صدای معلم

اخبار فرهنگیان و آموزش و پرورش

گروه اخبار/ محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در یک برنامه تلویزیونی در شبکه 5 سیما اظهار داشت: در حال حاضر شیوه آموزش، نقش خانواده و دانش‌آموز، روش ارزشیابی و ارتباط گرفتن دانش‌آموز با معلم و همچنین معلم با دانش‌آموز تغییر کرده است و روش نظارت مدیران بر انجام ماموریت‌های مدرسه نسبت به قبل متفاوت شده و تمامی اینها در این شرایط متفاوت برای آموزش و پرورش رقم خورده است.  آموزش در شرایط کرونا، آموزش…
  • « از آن جایی که در این سال همه فعالیت‌های مستقل زنان تعلیق شد، روزنامه عالم نسوان هم تعطیل شد. این احتمال وجود دارد که وی جز منتقدین سیاست‌های رضاشاه در تاسیس کانون بانوان بوده باشد و به همین دلیل از فعالیت‌های او نه تنها استقبال نشد که جلوگیری هم به عمل آمد »

چهره های تاریخی : مهرتاج رخشان ؛ نخستین تدوین گر " نظام‌ نامه‌ برای مدارس ایران "

هفتم آذر ۱۲۶۰؛ ۱۳۹ سال پيش در چنين روزی مهرتاج رخشان در تهران زاده شد: « باید مدارس عالیه برای دخترها تهیه شود و به معارف آنها توسعه داده بشود نه اینکه صبر کنند تا دختران خودشان قابلیت پیدا کنند.»
  • « در کتاب فارسی خوانداری چهارم دبستان، درس دهم: باغچه اطفال، تکه‌ای نوشته شده‌ است که: شبی اندیشه‌های خود را به صورت شعری درآوردم. برای اینکه در جست و جوی مداد و کاغذ، چراغی روشن نسازم و کسی را بیدار نکنم، قطعه زغالی از منقل کرسی برداشتم و با آن شعرم را بر دیوار نوشتم . »

چهره های تاریخی : جبار باغچه بان ؛ نوای ناشنوایان

چهارم آذر ۱۳۴۵: ۵۴ سال پیش در چنین روزی جبار باغچه‌بان در تهران درگذشت. می‌گفت: «من یک مسافرم. وقتم تنگ است و کارهایم بسیار.»
  • « از میان 31 استان و 760 منطقه آموزشی کشور به نظر می رسد که این فقط مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان به عنوان بزرگ ترین استان کشور است که تاکنون در این مورد اظهارات شفاف و صریحی داشته است »

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان : امتحانات نوبت اول دانش آموزان ۱۰۰ درصد حضوری است

گروه استان ها و شهرستان ها/ « صدای معلم » در گزارش خود نوشت : « هنوز مرجعی رسمی در آموزش و پرورش کیفیت آزمون ها و امتحانات در خرداد و شهریور سال تحصیلی قبل به ویژه در حوزه داخلی مدارس را مورد پایش قرار نداده است . هرچند این وضعیت در آینده و با مشاهده نتایج آزمون های معتبر بین المللی که امکان دخل و تصرف و اعمال نظر در آن…
امانوئل مکرون برای شورای مسلمانان فرانسه (CFCM) یک مهلت ۱۵روزه برای پذیرش "منشور ارزش‌های جمهوری‌خواهانه" تعیین کرد. در این منشور بیش از هر چیز بر رد اسلام سیاسی و هرگونه دخالت خارجی در تعلیم مسلمانان فرانسه تاکید شده است. این اقدام رئیس جمهوری فرانسه واکنشی است به حمله‌های مسلحانه اسلام‌گرایان افراطی.  تنها در طول یک ماه سه حمله خونبار از جانب افراط‌گرایان به شهروندان فرانسوی صورت گرفت. در حمله به کلیسایی در نیس، فرد…
  • توصیه ­های سیاستی ارتقاء سلامت روان در نظام آموزش و پرورش در دورۀ همه ­گیری بیماری کرونا ؛
  • صدای معلم منتشر می کند ؛

عدم توجه به " سلامت روان کودکان " سرمایۀ انسانی جامعه را در آینده با چالشی بزرگ مواجه خواهد ساخت ! مطلب ویژه

گروه رسانه/ پس از بحران کرونا ، کارگروه مطالعات فوری پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با برگزاری نشست های تخصصی و کارشناسی توصیه هایی را در جنبه های گوناگون مرتبط با حوزه آموزش ارائه کرده است . در گزارش های پیشین چنین آمده بود : « این که صنایع و خودروها موجب آلودگی هوا می‌شوند و به تبع آن درب مدارس بسته و غیر‌فعال می‌شوند، مایه شرمساری است. متاسفانه اولین چیزی که…
گروه استان ها و شهرستان ها/ جمعی از آموزش دهندگان فعال و پیگیر نهضت سوادآموزی کشور در نامه ای به « صدای معلم » خواهان توجه وزیر آموزش و پرورش به مطالبات و حقوق قانونی خود شدند . متن کامل این نامه به شرح زیر است .
  • وزیر آموزش و پرورش در در آیین افتتاحیه اجلاسیه دوم کنگره سیزدهم اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان :

مدرسه نباید تعطیل شود ؛ دانش آموزان باید دسته‌بندی شوند و به‌تدریج به مدرسه بیایند

گروه گزارش/ در آخرین گزارشی که « صدای معلم » در انتقاد از مواضع مبهم ، چندپهلو و غیرواقعی رئیس مرکز سنجش و پایش وزارت آموزش و پرورش در مورد "چالش ها و راهکارهای ارزشیابی پیشرفت تحصیلی در سال تحصیلی 1400-1399" " منتشر کرد ( این جا ) ؛ آمده بود : « اولویت داشتن آموزش حضوری که بیشتر " شعار " بود ؛ حداقل " امتحانات مدارس " جدی گرفته شوند…
گروه رسانه/ در پی درج مطلبی با عنوان : «اعتراض یک مدیر سابق مدرسه به عملکرد اداره کل آموزش و پرورش استان یزد » در صدای معلم ( این جا ) ؛ « اداره آموزش و پرورش ناحیه دو یزد » جوابیه ای برای این رسانه ارسال کرده است . ضمن سپاس از پاسخ گویی ، عین جوابیه به شرح زیر است .
  • « دلخوری‌اش این بود که چرا وضعیت یک هنرمند بعد از سی‌سال باید چنین باشد »

چهره های تاریخی : ژانت ميخائيلی ؛ تصویرگر کتاب‌های آموزشی کودکان، نوجوانان و دانش‌آموزان و رنگ های شاد

۲۶ آبان ۱۳۱۵: ۸۴ سال پيش در چنين روزی ژانت ميخائيلی در تهران زاده شد. به دوست و همكارش مصطفی رحماندوست می‌گفت: «اگر از من پولی باقی ماند خرج ساختن يك مدرسه كن.»
صفحه1 از337

نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور