صدای معلم

وزیر آموزش‌ و پرورش در آئین تکریم و معارفه روسای سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی، مرکز هماهنگی حوزه وزارتی و مرکز حراست :

صداقت و صراحت منطق کار آموزش‌ و پرورش است ؛ افراد پس از مدتی کار در یک مسئولیت نیازمند جابه جایی هستند

گروه اخبار/

امروز چهارشنبه محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش‌ و پرورش سه انتصاب در حوزه ستادی انجام داد .
پرتال وزارت آموزش و پرورش نوشت :
"وزیر آموزش‌ و پرورش  طی احکام جداگانه‌ای روسای سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی، مرکز هماهنگی حوزه وزارتی و مرکز حراست را منصوب کرد.

به گزارش مرکز معاونت روابط عمومی و اطلاع‌ رسانی آموزش‌ و پرورش، طی این احکام جلال دلقندی به‌عنوان رئیس مرکز حراست، علی باقر زاده به‌عنوان رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی و سید جواد حسینی به‌عنوان رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی منصوب شدند.

شایان‌ ذکر است، جلال دلقندی پیش‌ از این به‌عنوان سرپرست مرکز حراست و رئیس حراست دانشگاه فرهنگیان را در پیشینه کاری خود داشته است و علی باقر زاده معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی را در سوابق خود دارد.

همچنین سید جواد حسینی، سرپرستی وزارت آموزش‌ و پرورش و مدیرکلی آموزش‌ و پرورش استان خراسان رضوی از جمله سوابق وی است. "

در نشست امروز از رسانه ها و خبرنگاران برای حضور  دعوتی به عمل نیامده بود .

 

انتصابات حاجی میرزایی در آموزش و پرورش و صداقت و صراحت

وزیر آموزش‌ و پرورش در آئین تکریم و معارفه روسای سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی، مرکز هماهنگی حوزه وزارتی و مرکز حراست، صداقت و صراحت را منطق کار در آموزش‌ و پرورش برشمرد و افزود: لازمه حل مشکلات درک صحیح از مسائل است.

به گزارش مرکز معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌ و پرورش، عصر امروز محسن حاجی میرزایی درآئین معارفه سید جواد حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی، علی باقرزاده رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی و جلال دلقندی رئیس مرکز حراست و تکریم مجید قدمی رئیس سابق سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی، اظهار کرد: رسالت آموزش‌وپرورش امری خطیر و ابدی است.

وی افزود: پدیده‌ها ظهور و بروز مختلفی دارند، بخشی از آن را همه احساس می‌کنند و در برابر مشکل قرار می‌گیریم و برای رفعش تلاش می‌کنیم اما برخی پدیده‌ها عوارضشان بعدها مشخص می‌شود و با تأخیر زمانی ظاهر می‌شود و سطح سوم ریشه‌های شکل‌گیری پدیده‌ها است که بسیار مهم است

حاجی میرزایی گفت: برخی سازمان‌ها تمام توجهشان معطوف به گره‌گشایی از مشکلات محسوس است، اهتمام به مشکلات محسوس لازم است اما کافی نیست.

وی ادامه داد: وقتی شاهد افزایش آسیب‌های اجتماعی درجامعه هستیم نگران می‌شویم اما در فرهنگ عرفانی ما، وجود مشکل برای ما دلیلی برای توجه به موضوعات است لذا سرزمین ما مملو از مشکلات حل‌ نشده است و باید ابتدا در مجموعه خودمان به رفع مشکلات بپردازیم هرچند علیرغم تلاش‌ها، گاهی اوقات شاهد استمرار مشکلات هستیم.

وزیرآموزش‌ و پرورش تصریح کرد: اگر دستگاهی تنها بر روی مشکلات موجود و عوارض مشهود آن متمرکز شود، در پیشبرد اهداف موفق نخواهد شد بلکه سازمانی موفق می‌شود که در کنار رفع مشکلات نیم‌نگاهی به علت‌یابی مشکلات نیز داشته باشد.

وی افزود: یکی از تأکیدات دین ما درک آیات و نشانه‌ها است اگر ذهن ما توانست درک روشن‌تری از پدیده‌ها داشته باشد می‌تواند به رفع مشکلات نیز بپردازد.

عضو کابینه تدبیر و امید اظهار کرد: همه تحولات جامعه ناشی از حیطه یادگیری است لذا کاستی‌ها، نواقص و آسیب‌های عمیق اجتماعی محصول ما است لذا باید ببینیم آیا وظیفه خطیر خود را در امر تعلیم و تربیت به‌خوبی انجام داده‌ایم؟ البته ما چنانکه باید نتوانستیم در این مسیر موفق باشیم.

وی معلم را مهم‌ترین عنصر تعلیم و تربیت برشمرد و ادامه داد؛ مدیران نیز باید وظیفه خود را به‌خوبی انجام دهند باید ارتباط مدرسه با خانواده باهدف خلق یک نتیجه مؤثرتر تقویت شود.

حاجی میرزایی خاطر نشان کرد: میثاق مشترک ما حل مشکلات با همکاری یکدیگر است اگر تلاش کنیم می‌توانیم مسائل را حل کنیم. البته فهم درست از مشکلات لازمه حل مشکلات است.

وی صداقت و صراحت را منطق کار آموزش‌ و پرورش دانست و افزود: تصورم این است افراد پس از مدتی کار در یک مسئولیت نیازمند جابه جایی هستند و این باعث خیر در دستگاه خواهد شد.

وزیر آموزش‌ و پرورش تصریح کرد: ممکن است در آموزش‌ و پرورش مشکل و کاستی وجود داشته باشد که قابل‌اغماض باشد اما در آموزش‌ و پرورش استثنایی هرگز هیچ کاستی و مشکلی قابل‌اغماض نیست.

وی با اشاره به اهمیت کار در مرکز حراست، اضافه کرد: اگر دوست نداریم علیه ما پرونده‌سازی شود نباید علیه دیگران پرونده‌سازی کرد.

حاجی میرزایی افزود: اگر بخواهیم در مسیر درست حرکت کنیم و ایجاد فرصت برای همه سطوح مدیریتی را داشته باشیم مرکز هماهنگی حوزه وزارتی باید کارش را خوب انجام دهد.

سید جواد حسینی در این آئین گزارشی از کارها و فعالیت‌های انجام‌ شده در آموزش‌ و پرورش استثنایی ارائه و اظهارکرد: من نیز در همین مسیر حرکت خواهم کرد.

وی بر تغییر نام آموزش‌ و پرورش استثنایی به آموزش‌ و پرورش دانش آموزان با نیازهای ویژه تصریح کرد: به‌روزرسانی شیوه‌های نوین آموزشی ویژه این دانش آموزان و کمک به پیشگیری‌های قبل از تولد، ازجمله اهداف این سازمان است.

حسینی نیروی انسانی و فضای آموزشی را از عناصر مهم تعلیم و تربیت برشمرد و اضافه کرد: ۵برابر دانش آموزان عادی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه باید وقت و هزینه کرد و آموزش نیروی انسانی نیز در این خصوص بسیار مهم است.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی خاطرنشان کرد: فضای آموزشی مورد نیاز دانش آموزان استثنایی سه تا چهار برابر دانش آموزان عادی است.

وی ادامه داد: استانداردسازی فرایندها و محتواهای آموزش‌ و پرورش استثنایی در دستور کار خواهد بود لذا در ایجاد مراکز استثنایی وابسته به مراکز علمی تلاش می‌کنم.

حسینی گفت: باورپذیری جامعه به رویکرد دارایی محور و منابع محور در خصوص دانش آموزان استثنائی در این مسیر بسیار مؤثر خواهد بود.

در ادامه علی باقر زاده رئیس مرکز هماهنگی و حوزه وزارتی اظهار کرد: تقویت، انسجام و هماهنگی مدیران و معاونان حوزه ستادی ازجمله برنامه‌هایم خواهد بود زیرا معتقدم اگر همسویی و انسجام بین مدیران وجود نداشته باشد کار در وزارتخانه به‌خوبی پیش نخواهد رفت.

باقر زاده تصریح کرد: ترویج فضای همدلی و اعتماد در سطح ستاد از دیگر برنامه‌ها خواهد بود.

وی ادامه داد: فرصت سازی برای یادگیری سازمانی از دیگر برنامه‌ها خواهد بود لذا عدم یادگیری برای سازمان‌ها خسارت بزرگی است.

رئیس مرکز هماهنگی و حوزه وزارتی افزود: تفکیک مسئولیت‌های مختلف بخش‌های مختلف حوزه ستادی ضروری است و این لازمه‌اش تعیین حد و مرز وظایف هریک از حوزه‌ها است.

رئیس مرکز حراست نیز در ادامه این برنامه اظهارکرد: لازمه توسعه هرکشوری اشراف اطلاعاتی سازمان‌ها و دستگاه‌ها است.

وی افزود: نگاه ما در حراست نگاه معلمی و تمام ساحتی خواهد بود و معتقدم بهترین و خوش اخلاق‌ترین افراد باید در حراست باشند لذا رویکرد ما اخلاق، شرع و قانون است.

دلقندی بر فراجناحی فکر و عمل کردن در حراست تأکید و عنوان کرد؛ پاسخگو بودن در مرکز حراست یک اصل است و حراست مدرسه امن و حافظه پنهان آموزش‌ و پرورش است.

وی افزود: حراست باید به‌گونه‌ای عمل کند که همه وجود چنین مرکزی را ضروری بدانند.

در این آئین وزیر آموزش‌ و پرورش ضمن تقدیر از زحمات چندین ساله رئیس سابق سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی حکم روسای جدید را به آن‌ها اعطا کرد. همچنین مجید قدمی نیز به‌عنوان مشاور وزیر حکم خود را در این مراسم دریافت کرد.


انتصابات حاجی میرزایی در آموزش و پرورش و صداقت و صراحت

چهارشنبه, 08 آبان 1398 17:38 خوانده شده: 442 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
معلم 1398/08/08 - 18:57
حال که مقام عالی وزارت براین باورند که جابجایی لازم هست عاجزانه از محضرشان تقاضا داریم فکری هم بحال آشفته آموزش و پرورش آذربایجان شرقی بکنید جناب مدیرکل پاشایی با مدیریت قبیله ای وباندی یه نمایش براه انداخته که در هیچ مدل مدیریتی نمیگنجد چه برسد به شأن انقلاب واسلام ؟؟!!!!اخیرا هم این ........ باشما دیدار داشته به بوق وکرنا گذاشته چشم زهر از همه میگیرد که بالاخره وزیر از خودمان مان هست حالا حالاهاا این قبیله هست
امروز هم همین آقا با یکی از نمایندگان دیدار کرده و بابت رای اعتماد به شما تشکر نموده ودر فضای مجازی ترکنده تا به برسانده ما اینیم حال خود قضاوت بفرمایید ما فرهنگیان آذربایجان شرقی به چه گرفتاری دچار شدیم
بنظر میرسد وقتش هست که این قبيله منقرض شوند تا این استرس از سر فرهنگیان زدوده شوند.
پاسخ + +4 0 --
رحیمی از قم 1398/08/08 - 20:03
وزیر آموزش و پرورش : صداقت و صراحت منطق کار آموزش‌ و پرورش است!

آقای وزیر !
از مطلبی سخن بگویید که آنرا داشته باشید!
صداقت شما در اجرای رتبه بندی از اول مهر 98 کم مانده جایگزین درس چوپان دروغگو دانش آموزان شود !
خجالت بکشید.
پاسخ + +3 0 --
یک معلم ازکاشان 1398/08/08 - 21:15
شلام ،آقای وزیرشما دم از (صداقت )نزن ،هنوزنیامده بدقولی کردی ،رتبه بندی معلمان رادرجامعه رسانه ای کردی همه مردم فکرکردندکه به حقوق معلمهااضافه شده امابه آن عمل نکردی ،هیچ اعتمادی به حرفهای شمانیست .بهتراست سنجیده سخن بگویی .
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1398/08/08 - 21:51
اجرای رتبه بند در مهر 98 صداقت شما را نشان می ده ،هرچند این دولت تاکنون صداقت نداشته
پاسخ + +2 -1 --
شهاب 1398/08/09 - 07:41
تا معیشت معلم بالاتر از خط فقر 6میلیونی قذرار نگیرد دم از تکریم ومهم بودن معلم زدن بی فایده است مهمترین واصلی ترین کار وزیرآوپ جذب بودجه واصلاح اقتصاد آوپ است درغیراین صورت هیچ اقدامی به نتیجه نخواهد رسید ومشکلات افزایش خواهد یافت
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/08/09 - 22:43
دروغ و وفریبکاری درآموزش وپرورش دیگربه صورت عادتی درآمده که هیچ وزیری ازبه کاربردن آن ترسی ندارد.خدارحم کند!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/08/10 - 00:55
سلام
جابجایی بسیار ضروری است. لطفا بقیه مدیران را نیز جابجا کنید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/08/11 - 11:44
از صداقت سخن نگو صداقت شرمنده شما میشود از رتبه بندی که قول دادی چند هفته گذشته عجب رویی داری باز از صداقت سخن میگویی
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/08/11 - 22:18
بهتر است توضیح دهید جناب وزیر جابجایی به چه صورت مطلوب شماست تک نفره ویا بصورت قطاری که تمام ارکان یک منطقه از معاون و کارشناس مسئول و کارشناس و نیروهای ساده وبدون پست و یا پست بانام هم نمی گذرند آیا همه نیروهای یک منطقه در آنی که مدیر منطقه عوض می شود تغییر ماهیت داده و دزد و ناکارآمد می شوند مگر میشود پس اینهمه از پختگی و تجربه که گفته میشود کجا میرود جناب وزیر فکری بحال مناطق تهران بکنید که بعلت بازیهای سیاسی و انتخابات پیش رو با قلع و قمع بدون فکر و مصلحت سازمان انجام میشود جهت اطلاع از وضعت منطقه ۷ تهران تحقیق بفرماییدنگذارید دلسوزان سازمان را و نظام مقدس جمهوری اسلامی را لگد کوب آمال سیاسی و جناحی نمایند التماس تفکر و تعقل و دعا

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور