صدای معلم

" آقای نوبخت ! شما که از سال ۱۳۹۲ بر این مسند نشسته اید ؛ لطفا" بفرمایید این ماده قانونی را در کدام سال متناسب با تورم سالانه اجرا کردید!؟ "

خلاء قانونی در زمینه متناسب سازی افزایش حقوق شاغلین و بازنشستگان متناسب با تورم سالانه نداریم !

علیرضا شیوایی اسکویی/ فعال صنفی و معلم بازنشسته - استان آذربایجان شرقی

متناسب سازی افزایش حقوق شاغلین و بازنشستگان متناسب با تورم سالانه  جناب نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور روز شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ در پخش زنده اینستاگرام با بازنشستگان کشوری و لشگری سخن گفت.
خلاصه صحبت های مطرح شده ایشان این بود که فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری شامل بازنشستگان نمی شود و در هیچ قانونی از جمله قانون برنامه ششم توسعه موادی را نداریم که از آنها جهت افزایش حقوق بازنشستگان استفاده کنیم و بنا به احترامی که به بازنشستگان عزیز داریم ! ما خودمان افزایش ها را انجام می دهیم.

حال چند پرسش از جناب نوبخت :
با توجه به فرمایشات جنابعالی قوانین لازم برای افزایش حقوق بازنشستگان وجود ندارد اما برای شاغلین می توانید افزایش ها را جنبه قانونی بدهید ، حال سئوال اینجاست که چرا برای معلم های آموزش و پرورش که در کلاس درس تدریس می کنند و شاغل هم هستند! با استفاده از ظرفیت های  قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون برنامه ششم توسعه ، اقدام به افزایش حقوق نمی نمایید ؟
پس لطفا" هر چه سریع تر نسبت به افزایش حقوق معلم های شاغل که در کلاس درس تدریس می نمایند ، اقدام نمایید ؛ اگر مواد لازم در قانون برای افزایش حقوق این عزیزان را نمی دانید می توانیم به شما آدرس بدهیم!
مطلب دیگر اینکه به اذعان اکثر نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی برای تصویب قانون برنامه ششم توسعه ،نمایندگان مجلس خیلی تلاش کردند تا موادی را در جهت افزایش حقوق بازنشستگان در این برنامه بگنجانند ، اما دولت ( جناب نوبخت ) مخالف جدّی قضیه بودند که در نهایت به ماده ۳۰ بسنده شد !
حال دلیل مخالفت جنابعالی چه می تواند باشد !؟


جناب نوبخت 

باز هم دیر نشده است ، اگر امروز شما تغییر کرده اید و دغدغه افزایش حقوق بازنشستگان و همسان سازی حقوق آنان با شاغلین را دارید و خلاء قانونی را احساس می کنید! می توانید با ارائه لایحه به مجلس شورای اسلامی و یا اصلاح مواد و تبصره های قانون مدیریت خدمات کشوری و برنامه ششم توسعه نسبت به افزایش حقوق این عزیزان اقدام نمایید ، قطعا" اگر شما از طرف دولت این کار را انجام بدهید ، نمایندگان مجلس نیز آن را تصویب خواهند کرد و چون این لایحه از طرف دولت ارائه می شود ، شورای نگهبان نیز با قاطعیت آن را قبول خواهد کرد و ایراد اصل ۷۵ قانون اساسی ( بار مالی )را نخواهد گرفت!

متناسب سازی افزایش حقوق شاغلین و بازنشستگان متناسب با تورم سالانه

لطفا" دیگر از محدودیت منابع صحبت نکنید چون کشور ما کشوری غنی و ثروتمند است و ما روی گنج نشسته ایم و علی رغم تحریم ها بدون نفت هم می توان مملکت را به بهترین شکل اداره کرد جهت اطلاع فقط عایدی مالیات ارزش افزوده از کالاها و خدمات را مثال می آورم .
بیانات مقام معظم رهبری را یادآور می شوم که فرمودند:
علی رغم کمبودها و تحریم ها به وضع معیشتی معلمان رسیدگی شود.
نکته دیگر اینکه در صحبت هایتان مُدام به نبود قوانین برای افزایش حقوق اشاره کردید . جهت راهنمایی یاد آور می شوم که لطفا" قوانین فعلی را به خوبی اجرا بکنید ، نمونه آن :
ماده ۱۲۵ قانون مدیریت خدمات کشوری است که در هیچ کدام از این سال ها یعنی از سال ۱۳۸۶ که سال اجرای قانون بود تا کنون ، اجرا نشده است.
در این ماده به متناسب بودن افزایش حقوق شاغلین و بازنشستگان متناسب با تورم سالانه اشاره شده است .
با دولت قبل کار ندارم که آنها هم قانون را اجرا نکردند ! شما که از سال ۱۳۹۲ بر این مسند نشسته اید ؛ لطفا" بفرمایید این ماده قانونی را در کدام سال متناسب با تورم سالانه اجرا کردید!؟
برای مثال : تورم رسمیِ سال گذشته که اخیرا" اعلام کردید ۳۸ درصد است !
حال دولت می خواهد حقوق ها را ۱۵ درصد افزایش بدهد! آیا این اجرای قانون است ! در اینجا که خلاء قانونی ندارید !
موارد مشابه این ماده زیاد است ، اگر حوصله داشته باشید مثل جلسه اینستاگرامی که قانون مدیریت خدمات کشوری را برای بازنشستگان تدریس کردید ؛ ما به عنوان معلم بازنشسته بهتر از هر شخصی می توانیم این قوانین را کالبد شکافی کنیم!


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

متناسب سازی افزایش حقوق شاغلین و بازنشستگان متناسب با تورم سالانه

دوشنبه, 11 فروردين 1399 12:14 خوانده شده: 1170 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +8 -11 --
ناشناس 1399/01/11 - 13:47
سنگسارم نکنید ، اما خدا وکیلی ،
در این اوضاع و احوال که مرگ بر جهان
مستولی گردیده است، صحبت از افزایش
حقوق شاغلان و بازنشستگان در بین فرهنگیان، قدری دور از درایت نیست؟

شاید پاسخ دهید فقط ما کمترین حقوق را
دریافت می کنیم!! باز دلیل نیست و چنین هم نیست.
تولید در خواب ویروس دست و پا می زند،
و معلمان در خواب ناز افزایش حقوق اند!!
نومیدی نیست اگر اولین اولویت همه ابنای بشر ، فعلا اندیشیدن به حفظ سلامتی و غلبه بر دیو مرگ باشد.
پاسخ + 0 0 --
تکلو 1399/01/11 - 15:01
استرس و احساس خشم و نا امیدی که دروغ گویی،بی تدبیری و هوچی گری آقایان وزارت نشین در قشر معلمان ایجاد کرده دست کمی از کرونا و دیو مرگ به قول شما ندارد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/01/11 - 17:31
اغراق می کنید اصلا یکی نیست.
کرونا دهشتناک و بی رحم است
اما این تحفه ها ، ظالمانی هستند
که خودمان سر خودمان آقا بالا
سر کرده ایم.
پاسخ + 0 0 --
منوچهر 1399/01/13 - 13:52
دوست عزیز که دغدغه سلامت داری چطور وقتی تو جیبت پول نیست چطور با کرونا میخوای بجنگی بدون پول هرجا ماسک و مایع ضد عفونی وشستشو و.....میدهند ادرس بدین....نگران سلامت تن افتاب ندیده !!! ارامیده درخانه با حقوق نجومی اگر شما با 2300 میتونی خرج زندگی را تامین کنی حق با شما فقر وارد هر خانه ی شود مطمئن باش امنیت و ارامش از انجا رخت بر بسته .
....
پاسخ + +9 -1 --
بازنشسته کشوری 1399/01/11 - 13:57
رو که نیست سنگ پای قزوینه چشم تو چشم بازنشستگان دروغ میگه این نوبخت ،واقعا باید خجالت بکشه گفته هاش شرم آورهنمیدونم این همه دروغ واراجیف که میگه خسته نمیشه
پاسخ + +7 0 --
کیسان 1399/01/12 - 18:35
خدایا کسانی که درحق ما بازنشستگان دروغ می گویندوسال هاست که با دست به سر کردنها و دروغگویی ها نفس مارا بریدند به حق پنج تن ویروس کرونا به جانشان بیانداز تا از شر انها راحت شویم خدا لعنتت کند نوبخت با این وضعیت اقتصادی بازهم از خدا نمی ترسی بلای الهی گریبانت را بگیرد با این مبلغ افزایش چه میتوان کرد
پاسخ + +6 0 --
کیسان 1399/01/13 - 18:30
آیا می دانستید نوبخت .... هم قانون گزاره هم تصمیم گیر ومجری یعنی نوبخت هم مجلس هم شورای نگهبان وهم .....وهمه ساله حرفای ضدو نقیض که می زند بعد آخر سر ظلمی که مد نظرس هست را علیه بازنشستگان عملی می کند .........................
پاسخ + +6 0 --
کیسان 1399/01/13 - 19:03
نکته مهم دیگر این است که وزیر کار افزایش حقوق بازنشستگان را ۷۷ درصد اعلام میکند ورئیس جمهور دستور اجرای افزایش ۷۷ در صدی را می دهند و درنهایت نوبخت بد جنس افزایش ۳۰ درصدی را قالب می کنه یکی نیست به این نامرد بگه بابا تورم بالای ۱۰۰ در صد از زیر زیره خط فقر ماندن ما چه نیتی داره خدا عالمه
پاسخ + +1 0 --
نسرین 1399/01/28 - 04:53
با افزایش 15 درصدی به حقوق بازنشستگان وتورم وحشتناک وافزایش حقوق 500 هزارتومان یعنی بازنشستگان زیر خط فلاکت هستند این نوبخت میتونه بااین حقوق زندگی کنه اگر خدا اینا رو نزنه من برم کفار بشم بهتر خدا ریشه این ظالمان رو بکنه امام حسین به کمرشون بزنه که اینقدر ظلم می کنن خدا اینا رو به عذایی جگر گوشه‌اشو ن بنشونه خودشون حقوق نجومی می گیرن از حال ما چه خبر دارن اگر خدایی باشه که هست همشون رو خودش با بدترین شکل از سرمون بازکنه
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/01/28 - 23:30
واقعا دروغگو هستن .‌.. گفتن که حداقل افزایش ۲۲ درصد می شه ولی برای من فقط ۱۵ درصد اضافه شده ... همسان سازی فقط حرفه و دست به سر کردن بازنشسته ها ... باید برای اجرا نکردن فصل دهم قانون خدمات کشوری به دیوان عدالت اداری شکایت کرداین قانون باید زمانی که ما شاغل بودیم اجرا می شد حالا بعد از سال ها که بازنشسته شدیم می گن شامل حال شما نمی شه ...
پاسخ + +2 0 --
بازنشسته 1399/01/29 - 11:58
جناب آقای نوبخت سلام قول رتبه بندی بازنشستگان نیمه اول و اول مهر 98 را دادید نه تنها آن را اجرا نکردید در همسان سازی حقوق 98 حتی یک ریال به بازنشستگان 98 اضافه نشد و فقط 15 درصد را برای بازنشستگان 98 اجرا کردید داد را به کی بگیم وگناه ما که 98 بازنشست شدیم مگر مازن وبچه نداریم مشکلات وبدهی وپسر ودختر دم بخت نداریم هزینه دانشگاه و هزاران مشکل دیگر نداریم چرا اینقدر مارا با این همه بی مهری مورد آزار روحی قرار میدهید وخیلی ناراضی هستیم لطف کنید دلسوزانه پیگیری فرمایید ممنون
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته سال98 1399/02/05 - 15:11
خدایا توشاهدبودی که مارابعد از سی سال خدمت از سر دوسفره(رتبه بندی وافزایش 50%حقوق) بلند کردندوگفتند سرسفره سوم (همسان سازی حقوق) بنشینید تاپذیرائی شویدولی متاسفانه از اول وآخر سفره شروع به پذیرائی کردند وما که وسط بودیم بی نصیب ماندیم. خدایا کسانی که مارا از حق مسلم خود :زتبه بندی افزایش 50درصدی وهمسان سازی حقوق بی نصیب کردند ودر این مدت باتوجیهات خود ما را کلافه وسرگردان وخسته کردند آنها را به درد ما دچارشان ساز شاید کمی از درد ورنج مارا درک کنند
پاسخ + 0 0 --
سید عباس 1399/02/13 - 11:57
با سلام کدام ادم باسوادی مدیون اموزش وپرورش نیست چند درصد درامدشان را به امو....میدهند کدام مسئولی هست که معلم نون چه عرص کنم نان و.....را توی سفره اش نگذاشته ایا نان بی نمک بوده یا ... خدا از مسببن نگذرد که ما روزی صد با شرمنده عیال و طعنه فرزندیم که فزند شاگرد من در فلان کش....درس میخواند ولی من پول سرویس فرزندم را ندارم شما باشید جوابتان چیست ؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور