صدای معلم

مهدی درخشانی سرپرست معاونت پژوهش ،برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :

در آموزش و پرورش 30 درصد پژوهشگران ما با سواد و اهل مطالعه هستند و کار این گروه نیاز به منابع انگیزشی نداشته و خود انگیزشی هستند !

گروه اخبار/

پرتال اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران نوشت :

وضعیت پژوهش و پژوهشگران در آموزش و پرورش ایران

" همایش تجلیل از پژوهشگران برتر آموزش و پرورش اسلامشهر با حضور سرپرست معاونت پژوهش ،برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ، معاون فنی و اداری فرماندار ، مدیر آموزش و پرورش اسلامشهر و سایر مسئولین در تالار باغ زندگی منطقه برگزار شد.

در این مراسم مهدی درخشانی سرپرست معاونت پژوهش ،برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در سخنانی اظهار کرد: به عنوان شخصی که در مدت بیست سال در مقاطع و مسئولیتهای مختلف خدمت کردم ،اعلام می کنم سخن گفتن برای گروه معلمین که در سخت ترین شرایط با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند و مطالبه گر نیز هستند مشکل خواهد بود.

او در باب اهمیت پژوهش افزود: در بخش همکاران آموزش و پرورش ما با دو گروه روبه رو هستیم ،گروه اول پژوهشگرانی که با تمرکز بر روی مسئله دنبال راه حل بوده و در نهایت به خروجی خود که اثر پژوهشی است ، می رسند و گروه دوم همکارانی که رفتار مشکل محور دارند و انتقاد می کنند.

او در ادامه بیان کرد: در مبحث دیگر با بررسی همکاران نظام آموزش و پرورش به این نتیجه رسیدیم که پژوهشگران ما با سواد و اهل مطالعه هستند و کار این گروه نیاز به منابع انگیزشی نداشته و خود انگیزشی هستند و جمعی دیگر با سواد کم ،ناامید و نیاز به انگیزش دارند که گروه اول را 30 درصد و گروه دوم را 70 درصد را شامل می شوند و سنگینی کار ما در نظام تعلیم و تربیت بر عهده همان سی درصد است.

درخشانی اذعان کرد: هم اکنون چالش نظام آموزش و پرورش و نگاه اداری ما عدم توجه به یافته های پژوهشی و سلیقه ای عمل کردن است و هرگاه تصمیم و برنامه ای در سیستم آموزش و پرورش منجر به تغییرات اثر گذار در دانش آموز و محیط آموزشی نشود هدر دادن سرمایه و وقت می باشد و و با توجه به ارسال سیل بخشنامه ها و درخواست گزارش های گوناگون از مدیران کار این عزیزان از جنبه کیفی مناسب برخوردار نیست و تغییر مشهودی را شاهد نیستیم.

سرپرست معاونت پژوهش ،برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران تصریح کرد: در بخش سند تحول بنیادین و برنامه درسی ملی بی بایست شهروند مسئولیت پذیر تربیت کنیم و بیاییم بررسی کنیم و به این سوال اساسی جواب دهیم که در این محور موفق بودیم یا فقط سرویس خدماتی می دهیم و دانش آموزان ما هم نمره محور و خفظ کننده مطالب هستند.

او در رابطه با توجه به امر پژوهش در بیانیه گام دوم تأکید کرد: در بخش کمی آمار پژوهش در شهرستانهای استان تهران مناسب است ،لیکن در قسمت کیفی جای کار زیاد و امید است تغییر رفتارها در محیط آموزشی را شاهد باشیم.

پایان پیام/


وضعیت پژوهش و پژوهشگران در آموزش و پرورش ایران

سه شنبه, 29 بهمن 1398 16:24 خوانده شده: 172 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 -1 --
خودم 1398/11/29 - 16:41
ای بابا سلطان سنجری چی شد ؟ بی خیال صیدلو ! همه رو عوض کردی حالا فردای انتخابات خودتم باید بری !

با تشکر از خودم .
پاسخ + 0 0 --
خودت 1398/12/01 - 19:48
حتما از کسانی هستی که به دست صیدلو میزت رو از دست دادی ، ناراحت صیدلو نباش وقتی امثال شماها رو بر می داشت حتما فکر بقیه اش رو هم کرده
پاسخ + +1 0 --
معلم مشهدی 1398/11/29 - 19:30
از مشهد چه کسی بعنوان پزوهشگر برتر و نخبه انتخاب شد؟! و چرا؟! ما معلمان باید بفهمیم که کسانیکه انتخاب می شوند چه ویژگی هایی بعنوان پژوهشگر داشته اند که پژوهشگرانی همچون دکتر حسینی نداشته اند؟! چه پژوهش هایی داشته اند و اصلا می شود آنها را بعنوان پژوهش در نظر گرفت؟! کارشان چه نوع مشکلی را از مشکلات آموزش پ و معلمان و دانش آموزان حل کرده؟!
پاسخ + 0 0 --
سفیر 1398/11/29 - 19:33
آموزش پ ما جز دفع حداکثری پژوهشگران واقعی (که به معظلات اساسی و بنیادین اهمیت می دهند) و نخبه کشی سیاست دیگری ندارد. باقیش همه سیاه بازیست.
پاسخ + +2 0 --
مدرس آزاد 1398/11/30 - 13:41
چقدر خوب که :
30 درصد پژوهشگران ما با سواد و اهل مطالعه هستند
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/11/30 - 16:43
کاش قدرشناس واقعی برای همان ۳۰ درصد
باشید و همکاری صادقانه و صمیمانه داشته
باشید تا آنان قادر باشند فوق العاده عمل کنند. اما
کجاست چنین فضایی؟!
بال و پر نشکنید. امید را به یاس تبدیل نسازید.
ایرادات شاه عبدالعظیمی نگیرید و آزادی عمل و
اندیشه و قلم را سد نسازید تا اثرات ۳۰ درصد ،
خاصیت ۹۰ درصد را داشته باشد.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در مورد اجرای بخشنامه وزیر آموزش و پرورش مبنی بر لزوم انتخاب شبکه اجتماعی داخلی مناسب هر مدرسه ، شما خودتان کدام پیام رسان را ترجیح می دهید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور