صدای معلم

سیدمجتبی ساداتی/ معلم بازنشسته‌ و روزنامه‌نگار

لایحه بودجه ۹۷ و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان : بازنشستگان هر کاری توانستند انجام دادند ... اکنون نوبت مجلس است

از ابتدای سال ۹۵ نمایندگان و فعالان صنفی بازنشستگان به نمایندگی از ۲۲۰۰۰۰۰ بازنشسته با ارسال هزاران طومار ، صدها هزار نامه و پیام و پیامک ، انعکاس دهها یادداشت در سایت‌ها و روزنامه‌های مردمی کثیرالانتشار و دهها گردهمایی و راهپیمایی در مقابل نهاد ریاست جمهوری ، مجلس و سازمان برنامه و بودجه ، خواسته‌های بحق خویش را فریاد زدند/ از ۸ تا ۱۱ آبان ماه سال جاری نیز جمع کثیری از بازنشستگان از جای جای کشور به مدت ۴ روز متوالی از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ عصر در پارک روبه روی سازمان برنامه و بودجه ، نشستند ، فریاد زدند و سفره خالی نمادین پهن کردند اما غیر از فیلمبردار جوانی که ادّعا میکرد از سوی سازمان برنامه مامور شده و از پیشکسوتان فیلمبرداری میکرد هیچ مقامی از این سازمان ، مستقر در طبقات مختلف آن ساختمان بلندمرتبه حالی از پیشکسوتان نپرسید و بازنشستگان پیر و شکسته ، ناامیدانه و نجیبانه به استانها و شهرهای خود بازگشتند/ قبل از آخرین مصاحبه رئیس جمهور محترم در شبکه ۱ سیما در تاریخ ۷ آذر امسال ، از سوی بازنشستگان ، دهها هزار پیامک برای طرح خواسته‌ها در حین مصاحبه با رئیس جمهور به شبکه ۱ سیما ارسال شد و صدها هزار بازنشسته در مدت طولانی پای گیرنده‌ها چشم به دهان مجری محترم سیما دوختند اما دریغ از طرح یک پرسش/ شرط ایجاد رضایت حداقلی در بین این قشر نجیب و رنجدیده ، اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان حداکثر در بازه ۲ ساله یعنی سالهای ۹۷ و ۹۸ است

لایحه بودجه ۹۷ و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان  در هفته‌های گذشته تعداد ۱۵۰ تن از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی با امضاء طوماری خطاب به رئیس محترم جمهوری خواستار همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در لایحه بودجه سال ۹۷ شده اند که این درخواست طی نامه شماره ۱۲۰۶۶۹ مورخ ۹۷/۱۰/۴ به ریاست جمهوری ارسال شده است.
متعاقب آن و بعد از تذکّرات مختلف بعضی از نمایندگان در مورد لایحه مدیریت خدمات کشوری ، تعداد ۱۶۳ تن از نمایندگان محترم با امضاء طومار دیگری خطاب به رئیس جمهوری خواستار ارائه لایحه دائمی قانون مدیریت خدمات کشوری از سوی دولت به مجلس و ساماندهی نظام پرداخت حقوق کارکنان دولت شدند.


از ابتدای سال ۹۵ نمایندگان و فعالان صنفی بازنشستگان به نمایندگی از ۲۲۰۰۰۰۰ بازنشسته با ارسال هزاران طومار ، صدها هزار نامه و پیام و پیامک ، انعکاس دهها یادداشت در سایت‌ها و روزنامه‌های مردمی کثیرالانتشار و دهها گردهمایی و راهپیمایی در مقابل نهاد ریاست جمهوری ، مجلس و سازمان برنامه و بودجه ، خواسته‌های بحق خویش را فریاد زدند.


در ۱۸ مهر ماه سال جاری عدّه کثیری از بازنشستگان علیرغم کهولت سن و رنج سفر برای چندمین بار از سراسر کشور خود را به خیابان پاستور رساندند تا حداقل دقایقی فرصت دیدار با رئیس جمهور کشورشان را داشته باشند اما کارکنان نهاد هرگز اجازه ندادند این تقاضا به گوش رئیس‌ محترم جمهوری برسد.!!!

لایحه بودجه ۹۷ و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان


 از ۸ تا ۱۱ آبان ماه سال جاری نیز جمع کثیری از بازنشستگان از جای جای کشور به مدت ۴ روز متوالی از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ عصر در پارک روبه روی سازمان برنامه و بودجه ، نشستند ، فریاد زدند و سفره خالی نمادین پهن کردند اما غیر از فیلمبردار جوانی که ادّعا میکرد از سوی سازمان برنامه مامور شده و از پیشکسوتان فیلمبرداری میکرد هیچ مقامی از این سازمان ، مستقر در طبقات مختلف آن ساختمان بلندمرتبه حالی از پیشکسوتان نپرسید و بازنشستگان پیر و شکسته ، ناامیدانه و نجیبانه به استانها و شهرهای خود بازگشتند.

لایحه بودجه ۹۷ و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

ظاهراً اعتقاد مسولین آن سازمان محترم آن است که کاری به اینها نداشته باشند و بالاخره خودشان خسته می شوند و می روند!
در ۱۹ آذر سال جاری و همزمان با حضور ریاست محترم جمهوری برای تقدیم لایحه بودجه به مجلس ، هزاران تن از بازنشستگان از استانهای مختلف در مقابل دیوارهای بلند مجلس در بهارستان گردهم آمدند و به طور مسالمت‌آمیز خواسته‌هایشان را فریاد زدند.


قبل از آخرین مصاحبه رئیس جمهور محترم در شبکه ۱ سیما در تاریخ ۷ آذر امسال ، از سوی بازنشستگان ، دهها هزار پیامک برای طرح خواسته‌ها در حین مصاحبه با رئیس جمهور به شبکه ۱ سیما ارسال شد و صدها هزار بازنشسته در مدت طولانی پای گیرنده‌ها چشم به دهان مجری محترم سیما دوختند اما دریغ از طرح یک پرسش!

لایحه بودجه ۹۷ و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

اکنون کلیات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق تصویب شد و بخش‌های مختلف آن نیز در حال بررسی است.
با توجه به تحرکات نمایندگان شریف ملت در مجلس و مکاتبات انجام شده ، به نظر می رسد اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و لایحه دائمی قانون مدیریت خدمات کشوری از دغدغه های اکثریت نمایندگان مجلس باشد که با امضاء طومار خطاب به ریاست محترم جمهور امیدواری نسبی به این قشر میلیونی داده اند.

بنابراین  مجلس و دولت محترم باید التفات لازم به این موضوع داشته باشند که شرط ایجاد رضایت حداقلی در بین این قشر نجیب و رنجدیده ، اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان حداکثر در بازه ۲ ساله یعنی سالهای ۹۷ و ۹۸ است.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دوشنبه, 18 دی 1396 20:37 خوانده شده: 2012 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +18 -2 --
بابک 1396/10/18 - 23:47
وقتی آقایان به محض اینکه کمی ناخوش می شوند به آلمان برای معالجه می روند، آنوقت ساده لوحی نیست تا انتظار داشته باشیم مجلس و دولت محترم به فکر اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان باشند.
پاسخ + +14 -2 --
مريم 1396/10/19 - 00:07
بسيار به حق و درست
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1396/10/19 - 19:29
جناب نوید معاونت محترم 20ساله ا.پ: معلم رکن اصلی مدرسه است و تا معیشت منزلت معلم درست نشود انگیزه خدمت خوب ندارد و تحول محقق نمیشود
پاسخ + +13 -1 --
محمداشرف ورشوئی 1396/10/19 - 00:20
درودبرشمااستادونویسنده حق طلب جناب آقای سید مجتبی
بسیارازجنابعالی بدلیل دفاع ازحقوق صنفی بازنشستگان سپاسگزارم همچنین ازرسانه صدای معلم که دراین امرنقش خوبی را ایفا میکند بعنوان یک فرهنگی ممنونم انشاالله قلم وپیام شما همیشه اثرگذارومفید برای مردم ودرخدمت احقاق حقوق وآزادیهای مردم باشددرودبراصحاب رسانه ستون چهارم دموکراسی
پاسخ + +15 0 --
یوسفی 1396/10/19 - 00:23
بادرودبرسیدبزرگوارآقامجتبی
این همه پیامک ونامه نگاری وتجمعات مسولین گنگ وکرو لالند
نتیجه بی توجهی مدیران مسئول درمقابل خواسته های قانونی مابازنشستگان سرانجام به جایی خواهدرسید که درتجمعات اخیردرسراسرکشوررخ داده است که بضررنظام و انقلاب خواهدبود.
صبوریت خواسته های بحق بازنشستگان حدی دارد این طبیعی ست که وقتی صبوریتشون لبریزشودممکنه دست به کارهایی بزنند کامدیران مسیول باورشون نشود.
ارادتمندیوسفی ازبابل
پاسخ + +3 -4 --
علی ش 1396/10/19 - 01:14
باور کنید اگر روحانی بتونه دور بعدی کاندید بشه یعنی مثلا قانون اجازه بهش بده!!! اغلب همکاران شاغل و بازنشسته من بهش رای میدن!!!!!!!!!!!!!!
از روی تجربه میگما.....علی برکت ا. ..
پاسخ + +7 -3 --
دبیر م 1396/10/19 - 06:19
معلمان شلغل هم وضع خوبی ندارند
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1396/10/19 - 19:29
اصلاحیه: شاغل
پاسخ + +6 -1 --
ناشناس 1396/10/19 - 07:31
درود بر بازنشسته ی فهیم جناب ساداتی؛ و تشکر از این رسانه ی با ارزش
امیدوارم این بار دیگه مسئولین یک فکر اساسی بکنند و به فکر شیره مالیدن سر ما هم نباشند، در غیر اینصورت اگر تجمع کردیم نگویند که آمریکایی ها بازنشسته ها را تحریک و این تجمعات را راه اندازی کردند. بدانند که جناب رئیس جمهور و آقای نوبخت پشت پرده ی این تجمعات هستند. خدا یارتان
پاسخ + +8 0 --
وحیدطالقانی 1396/10/19 - 08:27
مطلب جناب ساداتی،،بسیارعالی،ودرددل،وخواسته همه بازنشستگان میباشد،،ازصدای معلم همه بخاطر انعکاس این تقاضا بسیارممنون وقدردان هستم.
پاسخ + +8 0 --
علیرضا میزانیان 1396/10/19 - 10:09
سلام
ضمن تشکر فراوان از استاد ساداتی
باید تاسف خورد برای این همه تلاش بازنشستگان که هنوز گوش شنوایی برای عملی کردن خواسته آن ها وجود ندارد!
پاسخ + +8 -1 --
معلم فرسوده 1396/10/19 - 10:22
این معلمی منو هر روز مریض تر از قبل کرد
پاسخ + +5 0 --
حسام الدین رحیمیان 1396/10/19 - 13:28
از جناب ساداتی به خاطر بیان شفاف و زیبا و متین مشکلات
بازنشستگان بسیار ممنون و سپاسگزارم
پاسخ + +8 0 --
همکار 1396/10/19 - 14:29
تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ | کد خبر : 33566
کدبازان
نایب رئیس کانون بازنشستگان شهرستان تهران :
۶۰ درصد بازنشستگان حداقل‌بگیرند/ دولت برای همسان سازی حقوق‌ها فکری کند

اخبار آموزش و پرورش نایب رئیس کانون بازنشستگان شهرستان تهران ضمن تاکید بر اینکه علی رغم اقدامات صورت گرفته برای افزایش حقوق‌ها، هنوز هم حقوق دریافتی بازنشستگان کفاف هزینه‌های زندگی آنها را نمی‌دهد گفت: ۶۰ درصد بازنشستگان حداقل بگیر هستند و شرایط زندگی برایشان مشکل است که امیدواریم در این دولت فکری برای همسان سازی و افزایش حقوق‌ها شود.

علی دهقان‌کیا با اشاره به چالش‌ها و مشکلات پیش روی صندوق‌های بازنشستگی بویژه سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: همانطور که بارها مسئولان اعلام کرده‌اند اگر بدهی‌های تامین اجتماعی تسویه نشود و چاره‌ای برای خروج از بحران‌های فعلی اندیشیده نشود، در آینده با مشکلات بزرگتری دست به گریبان می‌شویم.
پاسخ + +5 0 --
اشرف 1396/10/19 - 15:19
با سلام .وخسته نباشید .وخدا قوت به همه عزیزانی که با تلاش پیگیرانه خود همسانسازی را برای سالهای 97 و98 با تلاش عزیزان نماینده انشاالله اجرایی نمایند .سپاس
پاسخ + +6 -1 --
فراهانی 1396/10/20 - 00:11
استاد گرامی سلام.شما که دستی در تحقیق دارید لطفا به این پرسش من پاسخ دهید.حالا سوای اینکه شاغلین هم زیاد وضع خوبی ندارند چه دستانی در کاراست که توانسته بین حقوق بازنشستگان وشاغلین چنین شکافی ایجاد کند چنانکه ما می دانیم همیشه اهرم های دگمی در آموزش وپرورش بوده اند که مانع بالا رفتن حقوق معلمان می شدند این دست ها در این 3 یا 4 سال اخیر کجا رفتند در صورتی که می توانستند باز مقاومت کنند وفقر راعادلانه تقسیم کنند.ممنون
پاسخ + +2 0 --
وس تقی بازنشسته 1396/10/25 - 23:21
جناب ساداتی با سلام--- متاسفانه طی سالیان سپری شده دردی را درمان نکردند ومارا به فقر مضاعف مبتلا کردند و باگذشت زمان تعهدات را فراموش کردند . اما بدانند برای همه دردها وامراض درمانی هست ولی تلاش نمیکنند و فریادهای ماراهم نمیشنوند. چون سواره ازپیاده خبرندارد که بجای سه وعده غذا خوردن یک وعده هم نمیشود تامین کردبراستی حضرات صدای مارانمیشنوند ؟ با فرمایشات نوبخت هم که اخیرادیدیم خواب وحشتناکی هم دیده اند که بجای درمان نمک به زخم پاشیدن است . وقتی کاردست کاردان نباشد نتیجه اش فقیرترشدن قشربازنشسته را به دنبال خواهدداشت . امابدانند این فتیله اتش خواهدگرفت و جامعه به نقطه انفجار میرسد انوقت است که خرصاحبش را نخواهدشناخت .
پاسخ + +4 0 --
بهنام ع 1396/10/27 - 00:47
با سلام بااین افزایش حقوقی که برای شاغلین ارتجالی 18
اعلام شد آیا همسان سازی خواهرتوانست فاصله حقوقها را با
شاغلین که گفته خودشان(تفاوت حقوق شاغل وبازنشسته 20 )
درصدخواهد شد؛ جیران کند یا سال 97 دوباره این فاصله
خوادشد لطفا همکارانی که اطلاعاتی دراین مورد دارند بیان فرمایند
پاسخ + +5 0 --
علی 1396/10/29 - 12:27
نارضایتی های اخیر عاملش آقای نوبخت دروغگوی دولت و آقای ربیعی وزیر بی کفایت دولت روحانی است که به خواسته ها ی به حق مردم و بازنشستگان توجهی نمی کنند و مسئولی هم نیست که به آنها جواب بگوید
پاسخ + +1 0 --
دهواری 1397/02/12 - 16:16
سلام همکاران.
اگر بابت هر یک کلمه حرفی که مدیر ان دولت و نمایندگان مجلس در یکسال گذشته برای رفع نا برابری حقوق معلمان و بازنشستگان گفته اند یک ریال کنار میگذاشتند مشکل مالی ماها حل میشد.اما میشد.ولی افسوس که

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

" کیفیت آموزش " را در شبکه شاد و برنامه های تلویزیون چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور