صدای معلم

نخستین گام سرپرست وزارت آموزش و پرورش برای بازشناسی جایگاه " رسانه " و تبدیل فرهنگ امنیتی به امنیت فرهنگی ؛

وزارت آموزش و پرورش شکایت خود را پس گرفت

صدای معلم

گروه رسانه/

پس گرفتن شکایت وزارت آموزش و پرورش علیه رسانه ها و معلمان منتقد

تنها کم تر از 24 ساعت پس از انتشار خبر شکایت وزارت آموزش و پرورش علیه مهدی فتحی معلم و مدیر کانال تلگرامی " اخبار فرهنگیان "

این شکایت پس گرفته شد .

خبر پس گرفتن شکایت بدون که در پرتال وزارت آموزش و پرورش انعکاسی داشته باشد در " کانال تلگرامی نگاه " به آن اشاره شده است .

این کانال می نویسد :

" در پی احضار مهدی فتحی مدیر  کانال تلگرامی« کانال اخبار فرهنگیان» به دادسرای عمومی و انقلاب  که با شکایت قبلی وزارت آموزش و پرورش تحت عنوان نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی انجام شده بود، سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش‌ و پرورش دستور پس گرفتن شکایت وزارت آموزش و پرورش از این همکار فرهنگی را صادر کرد. "

در وزارت کوتاه سیدمحمد بطحایی پرونده های متعدد قضایی و اداری علیه رسانه ها و معلمان و فعالان صنفی منتقد تشکیل شد و تنها واکنش وزیر مستعفی در برابر انتقادات " سکوت " بود .

در این راستا ؛ « صدای معلم » پیشنهادی را خطاب به سرپرست وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد که البته تاکنون پاسخی دریافت نکرده است .

در این پیشنهاد آمده است :

"حال که سرپرست وزارت آموزش و پرورش قرار است طرحی نو در اندازد و از استقلال این نهاد و شان معلمان دفاع کند پیشنهاد می کنیم تا آقای حسینی در چارچوب " منشور حقوق شهروندی " برای اعتماد سازی در دستورالعملی از همه مدیران در سراسر کشور بخواهد که حق شکایت از هیچ رسانه ای در حوزه آموزش را ندارند .

همچنین می توان در مورد پرونده معلمانی که در زمان وزارت بطحایی و در هیات های تخلفات اداری تشکیل شده اند تجدید نظر کرد .

« صدای معلم » به سرپرست وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد می کند در مورد ادامه کار مدیرانی که در زمان تصدی مدیریت خویش علیه رسانه ها و معلمان منتقد شکایت کرده اند بازنگری داشته باشد .

پایان گزارش/

پس گرفتن شکایت وزارت آموزش و پرورش علیه رسانه ها و معلمان منتقد

چهارشنبه, 29 خرداد 1398 04:57 خوانده شده: 548 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +7 -1 --
معلم 1398/03/29 - 09:55
تورو خدا آقای حسینی یه فکری هم به قبیله فامیلی پاشایی آذربايجان شرقی بکنید اینا یک دیکتاتوری فامیلی براه انداخته اند کسی هم پاسخگو نیست وووووو........
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/03/29 - 10:09
بزرگترین خدمت شما جلوگیری از باندبازی مدیران کل فاسد و انتخاب شایسته از افراد متعهد برای این سمت هست. حال که قدرت دارید عمل کنید که فردا دیر است. جامعۀ فرهنگیان را از ظلم خودی به خود رهایی بخشید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/03/30 - 12:14
روزی موش کور داشت سخنرانی میکرد و میکروبها را به اشد مجازات تهدید میکرد در گرداگردش مگس ها کف میزدند.متاسفم که اینقدر صریح شعر ان شاعر مصری را اورده ام. چاره ای نیست. مگر برای رعایت حقوق اولیه انسانها باید از والی متشکر باشیم؟ لهنت خدا به... که مردم از ترس از دست دادن حقوق انسانی و اولیه شان مجیز گویی و خودسانسوری را پیشه کنند. عاقبت همه نظامهای استبدادی همین است. بنی صدر بینوا خوب گفته بود استبداد به همه رنگ در میاید و به رنگ دین هم در میاید.ولی استبداد هر قدر هم بد باشد یک خوبی دارد. به جایی میرسد که دیگر کنترل از دستش میرود و گویا این جا در مملکت ما اغاز شده است.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/03/29 - 10:24
جلسه شما با تشکل ها سیاسی مورد تایید
من معلم که از سیاست و دخالت و نفوذ آن در آموزش و پرورش بیزارم ، نیست. برای معدل گرفتن از خواسته ها و آمال حرفه ای معلمان ، با خود آنان ساده و صمیمی به گفتگو بنشینید. بهترین منبع برای اطلاع از خواسته ی من معلم خودم هستم .
با معلمان مناطق گوناگون و مدارس متفاوت ، گفتگو کنید و مو را از ماست بیرون کشید.
معلمان خیلی خیلی محافظه کار شده اند چون کارکن دولتند و تنها منبع تامین زندگی شان همین حقوق زیر خط فقر شان است ، پس چنان با آنان گفتگوکنید که به شما اعتماد بورزند و راحت سخن بگویند. وگرنه سودی نخواهد داشت.
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1398/03/29 - 10:31
قدم های اول را قاطع برمی دارید و ته دلمان در حال قرص شدن است اما به شرط تداوم عمل .
قبلا فقط شعار و گفته رواج داشت، امید که مرد عمل باشید. مبادا این چند حرکت برای تثبیت وزارت تان باشد و بعد شما هم ما را در نیمه راه رها سازید. لطفا برای یادآوری ، معنای آخرین آیه سوره انعام را یک بار دیگر اگر واقفید ، نگاه کنید.
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1398/03/29 - 10:40
راستی از طریق روابط عمومی خود اعلام کنید که سایت صدای معلم را که مرجع اطلاعات و پیوند ما معلمان است ، مطالعه و تعقیب می نمایید و یا خیر.
پاسخ + +3 0 --
معلم لر مشهدی 1398/03/29 - 11:31
عرض نکردم این ماجرا یه بازی سیاسی برا وزیر کردن سرپرست آموزش پ بود....
پاسخ + +1 0 --
دبیرم 1398/03/29 - 11:34
آقای دکتر حسینی اگر در خدمت دهی به آموزش پ صداقت دارد مدیر آموزش پ مشهد را برکنار کند که انتقادهایی که به او شد حتی بطحایی را مجبور به استعفا کرد اما ایشان خم به ابرو نیاورد.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/03/29 - 11:50
از تمامی استانهایی که با مدیران کل خود مشکل دارند ، تقاضا دارم در ذیل این گزارش مرقوم نمایند تا لیست مبسوطی از ظلم ظالمان بدست آید.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/03/29 - 12:03
از صدای معلم ، برای اطلاع رسانی و واسط بودن
ما بین فرهنگیان و منابع اطلاعاتی ، قدردانی
می نمایم. خسته نباشید جناب آقای پورسلیمان.
پاسخ + +2 0 --
جن زده 1398/03/29 - 12:30
از سرپرست وزارت اموزش وپرورش در خواست می شود که کل مطالب درج شده در سایت صدای معلم را در مورد اداره کل اموزش وپرورش اذربایجان شرقی را در ول چند ساله گذشته رصد کند تا به حقانیت هایی پی ببرد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/03/31 - 10:34
چقدر وزیر پسر خوبی بید که کار خوب کرده بید

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور