صدای معلم

مینو امامی/ بازنشسته - آذربایجان شرقی

اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري ؛ به این خزانه بی زبان نیز بگویید که هوای ما بازنشستگان را داشته باشد !

تاخیر در پرداخت حقوق معلمان بازنشسته  تأخیر در تخصیص اعتبار دلیل دیرکرد در پرداخت حقوق بازنشستگان

"خبر 24 به نقل از اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، حامد شمس با اعلام اين مطلب، اظهار داشت: در پي تماس برخي رسانه هاي گروهي و طرح اين ابهام که منابع پرداخت حقوق بازنشستگان توسط اين صندوق نگهداري مي شود، بايد تاکيد شود از زمان اجراي طرح پرداخت مستقيم حقوق، منابع لازم بايد ابتدا از سوي سازمان برنامه و بودجه و سپس توسط خزانه کل کشور تخصيص و پرداخت شود.
وي با عذرخواهي از تاخير به وجود آمده در پرداخت حقوق بازنشستگان کشوري، افزود: پس از اجراي طرح پرداخت مستقيم حقوق بازنشستگان کشوري در سال گذشته، منابع اعتباري براي حقوق بازنشستگان کشوري پس از تخصيص از سوي سازمان برنامه و بودجه از سوي خزانه به حساب صندوق و بلافاصله ظرف کمتر از ۴ ساعت به حساب بازنشستگان صندوق بازنشستگي کشوري در سراسر کشور واريز مي شود."

اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري

جناب آقای حامد شمس !

حقوق هر شاغل و بازنشسته در عرض یک ماه کاری به او پرداخت می شود و اساسا فرق نمی کند که این روز پرداخت 26 یا 29 یا سوم ماه بعد باشد ، چون به هر حال یک ماه کامل حساب می شود.

اما مسأله و مشکل بازنشستگان دردهای ناتمام شان است. چون خیلی از بازنشستگان بزرگوار، اجاره نشین هستند و مثلا باید بیست و هشتم هر برج ،اجاره خود را بپردازند و گرنه مورد گوش نوازی صاحبخانه قرار می گیرند.
یا خیلی از آنان موعد مقرر پرداخت وام دارند که شکر خدا ،درآمد هم در حدی نیست که پس انداز داشته باشند چون نیک می دانید که هشت شان در گرو نه شان است.

در ضمن باز می دانید که خیلی از بازنشستگان و تصور می کنم شاغلین نیز، فقط یک سوم حقوق را دریافت می کنند و مابقی را برای وام های طعمه ای اقتصاد کشور می پردازند. وام های رنگارنگی که علیرغم ناتوانی بازنشستگان برای بازپرداخت ، اما باز داده می شود و کمر آنان را روز به روز خمیده تر می کند.

یا بازنشستگان چون قدرت خرید محدود دارند با اتمام مایحتاج اساسی منزل ، نیاز به خرید دارند که با عدم پرداخت به موقع ، این نیازهای اساسی برطرف نمی گردد.

در گذشته های دور ،حقوق فرهنگیان در طی ماه ، تقسیم به دو می شد و با این روش ، آنان قادر به برطرف کردن نیازهای خود بودند . امروز هر چند یارانه پرداخت می گردد اما، یارانه ها را هم با یک ژست مستضعف پسند شروع به دادن کردند و با یک غمنامه و برچسب دارایان ، حذف نمودند . فهم بازنشسته ای که داراست قدری دشوار است ، اما برخی با این صفت علیرغم جیب خالی ،مفتخر به قطع یارانه شدند.

در ضمن یارانه وقتی به درد می خورد که وسط ماه پرداخت می شد نه 26 هر ماه و نزدیک پرداخت حقوق.
کاش یارانه یا سوبسید بر همان کالاهای اساسی مصرف کننده باقی می ماند که عدالت آن بیشتر از این بود. آن وقت هم شاهد این همه گرانی نبودیم و هم محرومان را از برخورداری آن محکوم نمی کردیم.

سهام عدالت هم که به دلیل نبودن عدالت به برخی از اقشار قرار است پرداخت شود، طی ده سال هنوز خبری از سود ناچیز آن نیست. یعنی واقعا تصور بر آن است که سالی 90 هزار تومان ، وضعیت ناداران کشور را بهبود بخشد؟

با وصله های بیمار گونه نمی توان وضعیت معیشت فرهنگیان کشور را که اولین و زیر بناترین و سرآمدترین مشاغل همه اعصار است، ترمیم نمود.

با توصیفی که از شرایط حقوق فرهنگیان ، اعم از شاغل و خصوصا بازنشستگان ذکر شد ، جناب آقای شمس شما بفرمایید ما چه کنیم؟
یک فرهنگی چقدر باید برای تکه پاره های زندگی خود وام با بهره های آن چنانی بگیرد یا از خود آموزش و پرورش یا از بانک ها و مؤسسات مالی یا قرض الحسنه ها. هیچ فرقی نمی کند بالاخره با بهره زیاد یا اندک ، مجبور به باز پرداخت است. اما این روند نه تنها آنان را پیش نمی برد بلکه عقب و عقب تر هم نگه می دارد. آنان در حسرت دریافت یک حقوق کامل بدون کسورات وامی هستند . هر چند کامل آن نیز دردی را دوا نمی کند اما حداقل با اراده و بر اساس نیاز های خود و خانواده اش هزینه می کند.

  این همه ناله برای ناچیز بودن حقوق فرهنگیان ،خصوصا بازنشستگان ، برای همه این دردنامه هاست.

از این که ما را نمی بینید، سپاسگزاریم.
از این که دردهای ما شما را به حرکت در نمی آورد، سپاسگزاریم.
از این که ناله های بی سرانجام ما اثری در مدیریت و تصمیم گیری شما ندارد، سپاسگزاریم.
از این که عزت نفس فرهیختگان کشور را با صبوری ،بی مقدار کردید،سپاسگزاریم.
از این که 6 ماه اول سال را در امیدواری یأس گونه بر ما ترسیم نمودید،سپاسگزاریم.
از این که 6 ماه دوم سال را هر روز به انتظارمان خواهید نشانید، سپاسگزاریم.
از این که دختران و پسران ما ، اول مهر را سرشکسته به مدرسه رفتند،سپاسگزاریم.
از این که از دردهای ناعلاج پیری ما چون ریزش دندان و پوکی استخوان و سرطان های نوع به نوع و...بی خبرید، سپاسگزاریم.

و از این که.....

در ضمن قبلا نیز تقاضا کردیم اما چون خودمان برای دلخوشی خودمان می نویسیم و با خواندن آنها دردمندتر می گردیم ، عرض کنم که جناب آقای شمس ، وقتی پرداخت حقوق با مناسبت هایی چون اول مهر ماه یا ماه رمضان یا تاسوعا و عاشورا و اربعین حسینی یا شب یلدا و.... نزدیکی دو سه روز دارد، حقوق آن ماه را قدری زودتر دهید تا هم اَدای دین کنیم برای معصومین "ع" یا هم برای دلخوشی اهل و عیال گامی برداریم. به این خزانه بی زبان نیز بگویید که هوای ما بازنشستگان را داشته باشد.

در زیر تعریفی برای عزت نفس ، برای همه عزت داران الهی تقدیم می دارم:

( از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد )
"عزت نفس، باور و اعتقادی است که فرد، دربارهٔ ارزش و اهمیت خود دارد. حرمت نفس را می‌توان با عوامل مختلف توضیح داد از جمله فردی که حرمت نفس دارد معتقد است که انسان مقدّس است و به دلیل این مقدّس بودن نمی‌توان او را قربانی اعتقادات و ارزش‌های دیگران کرد".

اصول عزت نفس سالم از مجله راز - نوشته ی شمس الدین حسینی

عزت نفس سالم بر شش اصل استوار است:

1 - زندگی آگاهانه
2- پذیرش خویشتن
3- مسئولیت پذیری
4- ابراز وجود
5- زندگی هدفمند
6- زندگی همراه با راستی و درستی


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شنبه, 08 مهر 1396 17:58 خوانده شده: 1288 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +51 0 --
بازنشسته 1396/07/08 - 18:42
خدا خیرت بده نویسنده اما کو گوش شنوا
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته فرهنگی 1396/08/01 - 19:06
لینک تلگرامی گروه بازنشستگان کشوری به ما بپیوندید
معیشت منزلت بیمه کارآمد

https://t.me/joinchat/BRKBXT5nwVlh4MZpRQWzBQ
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته فرهنگی 1396/08/01 - 19:45
لینک تلگرامی گروه بازنشستگان کشوری با 9000 عضو به ما بپیوندید
معیشت منزلت بیمه کارآمد

https://t.me/joinchat/BRKBXT5nwVlh4MZpRQWzBQ
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته فرهنگی 1396/08/03 - 12:45
گروه تلگرامی بازنشستگان فرهنگی با بیش از 7500 عضو

تامین معیشت،درمان کارامد،کسب منزلت و همسان سازی حقوق

https://t.me/joinchat/BRKBXT5nwVnDQxDc0wkRpg
پاسخ + +39 -1 --
بازنشسته 1396/07/08 - 18:44
نیست گوش شنوا
پاسخ + +46 -2 --
ناشناس 1396/07/08 - 20:34
دست مریزاد خانم امامی عزیز ،که با قلم شیوای خود درد های ما بازنشستگان را به خوبی به تصویر می کشید. من اول مهر با کلی بدهی بازنشسته شدم ،وام با بهره بالا گرفتم که بدهیمو تسویه کنم .حالا میگن سه ماه طول می کشه حقوق برقرار بشه .از اون طرف صندوق دخیره هم از دادن حق خودم خودداری می کنه. فرزندم که پیش دانشگاهی دولتی میره 6 میلیون بایدشهریه بده . حالا خرج خورد وخوراک و غیره بماند.به نظر شما من بدبخت چه خاکی به سرم بریزم؟ گاهی به سرم می زنه برم وزارتخانه آموزش و پرورش و خودسوزی کنم ،شاید به گوش مسئولان برسد.خدایا به حرمت این شبهای عزیز حق مارو از نامردان بگیر.
پاسخ + 0 0 --
مینوامامی 1396/07/08 - 20:56
باسلام و تبریک بازنشستگی تان. امید که همیشه سالم و سربلند باشید. امیدوارم. تا دو ماه حقوق بازنشستگی تان هم برقرار باشد
درضمن سایه تان همیشه بر سر خانواده تان.
هرگز منفی نیندیشید که برای زندگی ودوام آن به انرژی نیازمندید.
پاسخ + +24 -13 --
ناشناس 1396/07/08 - 21:07
تعدادی ازبازنشسته ها می ایندماهانه 800تومان اموزگاری میکنن.چرا؟بعدانتظاردارین حقوق ما بالا ببرند؟اگه به من باشه تمام نیروهای فرسوده قبل از70را بازنشست میکردم ونیروی تازه وبا انرژی،که انژری خوبی به کل جامعه وکشوروادارات دولتی ونسل امروزی تزریق بشه.هم اشتغال میشدهم جوتازه ای درکشورم بوجودمیاومد.نه اینکه نیروی بازنشسته را بکاربگیرند.
پاسخ + 0 0 --
مینوامامی 1396/07/08 - 21:49
همکار محترم، لطفا احترام بازنشسته ها را نگه داریم و فرسوده خطاب نکنیم. در ضمن اشتغال بازنشسته برای ادامه تدریس سیاست از ما بهتران است. برای رفع نیاز چه باید کرد؟ جکم حقوقی را در همین مهرماه بزنند تا مجبور به ادامه فعالیت نباشند. نیازمند نگه داشتن، عمدی نیست؟
پاسخ + 0 0 --
مینوامامی 1396/07/08 - 22:13
در ضمن همه برای بازنشستگی، روزشماریمی کنند. سیاستها گاه ابزارهای تله ای دارند. بدترین شکل سو استفاده. ،ار نیازهای آنان است.
پاسخ + 0 0 --
خراطیان 1396/07/09 - 14:28
بد بخت بازنشیته ای که خیانت در حق هم نوع خود کند ،بهتر نیست ظرفیت پذیزش تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان و رشته دبیری بیشتر کنند،جوانان عزیز پر انرژی در مدارس به کار بکبرند،نه انسانهای که بعد از 30 سال کار دیگری انرژی و حوصله ای ندارند،فقط به خاطر اون 800 تومانی که این هم خجالت اوره
پاسخ + 0 0 --
مروی 1396/07/09 - 16:04
یک لحظه تفکر ؟؟؟؟؟؟؟معلم بازنشسته ای که با سن بالانر از 60 یال و لیش از 30 سال اینهم معلمی به خاطر حقوق 800 تومنی برود سر کلاس ،و برای اموزش ابتدایی دقت کنید ابتدایی ،و در کنار ان در خانه همین عزیزان دانش اموز خواهران و برادران تحصیلکرده ،چه نظری روی این معلم بازنشیته دارند و خود دانش اموز چه اینده ای برای خود ترسیم می کند
پاسخ + 0 0 --
محبی 1396/07/09 - 19:42
درود بر تفکر شما ناشناس
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی بازنشسته 1396/07/12 - 10:21
ازقدیم گفتن انچه شیران ژیان کند روبه مزاج احتیاج است احتیاج است اجتیاج ....اگر فرهنگی بازنشسته سرمایه ای اندوخته داشت به سیر وسیاحت و استراحت میپرداخت نه دنبال کار مجدد اول خرج کردنش در ایام بازنشستگی است از بیماری تا سرو سامان دادن به فرزندانش /اینحق التدریس را هم به نورچشمی ها میدن خیلی از بازنشسته ها باید در به در دنبال کارهای گارگری و.....بروند که شرم آور است . وقتی اکثر وزرا و معاونین آنها دهها سال از بازنشستگی شان میگذره و هنوز مشغولند و کسی جرات نداره بگویند پیر و فرسوده ..چطور انتظار داری معلم بازنشسته با این همه گرفتاری دنبال کار نباشد .
پاسخ + 0 0 --
علی 1396/07/12 - 10:26
داداش اینجا ایرانه ..وزیرا ش هم بازنشسته سال 60هستن /وگرنه بازنشسته باید بره گردش و تفریح /
پاسخ + +44 -2 --
ناشناس 1396/07/08 - 21:08
درود بر خانم امامی که مشکلات اصلی معلمان را بیان میکنند و از حاشیه رفتن و بحث های بیخود و ناسلیم خودداری میکنند
پاسخ + +34 -1 --
نعمتی 1396/07/11 - 09:41
دانشگا ها در رشته های دبیری و تربیت دبیر و تربیت معلم مانند دهه 60 نیرو بگیرند و تربیت کنند ؛بهترین نیرو هها مخلص و متعهد مانند ادوار گذشته وارد حوزه اموزش کرد، داتشگاهها دارند بعضی رشته های مازاد دانسجو تربیت می کنند که بعد از فارغ التحصیلی بیکار و دربدرند،و چقدر برای انان از مملکت هزینه می شود ولی تربیت معلم یادگار شهید رجایی و باهنر حاللت خموشی می گیرد، نیروی بازتشیته با سن بالا و ماهی 800 تومان چه تعهدی و و جداتی در خود می بیند که وجدانا تلاش کند،حتی ساید موجومنفی در کلاس هم داشته باشد که صد در صد دارد
پاسخ + +36 0 --
محمدی 1396/07/12 - 08:58
تربیت معلم ها را احیا کنید ،عزیزان
پاسخ + 0 0 --
کرامتی 1396/07/13 - 12:57
پذیرش در رشته های دبیری و تربیت معلم افزایش دهید،خوب دقت کنید تمام عزیزانی که در تربیت معلم و تربیت دبیری وارد اموزش و پرورش شدند متعهد و موفق بودند،نه این نیروهای خرید خدمت و نهضتی و حق التدریس وووو ،فکری به حال بچه های مردم بکتید نه صندلیهای لجام گسیخته
پاسخ + +16 -12 --
محمدی 1396/07/14 - 07:51
این عزیزان 800 تومانی هستند ،که نمی گذارند جوانان عزیز و پر انرژی این مرز بوم وبا انگیزه وارد اموزش و پرورش شوتد
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/07/14 - 14:18
با سلام ، همکار محترم برچسب خوشایندی بر بازنشستگان امسال نمی زنید. اگر آنان مجبور به ادامه فعالیت با 800 تومان هستند به دلیل اطمینان آنان برای عدم پرداخت به موقع پاداش پایان خدمت و همچنین عدم برقراری به موقع حکم حقوقی شان است. شما را به خدا با همکاران خود چنین نکنیم و هوای همدیگر را داشته باشیم. به نظر شما ایشان بعد سی سال خدمت و بدون اندوخته ای پس انداز ، تا شش ماه تا چند سال پیش رو را بدون حقوق چگونه سپری سازد؟ او هم خانواده دارد. او هم آبرو دارد. او هم اجاره می دهد. او هم وام دارد و.....
پاسخ + 0 0 --
مرادی 1396/07/15 - 14:34
خانم امامی خدمتتان عرض کنم همین کارهای ماست که حق عزیزان جوان را می گیریم ،شما نیدانید شما و امثال شما هستند که سد راه احیا تربیت معلم و جذب عزیزان جوان و پر انرژی نی شویم،وجدان را قاضی کنیم بد نیست
پاسخ + 0 0 --
کوثری 1396/07/16 - 06:05
اقای بطحایی مدیزیت قوی دارد و مسلطداست در مصاحبه گفتند تامین نیرو از طریق تربیت معلم و داتشگاههای که بتوانند دبیری تامین کند،یعنی همون یادگار شهید رجایی و باهنر
پاسخ + +13 0 --
اوس تقی بازنشسته 1396/07/15 - 05:50
بطحایی دیگر موعد عمل به وعده های انتخاباتی فرا میرسد ببینم دربوده سال 97 چه گلی برسر بازنشستگان خواهی زد باید مانند شیر بغری و فرهنگیان را بر جایگاه واقعیشان بنشانی . فکرنکنم تصور بیهوده ای باشد همانطورکه قول دادید باید اموزش برورش را درجایگاه حقیقیش بنشانی سخت است اما غیرممکن نیست . ما شمارا باورداریم امیدوارم با تهدید وارعاب خناسان اراده تان سست نشود و مقاوم باشید و عدالت را ملکه اخلاقی خودکنید و احقاق حق کنید و بازنشستگان را فراموش نکنید
پاسخ + +16 0 --
ابوالقاسم 1396/07/16 - 11:39
من خودم از کانال تربیت معلم وارد شغل شریف معلمی شدم 30سال کار کردم کهدابتدای خدمتم در بدتربن منطقه معلم بودم البته از لحاظ امکانات ولی در مقابل انسانهای پاک و بی الایش و عزیزان هم دوره ای افرادی پاک و مخلص و مومن و متدین که بعضی از این عزیزان به فیض شهادت و یا به افتخار جانبازی رسیدند و عزیزان حاضر نیز مهره های کلیدی در اموزش و پرورش بودند و هنوز هم بعضی از این عزیزان شاغلند،درود به روان پاک شهدا خصو صآ شهید رجایی و باهنر و دیگر عزیزان شهید ،بهترین روش تربیت معلم احیا تربیت معلم و تربیت دبیر در دانشگا ههاست
پاسخ + +13 0 --
بازنشسته 93 1396/07/17 - 17:38
خانم امامی بازنشستگان 93 بعد از دو سال پاداش دریافت کردند مطلع هستی
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/07/21 - 20:02
سلام همکار محترم ، سال 91 ما با فاصله دو ماه پاداش و حکم حقوق خود را دریافت کردیم. متأسفانه وقتی دیدند که ندهند آب از آسیاب تکان نمی خورد با برچسب مطالبات ، محبوسش کردند، آری می دانم . خودشان پاسخگوی خدایشان باشند.
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته فرهنگی 1396/08/02 - 11:47
لینک تلگرامی گروه بازنشستگان کشوری به ما بپیوندید
معیشت منزلت بیمه کارآمد

https://t.me/joinchat/BRKBXT5nwVlh4MZpRQWzBQ
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته فرهنگی 1396/08/03 - 12:46
گروه تلگرامی بازنشستگان فرهنگی با بیش از 7500 عضو

تامین معیشت،درمان کارامد،کسب منزلت و همسان سازی حقوق

https://t.me/joinchat/BRKBXT5nwVnDQxDc0wkRpg
پاسخ + +1 0 --
اوس تقی بازنشسته 1396/08/08 - 22:40
امیدوارم روزی بیاید که بازنشستگان ...... باخیال راحت توان اقتصادیشان بالارود وحداقل مثل قدیما درسال یکی دوزیارت ومسافرت باخانواده بروند وگاها بتوانند صله ارحام کنند تا بتوانندوصایای قران وامامان را عملی کنند قدیما اینطوربود صمیمیت فامیل زیارت امامان معصوم صدقه دادنها ورسیدگی به همنوعان نیازمند و ...... و اما متاسفانه ادمی الان فقط باید با بخورونمیرها بسازد وازترس بقال محله مسیرش راعوض کندتا ابرویش نرودخدایا تاکی؟
پاسخ + +3 0 --
مینو امامی 1396/09/01 - 14:21
جنااب یآسرکار مرادی بنده چه تقصیری دارم .بنده بازنشسته بیکارم .بعد بازنشستگی ،ده دقیقه هم تدریس نکرده ام. چه راحت متهم می کنید !!!!امان
پاسخ + +1 0 --
بازنشسته ۹۵ 1396/09/02 - 12:22
پس کی حقوق را می ریزند ما نیاز فوری داریم
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1396/09/10 - 18:00
امروزدقیقا هفاد روز از بازنشسگی بند ه می گذرد چرا پس اندازم دراین صندوق را نمی دهید

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

" کیفیت آموزش " را در شبکه شاد و برنامه های تلویزیون چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور