایی مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق غرب مازندران که در کجور برگزار شد، اظهار کرد: باید سعی کنیم بیشتر باهم حرف بزنیم و گفت و گو کنیم. گفت و گو کردن موجب روشن شدن مواضع و از بین رفتن سوء تفاهمات می‌شود و ما به شدت به آن نیازمندیم.

وی با بیان اینکه مبدا تحولات جامعه تعلیم و تربیت است، تصریح کرد: باید در حوزه تعلیم و تربیت گفتمان سازی کنیم و این میسر نمی‌شود مگر با یک گفت و گوی جمعی که در تمام بدنه تعلیم و تربیت جریان داشته باشد. این گفتمان جمعی که حاصل خرد تمامی ذینفعان سازمان است می‌تواند راه را به ما نشان داده و استراتژی‌ها را مشخص کند.

مدیرکل آموزش وپرورش مازندران یکی از خصوصیات مدیر توانمند را خوب شنیدن توصیف کرده و گفت: مدیر خوب و توانمند کسی است که خوب بشنود، جمع بندی کند، و بر اساس آنچه مخاطبان برایش به تصویر می‌کشند ارزیابی دقیقی صورت دهد. بدین صورت می تواند در قلب‌ها نفوذ کرده و با رهبری قلب‌ها کارها بسیار آسانتر پیش می رود و مشکلات حل می‌شود.

سعدی پور با بیان اینکه مدیر باید ارتباط عاطفی با نیروهای خود، بدنه مخاطبان و ذینفعان برقرار کند، خاطرنشان کرد: پشت میز‌نشینی فایده‌ای ندارد. باید برویم پای درد دل های مردم بنشینیم، به حرف هایشان گوش فرا دهیم و به اشتراک فهم برسیم. تا به این نقطه نرسیم نمی توانیم در کارها موفق باشیم. زیرا اشتراک فهم پیشفرض موفقیت در کارها است.

وی مطالبه گری را حلقه مفقوده فرهنگی در جامعه امروز دانسته و ابراز کرد: باید مطالبه گری را به دانش آموزان آموزش دهیم و همسو با آن در مدیریت به درجه ای برسیم که انتقادپذیری برای مدیران به امری ارزشی تبدیل شود. مدیر باید پای انتقادها بایستد، آدم های شایسته را به کار گمارد، ارتباط برقرار کند، ارزیابی صحیحی داشته باشد و به جوانان در سپردن کارهای بزرگ اعتماد کند.

پایان پیام/


مطالبه گری در جامعه فرهنگی ایران و آموزش و پرورش مازندران

جمعه, 23 خرداد 1399 22:44 خوانده شده: 149 دفعه چاپ

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

" کیفیت آموزش " را در شبکه شاد و برنامه های تلویزیون چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور