صدای معلم

گروه اخبار/

وزیر آموزش و پرورش و اهمیت دوره ابتدایی و جایگاه اندیشیدن و تفکر

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که افکار کوتاه اهداف بزرگ را محقق نمی سازد، گفت: کار در ابتدایی خطیر و پر مسئولیت است و درک مشترک باید تا سطوح پایین یک مجموعه توسعه یابد.

 عصر  چهارشنبه 11 تیر ، محسن حاجی میرزایی در گردهمایی مشترک مدیران کل آموزش و پرورش و معاونین آموزش ابتدایی استان ها که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: این  یک جلسه عادی نیست بلکه این یک جلسه استراتژیک و راهبردی است زیرا در این جلسه جهت گیری ها برای حرکت جدی و اساسی در دوره ابتدایی بررسی می شود، لذا همه همکاران با تمام وجود حضور داشته باشند.

وی افزود: در سی سال گذشته در هرجا حضور و مسئولیتی داشتم وقتی به مسائل و مشکلات کشور می اندیشیدم اگر سه راه حل پیدا می کردم که راهگشا بودند بدون شک یکی از آنها توجه به آموزش های عمومی بود.

حاجی میرزایی گفت: هیچ توسعه و پیشرفتی در کشور بدون توسعه آموزش های عمومی اتفاق نمی افتد و مقطع ابتدایی در جایگاهی است که می تواند در این زمینه مشگل گشا باشد.

وی ادامه داد: براساس آیات قرآن، ظرفیتی که در انسان نهفته است بسیار عظیم است و این ظرفیت در  دوران ابتدایی و در اختیار ما قرار دارد، لذا مخاطبان ما در دوره ابتدایی کسانی هستند که دارای هدف هستند و دغدغه پیشرفت دارند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: ما دائما در محیط های جدید یادگیری قرار می گیریم و دنیا به سرعت پیش می رود و  این حرکت و تغییر  در نظام هستی عمیق تر جریان دارد.

وی ادامه داد: توصیه می کنم هرکس در هر عرصه ای قرار گرفت نباید منفعل باشد زیرا جامعه ای که در برابر مشکلات می ایستد؛ شکست نمی خورد و در جامعه توسعه یافته، افراد در برابر مشکلات می ایستند.

عضو کابینه تدبیر و امید خاطرنشان کرد: هر تغییری، محیط اطراف خود را تحت تاثیر قرار می دهد و چیزی را می آورد؛ حال  اگر افراد درک درستی از این موضوع نداشته باشند این تغییرات از بین می روند.

وی با بیان اینکه جوامع  در برابر هر نوع تغییراتی، سه واکنش نشان می دهند؛ اضافه کرد: برخی حوادث را پیش بینی می کند و برای رویارویی با آن آماده می شوند، عده ای در اثنای حوادث و دگرگونی ها به سختی می افتند اما مقاومت می کنند اما برخی جوامع خود را رها می کنند و در تلاطم ها ازبین می روند؛ لذا تمام مشکلات برای این دسته آخر است. بنابراین آموزش و پرورش نیز از این قاعده استثنا نیست.

حاجی میرزایی اظهار کرد: امروزه همه چیز در حال تغییر است کرونا خیلی از تحولات را ایجاد کرد امروز باید ببینیم قدرت از چه حوزه ای به چه حوزه دیگری منتقل می شود، ظرفیت ذهنی آدم ها هستند که قدرت را برای انسان ها به وجود می آورند.

وی گفت: دوره ابتدایی یکی از مواردی است که برای حل مشکلات کشور به آن نیاز مندیم، فقر، عدالت اجتماعی، تورم و رشد تولید مسائلی هستند که علیرغم تغییر دولت ها همچنان باقی هستند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: طلایی ترین دوره یادگیری مربوط به دروس فیزیک و ریاضی نمی شود بلکه آن چیزی است که مربوط به آموزش های عموی و دوره ابتدایی می شود.

وی گفت:  نگاه ما باید آینده نگرانه باشد نه نگاه منفعلانه به گذشته و مشکلات موجود، باید ببینیم چقدر برای آموزش ها آمادگی داریم و چقدر نگاه ما واقع بینانه است .

حاجی میرزایی ادامه داد: هر مجموعه ای تلاش دارد مسائلی را مشخص کند و در سبد خود قرار می دهد اما معتقدم باید به جای برشمردن مشکلات، شایستگی ها را ارائه کرد و باید دید چقدر می شود به آنها اعتماد کرد.بنابراین همه ما در هر عرصه ای که هستیم  باید با بیانی قوی تر در کنار بیان مشکلات، شایستگی ها را مدنظر داشته باشیم و راه حل های منطقی برای آن مشخص کنیم.

وی افزود: باید بررسی کنیم ببینیم رویکردها در دوره ابتدایی چیست؟ آیا عزم کافی برای کار وجود دارد؟ در همه آموزش های دوره ابتدایی آنچه را که می خواهیم این است که فردی را تربیت کنیم تا توانایی؛ نوشتن، گفتن، دیدن، شنیدن، اندیشیدن و روی پای خود ایستادن را داشته باشد .

عضو کابینه تدبیر و امید اظهار کرد: به روش هایی نیازمندیم تا افراد جریان یادگیری رابیاموزند اینکه چگونه از طبیعت، از حوادث، از مشکلات جامعه، از دیگران و... بیاموزند و چگونه با آنها تعامل برقرار کنند.

حاجی میرزایی افزود: یادگیری، انباشت دانش نیست بلکه مهارت یادگیری است یعنی؛ خوب دیدن، خوب شنیدن و خوب اندیشیدن است.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: آموزش دوره ابتدایی را نمی شود بدون خانواده فهم کرد . آموزش ابتدایی با مشارکت سایر بخش های یک جامعه  قابل آموختن است، لذا باید محتواها را اصلاح کرد البته در سازمان پژوهش تلاش داریم تا مواردی از تغییر محتواها را در شورای عالی آموزش و پرورش مصوب و ابلاغ کنیم.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم، چطور می توان یادگیری دانش آموز را با خانواده اش پیوند داد، اظهار کرد: اگر ایده های روشن و کاربردی داشته باشیم در جامعه خریدار خواهیم داشت، بنابراین معاونان آموزش ابتدایی باید عمیقا فکر کنند لذا باید توجه داشت با اندیشه های کوچک نمی شود اهداف بزرگ را محقق ساخت.

حاجی میرزایی افزود: نمی گویم مشکلات را نگویید بلکه در کنارش  راه حل نیز باید ارائه داد.

وی گفت: توصیه می کنم، با وجود تمام محدودیت ها و مشکلات باید قدم برداشت و تلاش کنید کار را جذاب تر و شیرین تر کنید، لذا در این شرایط باید از ظرفیت عظیم شاد استفاده کرد و بسیاری از مشکلات را رفع کرد.

وزیر آموزش و پرورش بر اهمیت تعامل تاکید و عنوان کرد: باید به درجه ای از توسعه یافتگی برسیم که بتوانیم حرفی را که امروز می گوییم آن را در کمترین زمان به دورترین نقاط کشور منتقل کنیم در غیر اینصورت نتوانسته ایم از ظرفیت شبکه شاد به خوبی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: هنر ما این است که تعامل و حس مشترک در یک مجموعه را از بالاترین مرتبه سازمانی تا پایین ترین سطح آن توسعه دهیم و برقرار کنیم و این موضوع بسیار مهم است.

وزیر آموزش و پرورش خطاب به مدیران کل و معاونانشان گفت: به اندیشه و تفکر میدان بدهید و آن را توسعه دهید، آرمان های جامعه در دوره ابتدایی وجود دارد بنابراین کار در این دوره، جزو خطیرترین مسئولیت هاست.

حاجی میرزایی اظهار کرد: مشکلات در برابر اراده بزرگ آدم ها، تعظیم می کنند لذا آرمان ها را جدی بگیرید تا مشکلات رنگ ببازند.

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

پایان پیام/


وزیر آموزش و پرورش و اهمیت دوره ابتدایی و جایگاه اندیشیدن و تفکر

گروه گزارش/

گزارش صدای معلم از خشونت خانگی در پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش و حقوق عاطفی

نشست علمی – تخصصی با عنوان " تببین ابعاد جامعه شناسی ، روان شناختی و تربیتی خشونت خانگی و ارائه راهکارهای تربیتی چهارشنبه یازدهم تیر از ساعت 30 / 8 تا 12 با حضور دکتر غلامعلی افروز استاد دانشگاه تهران ، دکتر علی اصغر احمدی عضو هیات علمی دانشگاه تهران و دکتر بهمن حوری زاد عضو هیات علمی دانشگاه کسرا  و نیز دکتر فرهاد کریمی رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با همراهی اعضای هیات علمی و کارشناسان پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش ، سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و حوزه ستادی وزارت متبوع برگزار گردید .

در این نشست خبرنگاران از تسنیم ، فارس ، پانا ، مجله شوق و... تغییر حضور داشتند .

همچنین در این نشست « صدای معلم » پرسش هایی را مطرح کرد .

افروز گفت :

ریشه های روان شناختی و تربیتی رفتارهای تهاجمی کلامی و غیرکلامی و بعضا خشونت های خانوادگی را در چند مولفه اساسی می دانم .

در این میان مولفه های زیستی هم بسیار مهم هستند .

بدخوابی ها ، بدغذایی ها ، کاهش قندخون می تواند زمینه خشونت و پرخاشگری را در میان آقایان و خانم ها فراهم کند .

گزارش صدای معلم از خشونت خانگی در پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش و حقوق عاطفی

اعتقاد دارم کلافگی فکری ، کوفتگی ذهنی ، ناامنی روانی ، تعارضات درونی ، از دست دادن امید ، تعارض هایی که در درون انسان ایجاد می شود ، تعارض بین تلاش و برنامه هایی که پیش بینی شده است و ماندن در خانه موجب ایجاد تعارض می شود .

فقر مهارت های ارتباطی یک مولفه جدی است . متاسفانه نوعی عادت زدگی در کاربرد واژه های انضباطی در خانواده حاکم می شود و این را پی می گیریم و کاربرد این واژه ها زمانی که در خانه هستیم میزان آن افزایش می یابد .

واژه های انضباطی زاویه دارد و خسته می کند و فاصله های عاطفی را بیشتر می کند و زمینه کلام تهاجمی و رفتار تهاجمی در خانواده بیشتر می شود .

یکی دیگر از مولفه هایی که زمینه خشونت ایجاد می کند غفلت از حاکمیت آرامش است .

مغفول ماندن حقوق عاطفی فرزندان در خانواده باعث می شود که مشکلات چند برابر شود و اشاره خواهم کرد .

این استاد دانشگاه تصریح کرد که حقوق عاطفی از حقوق فقهی و شرعی خیلی مهم تر و اساسی تر است .

خیلی از اولیا در حال حاضر نمی دانند حقوق عاطفی چیست ؟

حقوق عاطفی باید حاکم باشد . اگر در خانواده آرامش نباشد مشکل پدا می کنیم .

در ادامه حوری زاد عنوان کرد :

وقتی به مسائل و پدیده های فردی و فرهنگی و اجتماعی می پردازیم که رسانه ای می شوند . چه کار باید کنیم که قبل از رسانه ای شدن با پدیده ها ، مفاهیم خشونت و با مفاهیم مهربانی و دل آرامی آشتی کنیم  و برای دل آرامی فضا ایجاد کنیم  تا مهربانی ها ، عطوفت و عشق و صمیمیت بیشتر رواج پیدا کند .

از خودمان سوال کنیم جعبه سیاه آموزش و پرورش ما چه می گوید ؟

اگر جعبه سیاه آموزش و پرورش را با تشبیه پردازی و بدیعه پردازی و قیاس مستقیم با هواپیما ؛ این دو خیلی به هم شبیه هستند .

گزارش صدای معلم از خشونت خانگی در پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش و حقوق عاطفی

ده ها مورد شباهت می شود پیدا کرد .

شباهتی که امروز می خواهم صحبت کنم این است که هواپیما جعبه سیاه دارد  .

جعبه سیاه آموزش و پرورش کجاست ؟

کجا باید جعبه سیاه آموزش و پرورش ، جعبه سیاه خانواده را بازخوانی کنیم تا بفهمیم در مدرسه و خانواده چه می گذرد ؟

داریم چه کار می کنیم ؟

من همیشه به مدیر مدرسه و معاون مدرسه می گویم هیچ می دانید وقتی معلم به سر کلاس می رود و در کلاس را می بندد در کلاس چه اتفاقی می افتد ؟

تعاملات بچه ها با هم چگونه است ؟

تعاملات معلم با دانش آموز چگونه است ؟

آیا خبر داریم ؟

آیا هیچ دوربینی در مدرسه و خانواده – منظور دوربین دلی است و نه دوربین الکترونیکی – در آن جا کاشته ایم که هر از گاهی بتوانیم این جعبه سیاه را بازخوانی کنیم ؟

سپس احمدی ضمن اشاره به نقاط مشترک دو ارائه پیشین گفت :

من روی مساله ارتباط و آمادگی های طبیعی که در درون وجود دارد مانند پرخاشگری در درون همه ما هست و باید توجه داشته باشیم که در این آمادگی محاسبات مان را وارد کنیم و توجه کنیم که چه باید کنیم ؟

در اصل وزن اصلی صحبتم این است که ارتباط را هسته اصلی صحبتم قرار می دهم و آن هم ارتباط در درون خانواده است چون موضوعی که در مورد خشونت های خانوادگی است روی بستر ارتباط در خانواده معلوم می کنم و سپس مشخص می کنم که خشونت چه جایگاهی در این فضای ارتباطی دارد ؟

گزارش صدای معلم از خشونت خانگی در پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش و حقوق عاطفی

در بررسی ها و ارتباطاتم با خانواده ها می گویم که مهم ترین مشکل خانواده ها در برقراری ارتباط با اعضای خانواده است .

خانواده یک شرایطی دارد . از قدیم می گفتند که زن و شوهر همدیگر را درک نمی کنند .

خود درک این مطلب که زن و شوهر همدیگر را درک نمی کنند شاید 30 تا 40 سال برای خود من طول کشیده است تا بفهمم درک نکردن همدیگر به چه معناست ؟

امروزه شاهد هستم که پدر و مادر فرزند خود را درک نمی کنند و این که با چه دنیایی سر و کار دارند ؟

درک نکردن یعنی یک ارتباط ناقص . ارتباطی که کامل نیست . شناخت کافی پشت سرش نیست . اعضای خانواده همدیگر را بشناسند و بدانند چه حساسیت هایی دارد . فرد چه پس زمینه ای دارد . چه چیزی برای او مهم است و چه چیزی برایش مهم نیست ؟

اصلا وقتی کاری می کند و یا حرفی می زند چه چیزی را به فرد منتقل می کند ؟ این فرد چه دریافت می کند ؟ این ها همه در آن اختلال وجود دارند .

در 100 درصد خانواده های ما این اختلال وجود دارد . در بعضی ها کم تر و در برخی دیگر بیگانگی محض حاکم است .

با آن که مطابق اعلام روابط عمومی قرار بود که به ابعاد جامعه شناختی مساله خشونت خانگی پرداخته شود اما صحبتی به میان نیامد .

این موضوع توسط برخی از اعضای حاضر بیان گردید و قرار شد تا این نشست ها با رویکرد مورد نظر استمرار داشته باشد .

یکی از نکات قابل توجه در این نشست وجود سر و صدا و پارازیت های ارتباطی از ابتدای نشست بود .

با آن که صدای معلم با کنایه آلودگی صوتی را یکی از عوامل تولید خشونت در محیط معرفی کرد اما این وضعیت تقریبا تا پایان نشست ادامه داشت .

مشروح این نشست در صدای معلم منتشر خواهد گردید .

پایان گزارش/


گزارش صدای معلم از خشونت خانگی در پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش و حقوق عاطفی

منتشرشده در گزارش و گفت‌وگو

پیشنهادات برای دبیر کل آینده شورای عالی آموزش و پرورش

برخی پیشینه شورای عالی آموزش و پرورش را به دوره سلطنت مظفرالدین شاه و تشکیل «انجمن معارف»، به سال ۱۲۷۵ خورشیدی، با هدف گسترش مدارس جدید بر می گردانند. اما از سال 1343 شمسی که وزارت فرهنگ به دو وزارتخانه فرهنگ و هنر و آموزش وپرورش و یک سازمان به نام اوقاف تفکیک شد؛ بیش از نیم قرن می گذرد؛ و از آن زمان و به تبع تفکیک صورت گرفته بود که شورای عالی فرهنگ به دو قسمت «شورای برنامه‌ریزی» در وزارت فرهنگ وهنر و «شورای عالی آموزش وپرورش» در وزارت آموزش و پرورش تقسیم شد.
از همین رو می توان شورای عالی آموزش و پرورش را قدیمی‌ترین شورا با کارویژه تعلیم و تربیت دانست که پیشینه آن و شخصیت های آمده و رفته از آن و سابقه نگاه های حاکم بر آن موضوعی در خور مطالعه و پشتوانه‌ای برای حرکت به سوی آینده باشد.

ماه‌هاست که هر از گاهی بانگی از گوشه ای بر می خیزد و شایعه تغییر در دبیرخانه این شورای عالی به گوش می‌رسد؛ لکن از شواهد و قراین این‌گونه هویداست که این بار این موضوع از حد شایعات فراتر رفته است.
این تغییر، اگر رخ دهد، سومین تغییر پیاپی در سه بخش اصلی وزارت آموزش‌ و‌ پرورش است:  اصلاح ساختار و سیستم، از حاصل جمع اصلاح های جزیی حاصل نمی شود. به پیوند بین اجزا و پیوستگی گام ها هم باید اندیشید
نخست، تغییر رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی؛
سپس، حکم مستقیم شخص وزیر محترم برای رییس پژوهشگاه آموزش و پرورش که به تحلیل کارشناسان به منزله تعالی جایگاه پژوهشگاه است؛
و اینک، تغییر دبیر شورای عالی آموزش‌ و‌ پرورش. طبیعی است که رؤسای جدید این سه بخش در حال برنامه‌ریزی برای سازمان های خود باشند؛ و چه نیکوست اگر این هم زمانی در تغییر، هم‌افزایی برنامه‌ها را نیز در پی داشته باشد و بتوان آن را به منزله جریان خونی تازه در رگ های آموزش و پرورش قلمداد کرد.

در این نوشته سخن از شورای عالی است. شورایی که می تواند بیش از گذشته مایه مباهات و سربلندیِ نه تنها خویشتن، که کلِ ساختار و سازمان آموزشی و پرورشی کشور باشد؛ مشروط به آن که در این ترکیب واژگانی، هم کلمه ی «شورا» درست معنا شود، هم تعبیر «عالی» در به شیوه ای متعالی معنی شود، و هم حوزه عمل و ماموریت، یعنی «آموزش و پرورش» در میانه های راه و بیراهه های اداری تحدید یا تهدید نشود یا در مواقع ضرورت و مصلحت دستخوش بلا و ابتلا نگردد.

قرار نیست، که شورای عالی آموزش و پرورش با اضافه کردن واژه عالی، عالی شود؛ که اگر قرار بر این بود و کارها را می شد با اسم های فاخر به سامان رساند؛ لابد جا داشت این شورا نیز محض خاطرجمعی، از ابتدا شورای خیلی عالی آموزش و پرورش نام می گرفت. اگر در اسم، نام این نهاد شورای عالی است؛ در رسم و عمل، باید شورایی متعالی باشد؛ تا دیگر بخش های گوناگون آموزش و پرورش بتوانند سایه‌نشین این رکن باشند.

به باور نگارنده، اگر مجلس شورا «عصاره‌ی فضایل ملت است» و «در راس امور»؛ شورای عالی آموزش و پرورش و دبیرخانه آن نیز باید عصاره‌ی فضایل آموزش و پرورش کشور باشد و «در راس امور» آموزش و پرورش قرار گیرد و این مهم بر وظایف و اختیارات و مسئولیت‌ها و حقوق و تکالیف دبیر محترم نیز تاثر به سزایی خواهد داشت.

پیشنهادات برای دبیر کل آینده شورای عالی آموزش و پرورش

با این مقدمه و پس از تاملاتی، پیشنهادی چند را پیشکش می کنم؛  به دبیر محترم این شورا، که به زودی راهی  «ساختمان مرحوم علاقمندان» می شود و در مرکز امید و نگاه دلسوزان و علاقه مندان می نشیند.

یک. در ‌آیین‌نامه داخلی شورای عالی آموزش و پرورش، مصوب سوم اسفند 1381، آمده است:
‌ماده 1- ‌جلسات شورا به ریاست رییس جمهور و در غیاب وی وزیر آموزش و پرورش و با حضور حداقل 15‌نفر از  اعضاء رسمی‌شورا رسمیت می‌یابد... .
ماده 2- جلسات شورا هر دو هفته یکبار در محل دفتر رییس جمهور یا دفتر وزیر آموزش و پرورش و با دعوت‌کتبی که توسط دبیر کل شورا انجام می‌شود تشکیل می‌گردد.
ماده 3- ‌اعضاء موظفند در تمام جلسات حضور یابند و در مواردی که به دلیل موجه امکان حضور در جلسه را‌ ندارند موضوع را حداقل 48 ساعت قبل از موعد جلسه به اطلاع دبیرخانه شورا برسانند.
‌ماده 4- موضوعاتی در دستور کار شورا قرار می‌گیرند که از سوی رئیس جمهور یا وزیر آموزش و پرورش به‌ دبیرخانه شورا ارجاع شوند و یا حداقل 8 نفر از اعضاء متقاضی طرح آن در شورا باشند.
‌تبصره 1- دستور هر جلسه توسط دبیر شورا و با هماهنگی رئیس جمهور یا وزیر آموزش و پرورش تنظیم و به‌همراه دعوت نامه به اطلاع اعضاء می‌رسد.

جناب دبیر !

شما دبیر شورایی خواهید شد که جلسات آن باید در عالی ترین سطح مدیریت اجرایی کشور و در مهم ترین مرکز راهبری امور اداری کشور برگزار شود.
بعید می دانم هم اکنون این گونه باشد و اصلا نمی دانم در این هفت سال که از دولت می گذرد، شخص رییس جمهور در چند جلسه شرکت کرده است.
شاید حرف گزافی نباشد؛ اگر ادعا کنیم از اهم مسئولیت‌های جنابعالی و از ضروری‌ترین گام‌های مقدماتی تان، تعالی جایگاه شورای عالی در ساختار اداری و مطالبه اجرای قانون و آیین نامه اجرایی شوراست.

دو. هرچند عالی ترین مقام آموزش و پرورش شخص وزیر محترم است؛ لکن بر اساس آیین نامه، «ابلاغ مصوبات شورای عالی»، که می‌توان آن را به منزلة پیگیری مصوبات هم دانست، در حوزه وظایف دبیرکل شورای عالی است؛ و این را می توان شاخص و نشانه ای از جایگاه پیش بینی شده برای چنین مسئولیت مهمی قلمداد کرد. این جایگاه را جدی بگیرید و از آن برای پیشبرد اهداف استفاده کنید.

سه. کمیسیون های تخصصی که هم اکنون نیز در شورا فعال هستند، باید مرکز آمد و شد و گفت و گو های تخصصی و راهبردی اندیشمندان حوزه تعلیم و تربیت باشند.

پیشنهادات برای دبیر کل آینده شورای عالی آموزش و پرورش

به باور نگارنده یکی از راه های نیل به چنین مطلوبی، فراهم آوردن امکانی برای جذب اعضای هیئت علمی، دست کم برای ریاست کمیسیون ها است.

چهار. اداره امور اجرایی و مالی دبیرخانه و انعقاد قراردادهای پژوهشی و اختیار استخدام، نصب ، عزل ، ارتقاء و اعطای پاداش به کارکنان بر اساس قوانین و مقررات از دیگر وظایف و اختیارات دبیر شوراست.
اجرای این اختیارات و بهرمندی از این امکان به تامین منابع و پشتوانه های مالی نیازمند است. شواهد و قراین حاکی از تنگناهای سخت و دشوار مالی است. پیش از ورود به صحنه برای این مهم تدبیری بیندیشید.
پنج. اقتضای رسالت و ماموریت شورای عالی داشتن بنیادها و بنیان های محکم نظری و پژوهشی در تصمیم ها است. این مهم باید از دو طریق پیگیری شود:
الف) تامین و تقویت استعدادها و زمینه های درونی
ب) تحکیم پیوندهای بیرونی.
ارتقای جایگاه پژوهشگاه آموزش و پرورش می تواند کمک بزرگی به این مهم باشد تا منافع و رشد و بلوغ حاصل از این تعامل نصیب هر دو نهاد شود.

ارتقای جایگاه پژوهشگاه آموزش و پرورش می تواند کمک بزرگی به این مهم باشد تا منافع و رشد و بلوغ حاصل از این تعامل نصیب هر دو نهاد شود.

شش. هر تغییری هزینه ها و دردها و فشارهایی در پی دارد. بهتر است برای مدیریت تکانه های حاصل از تغییر، ابتکارها و طرح هایتان را، با اطلاع دقیق از روند های عملکردی فعلی در کل سیستم طراحی و اجرا کنید؛ تا تغییرات در مسیری پیوسته و با کمترین مقاومت سیستمی محقق شود.

هفت. بهبود باید مستمر و خود پیگیر باشد. بهبود را باتوجه به اندازه گیری سطح عملکرد کل سازمان رصد و ارزیابی و مدیریت کنید. بهبودِ بخشی از مجموعه با اصلاح کل سیستم مساوی نیست. حتی اصلاح ساختار و سیستم، از حاصل جمع اصلاح های جزیی حاصل نمی شود. به پیوند بین اجزا و پیوستگی گام ها هم باید اندیشید.

هشت. با توجه به زمان باقیمانده از عمر دولت فعلی، به تغییر دولت و تبعات ناشی از آن توجه و تصمیم ها را به کوتاه، میان و بلند مدت تقسیم کنید و برای تصمیم های بلند مدت چنان تدبیر کنید که تغییرات سیاسی آسیبی به آنها وارد نکند.

نه. تعامل سازنده با رسانه ها و مدیریت افکار عمومی، چه در بدنه آموزش و پرورش و چه در جامعه مخاطبان خاص و عام، از مهم ترین ارکان موفقیت و معرفی و ارائه موفقیت های شماست. روابط عمومی شورا را باید بسیار جدی گرفت.

ده. به ضرورت سازگاری تصمیم ها با واقعیت های کلاس درس و کف میدان تعلیم و تربیت بیش از همیشه توجه کنید و راه تعامل و ارتباط با معلمان و مدیران و فعالان این عرصه را بیش از گذشته هموار کنید.

یازده. احیا و تقویت ایده مدارس تجربی را شاید بتوان از عوامل تقویت مبنای علمی تصمیم ها و سیاست‌های آموزشی و پرورشی و آزمودن آنها و به بلوغ رساندن آنها و استحکام ودوام بیشتر تصمیم های شورای عالی دانست.

دوازده. مسایل و موضوع های آموزشی و پرورشی بسیار پیچیده و مهم و به سرعت در حال گذر و تحول است و نمی توان به داشته های خود بسنده کرد. همه چیز را همگان دانند؛ و همگان، مسایل و مصایب بیش و کم مشترک دارند. رصد تجربیات موفق و شکست خورده دیگر کشورها و سیاست های ماندگار و پایدار یا موقتی و زودگذر آنها، از طریق تقویت ارتباط ها و تعامل‌های بین المللی می تواند دریچه های ارزنده و نابی را برای شورا و به تبع آن برای آموزش و پرورش بگشاید.

سیزده. گردآوری اسناد مربوط به مصوبات و تاریخچه سیاست ها و فراز و فرود های شورای عالی کاری اساسی، ماندگار و کاملا موجه برای مطالعات تخصصی و علمی است که تاثیر آن در ارتقای کیفیت امور جاری شورا نیز مشخص خواهد شد.

کانال معلم : یادگیرنده مادام العمر باشیم


پیشنهادات برای دبیر کل آینده شورای عالی آموزش و پرورش

منتشرشده در یادداشت

مشکلات بیمه تکمیلی و طلایی فرهنگیان و معلمان

هزینه های درمانی یکی از دغدغه های هر خانواده ایرانی می باشد. در این بین فرهنگیان نیز از این قاعده مستثنی نیستند و هزینه های بالای درمانی تمرکز زندگی آنان را به هم ریخته است و بر این اساس بسیاری از آنها درگیر این هزینه ها هستند.

از سال 1380 وزارت آموزش و پرورش طی قراردادی با بیمه دانا، عنوان "بیمه تکمیلی" را وارد ادبیات درمانی آموزش و پرورش کرد. این خدمات با توجه به نرخ تورم و هزینه های رایج، درحد بسیار خوبی ارایه می گردید تا اینکه از سال 1389 با ارتقاء تعهدات از بیمه تکمیلی به بیمه طلایی تغییر نام یافت و در زمان تصدی وزارت جناب حاجی بابایی، که دوران طلایی بیمه طلایی فرهنگیان بود، هولوگرام های طلایی رنگ بیمه ایران روی دفترچه های درمانی نصب شد، اما دیری نپایید که به مرور خدمات و پوشش ها کاهش و کاهش یافت.

در سال 1394 با بهانه هایی نظیر افزایش حق بیمه و کاهش سقف پوشش ها، قرارداد با بیمه ایران لغو و ناگهان بحث بیمه ی آتیه سازان پیش آمد. شرکتی که یک صندوق بود و شرکت بیمه نبود. قراردادی تحت عنوان بیمه طلایی فرهنگیان در 4 سطح با شرکت آتیه سازان حافظ منعقد گردید. بعد از آن تاکنون هرسال شاهد افزایش تعرفه بیمه و کاهش تعهدات شرکت آتیه سازان حافظ شده ایم، تا جایی که نارضایتی اکثریت قریب به اتفاق فرهنگیان را در بر داشته است و به همین دلیل بسیاری از فرهنگیان از تمدید قرارداد امتناع نموده اند.

* عمده مشکلات فرهنگیان شاغل و بازنشسته با شرکت آتیه سازان حافظ بدین شرح است:

1. عدم پوشش های هدفمند و کارآ برای فرهنگیان و تفاوت پوشش ها برای فرهنگیان شاغل و بازنشسته با تعرفه های متفاوت.

2. حذف پوشش دندانپزشکی.
در حالی که عمده هزینه های درمانی فرهنگیان در این حوزه صرف می شود.

3. عدم افزایش پوشش ها
با اینکه هزینه عینک در سال 1389 مبلغ پنجاه هزار تومان بوده، این مبلغ علیرغم افزایش چند برابری حق بیمه ها و گران‌تر شدن قابل توجه عینک تا به امروز فقط بیست هزار تومان افزایش داشته و به هفتاد هزار تومان رسیده است.

4. عدم پرداخت به موقع خسارت ها
طی توافقی که با شرکت آتیه سازان حافظ صورت گرفته بود، شرکت متعهد شد حداکثر ظرف 10 روز خسارت ها را پرداخت نماید که متاسفانه پرداخت خسارتها بعضا تا 6 ماه بیشتر هم طول می کشد. و از سوی دیگر با انواع لطائف الحیل افراد را مبتلا به تهیه و ارائه مدارک و کپی و کاغذ بازی های جانفرسا نموده که بعضا افراد خود به خود دلسرد شده و عطای دریافت حق خود را به لقایش می بخشند. حدود دوسال است که مسوولین شرکت آتیه سازان حافظ توپ دیر پرداخت شدن خسارت ها را در زمین آموزش و پرورش انداخته اند.

5. دریافت حق بیمه نسبتا بالا به نسبت تعهدات و پوشش های اعلام شده
ممکن است نمایندگان شرکت آتیه سازان حافظ اعلام کنند که بسیاری از تعهدات را بدون سقف گذاشته اند. این یک مغلطه و فریب بزرگ است. برای مثال در شرکت های بیمه سقف جراحی ها 200 میلیون ریال است و معمولا کمتر پیش می آید که یک جراحی بالاتر از این سقف هزینه داشته باشد، پس ادعای بدون سقف بودن جراحی ها بی معنی و نوعی فریب است. و یا درمورد داروها، فقط داروهای تحت پوشش بیمه پایه را پرداخت می کنند و با توجه به اینکه بسیاری از داروها تحت پوشش بیمه پایه نیستند، عملا و علنا مبلغی پرداخت نمی گردد و فقط منتی بر سر فرهنگیان است.

6. فرانشیز بالا
متاسفانه دو سالی می شود که شرکت آتیه سازان حافظ با "سواستفاده از نجابت فرهنگیان" اقدام به افزایش فرانشیز تا حد 30 درصد نموده است یعنی شرکت آتیه سازان حافظ عملا به جای 750 هزارريال طرح الف، مبلغ 975 هزار ريال و به جای 460 هزارريال طرح ب، نزدیک به 600 هزار ريال حق بیمه از فرهنگیان کسر می کند. درحالیکه با این تعرفه می توان بهترین پوشش ها را خریداری کرد.

7. فریب دیگر، اجرای طرح الف و ب
در مصاحبه ای که آقای فرشید سیاری مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در تاریخ 3 خرداد 1395 انجام دادند ابراز نمودند که به دلیل افزایش هزینه ها و تعرفه های شرکت های بیمه، ما با شرکت آتیه سازان حافظ قراردادی منعقد کردیم تا بیمه طلایی به صورت صندوقی اداره شود، یعنی ابراز داشتند که روش صندوقی بهتر است، اما بعد از گذشت 3 سال دو تعرفه با اسم طرح الف، بیمه تکمیلی درمان به روش بیمه گری و طرح ب، بیمه تکمیلی به روش صندوق درمان به فرهنگیان ارائه دادند که نسبت به تعرفه سایر شرکت های بیمه فوق العاده بالا و بی کیفیت محسوب می شود.

8. لغو قرارداد با مراکز درمانی
متاسفانه علی رغم ادعاهای مسئولین در بخشنامه صادره 12 دیماه 98، شرکت آتیه سازان حافظ قرارداد خود را با مراکز درمانی و خدمات پاراکلینیک و بیمارستانها لغو کرده و فرهنگیان باید هزینه را پرداخت نمایند و بعد از حداقل 6 ماه، حداکثر 70 درصد هزینه ها را دریافت نمایند. جالب اینجاست که حتی شوربختانه درمانگاههای فرهنگیان هم از پذیرش بیمه آتیه سازان خودداری می کنند و این مثلا بیمه را به رسمیت نمی شناسند و این یعنی هزینه های چند برابری برای همکاران.

9. عدم آنلاین بودن مراکز طرف قرارداد
قبل از این هم که با مراکز معدودی طرف قرارداد بود، فرهنگیان علاوه بر رنج بیماری و در ناخوشی باید دفترچه و کارت ملی به دست، دنبال مراکز کپی باشند و با ارائه کپی و اصل دفترچه خدماتی را دریافت می کردند، درحالیکه بیشتر شرکت های بیمه آنلاین و برخط کدملی را چک می کنند و خدمات را ارائه می دهند.

10. تمدید خودکار قرارداد با بیمه آتیه سازان
متاسفانه وزارت آموزش و پرورش چندین سال است بدون درنظر گرفتن نظرات فرهنگیان به طور اتوماتیک قرارداد بیمه طلایی را هرساله تمدید می کند. این کار اجحاف بزرگی در حق فرهنگیان است.

11. عدم حق انتخاب برای فرهنگیان
وزارت آموزش و پرورش هیچ گزینه ای برای فرهنگیان قرار نداده است. این وزارتخانه با انعقاد قراردادی یک طرفه با شرکت آتیه سازان حافظ برای یک میلیون فرهنگی و بیش از چهار میلیون افراد تحت تکفل ایشان تصمیم گیری می کند و همین تصمیم گیری های خودسرانه و تا حدی منفعت طلبانه موجب شده است که افراد تحت پوشش بیمه تکمیلی فرهنگیان از بیش از 4 میلیون نفر در زمان بیمه طلایی به کمتر از 1 و نیم میلیون نفر برسند. روشی که متصدیان وزارتخانه آموزش و پرورش پیش گرفته اند "یا این یا هیچ" می باشد و هرکسی پوشش های شرکت آتیه سازان حافظ را قبول نداشته باشد، هیچ گزینه دیگری ندارد و این مصداق بارز اجحاف در حق خانواده بزرگ فرهنگیان است.

12. مبهم بودن سود صندوق
همان طور که اعلام شد، دریافت حق بیمه فرهنگیان برای شرکت آتیه سازان حافظ بi صورت صندوقی اداره می شود و حدود 5 سال است که این رویه ادامه دارد. در یک صندوق دو حالت پیش می آید: یا صندوق سود می کند و یا زیان. با حجم عظیم پولی که به صندوق واریز می شود، (با توجه به آمار 1 و نیم میلیون نفری فرهنگیان و افراد تحت تکفل، ماهیانه حداقل 80 میلیارد تومان به حساب صندوق واریز می شود که با توجه به عدم پرداخت به موقع خسارتها سود بالایی به آن تعلق می گیرد.) Y حال جا دارد مسئولین مربوطه اعلام کنند که؛ نخست این صندوق سود ده است یا زیان ده؟ و اگر زیان و ضرر، که علت و درصد زیان را اعلام کنند و بگویند کسری را چگونه و از چه منابعی تامین می‌کنند؟؟!
و اگر سود ده است، که قطعا همین گونه است، این سود هنگفت در کجا و چگونه هزینه می شود؟ و تا کنون چه شده است؟؟!

13. بیمه تکمیلی و نه طلایی
همان طور که معاون محترم وزیر اعلام کردند، خدمات شرکت آتیه سازان حافظ در قالب بیمه تکمیلی است، که شرکت های بیمه با هزینه کمتری ارائه می دهند و اطلاق بیمه طلایی یک فریب دیگر است.

14. عدم رعایت حقوق بازنشستگان
جای تاسف دارد که این شرکت تعرفه های بالاتری از بازنشستگان دریافت می کند و خدمات کمتری ارائه می دهد تا جاییکه برخی پوشش ها را هم کاهش داده و یا حذف نموده است.

15. اجحاف مضاعف در حق فرهنگیان
شرکت آتیه سازان حافظ هم اکنون به حدود 5 میلیون بیمه شده خدمات تکمیلی ارائه می دهد که از این بین فقط فرهنگیان ناراضی هستند. باید مشخص شود این اجحاف از سمت چه کسی اعمال می شود، شرکت آتیه سازان حافظ یا مسوولین آموزش و پرورش.

مشکلات بیمه تکمیلی و طلایی فرهنگیان و معلمان

اما راهکار:

وزیر محترم آموزش و پرورش، نمایندگان محترم مجلس و روسای محترم کمیسیونهای آموزش، بهداشت و درمان و برنامه و بودجه؛

1. اصلاح پوشش های بیمه ای و ارتقاء آن به طلایی با همین تعرفه و ارائه خدمات مطلوب همانند دیگر شرکت‌های معتبر

2. انعقاد قرارداد با مراکز درمانی معتبر و تصفیه حساب به موقع با آنان جهت دریافت خدمات بهتر برای افراد تحت پوشش

3. ارائه خدمات دندانپزشکی و افزایش تعهدات عینک

4. ارائه بیلان کاری به فرهنگیان و مشخص کردن درصد سود و زیان به این صورت که اگر صندوق زیان ده است، این زیان از چه منبعی جبران می شود و اگر سود ده است، که قطعا همین گونه است، این سود کجا هزینه می شود؟

5. برگشت سود سالانه حق بیمه پرداختی فرهنگیان به حساب آنها با توجه به اداره شدن بیمه تکمیلی بصورت صندوق درمان

6. یکسان سازی پوشش درمانی بازنشستگان و شاغلین


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مشکلات بیمه تکمیلی و طلایی فرهنگیان و معلمان

منتشرشده در یادداشت

گروه رسانه/

شکایت وزیر آموزش و پرورش علیه معلمان

همان گونه که پیش تر نیز آمد ( این جا ) ؛ فعالیت کانال تلگرامی " حرف حساب " به مدیریت رضا نهضت در 21 فروردین 1399 متوقف شد.

 کانال حرف حساب یکی از کانال های منتقد سیاست های وزیر و دیگر مدیران وزارت آموزش و پرورش بود .

در این گزارش آمده بود :

" اگر خبر فوق مبنی بر شکایت وزارت آموزش و پرورش از این رسانه صحیح باشد ، این مساله مصداق نقض صریح بخشنامه وزارت آموزش و پرورش است که پیش تر صادر گردیده است  .

این بخشنامه به صراحت می گوید :

" در ر استای حمایت و تقویت فضای نقد آزاد در سطح کشور و کمک به ارتقای فرهنگ پرسشگری در حوزه رسانه ، به عنوان یکی از رویکرهای جدی مد نظر دولت محترم در برنامه های عملیاتی ، حقوق شهروندی و قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات ، شایسته است هر گونه اختلاف با اصحاب رسانه در کمیته ای با حضور افراد ذیل مورد بررسی و مسائل فیمابین با توافق حل و فصل گردیده و از ارجاع آن به نهادهای قضایی جلوگیری به عمل آید . "

« صدای معلم » بار دیگر ضمن یادآوری سخنان « محسن حاجی میرزایی » که در ابتدا از معلمان خواسته بود انحرافات سیستم را به او گوشزد کند از وزیر آموزش و پرورش انتظار دارد تا همچنان ضمن احترام به « منشور حقوق شهروندی » ، " امنیت فرهنگی " بر " فرهنگ امنیتی " تفوق داشته و منتقدان با هر سلیقه و گرایشی به عنوان یک " فرصت " و نه " تهدید " نگریسته شوند .

بعدا مشخص گردید که شاکی رضا نهضت ، « محسن جاجی میزایی » وزیر آموزش و پرورش است .

در نشست رسانه ای وزیر آموزش و پرورش به  تاریخ  28 اردیبهشت ، مدیر صدای معلم به عنوان تنها خبرنگار و رسانه حاضر ضمن انتقاد از این اقدام وزیر آموزش و پرورش گفت : ( این جا )

شکایت وزیر آموزش و پرورش علیه معلمان

" اقدام مهم و ماندگار آقای جواد حسینی سرپرست پیشین وزارت آموزش و پرورش تدوین و ابلاغ " بخشنامه ممنوعیت شکایت از رسانه های حوزه آموزش و پرورش توسط مدیران " بود .

آیا اقدام اخیر شما در شکایت از یک رسانه زیرپاگذاشتن پروتکل های اداری و به نوعی از بین بردن سرمایه اجتماعی نبود ؟

راهکار 9/8  از سند تحول تصریح می کند :

 تعامل اثربخش با مراکز فرهنگی و اجتماعی و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها ـ به ویژه رسانه ملی ـ برای تبیین جایگاه نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی در تولید سرمایه اجتماعی و فرهنگی و جلوگیری از کوچک‌انگاری نقش آن در سرنوشت آینده کشور از منظر معارف اسلامی.

اخراج  محمد حبیبی توسط هیات های تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش که زیر نظر مستقیم شما فعالیت می کنند ؛ ابلاغ حکم اجرایی نجات بهرامی معاون پیشین رسانه ای مرکزاطلاع رسانی و حتی صدور بخشنامه های تهدید آمیز در مورد شبکه شاد توسط مدیران شما ناظر بر کدامین وجه برای تولید و پاسداشت از سرمایه اجتماعی در آموزش و پرورش است ؟

وزارتخانه ای که به راحتی بخشنامه ها و پروتکل های اداری خود را زیر پا می گذارد و به رسانه ها پاسخ گو نیست ؛ آیا می تواند حافظ حقوق شهروندی و قانونی ذی نفعان آن و از جمله معلمان باشد ؟

آیا آقای وزیر از پرونده  آقای حبیبی اطلاع دارد؟

آیا شما از عملکرد خودتان در زمینه تبدیل فرهنگ امنیتی به امنیت فرهنگی و اجرای منشور حقوق شهروندی راضی هستید ؟

چه نمره ای به خودتان می دهید ؟

جایگاه واقعی " حمایت قضایی " از معلمان فراتر از مشورت که حتی در خود قوه قضائیه هم پیش بینی شده است و نیز چیزهایی که به عنوان " تفاهم نامه " گاها در کاغذها مبادله می شوند چیست ؟"

شکایت وزیر آموزش و پرورش علیه معلمان

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش صدای معلم گفت :

 سیاست ما همچنان حمایت از رسانه‌ها و پرهیز از شکایت از رسانه‌هاست اما در مواردی که اقدامی صورت گرفته به این دلیل است که به جای انتقاد، کار استهزا و خارج از چارچوب رسانه‌ای انجام شده و ممکن است حتی از سوی نهادهایی بیرون از آموزش و پرورش پیگیری و برخورد شده باشد.

حاجی میرزایی تصریح کرد که حکم اخراج آقای محمد حبیبی شکسته شده و مورد اصلاح قرار گرفته است ."

 حال خبر می رسد که قرار است « رضا نهضت » شنبه 14 تیر دادگاهی شود .

پرونده وی از دادسرای فرهنگ و رسانه به دادسرای کارکنان دولت منتقل شده است .

نهضت در مورد اتهامات و وضعیت پرونده اش به صدای معلم می گوید :

اتهامات اولیه من 3 مورد بود : نشر اکاذیب ، توهین و افترا .

بازپرس دادسرای فرهنگ و رسانه موارد نشر اکاذیب و افترا را رد اما توهین را وارد دانست و آن را به دادسرای کارکنان دولت ارجاع نمود .

مدیر کانال حرف حساب در پاسخ به پرسش صدای معلم که مصادیق توهین چیست گفت که موضوع به همان طنزها و کاریکاتورها و کاریکلماتورها بر می گردد .

این معلم تصریح کرد که قصد من به هیچ وجه توهین به وزیر آموزش و پرورش نبوده است .

ما 3 سال این کانال را داشتیم . آقای بطحایی وزیر پیشین آموزش و پرورش ، جواد حسینی سرپرست پیشین هیچ گاه از من ناراحت نشدند و ما  با آزادی کار خود را انجام می دادیم اما هیچ کس از ما نرنجید .

هدف من به عنوان معلم خدمت به آموزش و پرورش و ارتقای جایگاه این نهاد و وضعیت معلمان و ذی نفعان است .

امیدوارم که دادگاه مرا تبرئه کند .

پایان گزارش/


شکایت وزیر آموزش و پرورش علیه معلمان

منتشرشده در گزارش و گفت‌وگو
دوشنبه, 09 تیر 1399 17:24

شبکه شاد در بوته نقد

آسیب شناسی شبکه شاد وزارت آموزش و پرورش

پس از انتخابات دوم اسفند با تشدید شیوع کرونا ویروس تعطیلی قطره ای مدارس به رودخانه فصلی بدل گشت و با شروع پیک دوم کرونا احتمال دائمی شدن تعطیلات مدارس دور از ذهن نیست.
با توجه به پیش بینی تق و لقی مدارس و لوث شدن فرایند آموزش، سوم اسفند یادداشتی خطاب به استاندار و مدیر کل آموزش و پرورش البرز مبنی بر ضرورت راه اندازی به هنگام کلاس های مجازی با امکانات موجود نوشتم.
ما نیز به سان خیلی از مدارس در گوشه و کنار کشور از سوم اسفند با امکانات موجود شبکه های اجتماعی رایج واتس اپ، تلگرام، ایینستاگرام و....فرآیند آموزش را متوقف نکردیم و لنگ لنگان خود را به اردیبهشت معهود (وعده افتتاح شبکه اجتماعی دانش آموزی) رساندیم.

آسیب شناسی شبکه شاد وزارت آموزش و پرورش

شاد هیاهو برای هیچ:
می گویند در روستایی یک کوه خیلی سر و صدا می کرد و مردمی که در دامنه کوه زندگی می کردند به وحشت می افتادند.
یکی از بزرگان روستا می گوید کوه می خواهد بزاید. بالاخره بعد از یک ماه تلاطم کوه، یک روز شکافی در کوه ایجاد می شود و مردم فکر می کردند که حداقل یک اژدهایی از آن بیرون خواهد آمد و دیدند یک موش کور بیرون جهید مردم گفتند ای کوه یک ماه پدر ما را درآوردی این هم نتیجه زایش تو ! حالا  عملکرد آموزش و پرورش در خصوص آموزش مجازی نیز مشابه زایش کوه است.
پس از مدتها بوق و کرنا در خصوص راه اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزی (اپلیکیشن شاد) من نوعی فکر می کردم که اگر شاد اژدها نباشد اقلا یک اسبی از شکاف کوه بیرون می آید ولی متاسفانه خروجی چیزی شبیه به پیاده شدن از بنز و سوار شدن بر پراید خودمان بود.

به هر حال شبکه شاد با تمام اشکالات حقوقی ( نقض حریم خصوصی ) و ایرادت فنی (فراهم نبودن زیر ساخت ها) به واقعیتی غیر قابل انکار در سیستم آموزش و پرورش بدل شده است و جامعه ناچارا با شل کن سفت کن ها و تشویق و تنبیه های مسئولین نصفه نیمه تن به پذیرش شبکه شاد داده اند. برای بررسی نقاط ضعف و قوت شبکه شاد فراخوانی در گروههای همکاران و کانال شهیدستان منتشر کردم و پیشنهادات تکمیلی و ترمیمی و همچنین نظرات انتقادی همکاران را جویا شدم ؛ خوشبختانه در عرض یک روز بیش از صد نظر متفاوت از اولیا، دانش آموزان،مسئولین و همکاران محترم دریافت گردید.

در اینجا مراتب سپاسگزاری ویژه خود را از مساعدت جناب مراد مالمیر رییس آموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج در خصوص انتقال صریح و شفاف نظرات همکاران در خصوص شاد اعلام می دارم.


وضعیت شاد در هنرستان ها
مهندس یاسر مفاخری مدرس مکانیک هنرستان شهید دستغیب کرج می نویسد:
به عنوان هنرآموز در هنرستان چند نکته خدمت شما عرض می کنم؛ (از منظر هنرستان)

۱. دروس تخصصی هنرستان ها توسط چند هنرآموز (بعضاً تا ۴ هنرآموز) تدریس میشه، با وجود تشکیل کلاس عملی، علاوه بر کلاس نظری در شاد، آشفتگی عجیبی به وجود میاد .
۲. پست هایی مثل معاون فنی و یا سرپرست بخش برای شاد وجود خارجی نداره (برخلاف مدیر و سایر معاونین)
۳. بعضی اوقات کلاسی برای معلم در شاد تشکیل نمیشه و زحمت تشکیل کلاس بر عهده مدیر مدرسه می افته... حالا که مدیر ادمین کلاس شده، حریم خصوصی کلاس و همکار از بین میره، (من خودم در کمال احترام از مدیر میخوام که از کلاس خارج بشه)
۴.کل روز که بارگزاری محتوا امکان نداره و سخته (تعطیله )، شب ها هم که سیستم در حال به روز رسانیه، در چند نوبت مطالبی که شب ها داخل کلاس هایم ارسال کردم یا در چند نوبت ارسال شده و یا اصلا محتوای ارسالی حذف شد، بعضی مواقع نگران بودم نکنه صبح از خواب بیدار بشم، همه چیز پاک شده باشه، پس زحمت ارسال مطالب و محتوا  در شاد و تلگرام را به جان خریدم...
۵. نبود سیستم آزمون گیری و آموزشی اختصاصی، نرم افزارهای آزمون سازی مثل kahoot ، گوگل فرم و دیجی فرم، گوگل کلاس روم و ... چه تفاوتی با واتساپ و تلگرام دارند (همه این موارد خارج از کنترل آموزش و پرورش هستند)
۶. برای کلاس های فنی و مهارتی، مجبور به ارسال ویدئو های نسبتا پر حجم هستیم که حجم اینترنت زیادی از دانش آموزان مصرف میشه (معلم ها برای آپلود کردن نیاز به اینترنت ندارن و فقط صلوات میفرستن)...

در تعجب کامل با وجود مصاحبه های پرتکرار مسئولین در مورد رایگان بودن اینترنت شاد، روزانه با شکایت دانش آموزان از کم شدن حجم اینترنت مواجه هستیم.

پ.ن ۱: حامیان شاد معتقد هستند که عالیه و تازه اول کاره و شروع خوبی داشته و نباید با تلگرام سال ۲۰۲۰ مقایسه بشه و... ولی به نظرم با فرض بنده که شاد یک نسخه از پوسته های تعطیل شده ی تلگرامه (مثل تلگرام طلایی و موبوگرام و هاتگرام و...) که توسط آموزش و پرورش خریداری شده، حداقل باید با تلگرام ۲۰۱۸ مقایسه بشه.  اون وقت متوجه میشیم که صد سال از آموزش مجازی عقبیم.

.پ.ن ۲: به نظر من اگر مسئولین وزارت آموزش و پرورش واقعا به فکر آموزش مجازی بودند، میتونستند فقط با در خواست رفع فیلتر کردن تلگرام، چند سال این فرآیند و جلو بندازن

در اهمیت تلگرام باید عرض کنم که به نظر من در سیر اثرگذاری رسانه در ایران باید در کنار رادیو، تلویزیون و اینترنت باید جایگاه ویژه ای برای نرم افزار پیام رسان telegram در نظر گرفت (البته من با پاول دورف هیچ خویشاوندی ندارم .


نگران نمره ام هستم
شایان حمیدی دانش آموز کلاس دهم رشته علوم انسانی شهیدستان در خصوص گزارش غیبت خود از شبکه شاد و آزمون پایانی می نویسد.
آقای مدیر
قبلا گفته بودم شبکه شاد داخل گوشی من جواب نمیده و اشکال داره.
خواستم باز‌ هم به اطلاع برسانم که برای غیبت در شبکه شاد عذر خود را موجه کنم.
شبکه شاد رو داخل گوشی خود نصب کردم اما موقع باز کردن عکس هایی که معلمان داخل گروه های کلاسی میفرستند شبکه شاد هنگ میکند و گوشی ۲۰ دقیقه هنگ کرده میماند و بعد خاموش میشود.
به همین دلیل نتوانستم در فعالیت های کلاسی حضور داشته باشم و به مشکل بر خوردم و خیلی نگران نمره کارنامه ام هستم .

آسیب شناسی شبکه شاد وزارت آموزش و پرورش

دوگانگی حاصل از شاد
خانم پناهی یکی از اولیای شهیدستان در خصوص آزمون های فاینال شاد می نویسد:
 مادر پناهی هستم ....
دوگانگی ایجاد شده در ذهن دانش آموز که بخونم نخونم کتاب باز کنم اینترنت بزنم جواب سوال رو باعث شده دانش آموز واقعا هدفمند و درس خون هم گیج و سردرگم شدن و از جون و دل دیگه قادر نیستن درسو بخونن و بفهمن و درک کنن امتحانات مجازی مثل یه شیطان خفته ای هستش که از درون دانش آموز رو تخریب میکنه و ناخودآگاه نیمی از هوش و حواس و مغز رو درگیر میکنه . به نظر من که شاهد امتحان فرزندم بودم دانش آموز هدف و انگیزه ش ضعیف میشه....

شاد بهتر از آموزش حضوری است
در رسته مدافعین شاد خانم بهناز می نویسد:
درخصوص محاسن برنامه شاد خدمتتون عارضم که بسیار راضی بودم در ساعات تنظیم شده با دانش آموزان در ارتباط بودم . مدیریت توسط معلم به نظرم خیلی مهمه چون فرزندمم از برنامه شاد استفاده می کرد .به نظرم خیلی مفیدتر از کلاس حضوری بود به عنوان مثال تدریس علوم و اجتماعی و...که معلمان فایل می فرستادند چند بار مرور می کرد و بازخوردش عالی بود ، در کل ما رضایت داشتیم .

آسیب شناسی شبکه شاد وزارت آموزش و پرورش

شکایت از اجباری بودن شاد
آقا یا خانم ام ار در خصوص اجباری بودن نصب شاد شاکی بوده و از منتقدین شاد می باشد.
1- کم کاری معلم رو کی،کجا ،و چه طور میشه اطلاع داد که حتما مورد بررسی قرار بگیره ؟
2- گم شدن پیام معلم در انبوه پیامهای دانش آموزان .
3- ارسال بیش از حد تکالیف مدرسه انجام شده توسط دانش آموزان به پی وی معلم مربوطه و مصرف بیش از حد اینترنت (من یک دختر پنجم ابتدایی دارم که چندین بار تکالیف هفتگی روکه  اسلاید 4-5 دقیقه شده ارسال کردم  منتها با سلایق معلم جور نبوده و مجبور شدم چند بار اسلاید درست کنم تا همونی بشه که در نظر خانم معلمشون بوده)
4- هنگ کردن و گم شدن تکالیف بچه ها در گوشی معلم و درخواست دوباره تکالیف
5- با توجه به شناخت دبیران و روش تدریس هر دبیری باید درس جدید رو خودشون آموزش میدادن و فیلم میگرفتن و برای دانش آموزان ارسال میکردن نه اینکه با یه سرچ در اینترنت پی دی اف یا فیلم اون درس رو ارسال میکردن .
6- بسیاری از دانش آموزان از گوشی پدر و مادر استفاده میکردن و در نبود آنها برای دانش آموزان غیبت زده میشد و دائم اعلام میکردن که روز گرفتن کارنامه با افرادی که غیبت کردن برخورد شدید میشه و تکرار پایه میخورن در صورتی که بچه ها هیچ نقشی تو این قضیه نداشتن .
7- سرعت کم و افتضاح شاد و نداشتن گوشی هوشمند یک سری از بچه ها هم که همیشه مطرح بوده .
و در آخر اینکه انشاالله آموزش و پرورش برای اینکه بعدها اعلام نکنه که شبکه ی شاد پر مخاطب ترین شبکه ی ایرانی بوده تمام معلمان و دانش آموزان رو اجبار به نصب این برنامه نکرده باشه


مهر معلمان تعطیل نمی شود
خانم داوود از مدیران موفق آموزش و پرورش  یادداشت بالا بلندی از مزایا و معایب شاد به تحریر درآورده است. وی معتقد است که کلاس در خانه مبتنی بر فضای مجازی پویا ، راهکاری برای جبران تعطیلی مدارس می باشد.
داوودی مزایا و معایب آموزش مجازی در شرایط کرونا را چنین بیان می دارد:
در سامانه آموزش مجازی  LMS می دانیم که یکی از اهداف عالی نظام تعلیم و تربیت افزایش کیفیت یادگیری دانش آموزان و رشد علمی و فرهنگی آنان است.
استفاده از آموزش الکترونیکی در مدارس و فناوریهای نوین آموزشی و بهره گیری از آنها در مراکز آموزشی ، هرچند که نمی تواند یگانه ابزار مقابله با تهدیدها و رهایی از امواج خروشان تغییرات پرشتاب جامعه بشری باشد .
استفاده از هر تکنولوژی مزایا و معایب مختص به خود را دارد.


مزایای سیستم آموزش مجازی
۱- افزایش کیفیت ارائه دروس در محیط چند رسانه ای ( به صورت صوت، تصویر، متن، انیمیشن و غیره)
۲- امکان دسترسی به مطالب و محتوای درسی در هر زمان و مکان و تکرار زیاد آن برای درک بهتر در صورت لزوم
۳- عدم وجود محدویت زمانی و مکانی برای دریافت آموزش مجازی و انعطاف پذیری در اصلاح و تغییر محتوا با یادگیری تعاملی
۴- امکان ارتباط دبیر و دانش آموز از طریق شبکه
۵- ارائه سریع محتوای آموزشی به دانش آموزان و مختصر سازی مطلب در ارائه آن
۶- کارآمد و سریع ، دسترسی سریع به مطالب و منابع با توجه به سطح یادگیری در دانش آموزان امکان مرور مطالب وجود دارد.
۷- افزایش همکاری و همیاری میان دانش‌آموزان
۸- در آموزش مجازی دسترسی به دانش آموزان را افزایش می دهد.
۹- آموزش مجازی به دانش آموزان تعامل و یادگیری تعاملی را آموزش می دهد و آنها را با فناوریهای نوین آموزشی آشنا می کند. یکی از مشکلات بزرگ شبکه شاد، آن است که عدالت اجتماعی در آن مدنظر طراحان نبوده و این مشکل باعث ایجاد نابرابری در فرصت آموزش یا زیر سئوال قرار گرفتن عدالت آموزشی شده است .
۱۰- آموزش مجازی به خلاقیت دانش آموزان و معلمان کمک می کند و دسترسی به دانش را افزایش می دهد.
۱۱- آموزش مجازی باعث می شود کل فرایند یادگیری سرگرم کننده تر باشد.
۱۲- به اشتراک گذاشتن محتوای کلاس مجازی برگزار شده با سایر معلمان و دانش آموزان
۱۳- انتقال نگرش مثبت به دانش آموزان
معلمان با داشتن مشکلات و مسائل مختلف در زندگی، با روی خوش و با انرژی مثبت ،آموزش مفید و کاربردی را در اختیار دانش آموزان قرار می دهند و به آنها یاد می دهند که با وجود مشکلات مختلف ، زندگی همچنان ادامه دارد و نباید تسلیم شود و قطعا این دیدگاه در ذهن دانش آموزان تاثیر مثبتی خواهد داشت و موجب ارتباط قوی معلمان و دانش آموزان می شود.
۱۴- غنی سازی اوقات دانش آموز درخانه با رعایت برنامه تحصیلی هفتگی
۱۵- عدم نیاز به حضور فیزیکی دبیر و دانش آموز در کلاس درس
۱۶- امکان حضور تعداد زیادی از دانش آموزان در یک کلاس
۱۷- کاهش زمان و هزینه رفت و آمد برای دانش آموزان
۱۸- امکان تهیه مدلهای مختلف آموزش توسط دبیران و ارسال پیام از قبل
۱۹- تغییر نگرش به آموزش و یادگیری و تغییر وظیفه فراگیران
۲۰- با تعیین فعالیتها و وظایف مختلف برای دانش آموزان می توانند آنها را مسئولیت پذیر و منضبط تربیت کنند.
۲۱- مشارکت دانش آموزان در آموزش مجازی باعث یادگیری بیشتر آنها و علاقه مندی به درس می شود.  
۲۲- امکان بارگذاری فایلها برای استفاده مجدد
۲۳- امکان تکرار مجدد فایل برای تثبیت و تفهیم بهتر مطالب آموزشی
۲۴- کنترل ترافیک و کاهش آلودگی هوا
۲۵- صرفه جویی در مصرف انرژی برق و گاز و کاهش مصرف آب
۲۶- مشخص شدن راهکارهایی برای کنترل و مدیریت کلاس در مواقعی که معلم حضور ندارد .
۲۷- کاربرد عملی دوره های ضمن خدمت تولید محتوا و تبادل تجربیات ارزنده و مفید همکاران با یکدیگر
۲۸- حس کار تیمی با کیفیت بین دانش آموزان و اجرای طرح همیار معلم توسط دانش آموزان
۲۹- بهینه استفاده کردن از زمان کلاس آموزش مجازی در جهت آموزش و یادگیری توسط دانش آموزان
۳۰_پر رنگ شدن نقش معلمان در آموزش مجازی


شاد ؛ نوشداروی بعد از مرگ سهراب
یکی از همکارن ناحیه ۴ کرج می نویسد:
به نظر من شبکه شاد نوش دارو بعد از مرگ سهراب بود ، خیلی دیر راه اندازی شد و ویژگی خاصی هم نداشت . همون کاری که ما از پنج اسفند در واتس آپ انجام دادیم و هم همکارا و هم دانش آموزان و اولیا راضی بودن حالا بنا به دستور باید در شاد انجام می دادیم و زحمت زیادی کشیدیم تا دبیران و دانش آموزان را نسبت به عضویت در شاد راضی کنیم از طرفی چون شاد کل کشور رو تحت پوشش داره سرعت اینترنت پایین میاد و کار رو سخت می کنه  ازطرفی ما شاهدیم خود اداره کانالای اطلاع رسانیشون تلگرام و واتس آپه از شاد‌استفاده نمی کنن چون‌خودشون می دونن چه مشکلاتی داره هفته گذشته  تو کانال ارتقا مدیریت آموزشگاهی تو شاد دو تا جلسه ویدئو زنده اجرا شد ، دومیش خود آقای قاسمی بود من که هر چه تلاش کردم نتونستم وارد بشم پیام خیلی از مدیران هم می دیدم که موفق نشدن در صورتی که من تمام وبینارها و‌اسکای روم که ملاصدرا اجرا کرد  استفاده کردم  خلاصه که آقا اگر دست از سرمون بر دارن خودمون می دونیم چکار کنیم .  ما از اینا خیر نخواستیم شر نرسانند کافی است.

آسیب شناسی شبکه شاد وزارت آموزش و پرورش

شبکه شاد نیازمند پهنای باند وسیع است

و اما جمع بندی این گزارش را با مطلب درخوری از hamid به پایان می بریم حمید آقا که گویا فعال فرهنگی اجتماعی هستند می نویسند:
هر برنامه فراگیر ملی نظیر شبکه اجتماعی دانش‌آموزی مستلزم داشتن و فراهم شدن زیرساخت مناسب برای دسترسی درصد بیشتری از عموم است تا همه بتوانند در یک سطح مساوی توانایی بهره‌مندی از آن خدمات ارایه شده  ملی را داشته باشند و  چنین کاری به منزله اجرای عدالت بین آحاد ملت و ضروری است.
توانایی بهره‌مندی از خدمات ارایه شده به مردم  در یک سطح مساوی به نوعی عدالت و خارج شدن از آن بی عدالتی حتی اگر یک نفر هم باشد.
این درحالی است که با اجرایی شدن آموزش الکترونیکی با نصب نرم افزار از طریق  شبکه اجتماعی دانش‌آموزی که دارای مزایا و معایبی است، باید امکان دسترسی همه دانش‌آموزان به آن وجود داشته باشد اما شماری از آنان  به دلیل یک سری مشکلات از این برنامه  محروم مانده‌اند.
برنامه‌ریزان باید قبل از شروع به کار  راهکار و تدبیری بیاندیشیدند و سازوکارهایی فراهم می‌کردند که تک تک دانش‌آموزان از شبکه شاد برخوردار می‌شدند در حالی که این چنین نیست.
 وجود اختلاف در سطح و شیوه‌ زندگی و درآمدها در جامعه و شکاف موجود در طبقات اجتماعی کشور به ویژه از نظر اقتصادی موید واقعیتی است که برنامه شبکه اجتماعی دانش‌آموزی را زیر سایه خود قرار داده‌است.  
در اجرای این برنامه باید تمامی جامعه‌ هدف دانش‌آموزی  برای دسترسی به این شبکه دیده می‌شد اما در این میان خانواده‌هایی وجود دارند که حتی توانایی فراهم کردن ابزارهای لازم نظیر دسترسی یافتن به  اینترنت و گوشی هوشمند را ندارند.
در اجرایی شدن این برنامه نباید از کودکان فقیری گذشت که با چشمانی تهی از شوق به دنبال گوشی‌های هوشمند دیگران، خیره می‌شوند تا پدران و مادران آنان را به عذاب وجدان که لیاقت تامین یک گوشی برای فرزندانشان را ندارند، دچار کنند.
دانش‌آموزانی نیز هستند که والدین آنها پول درس خواندن در آموزشگاه محل تحصیل را ندارند و با  کمک‌های مادی و معنوی دیگران از جمله سازمان های حمایتی و معلمان در کلاس درس حاضر می‌شوند.
در بسیاری از خانواده‌ها، فرزندان تیزهوشی وجود دارند که به دلیل وضعیت مالی از گوشی هوشمند برخوردار نیستند و یا برخی خانواده‌ها نیز تنها پدر و  یا مادر دانش آموزان از این وسیله بهره‌ مند هستند.
 خانواده‌های پرجمعیتی نیز هستند که چهار یا پنج محصل دارند و امکان تهیه گوشی هوشمند برای همه آنان مقدور نیست و حتی در صورت  استفاده‌ مشترک از گوشی هم مشکلاتی گریبان آنان شود.
جدا از این موارد دانش‌آموزان بی‌سرپرست یا بد سرپرستی هستند که به علل‌های مختلف گوشی هوشمند و دسترسی به اینترنت نداشته و یا والدینی دارند که به فکر تهیه این وسیله برای آنان نیستند.
با توجه به شرایط خاص کرونایی که منجر به تعطیلی مدارس شده باید یک برنامه آموزشی عمومی بادرنظر گرفتن امکان دسترسی همگانی با زیرساخت‌های لازم تدوین می‌شد تا تک تک دانش‌آموزان نه تنها عده‌ای خاص  بهره می‌برند تا پایان سال تحصیلی آنان بدون استرس و اضطراب به  پایان رسانده شود .

آسیب شناسی شبکه شاد وزارت آموزش و پرورش

موضوع تضمین کیفیت آموزش یعنی تضمین این که فرآیند یادگیری در آموزش مجازی از طریق سامانه شاد اتفاق می افتد، در این اپلیکیشن اجرایی نشده است. هیچ کس، از مدیر و ناظر مدرسه گرفته تا معلم دلسوز، کارشناسان ستادی آموزش و پرورش و حتی پدر ومادری که بالای سر بچه می ایستند تا او به صورت آنلاین درس بخواند نمی توانند مطمئن شوند فرآیند یادگیری در ذهن بچه ها در حال اتفاق افتادن است، چون چنین تجربه ای تاکنون انجام نشده است.
 یکی از مشکلات بزرگ شبکه شاد، آن است که عدالت اجتماعی در آن مدنظر طراحان نبوده و این مشکل باعث ایجاد نابرابری در فرصت آموزش یا زیر سئوال قرار گرفتن عدالت آموزشی شده است .
با دسترسی های زیادی که برای خود در گوشی تلفن هوشمند ایجاد می کند، حریم خصوصی را نقض کرده است.
- باید روی تلفن های هوشمند با اندروید به روز نصب شود و این موضوع یعنی تحمیل هزینه زیادی به خانواده ها
-ایرادات فنی بسیاری از جمله اعلام خطا هنگام ثبت نام دارد.
-نیاز به پهنای باند وسیع برای جابه جایی داده ها دارد و عملا با زیرساخت اینترنتی کشور به خصوص در استانهای دوردست و کمتر برخوردار ناهمگون است.

آسیب شناسی شبکه شاد وزارت آموزش و پرورش

آزمون های مشارکتی در شبکه شاد
باب این گزارش مستند را با آزمون های مسئله دار شاد می بندیم .
متعاقب اجباری شدن آموزش مجازی در اپلیکیشن شاد آزمونهای فاینال نیمسال دوم نیز در شبکه شاد تکلیف گردید و تصمیم گیری در خصوص چند و چون آزمونها به عهده شورای مدارس محول گردید .
در شهیدستان کرج ۲۰ نمره پایانی را ۱۰ آزمون فاینال، ۵ فعالیتهای مجازی و ۵ سوایق تحصیلی نیمسال اول در نظر گرفتیم .
ولی مشکل اصلی در آزمون های مجازی بود . داشتیم دانش آموزی که معدل ۱۴ نیمسال اول به ۱۸ در نیمسال دوم صعود نمود . این افزایش چشمگیر و خیره کننده در آزمون های شاد علی رغم تعطیلی مدارس و انقطاع آموزش حضوری یک پیام اساسی برای ما دارد :
پاسخ گویی مشارکتی (خانوادگی، رفاقتی، قهوه خانه ای و...) به آزمون های اوپن بوک شاد !


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آسیب شناسی شبکه شاد وزارت آموزش و پرورش

منتشرشده در یادداشت

گروه گزارش/

معاون پرورشی فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و آموزش آنلاین و انتقاد صدای معلم

نشست خبری معاون پرورشی فرهنگی وزارت آموزش و پرورش امروز دوشنبه ساعت 10 صبح در سالن جلسات معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع برگزار گردید .

« علیرضا کاظمی » معاون پرورشی فرهنگی وزارت آموزش و پرورش 2 دقیقه زودتر از موعد مقرر در سالن حاضر گردید و البته کثرت همراهان ایشان موجب گردید تا تقریبا نیمی از صندلی های سالن و در جلو به آن ها اختصاص یابد . این در حالی است که در نشست پیشین که به زهرا مظفر مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش اختصاص داشت فقط مسئول روابط عمومی به عنوان مجری نشست در کنار ایشان نشسته بود .

در ابتدا مجری نشست از خبرنگاران خواست تا پس از سخنرانی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش فقط می توانند در دو موضوع " هدایت تحصیلی " و " اوقات فراغت " پرسش کنند .

این موضع مسئول نشست با واکنش شدید و صریح مدیر صدای معلم رو به رو گردید .

پورسلیمان خطاب به ایشان و آقای کاظمی گفت که مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در دعوتی که از خبرنگاران و رسانه به عمل آورده است چنین چیزی را ذکر نکرده است .

مدیر صدای معلم تصریح کرد که این نوع سخنان نوعی توهین به شعور خبرنگار است .

معاون پرورشی فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و آموزش آنلاین و انتقاد صدای معلم

معاون پرورشی فرهنگی وزارت آموزش و پرورش به مدت 43 دقیقه سخنرانی کرد .

کاظمی در این بخش بیشتر مطالب و سخنان خود را از روی صفحاتی که قبلا آماده شده بود برای خبرنگاران قرائت می کرد .

همچنین مانند مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش به کرات از عبارت " مقام عالی وزارت " استفاده می کرد .

معاون پرورشی فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و آموزش آنلاین و انتقاد صدای معلم

مجری جلسه پس از اتمام سخنان آقای کاظمی ضمن تشکر از ایشان به خاطر ارائه توضیحات مبسوط مطابق معمول به نصیحت و ارائه پند و اندرز به خبرنگاران پرداخت و گفت :

باز هم خیرمقدم عرض می کنم خدمت خبرنگاران محترم و اصحاب رسانه و مدیران مجموعه معاونت پرورشی و فرهنگی .

حق را به ما بدهید با توجه به توضیحات مبسوطی که آقای دکتر کاظمی در همین دو بخش ارائه فرمودند توضیحات بسیار مبسوط بود اما فرصت بیش از این نیست که ما در بقیه بخش ها در خدمت شما باشیم .

در قمست دوم که در خدمت شما هستیم بخش پرسش و پاسخ است .

خواهشا چند مورد را من خواهش می کنم من باب نکته و یادآوری است :

یکی این که سوالات را به صورت رفت و برگشتی نداشته باشید . سوالات کوتاه باشند . یک مورد و نهایتا دو مورد تا به بقیه دوستان هم فرصت برسد .

موردی بعدی این که در هنگام ارائه سوالاتی که می فرمایید مقدمه طولانی را خواهشا و لطفا ارائه نفرمایید تا سوال از بین نرود و جان کلام و جان سوال گفته شود .

خواهش دیگر این است که در سوالات سایر همکاران تداخل نداشته باشید و اجازه بفرمایید که سوالات خودشان را خودشان به صورت کامل بپرسند .

هنگامی که نوبت به طرح پرسش توسط مدیر صدای معلم رسید به عنوان تنها رسانه و خبرنگار  حاضر این سخنان مجری نشست را مورد انتقاد قرار داده و گفت :

معاون پرورشی فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و آموزش آنلاین و انتقاد صدای معلم

من قصد نداشتم سوالاتم را مطرح کنم با این شرایطی که شما و مجری محترم برای خبرنگاران می گذارند ...

 کاظمی :

ببینید این جلسات را ...

پورسلیمان ادامه داد که که من هنوز صحبت نکرده ام شما حرف های مرا قطع می کنید !

بگذارید بنده صحبت کنم و در بعد به پاسخ شما گوش می دهم .

این شرایط و قید و بندهایی که شما می گذارید دیگر نمی شود اسم این را " نشست رسانه ای " گذاشت !

این ادامه همان " روزمرگی " در این وزارتخانه است .

مطالبی که شما در مدت 43 دقیقه فرمودید در پرتال معاونت شما و وزارت آموزش و پرورش قبلا منتشر شده است .

اگر خبرنگاری نیازی ببیند آن را استخراج می کند و اگر علاقه مند باشد پی گیری می کند .

در وزارت آموزش و پرورش ، " نشست خبری " باید بازتعریف شود .

شما 43 دقیقه سخنرانی کنید . بعد ما هم این جا بنشینیم و حرف های شما را گوش کنیم و بعد مجری محترم این همه محددودیت تعریف کند ... این دیگر اسمش نشست خبری نیست !

نشست پرسش و پاسخ نیست !

بیشتر " نمایش خبری " است تا نشست خبری .

معاون پرورشی فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و آموزش آنلاین و انتقاد صدای معلم

مجری نشست بدون عذرخواهی تصریح کرد که در راستای همان دو موضوع پرسش های خود را مطرح کنید .

مدیر صدای معلم عنوان کرد :

در نشستی که پیش تر آقای حسینی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی برگزار کرد اجازه داد تا همه خبرنگاران پرسش خود را کامل مطرح کنند .

اگر اصل بر اقناع خبرنگاران و افکار عمومی است این رویه باید معمول باشد .

در سخنرانی تان مثل بقیه همکاران تان دائما از اقدامات وزارت آموزش و پرورش در مورد شبکه شاد و آموزش مجازی دفاع کردید و حرف زدید .

الان هم  باب شده است که مسئولان وزارت آموزش و پرورش دائما به مجاهدت ها و تلاش های بی وقفه معلمان در کشور در بحث آموزش آنلاین و آموزش های مجازی و... اشاره می کنند اما خودشان در یک نشست ساده نمی توانند آن را به صورت آنلاین برای دوایر و ادارات شان در استان ها پخش کنند ؟!

معاون پرورشی فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و آموزش آنلاین و انتقاد صدای معلم

چه اشکالی دارد که همکاران شما در سایر مناطق در جریان عملکرد و پرسش و پاسخ های خبرنگاران قرار بگیرند ؟

مشروح این پرسش و پاسخ در صدای معلم منتشر خواهد گردید .

لازم به ذکر است در اعتراض به روند این نشست و پرسش های غیراقناعی مقام مربوطه وزارت آموزش و پرورش ، « مدیر صدای معلم » 40 دقیقه زودتر از موعد مقرر نشست را ترک کرد .

poursoleymannazar99d1

پایان گزارش/


معاون پرورشی فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و آموزش آنلاین و انتقاد صدای معلم

منتشرشده در گزارش و گفت‌وگو

پیشنهادهایی برای تحصیل در بحران کرونا

وقتی که مشکلی پیش می آید ؛ چگونه آن را حل می کنیم، آیا یک مشکل، یک راه حل یا دو یا سه راه حل دارد؟ آیا راه حل ها از نظر میزان سختی در یک حد می باشند؟

به نظر می آید کسانی که در راس تصمیم گیری ها در وزارت آموزش و پرورش قرار دارند مشکلات را به گونه ای دیگر دیده و حل می کنند.

به نظر می آید در آن بالا مشکل را درست نمی بینند و بررسی نمی کنند، مثل این است که کسی در بالای کوه نشسته باشد و نمی تواند مشکل مردمی که در پایین کوه نشسته اند را به خوبی ببیند و در آن بالا برای خود راه حل هایی تبیین می کند که چاره کار نیست بلکه تنها نام راه حل دارند.

یکی از این مشکلات در آموزش و پرورش ایران که بعد از بحران یک بیماری همه گیر آغاز شد، مشکل تحصیل دانش آموزان و یادگیری و یاددهی آنها بوده است.

این مشکل را چگونه می توان حل کرد؟

در اوایل تیر ماه امسال، مثل این است که وزارت آموزش و پرورش در حال بررسی موضوع است و آن چنان درگیر و مشغول است که کسی چنین نیست. این وزارت در بررسی های اولیه به این نتیجه رسیده است که باید ساعات آموزشی زیادتر شده و کار معلم بیشتر شده تا دانش آموز از دروس خود عقب نماند.

اما باید دید این تنها راه حل است یا آخرین راه حل، آیا راه حل های دیگری وجود ندارد؟!  آیا به ذهن آن بالای کوه نشین ها تنها این راه حل رسیده است؟! آیا در کشورهای دیگر همین کار را کرده اند.

بگذارید چند راه حل را بررسی کنیم:

1-   کاهش میزان حجم کتب آموزشی می تواند یکی از بهترین راه حل ها باشد یا تدریس مطالب مهم و اصلی کتاب .

این روش را می توان گفت در تمام دروس می توان اجرا کرد. در برخی درس ها کمتر و در برخی بیشتر، برخی درس های حفظی و کلامی، نمی توانند در آینده ضرر چندانی به دانش آموز وارد کنند، در درس هایی مانند ریاضی نیز می توان درس یا صفحه کمتری حذف کرد. اما همان ریاضی نیز قابل کاهش هست.

با کاهش این دروس می توان گفت در تحصیل آینده دانش آموز، تاثیر چندانی مشاهده نخواهد شد.

از فواید این راه حل، تمرکز بر روی مطالب مهم و یادگیری قوی تر آن ها خواهد بود و همین طور این کاهش سبب می شود که در آینده دانش آموز، حداقل پایه های یادگیری آن موضوع را داشته باشد و همچنین در این وضعیت بحرانی با حجم زیاد مطالب، درگیر نشده و مطالب درسی را بدون یادگیری قوی از سر نگذراند.

البته این نکته نیز باید گفته شود که فی الواقع بسیاری از مطالب کتاب های درسی غیرلازم و قابل چسم پوشی می باشند. به عبارتی کاهش حجم کتاب ها از سال های قبل باید صورت می گرفت و همچنین نوع نگاه به آنها.

کتاب های درسی ایران بیشتر بر اساس حجم و تعداد صفحات چینش شده است نه بر اساس نیاز روز و موضوعات مهم و خلاقیت و آزادی معلم.

2-   استفاده از فضاهای بزرگتر برای یادگیری

مثلا می توان در هر مدرسه، سالن یا حیاط آن را به شکلی آماده کرد که فاصله لازم رعایت شود و هر روز یک پایه تحصیلی و در طول هفته یک روز یا دو روز در اختیار آن پایه تحصیلی قرار گیرد.

همچنین می تواند از فضاهای دیگر در مکان های دیگر شهر و روستا استفاده کرد که توان ایجاد فاصله گذاری دارند

3- در اختیار قرار دادن امکانات لازم برای معلم و دانش آموز جهت برقراری ارتباط تصویری

4-   آماده سازی فیلم های آموزشی تمام کتب برای دانش آموزان

به عبارتی بسیاری از دروس نیاز به معلم ندارند به خصوص دروس پایه های بالاتر، دانش آموز بیشتر می تواند خود خوان عمل کند و همچنین در کنار آن ساعاتی را برای رفع اشکال در مدارس یا به صورت مجازی قرار داد.

و ....

البته باز هم می شود فکر کرد و فکر کرد و راه ها و راه های دیگر پیدا کرد، فقط کمی فکر کردن می خواهد و نیاز به رسانه ای کردن و جار و جنجال و هوار نخواهد داشت که من راه حل دارم.

پس این روش پیدا کردن راه حل مناسب می باشد یعنی چینش همه راه حل ها و شمارش خوبی ها و بدی های آنها و لیست کردن انها به نوبت و به کارگیری.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پیشنهادهایی برای تحصیل در بحران کرونا

منتشرشده در یادداشت

گروه گزارش/

همان گونه که پیش تر نیز آمد ( این جا ) ؛ نخستین نشست رسانه ای « زهرا مظفر » مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش پس از گذشت 13 ماه از انتصاب ایشان در سالن جلسات معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع برگزار گردید .

در این بخش ، مشروح پرسش های صدای معلم و پاسخ این مقام وزارت آموزش و پرورش را می خوانید .

منتشرشده در گزارش و گفت‌وگو

نقد مدیر صدای معلم بر عملکرد شورای عالی آموزش و پرورش

22 خرداد خبری منتشر شد مبنی بر آن جمعي از منتخبين فرهنگيان استان هاي مختلف كشور در انتخابات شوراي عالي آموزش و پرورش در نامه ای  به وزير آموزش و پرورش در خصوص قانون شكني و بی توجهی به اجراي قانون در مهمترین رکن قانون گذاری ساختار تعلیم و تربیت ( شوراي عالي آموزش و پرورش ) تذکر داده و خواهان توجه به مطالبات قانونی گردیده اند . ( این جا )

در این نامه آمده بود :

" یکی از مهمترین مصوبات در جلسه 29 مهر سال 1398 به شماره 967 برگزاری انتخابات دبیرکل در جلسه آتی بود. اگر شورای عالی آموزش و پرورش  به عنوان " مرجع سیاست گذار " به وظایف و کارکردهای خود به صورت جامع و صحیح عمل کرده بود دیگر وزارت آموزش و پرورش متهم به اقدامات غیرقانونی ، سلیقه ای و حتی دور زدن قانون نمی شد

 متاسفانه تا به امروز 21 خرداد 1399 حتی به مصوبات این شورا که مهم ترین رکن تصمیم گیری و تصمیم سازی ساختار تعلیم و تربیت می باشد  توجهی نشده و همچنین از مورخه ۸ اردیبهشت 99 هیچ جلسه ای حتی برای شرایط فعلی آموزش وپرورش در بحران کرونا و بررسی تبعات مثبت و منفی شبکه شاد برگزار نگردیده است .

در این نامه تصریح شده است :

" نوید ادهم ، دبیر فعلی ، در چهار سالِ گذشته ابلاغ رسمی دبیرکلی را نداشته اند و اکنون هم با گذشت ۹ماه از تاریخ تشکیل و تصویب برگزاری انتخابات دبیرکل، گذشته هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

البته لازم به ذکر است که جناب ادهم به درجه پیشکسوتی نائل و به سن بالای ۶۵ سال رسیده اند. "

« محسن حاجی میرزایی » تاکنون به این نامه واکنشی نشان نداده است .

نقد مدیر صدای معلم بر عملکرد شورای عالی آموزش و پرورش

ماده یک از قانون تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش می گوید :

" شورای عالی آموزش و پرورش مرجع سیاست گذاری در حوزه وظایف آموزش عمومی و متوسطه در چارچوب سیاست های کلی نظام و قوانین و مقررات موضوعه است و سازمان اداری آن با بودجه و تشکیلات مستقل زیر نظر شورای عالی آموزش و پرورش فعالیت می کند . وظیفه دبیرخانه شورا پشتیبانی علمی ، پژوهشی و خدماتی متناسب با وظایف و مسئولیت شورا ، نظارت بر حسن اجرای مصوبات و توسعه ارتباطات با مجریان و مردم می باشد که در آیین نامه داخلی شورا تنظیم و توسط هیئت دولت به تصویب می رسد . "

در بحران کرونا که از ابتدای اسفندماه سال گذشته اعلان رسمی شد ؛ عملکرد وزارت آموزش و پرورش بیش از آن که مبتنی بر برنامه ، قوانین مصوب و کارکرد نهادهای زیرسیستمی باشد بیشتر لحظه ای  و بر پایه سلیقه بود .

از آن جایی که این تصمیمات بیشتر " فردی " بود و مجرا و یا کانال ارتباطی با مجریان و ذینفعان تعریف و تبیین نشده بود ؛ این تصمیمات بعضا " متناقض " و یا " متعارض " هم می گشت .

به عنوان مثال پس از نهایی شدن معرفی " شبکه شاد " توسط وزارت آموزش و پرورش از مجاری غیررسمی به مدیران و معلمان مدارس اعلام شد که باید در این شبکه " عضو " شوند .

زمانی که رسانه ها این موضوع را مورد پرسش قرار داده و آن را غیرعملی و حتی در تضاد با " قوانین " برشمردند ، وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که عضویت در شبکه شاد اجباری نیست .

هنگامی که بحث امتحانات و آزمون مطرح شد ؛ وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که دو پایه نهم و دوازدهم به صورت حضوری و بقیه پایه ها آزمون باید به صورت " غیرحضوری " برگزار گردد .

« صدای معلم » در چند نشست رسانه ای و گزارش های اختصاصی اعلام کرد زمانی که وزارت آموزش و پرورش صریحا اعلام می کند که عضویت در شبکه شاد اجباری نیست چرا باید برگزاری آزمون در این شبکه " اجباری " اعلام شود ؟

سوم تیر 99 دبیرخانه شورای عالی آموزش و پرورش از تشکیل کارگروه تدوین قوانین و مقررات آموزش و پرورش در دوران کرونا خبر می دهد . با این وضعیت مصوبات این گونه کمیسیون ها تا چه میزان با واقعیت های " کف مدرسه " نزدیک خواهد بود و اساسا آیا معلمان اعتمادی به آن خواهند داشت ؟

در خبر آمده است :

" دبیرخانه شورای عالی آموزش و پرورش با تشکیل کارگروه تدوین قوانین و مقررات آموزش و پرورش در دوران کرونا و پس از آن در حال بازنگری آئین نامه اجرایی مدارس و تدوین مقررات و آئین نامه‌های مورد نیاز برای مواجهه فعال با بیماری‌های واگیردار (به‌ویژه کرونا) است.

بنابر این گزارش، بررسی‌های لازم در این کمیته انجام شده و آیین نامه‌ها و مقررات مورد نیاز مربوط به این دوران را تدوین و پس از تصویب شورای عالی برای اجرا به آموزش و پرورش ابلاغ می‌کند.

دبیرخانه شورای عالی آموزش و پرورش اعلام کرده است افراد می‌توانند پیشنهادها و نظرات ارزشمند خود را در زمینه محتوای برنامه‌های درسی و تربیتی، آموزش‌های مجازی، فعالیت‌های پرورشی، انضباطی، حضور و غیاب دانش‌آموزان در کلاس‌های مجازی، ارزشیابی پیشرفت تحصیلی و تربیتی دانش‌آموزان، استفاده از شبکه‌های مجازی مختلف (شاد، ایتا، واتساپ، تلگرام و...)، وظایف عوامل اجرایی مدرسه در مدیریت فضای مجازی و ... را از طریق پیام رسان‌های ایتا و سروش به کانال شورای عالی آموزش و پرورش ارسال و یا به صورت مکتوب به دبیرخانه شورای عالی ارسال کنند."

" آیین نامه اجرایی مدارس " در20 مرداد 1379 مصوب و در 7 شهریور همان سال ابلاغ شده است .

به عبارت دیگر ، حدود 20 سال از ابلاغ این آیین نامه گذشته است .

نقد مدیر صدای معلم بر عملکرد شورای عالی آموزش و پرورش

در این مدت شرایط و اوضاع و نیارها تغییر کرده است . مهم ترین وجه این دو دهه ، توسعه و گسترش بی سابقه و وسیع اینترنت و شبکه های اجتماعی و مجازی بوده است .

در این دو دهه اصلاحیه ای در مورد آیین نامه اجرایی مدارس صورت نگرفته است .

چه کسی و یا جریانی باید در مورد این عقب ماندگی و اختلاف شدید فازی پاسخ گو باشد ؟

شورای عالی آموزش و پرورش دارای 8 کمیسیون می باشد .

در ماده یک از آیین نامه کمیسیون های شورای عالی آموزش و پرورش آمده است :

به استناد ماده 14 قانون شورای عالی آموزش و پرورش ، مصوب مجلس شورای اسلامی و فصل هشتم سند تحول بنیادین ، مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و به منظور ارتقای فرآیند بررسی و تصویب مصوبات و انجام کارشناسی های لازم ، کمیسیون های وابسته به شورای عالی به شرح زیر در سازمان اداری شورای عالی آموزش و پرورش تشکیل خواهد شد .

1- کمیسیون راهبری تحول بنیادین

2- کمیسیون منابع انسانی

3- کمیسیون برنامه درسی و تربیتی

4- کمیسیون اقتصاد و منابع فیزیکی آموزش و پرورش

5- کمیسیون اساسنامه ها و مقررات تحصیلی

6- کمیسیون اساسنامه ها و مقررات تحصیلی

7- کمیسیون معین شورای عالی

8- کمیسیون خاص

به نظر می رسد مناسب با شرایط کرونایی ، این کمیسیون برنامه درسی و تربیتی بوده است که باید در این زمینه فعالیت می کرده است .

برای این کمیسیون 16 وظیفه تعریف شده و به عنوان مثال ، بند 7 از این وظایف اشاره دارد :

" بررسی برنامه های درسی و تربیتی متناسب با اقتضائات فضای مجازی ( برخط ) و الکترونیکی "

دبیر کل شورا و مسئول این کمیسیون بگویند که در این مدت چه کرده اند ؟

جالب است که اعضای این کمیسیون متشکل از 15 نفر می باشند و جز یک مورد بقیه دارای سمت های اداری می باشند .

بند 14 از " ترکیب اعضا " اشاره دارد :

" یک نفر از معلمان یا مربیان مرتبط با موضوع با معرفی معاونت های ذی ربط " .

این پرسش مطرح است که اولا این نفر معلم در میان 15 نفر قرار است چه کار کند و چقدر تاثیرگذار است و دوم آن که این معلم تازه برای ورود به این کمیسیون باید مورد قبول بخش اداری آموزش و پرورش هم باشد !

حال با این وضعیت مصوبات این گونه کمیسیون ها تا چه میزان با واقعیت های " کف مدرسه " نزدیک خواهد بود و اساسا آیا معلمان اعتمادی به آن خواهند داشت ؟

تشکیل کارگروهی مانند کارگروه تدوین قوانین و مقررات آموزش و پرورش در دوران کرونا و پسا کرونا قرار است چه مشکلی را حل کند ؟

اگر اعضای کمیسیون های تعریف شده وقت ، انرژی و مهم تر از همه " فکر " کافی و وافی برای غتی سازی برون دادهای کمیسیون ها را ندارند و وضعیت روزمره شده است به جای این گونه موازی کاری ها که بیشتر حالت نمایشی و تبلبغاتی دارند ، آیین نامه ها را تغییر دهید .

اجازه دهید که افراد خوش فکر ، خلاق و باسوادی که فرصت اندیشیدن و برنامه ریزی دارند روح و کالبد جدیدی در شورای عالی آموزش و پرورش بدمند .

نقد مدیر صدای معلم بر عملکرد شورای عالی آموزش و پرورش

اگر اعضای حاضر در شورای عالی آموزش و پرورش و کمیسیون های ذی ربط برخاسته از متن آموزش و پرورش بوده و ذی نفعان در آن قدرت تصمیم گیری و تصمیم سازی داشته باشند دیگر چه نیازی به اقدامات پوپولیستی می باشد که اطلاعیه دهند افراد پیشنهادات و نظرات خود را به این شورا ارسال کنند ؟

" مشارکت " در آموزش و پرورش نیاز به بازتعریف جدی و بازخوانی موسع در رویکردها و کارکردها دارد .

فرضا ، با آوردن 3 نفر در ترکیب شورای عالی آموزش و پرورش و یا اقدامات ظاهری و. غیرکارشناسی مشکلی حل نخواهد شد .

اگر شورای عالی آموزش و پرورش  به عنوان " مرجع سیاست گذار " به وظایف و کارکردهای خود به صورت جامع و صحیح عمل کرده بود دیگر وزارت آموزش و پرورش متهم به اقدامات غیرقانونی ، سلیقه ای و حتی دور زدن قانون نمی شد .

دیگر نیازی بود که مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در برابر پرسش های صریح و قانونی مدیر صدای معلم مجبور شود بگوید که این اقدامات ناشی از " اضطرار " بوده است !

چه بسا ممکن است در آینده هر بی قانونی و یا دور زدنی از قانون تحت شرایطی این چنین  تعبیر و تفسیر شود و البته این در نهایت منجر به شکنندگی بیشتر و اضمحلال سیستم خواهد شد .

منتشرشده در یادداشت
صفحه1 از1169

نظرسنجی

" کیفیت آموزش " را در شبکه شاد و برنامه های تلویزیون چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور