صدای معلم

" این مدیران ارشد ستادی و استانی هیچ گونه اشاره ای به وقایع اخیر دانشگاه فرهنگیان و بیانیه سخیف و موهن رئیس این دانشگاه نکرده اند ! "

بیانیه پایانی گردهمایی مدیران ارشد ستادی و استانی دانشگاه فرهنگیان و " پاسخ گویی " ؟!

صدای معلم گزارش می دهد ؛

گروه اخبار/

نخستین گردهمایی مشترک مدیران ارشد ستادی و استانی دانشگاه فرهنگیان با حضور حسین خنیفر رئیس دانشگاه ، اعضای هیات رئیسه با هدف هم اندیشی، تبیین سیاست ها و برنامه ها و نیز بررسی چالش های پیش رو در سال تحصیلی 99-98  روزهای شنبه  و یکشنبه 30  و 31 شهریور در مرکز شهید بهشتی تهران برگزار شد.

در این گردهمایی وزیر آموزش و پرورش نیز حضور یافت .

 بلاغی مدیر امور پردیس های استان تهران در سخنانی  گفت با حضور دکتر خنیفر زمینه اوج برای دانشگاه فراهم شده است و در 20 ماه گذشته شاهد ورود 80 هزار دانشجو معلم به دانشگاه فرهنگیان بودیم. اما این مقام مسئول در ادامه با بیان محدودیت امکانات و تجهیزات پردیس ها و مراکز استان تهران نسبت به گستردگی آن و با توجه به حضور یک ششم دانشجو معلمان کشور در آن بر لزوم توجه هیات رئیسه دانشگاه به این استان تاکید می کند .

در بیانیه پایانی اولین اجلاس مدیران ارشد ستادی و استانی دانشگاه فرهنگیان ؛ 4 بار از واژه " پاسخ گویی " استفاده شده است .

این مدیران ارشد ستادی و استانی هیچ گونه اشاره ای به وقایع اخیر دانشگاه فرهنگیان و بیانیه سخیف و موهن رئیس این دانشگاه نکرده اما در بند 4 این بیانیه تاکید می کنند : " تلاش می کنیم با تکریم شأن انسانی دانشجو معلمان، ایجاد فضایی باز برای گفت و گو، با حفظ ارزشهای اسلامی  در ارتقای جایگاه علمی و تربیتی  دانشجو معلمان کوشا بوده و در تربیت معلمانی متدین، متعهد، فکور، خلاق، پژوهشگر، انقلابی، شجاع و آزاداندیش اهتمام ورزیده و با مجهز کردن خود به علم، تقوی و اخلاق الگوی مناسبی برای آنان باشیم . "

پرسش این است ، برگزاری این نشست آن هم در آغاز سال تحصیلی که اوج ترافیک امور اداری در پردیس ها و سایر بخش هاست چه مبنای منطقی می تواند داشته باشد ؟ آیا این گونه نشست ها نمی توانست زودتر برنامه ریزی شود ؟

مدیران ارشد ستادی و استانی دانشگاه فرهنگیان همچون هیات رئیسه دانشگاه در مورد گزارش های صدای معلم از وضعیت دانشگاه فرهنگیان پاسخ گو نبوده اند .

بیانیه پایانی گردهمایی مدیران ارشد ستادی و استانی دانشگاه فرهنگیان و پرسش های صدای معلم

بیانیه پایانی اولین اجلاس مدیران ارشد ستادی و استانی دانشگاه فرهنگیان

خداوند متعال را سپاس‏گزاریم که «اولین اجلاس مدیران ارشد ستادی و استانی دانشگاه فرهنگیان» با شعار «دانشگاه فرهنگیان مرکز ثقل اصلی نظام آموزش و پرورش کشور با تأکید بر امید،آینده نگری، تربیت دینی و اخلاقی » در راستای  تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر این که «امروز مهم‌ترین نیاز آموزش و پرورش کشور، معلّم است» و «این دانشگاه و دانشگاه شهید رجائی و هر نقطه‌ای که تربیت‌معلّم بر آن صدق می کند، بایستی هم کمّاً، هم کیفاً توسعه پیدا کند.» و با استفاده از خرد جمعی و مشارکت مدیران استانی و ستادی در فرایندهای تصمیم سازی و تصمیم گیری و با رویکرد اصلاح رویه‏ ها و فرایندها و تدارک ساز وکارهای اداره مطلوب دانشگاه و تقویت توانمندی ‏ها و ظرفیت‏ های استانی، در روزهای شنبه و یکشنبه 30 و  31 شهریور ماه 1398 در تهران با موفقیت برگزار شد.

ما مدیران ستادی و صف، دانشگاه فرهنگیان را دانشگاهی راهبردی برای تربیت معلمانی شایسته، دلسوز، متعهد و متخصص منطبق با نیازهای آموزش و پرورش، اسناد بالادستی و اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی ایران دانسته و بر نکات ذیل تاکید می کنیم:

1- با عنایت به  تقارن زمان برگزاری این اجلاس با آغاز سال تحصیلی 1399-1398 و هفته گرامیداشت دفاع مقدس، مراتب قدرشناسی و تعهد خود را نسبت به نهادینه سازی ارزش ها و آرمان های دفاع مقدس در تربیت دانشجو معلمان اعلام می داریم  و متعهد می شویم در عمل پای بندی خود را به این ارزش ها و پاسداشت خون شهدای گلگون کفن ایران اسلامی به اثبات رسانیم.

2- با اعتقاد به اینکه کشور توسعه یافته نتیجه آموزش و پرورش پیشرفته و تربیتِ معلمِ دانا لازمه جامعه توانا می باشد، با برنامه‏ ریزی، تلاش و پیگیری مستمر، شرایط لازم برای تربیت معلمانی شایسته مطابق با نیازها و ضرورت های آینده کشور را فراهم نماییم.

3- مراتب قدرشناسی خود را نسبت به تائیدات و حمایت های راهگشا و ارزنده مقام معظم رهبری و سایر مسئولان نظام از « دانشگاه تربیت محور فرهنگیان» ابراز داشته و بر این باوریم که توجه به تاکیدات معظم له در خصوص توجه به توسعه کمی و کیفی دانشگاه یکی از اصول راهبردی در مدیریت این دانشگاه است.

4- تلاش می کنیم با تکریم شأن انسانی دانشجو معلمان، ایجاد فضایی باز برای گفت و گو، با حفظ ارزشهای اسلامی  در ارتقای جایگاه علمی و تربیتی  دانشجو معلمان کوشا بوده و در تربیت معلمانی متدین، متعهد، فکور، خلاق، پژوهشگر، انقلابی، شجاع و آزاداندیش اهتمام ورزیده و با مجهز کردن خود به علم، تقوی و اخلاق الگوی مناسبی برای آنان باشیم.

5- معتقدیم «بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» و «سند تحول بنیادین آموزش و پرورش» با تلاش مدیران و استادان فرهیخته، متعهد و توانمند دانشگاه فرهنگیان و با تربیت معلمانی شایسته و فکور، به بار می نشیند و نقش دانشگاه به عنوان «مرکز ثقل اصلی نظام آموزش و پرورش کشور» در این زمینه نقشی اساسی و حیاتی است.

6- فراگیر شدن فضای تربیتی امید، آینده نگری و مسئولیت پذیری، پاسخ گویی، شفافیت، صداقت و درایت بیش از پیش را در همه سطوح مدیریت دانشگاه خواستاریم.

7- باور داریم دانشگاه فرهنگیان علاوه بر این که باید کانون تجلی حیات طیبه در ابعاد فردی و اجتماعی باشد، الگو , شاخصی در زمینه شایسته سالاری، عدالت محوری، مشارکت جویی، پاسخ گویی و مسئولیت پذیری نیز باید باشد. طراحی، تدوین و اجرای نظام فرهنگی دانشگاه نیز در این راستا بسیار مهم است. 

8- بر توسعه مشارکت استادان، کارکنان و دانشجو معلمان در فرآیندهای تصمیم سازی و تصمیم گیری دانشگاه، تاکید می ورزیم و متعهد می شویم شرایط مشارکت نظام مند آنها را در فرایندهای مربوطه فراهم آوریم. .

9- استفاده از پژوهش و خردجمعی را مبنای تصمیم سازی و تصمیم گیری در همه سطوح قرار می دهیم و از فردمحوری و تحمیل اراده فردی پرهیز می کنیم.

10- تقویت و ارتقای پژوهش، نوآوری و تولید علم در حوزه تربیت معلم و دانش میان رشته ای آموزش در سطح ملی را در دانشگاه فرهنگیان، در زمره رسالت های خود می دانیم و از فعالیت های استادان و دانشجویان در این زمینه پشتیبانی می کنیم.

11- بر ایجاد محیطی پر نشاط، آراسته،  پاکیزه و سالم، زیبا، امن و ایمن و سرشار از امید و شور تاکید داشته و صمیمیت، همدلی، اعتماد و درک متقابل را سرلوحه رفتارخود در دانشگاه قرار می دهیم.

12- تأمین فضای فیزکی مناسب برای حضور منظم استادان و انجام فعالیت های علمی و پژوهشی آنان یکی از اولویت های مهم مدیران دانشگاه است که موجبات احساس تعلق، رعایت کرامت، ارتقای علمی و توانمندی آنان را فراهم می نماید.

13- رعایت قانون و مقررات، رعایت اخلاق و ارزش های والای اسلامی و انسانی، شایسته سالاری، رعایت نظم و انضباط در همه حیطه های کاری، وجدان کاری، شفافیت، صداقت، مسئولیت پذیری و پاسخ گویی محورهای مهم و مورد تأکید در مدیریت دانشگاه است.

بیانیه پایانی گردهمایی مدیران ارشد ستادی و استانی دانشگاه فرهنگیان و پرسش های صدای معلم

14- نظارت و ارزیابی با رویکرد خودارزیابی، خود اصلاحی و خود کنترلی و  ارائه رهنمودهای اصلاحی به منظور توسعه سلامت اداری را مد نظر قرار داده و موانع نیل به اهداف دانشگاه و انحراف از هنجارهای اداری و قانونی را در اسرع وقت شناسایی و تدابیر لازم و به هنگام را برای رفع آنها اتخاذ نماید.

15- تعامل با نهادها و سازمان های استانی، حضور در مجامع مختلف علمی و فرهنگی استان، تشکیل منظم جلسات هیأت امناء استانی، تعامل و جلب حمایت خیرین از اولویت های مهم مدیران استانی دانشگاه است که موجبات تقویت و اعتلای روزافزون دانشگاه را فراهم می نماید.

16- معتقدیم که پاسخ گویی مناسب، روزآمدی، بالندگی و توانمندی استادان دانشگاه فرهنگیان یک ضرورت است و از سوی دیگر رفع مسائل و مشکلات استخدامی، تبدیل وضعیت، ارتقاء و  برنامه ریزی برای بالندگی حرفه ای آنان نیز  ضرورتی انکارناپذیر است که نیازمند تعامل و همراهی همه معاونت ها و مدیریت های ستادی و استانی دانشگاه است و در این مسأله وزارت علوم،تحقیقات و فناوری نقش محوری دارد که ان شاالله این مهم نیز به سرانجام مطلوب برسد.

17- در پایان، مراتب حمایت خود را از دیدگاه های راهبردی مدیریت دانشگاه در تعقیب منویات تحولی رهبر فرزانه انقلاب (مدظله العالی) و توسعه کمی و کیفی دانشگاه ، اعلام نموده و بر تلاش و اهتمام خویش در جهت کسب قله های افتخار و عزت این دانشگاه در پرتو سیاست‌های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش  ابلاغی از سوی معظم له، تأکید می نماییم.

 مدیران ارشد ستادی و استانی دانشگاه فرهنگیان

 شهریور 1398 تهران


بیانیه پایانی گردهمایی مدیران ارشد ستادی و استانی دانشگاه فرهنگیان و پرسش های صدای معلم

سه شنبه, 02 مهر 1398 13:25 خوانده شده: 545 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 0 --
محقق 1398/07/02 - 19:27
من دراین تصویر معلم نمی بینم همه از روحانیت محترم هستند که نه اسنخدام آموزش و پرورشند ونه کلاس تشریف می برند
پاسخ + +5 0 --
حمید 1398/07/02 - 21:01
۳۰ و ۳۱ شهریور اوج ترافیک کارهای مدیران دانشگاهی است، ثبت نام دانشجویان جدید، ساماندهی وضعیت اسکان و تغذیه آنها، برنامه‌ریزی انتخاب واحد و شروع کلاس‌ها، تنظیم برنامه اساتید موظف و مدعو و....
کدام عقل مدیریتی در این دو روز اجلاس سراسری مدیران برگزار می‌کند؟؟
در کدام دانشگاه یا نهاد آموزشی حتی آموزش و پرورش، سابقه برگزاری نشست در این زمان وجود دارد؟؟
درباره هزینه‌های برگزاری همایش و ریخت و پاش و اسراف و تجمل در پذیرایی، تغذیه و هدیه به حضار گزارش‌های عجیبی به گوش می‌رسد، آقای خنیفر شما که مدیران را توصیه به صرفه‌جویی کرده‌اید بایستی گزارشی از هزینه این اجلاس و دستاورد‌های آن ارائه دهید.
پاسخ + +6 0 --
قاسمی- کارمنددانشگاه 1398/07/02 - 21:08
هزینه میلیاردی برگزاری این جلسه بی‌فایده را خرج کمبودهای امکانات دانشگاه می‌کردید یا بدهی خود به استادان مدعو را پرداخت می‌کردید
چطور در اجلاس مدیران استانی دانشگاه که جمعا حداکثر ۳۱ نفرند از ۲۵۰ نفر پذیرایی سلطنتی شده و هدیه داده می‌شود.
هزینه پرواز در این ایام پیک مسافرت چقدر شده؟؟ چرا پول کسر شده از حقوق دانشجوها که باید هزینه غذای آنها شود را خرج این اجلاس کردید؟؟
آقای خنیفر آقای زیویار که همه کاره دانشگاه هستی پاسخ دهید.
پاسخ + 0 0 --
دانشجو 1398/07/02 - 21:35
مدیران محترم و خدا ترس
این غذاهای لاکچری چطور از گلوی شما پایین میره وقتی پولش از جیب دانشجوها داده ما که از حق‌ مان نمیگذریم و حلال نمی کنیم...
پاسخ + +5 0 --
سالارپور 1398/07/02 - 23:36
روز شبه سی شهریور برای یک کار اداری اضطراری به یکی از پردیس‌های تهران مراجعه کردم تا نامه‌ای برای ثبت نام ارشد بگیرم
گفتند همه مسئولین در اجلاس هستند و دوشنبه مراجعه کنید.
شنبه و یکشنبه ۳۰ و ۳۱ شهریور که دانشگاه‌ها هزاران مراجع و ارباب رجوع دارند، وقت برگزاری اجلاس است؟؟
هر چه در طول تحصیل از این بی تدبیری‌ها اذیت شدیم الان هم باید خون دل بخوریم.
پاسخ + 0 0 --
حسن پور 1398/07/04 - 00:34
خنیفر دانشگاه را به افتضاح کشیده است. کلا کار نابلد است و از رفتارهای کارکنان سازمان مرکزی و اتفاقات استانها بی خبر است. به کسانی اعتماد می کند که قابل اعتماد نیستند. هر بخشی وارد شوید مشکلی هست. دستکاری عملکرد پژوهشی در سازمان مرکزی، رفتارهای دیکتارگونه بعضی کارشناسان، ضعف حوزه نظارت و بازرسی، از پرونده سازی ظالمانه برای استادان منتقد تا انتصابات بی حساب و کتاب در استانها. در برخی استانهای مرکزی و شمالی آدمهایی منصوب شده اند که با هیچ نگاهی سازگار نیست. نه اصولگرایانه است نه اصلاح طلبانه است نه آموزشی است و نه پژوهشی؟؟؟
در یکی از استانهای شمالغرب به تازگی چند نفر حکم گرفته اند که سبب خنده و تمسخر استادان شده . گویا این دسته گل را مدیر استانی به آب داده و خنیفر امضایش کرده است.
خلاصه خنیفر باید در عملکرد خود تجدیدنظر کند و گرنه حامیان او ممکن است عقب بکشند. مخصوصا حامی اصلی او اگر گزارش کنند که با آبروی ایشان بازی می شود ....
پاسخ + +4 0 --
امیراحمدی 1398/07/03 - 00:21
بند 13- رعایت قانون و مقررات، رعایت اخلاق و ارزش های والای اسلامی و انسانی، شایسته سالاری، رعایت نظم و انضباط در همه حیطه های کاری، وجدان کاری، شفافیت، صداقت، مسئولیت پذیری و پاسخ گویی محورهای مهم و مورد تأکید در مدیریت دانشگاه است.

مدیریت دانشگاه و
رعایت قانون و مقررات!!
رعایت اخلاق!!!
شایسته سالاری!!!!
رعایت نظم و انضباط!!!!!
وجدان کاری!!!!!!
شفافیت!!!!!!!
صداقت!!!!!!!!
مسئولیت پذیری و پاسخ گویی!!!!!!
این بند بیانیه می‌تواند کاندیدای بزرگترین دروغ سال یا جوک سال باشد
پاسخ + +3 0 --
میری 1398/07/03 - 09:58
پاسخ گویی، بی معنی ترین واژه در قاموس مدیران غاصب و وارداتی سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان است.
این حجم از تخلف و قانون شکنی حیرت اگیز است
نهادهای نظارتی و وزارت آموزش و پرورش هم که خوابند یا خود را به خواب زده اند.
پاسخ + 0 -1 --
زینلی 1398/07/03 - 19:10
رییس و مدیران دانشگاه فرهنگیان، اگر واقعا در ادعای «پاسخگویی» صادق هستند، به گزارشات مستند و دقیق «صدای معلم» پاسخ دهند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/07/04 - 01:37
جناب زینلی
سلام
اگر تخلفی صورت گرفته ار طریق قانونی و در محل خود مطرح فرمایید تا رسیدگی شود.
در غیر این صورت وارد کردن اتهام بدون اثبات آن و نشر ان جرم است.
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1398/07/04 - 09:13
دوست عزیز ناشناس

سلام

پیشنهاد ما این است که به جای تهدید و خط و نشان کشیدن مانند رئیس دانشگاه فخیمه فرهنگیان ؛ گزارش ها را با دقت مطالعه فرمایید .

این شاید بهتر باشد .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/07/08 - 00:36
حسین خنیفر زحمات فراوانی برای رشد کیفی و کمی دانشگاه فرهنگیان کشیده است. خداوند یارش باد.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور