صدای معلم

حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان‌شمالی :

یکی از مشکلات حجاب مدارس، نحوه پوشش دبیران است ؛ باید موضوع حجاب دبیران در ارزیابی و ارزشیابی آن‌ها مدنظر قرار داده شود

گروه اخبار/

نحوه پوشش دبیران و حجاب معلمان در مدارس و فرم ارزشیابی

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در استان ۲۴ شهریور، در دیدار مسئولان معاونت پرورشی آموزش و پرورش استان، به تبیین ملزومات و بایسته‌های تربیتی نسل جدید پرداخت.

یعقوبی با تأکید بر اجرای کارهای اثباتی در مدارس، خطاب به مسئولان آموزش و پرورش اظهار کرد: تلاش کنید بیش از پیش دانش‌آموزان را با مصلا و نماز جمعه آشنا کنید.

وی ادامه داد: به طور مثال درس مرتبط با نماز جمعه در دوره ابتدایی در مصلا برگزار شده و فرزندان را عملاً با این فضا آشنا کنید.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان‌شمالی با تأکید بر اهتمام بیشتر به وضعیت حجاب و پوشش در مدارس، اظهار کرد: یکی از مشکلات حجاب مدارس، نحوه پوشش دبیران است؛ زیرا معلمان و دبیران به دانش‌آموزان الگودهی می‌کنند.

وی افزود: وقتی دبیر در سر کلاس آرایش کرده و با لباس‌ها و مدل‌های آن‌چنانی حضور می‌یابد، دانش‌آموز او هم به خودی خود به آن سمت کشیده می‌شود؛ ازاین‌ رو باید راجع به دبیران کنترل‌های بیشتری صورت گیرد.

یعقوبی اظهار کرد: باید موضوع حجاب دبیران در ارزیابی و ارزشیابی آن‌ها مدنظر قرار داده شود؛ چراکه وضعیت حجاب برخی از معلمان در مدارس شایسته و پسندیده نیست.

وی با بیان اینکه باید برنامه‌های تربیتی و زیرساختی خود را به مهدهای کودک بسط دهیم، افزود: در مهدکودک نقش اساسی تربیت زده می‌شود، وقتی در مهدکودک رقص و اشعار وارداتی مبتذل رواج داشته باشد شخصیت بچه این‌گونه شکل می‌گیرد و وقتی بزرگ شد دیگر بسیار دشوار می‌شود آن را تغییر داد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان‌شمالی اظهار کرد: تغییر شخصیت چنین فردی در بزرگ‌سالی محال نیست ولی بسیار سخت است؛ از این‌ رو باید از مهدکودک‌ها برنامه‌ریزی شود.

وی افزود: باید پای‌بست‌ها را به‌درستی شکل داده و تلاش کنیم فونداسیون شخصیت فرزندان را به‌درستی بچینیم تا از این طریق نسل جدید ما در آینده به‌صورت خودکار به سمت خوبی‌ها و معارف پیش برود.

یعقوبی گفت: انس با قرآن و نفوذ آهنگ قرآن در روح و جان انسان به ویژه بچه‌ها بسیار تأثیرگذار است؛ به همین دلیل اگر ارتباط با قرآن در مدارس پررنگ شود این موضوع سبب می‌شود خودسازی بچه‌ها افزایش یابد.

امام جمعه بجنورد افزود: نور قرآن در وجود انسان به ویژه جوانان و نوجوانان اثر می‌گذارد و اگر کسی با قرآن انس بگیرد از نور آن بهره‌مند می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت اهتمام نسبت به استفاده صحیح از فضای مجازی از سوی دانش‌آموزان، اظهار کرد: مدیریت فضای مجازی از جمله ضروریات است تا دانش‌آموزان معتاد این فضا نشوند.

یعقوبی افزود: اعتیاد به فضای مجازی در نسل جدید و بچه‌های مدارس ما بسیار خطرناک بوده و باید پیشگیری شود.

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی ادامه داد: نمی‌گوییم از فضای مجازی استفاده نکنند ولی باید حساب‌شده عمل کنند تا در فضای مجازی هضم نشوند.

وی یادآورشد: دانش‌آموزان و نسل جوان و نوجوان ما نباید در فضای مجازی منفعل عمل کنند بلکه باید فعال باشند؛ زیرا فعال بودن در فضای مجازی خوب است اما کسی که در این فضا منفعل باشد قافیه را باخته است.

یعقوبی با تأکید بر هدایت فضای مجازی در راستای فعال بودن نه منفعل شدن دانش‌آموزان، افزود: مسؤولان پرورشی باید در این زمینه فعالیت‌های ویژه‌ای داشته باشند.

رییس شورای استانی حوزه علمیه خراسان‌شمالی گفت: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و اقدام شود که دانش‌آموزان مطالب خوب و پسندیده را در فضای مجازی منتقل کنند نه اینکه هر کانالی را باز کرده و هر مطلبی را بدون تحقیق ارسال کنند و سبب گمراهی شود.

وی با تأکید بر اینکه باید حوزه مجازی در رأس برنامه‌های معاونت پرورشی قرار گیرد، اضافه کرد: لازم است هشدارها و هدایت‌های لازم در این راستا صورت گیرد؛ زیرا فضای مجازی همانند شمشیر دو دم است که می‌تواند منشأ خیر یا شر شود.

انتهای پیام/


نحوه پوشش دبیران و حجاب معلمان در مدارس و فرم ارزشیابی

سه شنبه, 26 شهریور 1398 14:34 خوانده شده: 3100 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 0 --
هنرآموز 1398/06/26 - 19:50
وقتی دبیر در سر کلاس آرایش کرده و با لباس‌ها و مدل‌های آن‌چنانی حضور می‌یابد !!!!!!!
تو کجا بودی و دیدی اخوی ؟؟؟
همکاران محترم لطفا دیگر مدلها و برندهای آنچنانی نپوشید بد آموزی دارد.
کی این تفکرات پوسیده تمام می شود و فکری برای فرزندان این نسل و بوم می شود. خدایا همه ما را به راه راست هدایت فرما.
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/06/27 - 11:06
نه افراط نه تفریط و....
پاسخ + +8 0 --
مدرس عشق 1398/06/26 - 20:54
جناب نماینده ولی فقیه؛ یکی از توهّمات بزرگ آن سیستم محترم اینست که پاکدامنی را در تأهل می بیند، در حالی که شرط توفیق دیدار صاحب الزمان(عج) تأهل نیست!!
مجرد از سوی نهاد رهبری حق تدریس دروس معارف را در دانشگاه ندارد.
جای تأسف است زلیخای آموزش و پرورش را در حد حجاب دیدن!
جناب نماینده ولی فقیه؛ در کجای دستگاه دولت صاحب الزمان(عج) عبور از 40 سالگی جرم است در حالی که نمک طعام است و سرمه چشم و غفلت مفسران در کیفیت!! گندم های باقیمانده و آزمون پس داده!!
جناب نماینده ولی فقیه!! شایسته است به جوانانی که در تجرد افتخار دیدار مولایشان صاحب الزمان را داشته اند سلام کنیم در حالی که در قانون استخدامی کشورِ شیعیان به جرم عبور از 40 سالگی از ... کم ارزشترند!
و سلام من بر هر جوانی که در 40 سالگی چنین توفیقی را یافت تا بداند چه دولتی و چه حکومتی قدر شناس ان الله مع الصابرین است! خداوندی که توهّم در دستگاهش راه ندارد.
معلمی شغل انبیاست و نبی اسلام(ص) در 40 سالگی مبعوث شد ولی فلانی با کسب نمره علمی مبغوض شد.
چه مظلوم است سید جمال الدین اسد آبادی که مدفنش در کابل است
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1398/06/26 - 21:06
جز قلب تيره هيچ نشد حاصل و هنوز

باطل دراين خيال كه اكسير ميكنند
پاسخ + +6 0 --
شهروند 1398/06/26 - 22:55
یکبار حاضر نیستن این جماعت بگن که ایراد از خودمان بود
که مساجد و نماز جمعه ها از افراد خالی شدن
مساجد رو خالی کردن از جمعیت حالا دنبال جایی
میگردن که این درد سیری ناپذیر تاریخی روحانیان که همان
حرف زدن در مورد هرآن چیزی است که در آن تخصص ندارند را درمان کنند
هر چه داشتین گفتین دیگر چیزی نمانده
جوان دنبال علم و آزادی است نه گرفتار شدن به
شما
پاسخ + +5 0 --
شهروند 1398/06/26 - 22:55
یکبار حاضر نیستن این جماعت بگن که ایراد از خودمان بود
که مساجد و نماز جمعه ها از افراد خالی شدن
مساجد رو خالی کردن از جمعیت حالا دنبال جایی
میگردن که این درد سیری ناپذیر تاریخی روحانیان که همان
حرف زدن در مورد هرآن چیزی است که در آن تخصص ندارند را درمان کنند
هر چه داشتین گفتین دیگر چیزی نمانده
جوان دنبال علم و آزادی است نه گرفتار شدن به
شما
پاسخ + +2 0 --
حسن درویشی 1398/06/28 - 09:13
معلمان ودبیران الگوی دانش آموزان هستند؟ این جوکه یا واقعیه؟
معلمی که زیر خط فقره و و از حداقل مزایای پزشکی ودرمانی وبیمه ای برخلاف دیگر کارمندان محروم است الان الگوی دانش آموزه؟ چند دانش آموز با میل و رغبت دوست دارند معلم شوند؟
الان الگوی دانش آموزان سلبریتی های سینمایی و فوتبالی هستند حاج آقا کجای کارید شما
با فقیر و محروم نگه داشتن معلمان از نظر اقتصادی شان وشخصیت و الگو بودن معلم رو از بین بردید الان بالای نود درصد معلم ها پوشش وحجاب مد نظر شما را رعایت می کنند پس چرا نوجوانان ما ازشون الگو نمی گیرند؟
پاسخ + 0 0 --
حمید حسین زاده 1398/06/28 - 14:29
مانور دادن روی این مسائل مشکلی از جامعه حل نمی کند،خیلی کارهای روی زمین مانده داریم که باید شما مسئولین حلش کنید و به چرایی وجود این مشکلات بپردازید.گزارش زیر را بخوانید.
https://aftabnews.ir/fa/news/611041/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C-%D9%86%D8%AE%D8%A8%D9%87-%DB%8C%D8%A7-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D9%87%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D9%82%D8%B5%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D8%B4%D8%AF
پاسخ + +1 -1 --
عالمی 1398/06/29 - 16:37
حاج اقا شما تحریک‌میشی ما که نای نفس کشیدن نداریم و فکر یه لقمه نان حلالیم و با اینها و تا ماهها هم‌تحریک نمی شویم .....
پاسخ + +2 0 --
عالمی 1398/06/29 - 16:49
حاج اقا تقبل الله. دست بردارید از اون‌افکار.
پاسخ + +3 0 --
دبیر 1398/06/29 - 19:57
جناب نماینده ولی فقیه، لطفا به عکس و پوشش فاخر و لباسهای اداری معلمان چهل سال قبل نگاهی بیندازید و بعد قضاوت کنید ، حقوق دوماه یک معلم یکدست کت و شلوار نمی کند ،اخوی!!!!کجای کاری؟
پاسخ + 0 0 --
حمداله 1398/07/04 - 14:19
حاج آقا این لباسی که تن شما اخوندهاست قیمتش چند میلیون لست برابر با ۳ ناه حقوق ما شماها هر کدام چند دست از لباس پیامبر دارید و در رنگ های مشکی تابستانی و زمستانی قهوه ای تابستانی و زمستانی و کرم و سفید و شتری و.... حاما امام علی و میامبر هم اینقدر عبا و ردا و عمامه و چفیه و... هم‌داشتند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور