صدای معلم

فاطمه قنبری ؛ نماینده مجلس دانش آموزی خطاب به وزیر آموزش و پرورش : " آقایان مسئولین ! شما خود بیشتر از هر کسی از مافیای کنکور مطلعید . چرا هیچ گاه دست مافیای کنکور کوتاه نشده و بلکه درازتر هم گشته و روز به روز فاصله طبقاتی بین ما را بیشتر کرده است . حق مان این نبود !

پرسش از معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران ؟

صدای معلم گزارش می دهد ؛

گروه گزارش/

پرسش از معاون پرورشی و فرهنگی  اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران

معاون پرورشی و فرهنگی شهر تهران ضمن تشریح برنامه های تابستان گفته است :

تابستان خوب و با برنامه ای برای تابستان امسال پشت سر گذاشتیم و دو هدف کیفی را دنبال می کردیم: آیا قرار است مسئولان این وزارتخانه بر تب " کنکور " و " حواشی آن "  بیفزایند ؟

1) بهبود اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان

2) تداوم فعالیتهای فرهنگی، ورزشی و آموزشی

همچنین دو هدف کمی را دنبال می کردیم که عبارت بودند از: 

1) فعالیت بیش از 600 پایگاه بهبود اوقات فراغت و پوشش حداقل 300.000 نفر از دانش آموزان

کریمی خاطرنشان کرد: تعداد مدارس تحت پوشش 512 باب بودند و جمع کل پایگاهها 681 پایگاه بودند که به کلیه دست اندرکاران و مدیران و معاونین و مربیان و همه عوامل دست اندرکار به جهت این فعالیت صمیمانه تبریک می گویم که اوقات فراغت خوبی را برای دانش آموزان فراهم کردند.

پرسش از معاون پرورشی و فرهنگی  اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران

عبدالرسول کریمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در ادامه به 13 مورد از اقدامات انجام شده در تابستان 1398 اشاره کرده است .

در مورد 12 گفته شده است :

* برگزاری 70 پایگاه انتخاب رشته کنکور

بر اساس بخشنامه اصلاحیه مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش، 27 وظیفه برای معاونان پرورشی و تربیت ‌بدنی اعلام شده است.

توسعه و تجهیز فعالیت‌های قرآنی و تقویت و نظارت بر فعالیت مدارس قرآنی، ایجاد نهضت قرآنی با برنامه‌ریزی برای مسابقات قرآن، نهج البلاغه و احکام، توجه لازم به فعالیت‌های تشکل‌های دانش‌آموزی، توسعه و تجهیز فعالیت‌های ورزشی و سلامت و نظارت بر فعالیت‌های مدارس تخصصی ورزش از جمله برخی از وظایف پست سازمانی معاون پرورشی و تربیت‌بدنی است.

اهتمام جهت برگزاری مسابقات و فعالیت‌های ورزشی با رویکرد ارتقای سطح سلامت و کاهش آسیب‌های اجتماعی، برنامه‌ریزی در جهت اجرای طرح‌های ملی درس تربیت‌بدنی‌، همکاری با نهادهای مذهبی برای مبلغین و به‌کارگیری ائمه جماعات در مدارس و تشکیل کارگروه‌های پرورشی و بررسی آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان در این کارگروه‌ها، چند وظیفه سازمانی دیگر معاونان پرورشی و تربیت‌بدنی است.

در شرح وظایف پست سازمانی معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آمده است که شاغل این پست سازمانی، ضمن رعایت موازین شرعی و بر طبق مقررات اداری و مالی تحت نظارت مقام مافوق وظایف مشروحه را انجام می‌دهد.

حال پرسش صدای معلم آن است که راه اندازی پایگاه انتخاب رشته کنکور با کدامین وظیفه ی یا ماموریت معاونت پرورشی و فرهنگی تطابق و یا تجانس دارد ؟

دوشنبه 4 تیر 1397 ، « صدای معلم » در گزارشی نوشت : ( این جا )

" پرسش « صدای معلم » از وزارت آموزش و پرورش و به ویژه " اداره کل مشاوره " این وزارتخانه آن است در زمانی که وزیر آموزش و پرورش از کنکور زدگی ، حذف آزمون ، مدرسه شاد و... سخن می گوید و در ادبیات مسئولان مبارزه با مافیای کنکور به وفور شنیده و خوانده می شود ؛ دعوت از « محمدرضا پوردستمالچی » با چه اهداف و یا انگیزه ای صورت گرفته است ؟

آیا قرار است مسئولان این وزارتخانه بر تب " کنکور " و " حواشی آن "  بیفزایند ؟

پرسش از معاون پرورشی و فرهنگی  اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران

آیا اداره کل مشاوره وزارت آموزش و پرورش بر اساس نیازهای واقعی دانش آموزان و آسیب های اجتماعی روز افزون در مدارس و نظام آموزشی حرکت می کند ؟

آیا بهتر نیست در این گونه نشست ها از اساتید و متخصصان برجسته  دانشگاهی ، ورزیده  و مجرب که بیشتر بر مشاوره سازشی و رفتاری تسلط دارند و هدف آن ها فقط تبلیغات و یا بازار گرمی برای کنکور نیست استفاده شود ؟

آیا بهتر نیست وزارت آموزش و پرورش طوری سیاست گذاری و برنامه ریزی کند که در آینده دوباره شاهد " معین " های دیگری نباشیم ؟ پرسش صدای معلم آن است که راه اندازی پایگاه انتخاب رشته کنکور با کدامین وظیفه ی یا ماموریت معاونت پرورشی و فرهنگی تطابق و یا تجانس دارد ؟

در 5 آبان ماه 1397 ، « صدای معلم » در گزارشی دیگر نوشت : ( این جا )

"« سیدمحمد بطحایی » در 11 تیرماه سال جاری توافق نامه ای را با اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در زمینه کنکور منعقد می کند . ( 1 )

جالب است که اتحادیه های انجمن های اسلامی دانش آموزان قراردادی را نیز با موسسه " مرات " در این زمینه منعقد کرده است .

بنا بر اظهار نظر صریح وزیر آموزش و پرورش ، این وزارتخانه از این موسسات 5 درصد بایت فعالیت هایشان در مدارس اخذ می کند .

این همه درهم تنیدگی میان موسساتی که به اذعان وزارت آموزش و پرورش حتی مجوز تبلیغات در صدا و سیما را ندارند با مدیران آموزش و پرورشی که بعضا حتی نمایندگی  این موسسات را بر عهده دارند دستگاه تعلیم و تربیت ما را به کجا خواهد برد ؟

عمده سخنان و محور انتقادات نمایندگان مجلس دانش آموزی در دومین نشست از نهمین دوره این مجلس انتقاد از کنکور و مسائل و حاشیه های آن بود .

« فاطمه قنبری » نماینده مجلسی دانش آموزی از استان هرمزگان خطاب به وزیر آموزش و پرورش چنین گفت : ( این جا )

" آقایان مسوولین !

شما خود بیشتر از هر کسی از مافیای کنکور مطلعید .

چرا هیچ گاه دست مافیای کنکور کوتاه نشده و بلکه درازتر هم گشته و روز به روز فاصله طبقاتی بین مان را بیشتر کرده است .

حق مان این نبود ! "

آیا بهتر نیست برای نخستین و آخرین بار « وزارت آموزش و پرورش » شفاف سازی کرده و تکلیف خود و همه ذی نفعان را با این " مساله "مشخص کند ؟

پایان گزارش/


پرسش از معاون پرورشی و فرهنگی  اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران

پنج شنبه, 28 شهریور 1398 14:34 خوانده شده: 515 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/06/28 - 15:13
آموزش و پرورش را خود مافیا اداره می کنند
محل کسب و کارشان شده است
...
شما که خوب متوجه منظور می شوید
پاسخ + 0 0 --
نگران 1398/06/29 - 00:07
چرا عملکرد فولادوند و زیرمجموعه اش که این همه خطا و اشکال داره مورد توجه مسوولین قرار نمیگیره؟!تا کی باید وزارتخانه به داوود محمدی باج سبیل بده!!همه میدونند که پشت فولادوند به داوود محمدی قرصه و نون قرض میدن به هم!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/06/28 - 15:42
کنکور تضییع حق جامعه دانش اموزی،دمیدن در شیپور نظام طبقاتی،
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/06/28 - 20:16
میشود کمی به آرزوی چند هزار ساله ....مغان .و موبدان ..نگاهی بیندازیم ....که به منصه ظهور رسیده ...رویای حاکمیت مطلق ....تصمیم برای همه چیز ...همه چیز ...همه چیز .....حتی فکر و روح مردم .......به آرزویشان رساندیمشان ...با جهل ...خرافات ....ترس ....سکوت نابهنگام .......مبارک باد موبد موبدان این فرمانروایی .....مبارک باد ؟؟؟؟!!!!!!!!بر ملت چاپلوس ....تملق گو ...توجیه گر .....و همیشه ...در .......صحنه ........ملت نه جیب (جیب ندارد که پولی داشته باشد )ملت شریف .......همیشه ی تاریخ در صحنه .......و موبدان پشت صحنه .......
پاسخ + 0 0 --
دانش اموز اسبق دکتر 1398/06/29 - 07:22
دکتر حسینی سالهاست که به ما میگوید که علاوه بر پایان نامه و مدرک دکترا، مافیای حاکم بر وزارت علوم قبولی در رشته های پزشکی و ... را هم با صد در صد تضمین میفروشند. اعتراف یکی از مسولان وزارت علوم:

http://vajenews.ir/2019/09/توضیح-وزیر-بهداشت-درباه-فروش-صندلی-در-د/

بخاطر همین تیز بینی ها و افشا گری های دکتر حسینی، او را مطرود و خانه نشین کردند....
پاسخ + 0 0 --
معلم 1398/06/29 - 07:39
وقتی که هدف اصلی مشاوره وزارت، هدایت تحصیلی (تازه اگه اون هم درست انجام بگیره) و به بهانه آن کنکور باشه وضعیت بهتر که نه بدتر هم میشه.
در حالی که هدف اصلی مشاوره دانش آموزان باید مشاوره رفتاری،سازشی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی باشد.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور