صدای معلم

پرسش از معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش : آقای اللهیار ترکمن ! مدیران و کادر مدارس کارگزار بیمه شما نیستند !

چرا " بیمه معلم " باید عهده دار همه قراردادهای بیمه ای در آموزش و پرورش باشد به جز بیمه تکمیلی درمان ؟!

" صدای معلم " گزارش می دهد ؛

گروه گزارش/

قراردادهای بیمه ای در آموزش و پرورش و انتقاد از نقش انحصاری بیمه معلم در بیمه های حوادث و دانش آموزی

در سال های 1396 و 1397 معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش علی اللهیار ترکمن بخشنامه ای در خصوص تفاهم نامه با شرکت بیمه معلم در خصوص بیمه حوادث و درمان دانش آموزی صادر کرده است .

در این بخشنامه آمده است :

" ضرورت دارد هر یک از ادارات کل آموزش و پرورش ضمن رعایت دقیق مفاد تفاهم نامه و دستور العمل پیوست ، نسبت به انعقاد قرارداد با شعب شرکت بیمه گر اقدام لازم معمول و آمار بیمه شدگان را طبق فرم شماره یک تکمیل و حداکثر تا مورخ 30 / 8 / 1396 به اداره کل تعاون و پشتیبانی ارسال نمایند .

ضمنا این بخشنامه تصریح کرده است :

"... ضروری است به کلیه واحدهای آموزشی تاکید نمایند که کارت های مذکور را پس از تکمیل و مهر و امضا در اختیار دانش آموزان قرار دهند .

شایسته است از سایر روش های ممکن از جمله رسانه های عمومی ، سامانه ها و نشریات استانی ، طرح موضوع در همایش ها و جلسات روسای آموزش و پرورش ، مدیران ، انجمن اولیا و مربیان و شورای معلمان مدارس و ... برای اطلاع رسانی مناسب به بیمه شدگان استفاده گردد . چرا وزارت آموزش و پرورش همه خدمات بیمه را شفاف و از طریق " مزایده " به اجرا نمی گذارد تا منافع " لشکر اقتصادی عظیم فرهنگیان " در یک فرآیند رقابتی عاید خود آنان گردد و معلمان برای حق بیمه ای که می دهند این قدر تحقیر نشوند ؟

آن چه بیشتر مهم و قابل تامل است آن است که در بخشنامه مذکور تاکید شده است :

" ضمنا مجری سایر قراردادهای بیمه ای ( به استثنای بیمه تکمیلی درمان ) همانند سال گذشته شرکت بیمه معلم می باشد . "

نخستین پرسش « صدای معلم » آن است که چرا بیمه معلم باید عهده دار چنین بیمه های پرسودی باشد اما از تصدی و مسئولیت بیمه تکمیلی فرهنگیان استثنا گردد ؟

و این در حالی است که بر اساس تجربیات ، مشاهدات و گزارش های رسیده اکثریت قریب به اتفاق معلمان از خدمات بیمه تکمیلی آتیه سازان رضایت ندارند .

چرا مدیران ، معاونین و کادر اجرایی مدارس باید نقش " کارگزار بیمه " را ایفا کنند در حالی که در هیچ کجای وظایف سازمانی آن ها به چنین مواردی به طور شفاف اشاره نشده است ؟

مشاهده شده است که در تعدادی از مدارس حتی اولیاء دانش آموزان بر سر بیمه دانش آموزی و خدمات آن با کادر اجرایی و آموزشی مدارس درگیر می شوند و بسیاری از اوقات و انرژی آنان به جای آن که صرف برنامه ریزی و مدیریت کیفیت بخشی  امور آموزشی و پرورشی گردد صرف اقناع و راضی کردن اولیاء دانش آموزان می گردد .

نقش " بیمه معلم " در این فرآیند  چیست ؟

فقط سود بردن ؟

قراردادهای بیمه ای در آموزش و پرورش و انتقاد از نقش انحصاری بیمه معلم در بیمه های حوادث و دانش آموزی

مدیران مدارس باید مبالغ جمع آوری شده را به حساب شرکت بیمه معلم واریز کنند و این در حالی است که بیمه مذکور حتی زحمت به خود نمی دهد تا اسامی دانش آموزان را در کارت های بیمه ثبت کند و مطابق بخشنامه وزارتی باید کارت بیمه توسط مدرسه مهر و امضا شود ؟

آیا این نوعی استفاده ابزاری از نیروی مدارس برای خدمات بیمه ای نیست که اساسا ارتباطی با شرح وظایف مدیر مدرسه ندارد ؟

مگر مدیر مدرسه و دیگران کارگزار بیمه هستند ؟

( این در حالی است که برای خدمات ارائه شده توسط مدارس و عوامل آن ها هیچ گونه حق الزحمه ای توسط  بیمه معلم و یا وزارت آموزش و پرورش پرداخت نمی شود . )

مبلغ بیمه اخذ شده توسط دانش آموزان در سال 1397 معادل 75000 ریال بوده است .

اگر این مبلغ در تعداد دانش آموزان کشور ضرب شود به رقمی معادل  1050000000000ریال خواهیم رسید .

وزارت آموزش و پرورش شفاف توضیح دهد که تاکنون بیمه معلم به چند دانش آموز خسارت دیده  در کشور خدمات ارائه کرده است و میزان رضایت خانواده مذکور از این خدمات چگونه بوده است ؟

چرا وزارت آموزش و پرورش همه خدمات بیمه را شفاف و از طریق " مزایده " به اجرا نمی گذارد تا منافع " لشکر اقتصادی عظیم فرهنگیان " در یک فرآیند رقابتی عاید خود آنان گردد و معلمان برای حق بیمه ای که می دهند این قدر تحقیر نشوند ؟

قراردادهای بیمه ای در آموزش و پرورش و انتقاد از نقش انحصاری بیمه معلم در بیمه های حوادث و دانش آموزی

اساسا وزارت آموزش و پرورش به این پرسش پاسخ دهد که فایده همکاری با " بیمه معلم " برای معلمان و دانش آموزان چیست ؟

آیا این گونه امور مطابق سخنان سرپرست وزارت آموزش و پرورش همان تفسیر خلق ثروت و منابع برای مدیر مدرسه است و یا بر عکس مدرسه ابزاری شده است برای سود دیگران ؟

« سیدجواد حسینی » در نشست تبیین سیاست های سال 1398 گفت : ( این جا )

" راه چهارم آزاد سازی ظرفیت های درونی نظام تعلیم و تربیت است. من معتقدم آموزش و پرورش یک لشکر اقتصادی بزرگ اما نهفته و بالقوه است . "

آیا این گونه روش ها و امور تعبیر آزاد سازی ظرفیت های درونی نظام آموزشی است و تا کی قرار است که این لشکر اقتصادی به صورت رایگان در اختیار کسانی باشد که اعتقادی به منافع متقابل ندارند .

قراردادهای بیمه ای در آموزش و پرورش و انتقاد از نقش انحصاری بیمه معلم در بیمه های حوادث و دانش آموزی

قراردادهای بیمه ای در آموزش و پرورش و انتقاد از نقش انحصاری بیمه معلم در بیمه های حوادث و دانش آموزی

پایان گزارش/


قراردادهای بیمه ای در آموزش و پرورش و انتقاد از نقش انحصاری بیمه معلم در بیمه های حوادث و دانش آموزی

جمعه, 25 مرداد 1398 22:18 خوانده شده: 2627 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 0 --
kh.m 1398/05/26 - 00:39
با سلام
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/05/26 - 17:01
باتشکر از صدای معلم بابت این مقاله بسیار بجا و قابل توجه و تامل
چرا بیمه تکمیلی فرهنگیان باید حلبی باشه نه طلایی
اونم با اتیه سازان و شرکتی و...و نه برند خوب بیمه مثل ایران و.‌‌یا بیمه معلم؟؟؟؟!!!
پاسخ + +6 0 --
kh.m 1398/05/26 - 00:40
جواب سوال کاملا واضح است. چون که مسوولین ما از جمله بیمه معلم منفعت طلب صرف هستند.
پاسخ + +3 -1 --
حسین رمضان پور 1398/05/26 - 02:05
احسنت. دست مریزاد
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1398/05/26 - 06:04
اساسا وزارت آموزش و پرورش به این پرسش پاسخ دهد که فایده همکاری با " بیمه معلم " برای معلمان و دانش آموزان چیست ؟
پر کردن جیب حضرات سهیم در این امورات.شما برادر عزیز آقای پور سلیمان هر چی که ما میگوییم نفطه چین میکنید. این سری تصمیم گرفته ایم خودمان با نزاکت حرف بزنیم اما مگر میشود با.... مانند علی الهیار ترکمن که... روی سینه فرهنگیان و دانش آموزان افتاده و هر غلطی که میخواهد میکند نزاکت داشت؟ ایا میخواهید بگوییم این فرد که البته.... در این دستگاه معیوب و جهنمی است خیلی ناز و دوست داشتنی است؟ در اینصورت قاطبه فرهنگیان و دانش آموزان به شیرین عقلی بنذه نخواهند خندید؟برای خوشحالی تدبیری ها عرض میکنم که خوب چریده اید. حسابی دنبه در اورده اید.کافی است!!!
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1398/05/26 - 07:14
با سلام
بسیاری از کارشناسان رفاه در ادارات کل و شهرستان ها برای همسران و فرزندان خود شعبه بیمه معلم باز کرده و کارکنان را به بهانه تکمیل فرم به شعبات خود سوق می دهند.
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1398/05/26 - 09:03
به مطالب خوبی اشاره فرمودید ولی گوش شنوای وجود ندارد
ممنون
پاسخ + +3 0 --
مهری 1398/05/27 - 00:02
بیمه. سودش تو جیب وزارتی هاست. ۲ ساله فاکتور داده ام و می گویند پرداخت شده بهتون . رفتم‌پرینت حسابم را گرفتم و نشون خانم کارشناس می دهم می گویم نشون بده کدام‌مربوط به پرداخت فاکتورهای ماست. نمی تواند ثابت کند می گوید ما به شما پرداخت کرده ایم. با گوشی برایش وارد سایتشون می شوم و نشان می دهمش که هیچ پرداختی انجام‌نشده اخه باید ۲ ساله چند میلیون هزینه دکتر و دوا کرده باشم و هیچ دریافتی نداشته باشم بابتش و بیشتر از پرداخت هزینه پزشکی بیمه ای بوده که تو این دوسال پرداخت کرده ام. مهری از فولادشهر
پاسخ + +1 0 --
کاظم 1398/05/29 - 15:35
خدا لعنت کند وخودش وزن وبچه اش سرطان بگیرد کسی که با این بیمه اتیه سازان قرارداد می بندد. این بیمه روز به روز خراب تر می شود.الان در خراسان رضوی با این عظمت با هیچ ازمایشگاهی قرارداد ندارد
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/05/30 - 01:48
آتیه سازان از یک فاکتور رسمی که ثبت هم میکنه خودش : کلا از مبلغ 400 هزارتومان، 120 هزارتومانش رو واریز کرد. بعد از سه ماه. این دیگر چه نوع بیمه ایست؟ حال اگر میشد 4 میلیون تومان یعنی یک دهم ش رو؟؟؟
پاسخ + +1 0 --
محمد 1398/06/04 - 08:21
وقتی وزارت خونه ای به این بزرگی مدیریت درست و حسابی ندارند و مملکت فامیلی و حزبی و خانوادگی می چرخد نتیجه همین میشه؟ نتیجه اش بانک سرمایه که با پول فرهنگیان هزارتا اختلاس میشه نتیجه بیمه های ورشکسته با قرارداد با اموزش پرورش کلی پول به جیب میزنن که حتما افراد سفارش شده مسولان هستند و هزاران سو استفاده از نام معلمان .
اصلا این بیمه معلم که از نام معلم را به یدک می کشد آیا وابسته به معلمان هست یا خیر؟؟
پاسخ + 0 0 --
سیفی 1399/01/29 - 11:27
سلام بنده سهام بیمه معلم متعلق به آموزش وپرورش است . درخصوص درمان تکمیلی هم باید عرض کنم انعقاد قرارداد با شرکتهای بیمه بازرگانی منوط به رعایت کف نرخ اعلامی بیمه مرکزی می باشد بنابراین چون انعقاد قرارداد با این بیمه مثلا ایران _ معلم و... گران تمام میشود و همکاران محترم وزارتخانه قادر به تامین نقدینگی آن نیستند لذا با کمترین قیمت نه اصولا بهترین قرارداد منعقد میشود. آتیه سازان زیرمجموعه بیمه سلامت بوده شرکت بیمه بازرگانی وابسته به بیمه مرکزی نیست. دلیل اینکه بلبیمه معلم قرارداد بیمه طلایی منعقد میشو ابن است . والا همه شرکتها مایلند از این بازار بزرگ و پرسود بهرمند شوند.
پاسخ + 0 0 --
معلم بازنشسته 1399/02/03 - 20:24
از دشمنان شکایت بریم به دوستان،
چون دوست،دشمن است شکایت به که بریم؟؟؟!!!!!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور