صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

استمداد یک مدیر مدرسه در کهگیلویه و بویراحمد

به نام خدا
دبستان شهيد پريسوز سادات مشهدي با 90 دانش آموز و كادر آموزشي در مناطق سردسير استان كهگيلويه و بوير احمد قرار دارد و امسال شوفاژهاي مدرسه راه اندازي شده اند و براي مصرف شوفاژها نياز به خريد 4000 ليتر گازوئيل كه حواله آن را گرفتم مبلغ 1400000يك ميليون و چهارصد هزار تومان لازم داريم .

لذا همه خيرين محترم و مسئولين محترم كه مرتبط با آموزش و پرورش هستند در جريان هستند كه تا كنون حتي 1000تومان به حساب سرانه مدارس اين مدرسه واريز نشده است وكمك گرفتن از اوليا هم اجباري نيست و اوليا در روستاها هم از عهده پرداخت اين هزينه ناتوانند.

اگر كسي تمايل به پرداخت همه يا بخشي از اين مبلغ را دارد چون تاريخ حواله ما تا 96/9/30 مي باشد با شماره تلفن 09177425739 علي فرجامي مدير مدرسه تماس حاصل فرمايند .

انشاله خداوند هيچ كار خيري را بي پاسخ نخواهد ماند .

با تشكر و سپاس از همه كساني كه همه جور و با هر توانايي و تواني در خدمت آموزش وتربيت فرزندان اين مرز و بوم هستند.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

منتشرشده در یادداشت

باز هم  واژگونی اتوبوس های راهیان نور ، این بار قتل و جرح دانش آموزان نظرآباد کرج/ فرستادن دانش آموزان به اردو با اتوبوس مانند فرستادن کودکان روی میدان مین و در حکم قتل عمد است/ کشتار دانش آموزان در جاده ها با اصلاح آیین نامه و منع سفر در شب و حتی اسکورت نظامی متوقف نمی شود/ در آموزش و پرورش 8 نوع اردو وجود دارد که 4 نوع آن سیاسی – مذهبی است/ سال تحصیلی گذشته ، 650 هزاردانش آموز در قالب 32 هزار سفر جاده ای – اتوبوسی به اردو رفتند/ 92 درصد از 650 هزار دانش آموز اعزامی یعنی 600 هزاردانش آموز در قالب راهیان نور به نوار مرزی خوزستان برده شدند/  از مهر تا فروردین هر ماه 5000 اتوبوس راهیان نور از نقاط مختلف کشور ، دانش آموزان را به نوار مرزی خوزستان می برند/ با چنین حجمی از ترافیک و با توجه به کیفیت اتوبوس و وضع جاده و خطای انسانی و... خطر تصادف و واژگونی تعدادی از اتوبوسها حتمی الوقوع است/ در اهمیت برگزاری اردو و آثار تربیتی آن هیچ کس تردیدی ندارد / بین "حفظ جان دانش آموز" و "یادگیری" کدام یک اولویت دارند/ وزیر آموزش به درستی می گوید: حفظ سلامت و تندرستی بچه ها از هدف های تربیتی و یادگیری مهم تر است/ می توان اهداف اردویی را در قالب سفرهای کوتاه درون استانی پیگیری کرد/ لزومی ندارد دانش آموز خراسانی را با طی مسافت طولانی 3 هزار کیلومتر رفت و برگشت به خوزستان ببریم/ در هر استان یک موزه جنگ دایر و با نمایش فیلم های مستند، کودکان و نوجوانان را با این بخش از تاریخ پر افتخار کشور آشنا کنید/ به جای سفرهای دور،  اردوهای علمی ، تربیتی ،تفریحی ، زیارتی و سیاسی در سطح شهر و استان برگزار کنید/ کارهای نمایشی مانند تور عتبات و برنامه زیارت اول و اردوی راهیان نور ، وظیفه آژانس های ایرانگردی و جهانگردی و  خارج از حوزه ماموریت ذاتی  آموزش و پرورش است/ / وزیر آموزش و پرورش در پاسخ سوال خبرنگار صدای معلم تلویحا به اجباری بودن حضور دانش آموزان در اردوی راهیان نور اعتراف کرد/  بطحایی: اگر جایی زبانا گفتیم اختیاری اما شرایط را یک جوری درست کردیم که بچه ها را مجبور به شرکت کنیم آن ها را برطرف خواهیم کرد/  این رفتار و گفتار دوگانه در حوزه های دیگر آموزش و پرورش مانند اخذ پول از اولیای دانش آموزان در مدارس دولتی هم دیده می شود/ دوگانگی گفتار و کردار اسمش دروغگویی است و مسئولان با این کار به بچه ها درس دروغگویی و ریاکاری می دهند/ ریشه مشکل اردوها در آیین‌نامه "چگونگی اجرای برنامه درسی و محتوای دروس نظری و عملی آمادگی دفاعی (اردوهای راهیان نور)" ، مصوب 7 آبان ماه هئت وزیران دولت دوم محمود احمدی نژاد است/ در ماده 7،  "تشخیص" حضور و عدم حضور دانش آموزان در اردوی راهیان نور مشترکا با آموزش و پرورش و سپاه پاسداران است/ تربیت و تعلیم  و حفظ سلامت و امنیت دانش آموزان در مدرسه دولتی و اردو منحصرا با مسئولان وزارت  آموزش و پرورش است و دولت حق تفویض تمام یا قسمتی از  این اختیار را به شخص یا نهاد دیگری ندارد/ بخشی از  دانش آموزان برای گرفتن نمره کامل درس آمادگی دفاعی که در معدل آنها تاثیر می گذارد "مجبورند" به اردوی راهیان نور بروند/ خوشبختانه  اصولگرایان روی بطحایی حساسیت سیاسی  ندارند زیرا نمایندگان اصولگرا به او رای داده اند و تشکل های اصولگرایی مانند جامعه اسلامی معلمان و کانون تربیت اسلامی، حامی او هستند/ بعید است که اصولگرایان خواست بطحایی برای لغو این ماده را در کادر منازعات جناحی و سیاسی ببینند

 

منتشرشده در دانش آموز

گروه گزارش/

انحلال کلاس های آموزشیاران نهضت سواد آموزی به خاطر انتقاد و اعتراض و شرکت در تجمعات

اخبار و گزارش های رسیده به صدای معلم حاکی است که در روزهای اخیر کلاس های تعدادی از آموزشیاران نهضت سواد آموزی را که در تجمعات اخیر شرکت داشته اند توسط " سازمان نهضت سواد آموزی " منحل شده اند .

یکی از آموزشیاران نهضت سوادآموزی به صدای معلم گفت :

" به خاطر پیگیری های مستمرم در مجلس وزارت و ادارات خیلی تهدیدم کردند و دیروز با دستور معاون وزیر (جناب آقای باقرزاده ) کلاس بنده را بعد از گذشت کل زمان کلاس و در شرف  زمان امتحانات (که در هفته آینده قرار بود برگزار شود) منحل کردند و تاکنون دلیلی برای آن ذکر نکرده اند .

شش ماه تمام زحمت این کلاس را کشیدم ؛ بدون هیچ ثمره ای کلاسم را رها کردند فقط به دلیل آنکه از ایشان خواستم آمار بیجا ندهند و مستندات ما را ارائه کنند تا نیروهای نهضت از بلاتکلیفی بیرون بیایند .

خدا را خوش نمی آید به خاطر منافع و داشتن پست و مقام با ما بازی کنید .

این ظلم بزرگ و این همه درد و رنج را چگونه به گوش همه برسانم ؟

من برای دفاع از حق همه پیگیر شدم و سلامتی ام را از دست دادم ؛ جوانی ام را هم با بیگاری از من گرفتند .

همزمان با من کلاس همکارم را در استانی دیگر منحل کردند

فقط در یک روز و به خاطر تجمع دیروزمان درب مجلس ! "

انحلال کلاس های آموزشیاران نهضت سواد آموزی به خاطر انتقاد و اعتراض و شرکت در تجمعات

آموزرشیار دیگری به صدای معلم چنین می گوید :

" دیروز کلاس های ثبت شده و حاضر من وچند نفری که در تجمع بودیم را منحل کردند و اسم ما را از لیست ثبت کلاس برداشتند برای تهدید بقیه که در تجمع سازمان حضور پیدا نکنند .

کلاسهای ما را منحل کردند تا دیگه پیگیر حق مان نباشیم ! ما جز حقمان  نخواستیم .

دیروز کلاس های ثبت شده وحاضر من وچند نفری که در تجمع بودیم را منحل کردند و اسم ما را از لیست ثبت کلاس برداشتند .

برای تهدید بقیه که در تجمع سازمان حضور پیدا نکنند . "

آموزش دهنده دیگری به صدای معلم می گوید :

" الان فعلا در شوک هستم  . از ۶۰ نفر جلوی مجلس ۲۵۰ نهضتی وحدود۵۰۰ حق التدریس تجمعات ما و درخواست ما اشتباه بود ؟ "

« صدای معلم »  انتقاد و اعتراض را از حقوق اساسی تک تک شهروندان می داند .

« صدای معلم » از وزارت آموزش و پرورش مصرانه و مجدانه می خواهد ضمن پاسخ گو بودن از هر گونه حرکاتی که در تضاد با اصول قانون  اساسی و منشور حقوق شهروندی است خودداری نماید .

پایان گزارش/

منتشرشده در گزارش و گفت‌وگو

گروه رسانه/

 « محسن رنانی » به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید یاداشتی را تقریر کرد .

این یادداشت انعکاس های فراوان و بعضا متفاوتی را در بین اقشار مختلف ایجاد کرد .

« صدای معلم » بر اساس اصل " تفکر انتقادی " و " تاسیس و تثبیت فرهنگ گفت و گو » یادداشتی را از احد نویدی ( دانشیار و پژوهشگر تعلیم و تربیت  ) منتشر کرد . ( این جا )

« بنفشه امیری اسفرجانی » نقدی بر نقد محرم آقازاده نگارش کرده است

منتشرشده در یادداشت
سه شنبه, 20 آبان 1393 ساعت 01:00

هدیه یا وام ازدواج فرزندم

تهران

منتشرشده در نامه های دریافتی

گروه گزارش/

همان گونه که پیش تر نیز آمد ( این جا ) ؛ روز شنبه هجدهم آذر ماه « صدای معلم » گفت و گوی تفصیلی در مورد مسائل آموزش و پرورش این بخش و معلمان آن با « عبدالرضا فولاوند » مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان استان تهران انجام داد .

بخش نخست این گفت و گو تقدیم مخاطبان محترم صدای معلم می گردد

منتشرشده در گزارش و گفت‌وگو

در وهله اول سلامت آنها اهمیت دارد و در وهله دوم باید به آموزش آنها فکر کرد/ اگر امنیت برای اردو‌های دانش‌آموزی وجود ندارد، آیا باید دست روی دست بگذاریم و بگوییم آیین‌نامه در حال تدوین است؟ آن زمان برخی نمایندگان مجلس از جمله من عنوان کردند باید تا زمان تدوین آیین‌نامه، اردو‌های دانش‌آموزی را ممنوع کرد/ نباید به ‌این صورت عمل شود که وقتی حادثه‌ای رخ می‌دهد، درباره آن حرف بزنند و وعده بدهند، اما چند روز بعد موضوع را از یاد ببرند. باید جلو تکرار حوادث را گرفت و به نظر می‌رسد راهکار عاجل ممنوعیت کامل اردو‌های دانش‌آموزی تا زمان تدوین آیین‌نامه مناسب است

منتشرشده در دانش آموز

بر ما پوشیده نیست که بسیاری از نیروهایی که در وزارتخانه آموزش و پرورش و ادارات کل هستند، افرادی متخصص و عالم در حوزه آموزش و پرورش اعم از مدیریت آموزشی، فلسفه آموزش و پرورش و.... نیستند، بلکه با رابطه و پارتی و فقط به علت فراری بودن از تدریس و مدرسه و صعوبت کار مدرسه ای خود را به آنجا رسانده اند و چون تخصص و معجزه و کرامتی نیز ندارند برای باقی ماندن در موضع و مکان خود حاضر به هرکاری هستند/ اگر روزی شما خواستید کسی را از مدرسه به وزارتخانه یا ادارات کل بیاورید و او ناز کرد و نیامد و چه بسا مجبور شدید او را به زور بیاورید، بدانید گزینه احتمالا درستی را انتخاب کرده اید/ انسانهای ناتوان، غیرحرفه ای، غیر معتقد به معجزه قابلیت آموزش و تربیت انسان و نقش آن در پیشرفت کشورها و کسانی که از آموزش و پرورش بیزارند و فقط برای فرار از مدرسه به کار اداری روی آورده اند کاری از پیش نمی برید، چون اینان ذاتا با تغییر مثبت مخالفند

منتشرشده در یادداشت

راهیان نور و درس آمادگی دفاعی

خطاب به تمامی سروران امنیتی کشور،خطاب به مسئولین عقیدتی - سیاسی کشور:

برای یاد همه از دست رفتگان قافله راهیان نور اعم از معلم و دانش آموز چه امسال و چه سالهای پیش ،با شما چند سخنی دارم امید که بالاترین نیروی امنیتی کشور یعنی فرمانده کل قوا مقام معظم رهبری با درایت همیشگی خود راه کار مناسبی برای اتمام این جریان ارائه دهند.

ما معلمین راضی به آمدن خون از دماغ فرزندان شما در کلاس درس با عنوان دانش آموز نیستیم.

راهیان نور و درس آمادگی دفاعی

ما معلمین پای پیاده جاده های خاکی روستاهای دور و نزدیک را در عنفوان جوانی با شور و عشقی که کمتر از شور رزمندگان نیست در هم نوردیدیم تا درخت دانش شکوفه های در خور و زیبا و ماندنی بار دهد.

ما معلمین در سرمای زمستان در اتاق دو در دوی نظام آموزش و پرورش بدون شیشه پنجره با با در شکسته ، کلیه هایمان را در گرو گذاشتیم.

ما معلمین ایران با کفش های پاره و جیب خالی مسیر طولانی روستاهای سراسر کشور را طی طریق کردیم.

ما معلمین با تب 39 درجه با حالت زکام و عفونت ویروسی یا هر نوع بیماری دیگر قدم به قدم با پای پیاده تا زانو در برف فرو رفته برای آموزش این دانش آموزان، کلاس درس را بر پا نگه داشتیم.

راهیان نور و درس آمادگی دفاعی

ما معلمین زن برای آموزش همین دانش آموزان سختی مسیر روستاها را در حالی که حامله بودیم سلامتی و بقای جگرگوشه خود را فدای فرزندان شما کردیم.

ما معلمین در کلاس آتش گرفته ماندیم و سوختیم تا امانات به ما سپرده شده همگی سالم از کلاس خارج شوند و در زلزله و هر بلیه ای اولویت نجات را برای دانش آموزان قائل شدیم.

ما معلمان همیشه چون دو تخم چشم هایمان از دانش آموزان محافظت کرده ایم.مواقعی برای او پدری کردیم و گاه مادری. هم مشاور او بودیم و هم دوست او.

ما معلمین مثل خیلی از رزمندگان گمنام انجام خدمت کردیم و برای این خدمت با جان و دل با شرایط سخت جنگیدیم.

حال برای تثبیت راه جهادگران و شهدا و جانبازان ما چرا باید این دانش آموزان را در مسیر عشق پروانه سازیم ؟


مگر از طریق مفاهیم کتب درسی کودکان و نوجوانان و جوانان ما جامعه پذیر نمی شوند یا ارزش ها درونی نمی شوند؟ پس چرا با اختصاص 8 نمره اجباری برای درسی به نام آمادگی دفاعی جهت گسیل داشتن آنان به سرزمین رشادتها ، هر بار شاهد تصادف و فوت معلمان و مربیان و دانش آموزان می گردیم؟

امروز جای بسیاری از دانش آموزان من یا او در کلاس درس خالی است. امروز جای بسیاری از همکارانمان که سالها برای بازنشستگی انتظار کشیده بودند خالی است. امروز خانواده ها داغدارند. هنوز داغ از دست رفتن دانش آموزان در هرمزگان که در نیمه دوم شهریور تصادف کرده بودند سرد نشده که بار دیگر این سفرها قربانی گرفت این بار کاروان از شهر نظرآباد استان البرز می آمد. چه فرق می کند از کجای ایران . در شناسنامه همه این افراد معلم و دانش آموز قید شده است. فوت آنان یک درد و معلولیت آنان هزار درد.

راهیان نور و درس آمادگی دفاعی

یقین شما ملت ایران را که همیشه حامی و پشتیبانتان بوده دوست می دارید پس شما را به خدا قسم داستان این سفر را به پایان برسانید. این سفر به تنهایی مسأله امنیتی نگردیده است که مدیران در صورت مخالفت مورد مؤاخذه قرار می گیرند چون قوانین و اصول حاکم بر آنها مسلط بر شعور و اراده شما نیستند بلکه شما پاسداران و بسیجیان باعزت وضع کننده هر آئین نامه ای هستید. انسان برتر و مسلط بر هر قاعده دست نوشته است. این نوشته را با اراده مؤثرترین عامل یعنی مقام معظم رهبری می توان از اذهان زودود.

ما در هفته دفاع مقدس جبهه ها را با نمایشگاههای آن چنانی لمس می کنیم ، با برپایی دائمی چنین نمایشگاهی در مراکز آموزشی امنیتی کشور دانش آموزان را با صحنه های آمادگی دفاعی آشنا سازیم. هر دانش آموز در شهر خود. یا ساده ترین حرکات سربازی را برای آنان آموزش دهیم، بالاخره باید شرایط سنی دانش آموزان را در نظر داشت. طوری عمل نکنیم که وضع جدید از قبلی هم نا امید کننده تر باشد.
شما بزرگوارانی که با ساخت موشک های دور بُرد دشمنان نظام سیاسی را می لرزانید ،برای حفظ جان برادران و خواهران خود طرحی نو در اندازید. طرحی که قطره خونی از دماغ هیچ کدام شان نیاید.
پایدار و سرافراز و استوار باشید.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

منتشرشده در دانش آموز
صفحه1 از673

نظرسنجی

آموزش " حقوق شهروندی " را در مدارس و نظام آموزشی کشور چگونه ارزیابی می کنید؟

پربازدیدترین ها

 بیمه نوین

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

تبلیغات در صدای معلم

کالای ورزشی معلم

خدمات چاپ

تلگرام صدای معلم

تحقیقات و آموزش

چاپ مدارس

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

صندوق ذخیره فرهنگیان

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور