صدای معلم

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس ! چرا دوباره آمارهای مخدوش می دهید ؟! پرسش صدای معلم از این عضو کمیسیون محاسبه و بودجه آن است که دقیق و شفاف بیان کند : فروش روزانه نفت در حال حاضر چه مقدار است و در زمان وزارت ایشان به چه میزان بوده است ؟

حاجی بابایی : اکثر افرادی که درباره نظام رتبه بندی معلمان اظهار نظر می‌‎کنند به این طرح تسلط ندارند !

گروه اخبار/

حمیدرضا حاجی بابایی به تازگی در مورد رتبه بندی معلمان اظهار نظر کرده است .

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در 25 مرداد 98  در گفت و گو با خبرگزاری ملت با بیان اینکه این سخنان مسئولان دولتی پوپولیستی است می گوید : " اگر قرار باشد به حقوق هر معلم ماهانه 600 هزار تومان افزوده شود و این رقم در سال ضرب در تعداد معلمان کشور که حدود یک میلیون نفر هستند، نزدیک به سه هزار میلیارد و 600 میلیون تومان می‌شود در حالی که اصلا چنین اعتباری در بودجه کشور دیده نشده است. "

« سیدجواد حسینی » سرپرست وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری با رسانه ها به مناسبت " روز خبرنگار " ضمن ارائه آمار و ارقام در حوزه های مختلف آموزش و پرورش ، تعداد همکاران در وزارت آموزش و پرروش را  930 هزار نفر و تعداد معلمان را فقط 549 هزار نفر  بیان کرد .

پرسش صدای این است که چرا یک نماینده مجلس باید این گونه غیرواقعی و غیرعلمی سخن بگوید ؟

ارائه آمار غیرواقعی و خودشیرینی در افکار عمومی بدون پشتوانه ؛  آیا نامش جز حرکات و رفتار پوپولیستی است ؟

مدیر صدای معلم در نشست نقد و بررسی عملکرد مدیریت آموزش و پرورش در دولت های یازدهم و دوازدهم  به حاجی بابایی گفت :  یک نماینده مجلس و آن هم رئیس فراکسیون فرهنگیان باید دقیق و مستند سخن بگوید ؛ چرا به دلایل ذاتی در اولویت نبودن آموزش و پرورش در دولت های پس از انقلاب اسلامی به طور عمیق پرداخته نمی شود ؟ چرا آمارهای مخدوش می دهید ؟ در این ناکارآمدی شما هم بخشی از جریان بوده اید و باید پاسخ گو باشید ! " ( این جا )

حاجی بابایی همچنین یادآور می شود : دولت برای اجرای نظام رتبه‌بندی مبلغ 2 هزار میلیارد تومان آن هم در سقف دوم بودجه سال 98 دیده بود که در صورتی که فروش نفت بیشتر از سال‌های گذشته باشد، محقق می‌شود؛ اما مجلس این عدد را به سقف اول منتقل کرد که در صورتی که این بودجه به صورت 100 درصدی هم تخصیص یابد باز هم رقم آن به سه هزار میلیارد و 600 میلیون تومان نمی‌رسد.

پرسش صدای معلم از این عضو کمیسیون محاسبه و بودجه آن است که دقیق و شفاف بیان کند : فروش روزانه نفت در حال حاضر چه مقدار است و در زمان وزارت ایشان به چه میزان بوده است ؟

 

حاجی بابایی و آخرین وضعیت رتبه بندی معلمان

حمیدرضا حاجی بابایی با بیان اینکه اکثر افرادی که درباره نظام رتبه بندی اظهار نظر می‌‎کنند به این طرح تسلط ندارند، گفت: اگر قرار باشد دولت برای اجرای نظام رتبه بندی بر اساس اظهارات سرپرست وزارت آموزش و پرورش، ماهانه 600 هزار تومان به حقوق معلمان بیفزاید، باید به مجلس لایحه ارائه دهد ولی تا کنون هیچ قدمی برای ارائه لایحه برداشته نشده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رقم تعیین عنوان شده به هیچ عنوان در بودجه دیده نشده است، افزود: البته شورای عالی اقتصادی سران قوا بر تخصیص 100 درصدی بودجه رتبه بندی یعنی 2 هزار میلیارد تومان دیده شده در بودجه 98 برای رتبه بندی معلمان تأکید دارد که البته با این رقم هم نمی‌توان رقم 600 هزار تومان را به حقوق معلمان اضافه کرد.

وی تصریح کرد: مشخص نیست دولت به دنبال اجرای چه برنامه‌ای است؛ معلمان به دنبال افزایش حقوق‌های جزئی نیستند بلکه به دنبال تثبیت و تحکیم جایگاه خود به عنوان معلم هستند.

 حاجی بابایی تأکید کرد: حدود دو سال است که منتظر ارائه لایحه رتبه بندی از سوی دولت به مجلس هستیم.

وی اضافه کرد: نباید صحبتی که خارج از توان دولت و کشور است در خصوص معلمان و رتبه بندی فرهنگیان مطرح کرد که فقط انتظار این قشر زحمتکش را از بین برد.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس افزود: متأسفانه در جامعه ما نوعی تفکر لیبرال وجود دارد که از هر نوع تفکر حمایت از محرومین و اقشار ضعیف انتقاد می‌کنند و این رفتارها را به حرکات پوپولیستی گره می‌‎زنند و می‌‎خواهند با همین هجمه‌ها جلوی بسیاری از حرکات مفید را بگیرند.

پایان پیام/

خبرگزاری خانه‌ ملت


حاجی بابایی و آخرین وضعیت رتبه بندی معلمان

چهارشنبه, 30 مرداد 1398 15:02 خوانده شده: 1106 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1398/05/30 - 18:45
لطفا شما ساکت باشید آقای حاجی بابایی .خود شما چه کاری برای اجرای این لایحه برداشتید .یک ماه است هر جا میبینی خبر از افزایش ۴۰۰ تا ۶۰۰ تومانی از اول مهر می باشد .پس شما چوب لای چرخ نگذارید .شما یک پوپولیست قهار هستید .پس از رفتن شما از آموزش وپرورش تا قبل از نماینده مجلس شدن همیشه در صف اول نماز جمعه های تهران بودید . الان مثل اینکه نیازی به نماز جمعه ندارین، نه؟
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/05/31 - 15:30
کاندبدای بالقوه اصولگراها در سال۱۴۰۰
پاسخ + 0 0 --
نا امید از روحانی 1398/05/31 - 17:37
درود بر حاج بابایی
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/05/31 - 23:06
درود بر هر وزیری که واقعا دلسوز این خاک و بوم و مردم و پرسنلش بوده و جلو زر و زور و تزویر غیر منطقی ایستاده
پاسخ + 0 0 --
علیرضا 1398/06/02 - 15:57
فقط با اعلام این سایعات می خواهند معلم را مقابل همه قرار دهند و به حقوق خودشون از جمله رسانه ملی اصافه کنند و دیگر هیچ و گرانی افزایش کند چرا افزایش بی رویه بقیه کارمندان و الطاف وزرا و مدیر کلان و بن ها و سبدکالاها وکارت هدیه خود و کارت هدیه همسران و فرزندان اونها چیزی گفته نمی شود که ماهانه بالای یک میلیون هست.
پاسخ + +7 0 --
خدشه 1398/05/30 - 18:53
اکثر افرادی که درباره نظام رتبه بندی معلمان اظهار نظر می‌‎کنند، خطشه دارند.
پاسخ + +2 -2 --
دبیر مهربان 1398/05/30 - 23:24
خدا ازشون نگدره اگه این وعدشون دروغ یا آبکی و ضعیف از کلر در بیلد و باعث ناامیدی و اعتراص بیشتر معلمان شود
بیش از یک دهه فقط حرف از معیشت و منزلت معلمان ودبیران است
نه رتبه بندی نه سازمان نطام معلمی و نه امکان ادامه تحصیل تا ۲مقطع بالاتر نه بیمه تکمیلی واقعا طلایی و نه..‌
خدایا هودت به دادمون برس!!!
پاسخ + 0 0 --
م 1398/05/31 - 12:03
راحت و شفاف بگویید نه خانی آمد و نه خانی رفت.
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1398/05/31 - 12:30
چرا مجلس دولت را مکلف به اجرای رتبه بندی نمی کند ؟
قدرت نظارتی مجلس ابزار کمی نیست
پس شما هم دنبال تبلیغ وکسب رای هستید عدم ارتقای آ. پ سیاستی کلی وهمگانی هست حتی یک مخالف هم ندارد مجلس هم به اندازه ی دولت کوتاهی می کند
پاسخ + +2 -1 --
یک معلم ازکاشان 1398/05/31 - 20:12
سلام ،آقای حاجی بابایی داری چوب لای چرخ میذاری ،بااین سخنانت فرهنگیان همدان بادوستان وخانواده هایشان بهت رای نخواهنددادواگرقرارباشدازاستانهای مجاورهمدان به حوزه انتخابیه شمامی آیندوبه رقیبت درانتخابات رای می دهندازکجامعلوم خودمن هم آمدم .
پاسخ + +2 -2 --
کاکتوس 1398/06/01 - 09:21
پورسلیمان یه ادم عقده ای و کینه ای است که چیزی حالیش نیست وو اکنون که جناح متبوعش گند زده با تمام قوا به حاجی بابایی گیر داده باید به این ادم عقده ای گوش زد کردکه دوستش فانی هم عمواره عنوان می کرد رقم رتبه بتدی بین 400تا 600 هزار تومان خواهد بود و ان زمان هم با ارائه مبلغ و امار معلمان عنوان میشد چنین رقمی هرگز محقق نخواهد شد ولی دستمالکش هایی چون پورسلیمان حالیشون نبود تا اینکه مهر شد و رقم رتبه بندی بین 70 تا 300 هزار با میانکین 150 هزار تومان به حقوق معلمان اضافه شد حالا سوزش پورسلیمان از چیست؟ دوستش فانی بیسواد است یا حاجی بابایی که با ارائه امارهای دقیق توانست سازمان برنامه و بودجه را به زانو در بیاورد با تقسیم مبلغ رتبه بندی در 6 ماه بین معلمین قطعا رقم موردنظر سرپرست مثل وعده فانی محقق نخواهد شد و بعد هم به فراموشی سپرده خواهد شد زحمت کش ترین فرد برای معلمان که موجب شد تا امسال بیشتر از 20 درصد به حقوق معلمین اضافه شود حاجی بابایی بود درود بر حاجی بابتی
پاسخ + 0 0 --
قاضی 1398/06/01 - 10:56
بین همواره و عمواره یک درجه خدشه وارد است چون کلید ه و ع همسایه مجاور است و بین بابایی و بابتی هم یک درجه خدشه وارد است چون کلید همسایه است
جمعاً می شود دو درجه خطشه

ولیکن بین خدشه و خطشه به تنهایی چهار درجه، خدشه وارد است چون همسایه چهارم است.

پس کاکتوس برای وزارت مناسبتر بوده است.
پاسخ + 0 0 --
بصیرت طلب 1398/06/01 - 10:50
دو نکته :
اولا : آب که از سر گذشت چه یک وجب چه صد وجب ( طرح رتبه بندی دردی از زیر فقر بودن معلمان را دوا نمی کند. )
ثانیا : انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک است، طبیعی است که دوباره این آتش زیر خاکستر را شعله ور می کنند تا رای بگیرند.

خود دانید
پاسخ + 0 0 --
کاکتوس 1398/06/01 - 11:16
بیایید یک بار از گوسفند بودنمون دست برداریم و یک بار رای ندیم تا ابروی اینها در عرصه جهانی بره تا انتقام دردها و ستم ها و تورم 300درصدی و مشت و لگد و باتوم نیروی انتظامی رو گرفته باشیم فقط یک بار رای ندیم تا مسارکت زیر 50 درصد بیاد لیست امید هم که دیدید پس دیکه گول پور سلیمان ها رو نخورید و امسال رای ندید
پاسخ + +1 -1 --
کاکتوس 1398/06/01 - 11:14
اکه حقوق معلمها 400 هزار تومان اضافه نشه پورسلیمان باید بیاد بگه اشتباه کردم امیدوارم این جسارت رو در اول مهر داشته باشه البه اگه رتبه بندی اصلا تو کار باشه احتمالا این حقه حسینی است برای اخذ رای اعتماد چون اکه قراره اول مهر رتبه بندی باشه باید از امروز نرم افزارش اماده بشه و شروع به صدور احکام کنند ولی هیچ خبری نیست
پاسخ + +1 0 --
علی پورسلیمان 1398/06/01 - 11:19
درود

جناب کاکتوس

سپاس از نظر شما .

شما لطف کنید پرسش های صدای معلم را پاسخ دهید ؟

فقط در تعجبم که شما چگونه می خواهید برای آقای حاجی بابایی رای جمع کنید با این نوع استدلال و سطح فکر !

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
کاکتوس 1398/06/01 - 12:28
من تو همدان نیستم رای بدم بهش و در اون شهری که هستم به خاطر ضرب و شتم نیروی انتظامی که معلمها رو به بدترین شکل کتک زد در اعتراض به این نوع رفتار تصمیم کرفتم رای ندم و دلیل بعدیش هم تورم و عدم رسیدکی به معیشت معلمهاست در اعتراض به این مسائل رای نخواهم داد
پاسخ + 0 0 --
مهدی میری 1398/06/01 - 15:11
حاج بابایی زور زیادی میزنه که دولت این مبلغ ناچیزو به معلم نده....درزمان صدارت ایشون حقوقها زیر ده درصد اضافه میشدو............الان هم اگه راست میگه بیاد ازحرف حسینی حمایت کنه .......
پاسخ + 0 0 --
مهدی میری 1398/06/01 - 15:27
حاج بابایی ...ساکت دروزارت

حراف درنمایندگی
پاسخ + +1 0 --
جوجه تیغی 1398/06/02 - 09:38
شما ها مگه تن تون میخاره که اینقدر خودتون رو به کاکتوس می مالونید؟؟؟
پاسخ + +1 0 --
بیاتی 1398/06/02 - 23:58
حاجی بابایی با هر خط فکری وجناحی که باشد همیشه از معلمان دفاع کرده.
من شخصا در زمان انتخابات از دولت روحانی دفاع کردم اما واقعا تفکرات این دولت لیبرالی بود وهیچ تلاشی برای معیشت سیاه لشگر رای آوری خودشان که معلمان بودند نکردند.
این مبلغ ناچیزی هم که در کوران تحریم وتورم دولت جناب روحانی به مواجبمان اضافه شد حاصل تلاش حاجی بابایی بود نه دولت!
منصف نیستیم و به هرکس که مثل ما فکر نمی کند می تازیم.
طبق برنامه ششم توسعه دولت باید رتبه بندی معلمان را اجرا کند
پس چرا لایحه نمی دهد پس چرا هیچ اقدامی نمی کند؟
این ۲۰۰۰میلیارد هم حاصل تلاش حاجی بابایی بود که تو بودجه امد وگرنه با دولت بود که هیچ اقدامی نمی کرد.
مجلس بعدی اصولگراست
دولت بعدی هم اصولگراست
دولت روحانی با ایجاد وضعیت هرج ومرج اقتصادی آخرین میخ را بر تابوت اصلاحات کوبید وهمه چیز هم تمام شد....
پاسخ + 0 0 --
انتی کاکتوس 1398/06/06 - 23:40
کاکتوس . .... اگه فرهنگی باشی. فرهنگی به ازادگی معروفه نه سرسپردگی. اون رژیم نفرات اول انقلاب حتی قبل از آخوندها بودیم و حالا هم‌بموقعش خواهیم بود حتی اگر استخدامی هدی جدید مثل ۱۰ سال گذشته بچه آخوند و بچه سپاهی و جناح اصولگرا باشند.
پاسخ + 0 0 --
خدمات 1398/06/08 - 01:42
خدمات جزئی از آموزش و پرورش هست.چرا بی عدالتی میکنید.از حالو روز ما خبر دارید.تا بحال بجز جلو دوربین ویا تائید شدن از سوی دیگران جواب سلام خدماتی ها رو میدهید یا پای حرف ویا از مشکلاتشان خبر دارید.ما پول ندیده نیستیم یا گدا.شرمندگی جلو زن وبچه خیلی سخت است و من برایتان دعا میکنم که هیچوقت،هیچوقت جلو زن وبچه هایتان شرمنده نشوید.کاری کنید برای ما نیروهایه خدماتی
پاسخ + 0 0 --
خدمات 1398/06/08 - 01:42
خدمات جزئی از آموزش و پرورش هست.چرا بی عدالتی میکنید.از حالوروز ما خبر دارید.تا بحال بجز جلو دوربین ویا تائید شدن از سوی دیگران جواب سلام خدماتی ها رو میدهید یا پای حرف ویا از مشکلاتشان خبر دارید.ما پول ندیده نیستیم یا گدا.شرمندگی جلو زن وبچه خیلی سخت است و من برایتان دعا میکنم که هیچوقت،هیچوقت جلو زن وبچه هایتان شرمنده نشوید.کاری کنید برای ما نیروهایه خدماتی

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

" کیفیت آموزش " را در شبکه شاد و برنامه های تلویزیون چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور