صدای معلم

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان وزارت آموزش و پرورش :

برنامه ملی شهاب نیازمند جریان حرفه ای بودن معلمان است تا به شغل خود دیدگاه حرفه ای داشته باشند

گروه اخبار/ معاون وزیر و رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان مطرح کرد: این برنامه از پروژه های ملی به شمار می رود که حاصل همکاری بین 2 بخش بنیاد ملی نخبگان و وزارت آموزش و پرورش است و هر برنامه ای که قرار است در مدرسه اجرا شود باید از مجرای وزارت آموزش و پرورش عبور کند.

مقدمات و الزامات اجرای طرح شهاب

 فاطمه مهاجرانی در دوره آموزشی - قطبی تامین مدرسان استانی برنامه ملی شهاب،  اظهار کرد: این برنامه از پروژه های ملی به شمار می رود که حاصل همکاری بین 2 بخش بنیاد ملی نخبگان و وزارت آموزش و پرورش است و هر برنامه ای که قرار است در مدرسه اجرا شود باید از مجرای وزارت آموزش و پرورش عبور کند.

وی افزود: بنیاد نخبگان تاکید بر اجرای برنامه های تلفیقی دارد و نه اینکه رویکرد تفکیک را کنار بگذارد بلکه تفکیک حداقلی هم در این بنیاد و سند تحول به رسمیت شناخته شده و این 2 باهم همپوشانی دارند و مکمل هم هستند تا همه اهداف آموزش به درستی محقق شود.
معاون وزیر و رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان وزارت آموزش و پرورش یادآوری کرد: در رویکرد تفکیک، هدف بر این است که دانش آموز را از فضا منفک کنند و یا برخی از رویکردها در همان فضا با محتوای علمی غنی شده، ارائه شود و به نوعی کمک در شناساندن استعدادهای ذاتی او خواهد شد.
مهاجرانی گفت: دوره آموزشی تامین مدرسان قرار است به دانش آموزان کمک کند تا هر کدام از آنها در المپیادهای علمی، فرهنگی، هنری، ورزشی، مهارتی و اجتماعی بدانند که باید به کدام سمت حرکت کنند.
وی خاطرنشان کرد: طرح ملی شهاب با هدف کمک به دانش آموزان در مسیر استعداد و توانایی هایشان انجام می شود و طرح شهاب تضعیف کننده نیست بلکه در جهت تقویت استعدادها اجرایی می شود و این طرح باید خود را تقویت و به جلو پیش ببرد.
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال 58 هزار مدرسه با 91 هزار معلم در 586 منطقه آموزشی طرح ملی شهاب را اجرا کرده اند و برای پوشش کامل دانش آموزان در 760 منطقه آموزش و پرورش کشور در این طرح راهی نمانده است.
مهاجرانی با  ابراز امیدواری از پیشرفت برنامه ملی شهاب  تصریح کرد: شهاب برنامه ای ملی است اگر بناست تا پایه دوازدهم تحصیلی پیش برود، نیازمند جریان حرفه ای بودن معلمان است تا به شغل خود دیدگاه حرفه ای داشته باشند.
معاون وزیر آموزش و پرورش، حرفه ای بودن معلمان را نیازمند دانش، مهارت و ارتباط دانست و گفت: اگر این مقوله ها در رفتار پیاده سازی شود، معلم حرفه ای است و طرح ملی شهاب به تشخص معلمان برمی گردد که وظیفه آنها کمک جدی به بازسازی و شناسایی استعدادهای درون فردی دانش آموزان است.
وی با تاکید بر اینکه روند اجرای طرح ملی شهاب در حال ورود به پایه هشتم است، افزود: این طرح باید با هدایت تحصیلی دانش آموزان گره بخورد و اگر موفقیت آمیز باشد ارتباط خوبی بین خواسته های دانش آموزان و خانواده های آنان برقرار می شود.شایان ذکر است، دوره آموزشی - قطبی تامین مدرسان استانی برنامه ملی شهاب به میزبانی زنجان با حضور شماری از معلمان استان های آذربایجان غربی، تهران، ایلام، همدان، البرز، سمنان، کرمانشاه و زنجان  در زنجان  در حال برگزاری است.

ایرنا

چهارشنبه, 24 مرداد 1397 08:30 خوانده شده: 1215 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
شهاب 1397/05/24 - 09:02
این طرح فقط کاغذبازی است وبه محیطزیست آسیب می زند تا جایگاه معلم در جامعه ارتقا پیدا نکند ومعلم در گیر معیشت حداقلی برای خودباشد هرطرحی ارائه کنید عقیم می ماند اگرمسئولان به وضعیت معلم ومدارس رسیدگی کنند دیگرنیازی به این طرح هانیست
پاسخ + +2 0 --
معلم 1397/05/24 - 16:19
شما به کلاس تشریف بیاورید و ببینید معلم چه زمان باید فرم های شهاب رو تکمیل کند؟ مشکل شما روسای آ.پ این است که درد معلمان را درک نمی کنید. کلاس های ابتدایی شلوغ، حجم کتاب های درسی زیاد، ...
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/05/24 - 21:18
با بند " پ " میان تو پند میدن
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/05/27 - 07:16
اول برو طرح شهاب را درست کن.
سوالها را استاندارد کن.
سامانه راه اندازی کن که از اولیا هم نظر خواهی کنی.
بعد از همه اینها نیروی مشاور به کار بگیر تا بچه ها را استعداد سنجی کنند.

معلم فقط وظیفه تعلیم و تربیت دارد.
معلم فرم پر کن شما .... نیست که از دور نشستید یک فرم بی ارزش را با عجله و سرهم بندی طراحی کردید که ثابت کنید واقعا کار کردید.
برو فرم شهاب را اصلاح کن و سازو کارهایش را فراهم کن.
کتابهای درسی و سیستم تدریس را اصلاح کن. بعد شهاب اجرا کن.
اینقدر با ندانم کاری و حماقتتان به بچه های این مملکت و معلمان آزار نرسانید.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/05/30 - 22:05
خانم مهاجرانی، این همکار همه ی اشکالات طرح را گفته و کاملا درست هست.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، کدام یک از دولت های ذیل توانستند حداقل انتظارات جامعه تعلیم و تربیت را فراهم کنند ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور