صدای معلم

سعید شهسوارزاده / عضو شورای نویسندگان سخن معلم

در حاشیه پرداخت مطالبات بازنشستگان از سال 88 ... گذشته را از یاد نبریم !

مدیریت مطالبات معلمان و مقایسه دولت احمدی نژاد و دولت تدبیر و امید  چندی پیش خبری در سخن معلم  خبری با عنوان " مطالبه مهم بازنشستگان در دولت تدبیر و امید محقق شد بازنشستگان فرهنگی از سال 88 به بعد حتما بخوانند ! " منتشر گردید .
در  یکی از نظرات ارائه شده در ذيل اين خبر آمده بود :

" برادر بزرگوار جناب حسينى
اولا كسى منكر زحمات مسولان محترم سايت سخن معلم و دست اندركاران آن نشده و قدردان زحمات اين عزيزان هميشه بوده و هستيم .
ثانيا پرداخت اين مبلغ در زمان همان احمدى نژاد مورد نظر شما به تعويق افتاده و قابل پيگيرى قانونى و حقوقى است و از اينكه دولت جديد به فكر زنده كردن آن افتاده ( اگر خبر مذكور صحت داشته باشد ) هم جاى تشكر و هم گله مندى است كه دولت فعلى هم دو سال اندى سر كاراست ولى حالا چرا و تا كى انجام آن طول مى كشد..."

بلافاصله بعد از خواندن اين پاسخ به ياد فرمايشات وزير محترم اطلاعات در يک برنامه تلويزيوني و چند گفتار ديگر  افتادم که در ذيل قسمت هاي از اين گزارش ها  را يادآوري مي کنم تا هم فرهنگيان فرهيخته با شرايط اقتصادي کشور آشنا شوند و هم مخاطب محترم سخن معلم بدانند که علت  و یا علل دو سال تأخير دولت تدبير و اميد در اين حق پرداخت نشده  از سال 88  تاکنون چه بوده است ؟


 
1. آنچه دولت تدبير و اميد تحويل گرفته است
براي تحليل موفقيت ها و ناکامي هاي عملکرد دولت تدبير و اميد  طي دو سال گذشته بايد بدانيم دولت يازدهم ميراث دار چه شرايطي بوده است .
از قبل همه مي دانستند که تورم 42%  ، رشد اقتصادي منفي شش و هشت دهم درصد ، خزانه خالي ، فساد مالي گسترده و بي سابقه تا حد معاون اول رئيس جمهور ، پرداخت يارانه نقدي به بيش از نفوس کشور ، برقراري تحريم هاي ناعادلانه ، انبوه طرح هاي عمراني نيمه کاره ، سايه جنگ بر سر کشور(منظور از سايه جنگ بر سرکشور، آن است که به دليل ريسک بالاي  سرمايه گذاري در کشور ،ميزان رغبت سرمايه گذران داخلي و خارجي کاهش يافته منجر به رکود اقتصادي مي شود .) ، تزريق نقدينگي سرسام آور در مسکن مهر ، خالي بودن سيلو گندم در برخي از شهر ها و....
امروز پس از دوسال تازه تر از تازه تري مي رسد .
سيد محمود علوي وزير محترم اطلاعات در شهريور  ماه سال جاري ( به مناسبت هفته دولت ) در يک برنامه تلويزيوني گفت : (1 )
" دولتي که خزانه اي به آن ارث رسيده بود نه تنها خالي بود است بلکه منفي هم بوده است از دولتي که بايد بدهي هاي فراوان روبه رو بوده است و سختي هاي زياد ."
وزير اطلاعات در همين مورد گفت :
" وقتي ابتداي کار دولت گفتيم خزانه را خالي تحويل گرفتيم ، به ما خرده گرفتند که چرا به مردم مي گوييد . اما نظر ما اين بود که دانستن اين شرايط خواست مردم  را کنترل مي کند . بعد از دو سال عرض مي کنم که خزانه دولت نه تنها خالي بود ، بلکه منفي هم بود .
 مشکلات دولت هم منشاء بيروني  و هم منشاء دروني داشت .
وقتي دولت در چنين شرايطي بر سر کار مي آيد انتظار دارد تا همه دست به دست هم دهند و به آن کمک کنند .
 مقام معظم رهبري بارها تأکيد کرده اند که همه بايد به دولت کمک کنند .اما از روز اول يک آتش رسانه اي عليه دولت شروع شد در حالي که هيچ يک از دولت هاي گذشته از روز اول آغاز به کارش با اين همه هجمه ها روبه رو نشده بود .
" بدهي حق التدريس فرهنگيان هشت هزار ميليارد تومان ، بدهي که به خانوادهاي شهدا وجود داشت شش ميليارد ، بدهي به سازمان تأمين اجتماعي و... وجود داشت و اگر بخواهيم همه بدهي هاي دولت قبل را جمع بزنيم تقريبأ به اندازه درآمد يک سال دولت مي شود که الآن  با تدبير بخشي از آن پرداخت شده است .

 

2.  دست آورد هاي دولت تدبير و اميد
حسن روحاني در شهريور جاري ( به مناسبت هفته دولت ) در همدان گفت : ( 2 )
" ما کشور را از تورم بالاي 40% به تورم 8 / 13 %  رسانده ايم و اين به معناي ايستادگي و حمايت شما مردم از دولت خدمتگزارتان است . ما به مردم وعده داديم که تمام مردم را زير پوشش بيمه درماني قرار خواهيم داد و در يک سال گذشته براي همه آنهايي که مشمول بيمه نبوده و دفترچه بيمه ندشتند 10 ميليون دفترجه بيمه جديد براي تحت پوشش قرار دادن همه ايرانيان صادر شد .

  3. در خبرگزاري دانشجويان ايران " ايسنا " در روز سه شنبه 25 فروردين آمده است :
"  چنان چه فرض کنیم صادرات نفت خام ایران در سال 94 در محدوده یک میلیون بشکه در روز ثابت باقی بماند در صورتی که قیمت نفت سال آینده در محدوده 40 دلار خرید و فروش شود، با احتساب صادرات فعلی، درآمد نفتی کشور به 14 تا 15 میلیارد دلار خواهد رسید. "
همان طور که همه مي دانيم ، قيمت نفت از 110 دلار در بشکه به 40 دلار کاهش يافت . اين به معني آنست که به دليل افت قيمت هر بشکه به يک چهارم قيمت قبل مي توان فرض کرد يک ميليون بشکه 40 دلاري تقريبأ معادل 250 بشکه 110 دلاري فروش نفت داشته ايم !
به عبارت ديگر در اين مدت دوسال که دولت تدبير و اميد بر مسند امور نشسته است  ، هم خزانه خالي بوده است و هم دولت معادل بودجه يک سال بدهي داشته است .

از جمله همين بدهي معوقات بازنشستگان آموزش و پرورش از سال 88 و هم درآمد ارزي ناشي از فروش نفت تقريبأ به يک چهارم کاهش يافته است .
با توجه به حقايق فوق الذکر مطمئن هستم ، همه فرهنگيان فرهيخته حتي جناب آقاي بهلول به بنده هم عقيده هستند که بايد :


*  با توجه به کاهش يک چهارمي درآمد ارزي ناشي از فروش نفت در دولت تدبير و اميد ، توقعات را مديريت نمود .
* با توجه به کاهش يک چهارمي درآمد ارزي ناشي از فروش نفت در دولت تدبير و اميد ، پرداخت معوقات بازنشستگان آموزش و پرورش را ( بدون قيد وشرط ) قدر بدانيم .
* با توجه به کاهش يک چهارمي درآمد ارزي ناشي از فروش نفت در دولت تدبير و اميد ، در دام جو سازي فرصت طلبان عوام فريب گرفتار نشويم و اجازه دهيم دولت تدبير و اميد با آرامش کامل اين پيچ خطرناک را طي کند .

دوشنبه, 23 شهریور 1394 11:46 خوانده شده: 3093 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +15 -4 --
فرهنگی 1394/06/23 - 13:23
واقعا تورم اومده پایین!

پس چرا ما حسش نمیکنیم!
پاسخ + 0 0 --
معلم 1394/06/23 - 19:06
چون آقای شهسوا زاده درآمدش زیاد شده حس نمی کند.
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1394/06/23 - 19:52
به نام دوست
تورم 42% يعني قيمت کالاي 100 توماني شده است 142 تومان اگر اين توره با همان شيب 42% رشد مي کرد بايد همان 142 تواني را بايد حدود 202 تومان خريد کني و اگر تورم به 15 % کاهش يابد بايد 163 تومان بپردازيد .
پس تورم هرچه باشد وقتي مثبت باشد يعني گراني چه 42% باشد چه 15% ولي تورم 42% را تجربه کرده ايم ولي فراموش کرده ايم . ولي همه ما مي دانيم 202 تومان 25 تومان کمتر از 163 تومان است .
در ضمن اعداد تورم را مراکز اقتصادي بيان مي کنند نه شهسوارزاده
با تقديم شايسته ترين احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1394/06/23 - 21:49
پس تورم پایین نیامده, فقط شاید شیبش کم شده...
شاید البته.. چون شواهد چیز دیگری میگوید
پاسخ + +15 -1 --
فرهنگی 1394/06/23 - 13:26
جای خالی منزلت اجتماعی و شایسته سالاری در برنامه های وزیر آموزش و پرورش بسیار نمایان است.

آقای فانی هیچ اقدام درخشانی در این خصوص انجام نداده اند،

دریغ از رسیدگی به شکایات، دریغ از توجه به درخواست معلمان.

بی توجهی به منزلت اجتماعی فرهنگیان دردآورتر از مشکلات معیشتی است.
پاسخ + +19 -3 --
گ................... 1394/06/23 - 13:35
آقای شهسوار زاده ! معلمان به همه مشکلات عنوان شده در بالا ،خیلی بهتر از تو واقفند، اما لطفا خود تو وجدانا به سوالات ذیل جواب بده:
1-چرا هنگام افزایش قیمت نفت حتی تا 110 دلار ، هیچکدام از دولتها ، معلمان را نمیبینند؟!!!!
2- وقتی مشکلات عنوان شده از دولت قبلی برای دولت فعلی باقیمانده است که صد البته درست میفرمایید، پس چرا فقط و فقط فرهنگیان تمام آن مشکلات را باید به دوش بکشند؟!!! ولی به حقوق کارکنان دیپلمه بانکها 400000 الی 860000 تومان و حقوق کارکنان محترم دادگستری 75 درصد ... افزوده می شود؟! لطفا بدون فرافکنی جواب بده!
پاسخ + 0 0 --
مقداد 1394/06/23 - 15:28
حالا یک چیزی الکی گفت.
خدا می داند خود شهسوار هم شرمنده است.
اما چاره ای ندارد.
اما تعهد دارد!
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1394/06/23 - 20:07
به نام دوست
استاد گرامي اين مطلب شما کاملأ درست است . اين بحث تبعيض بين فرهنگيان و ديگر کارمندان دولت است . طبق قانون هر دستگاهي مي تواند تا 50% درآمد خود را صرف حقوق پرسنل نمايد ولط متاسفانه تا کنون آموزش و پرورش درآمد زا نبوده است . يعني دولتمردان ( چه سازندگي ، اصلاحات ، مهرورز و تدبير و اميد ) نتوانسته اين تهديد را به فرصت تبديل کند .
اين تبعيض بين پرستار و پزشک ، بين معلم و کارمند بانک و ... طي اين دوسال بوجود نيامده است .
ولي حق مسلم ما معلمان است که از دولتمردان بخواهيم تهديدات را به فرصت تبديل کنند . و اين تبعيض ها را برطرف کنند .
ولي بدانيم و به ديگران هم منتقل کنيم که پرداخت اندک به بازنشستگان در اين شرايط سياست انقباضي و خزانه خالي قابل تشکر است . هر چند اين مبلغ واين تعداد بازنشسته گره از مشکلات جامعه فرهنگي باز نمي کند .
ولي بدانيم و به ديگران متقل کنيم که تورم 42% فقط باسياست هاي انقباضي يا رياضتي به 15% مي رسد .
با تقديم شايسته ترين احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + 0 0 --
سیف .......... 1394/06/23 - 23:11
آقای شهسوارزاده! از کدام دولت بخواهیم که این ظلم و تبعیض را از بین ببرد؟! مگر تابحال نخواسته ایم؟؟! تجمعات معلمان برای چه بود؟! چه کسی شنید؟! ضمنا باز هم عرض میکنم که سیاست انقباضی و ریاضتی ، چرا فقط برای معلم جماعت اعمال می شود مگر سازمانهای دیگر ارث پدری کارکنان آنها میباشد که قانون شده که نصف در آمدشان را به کارکنان تخصیص دهند؟! من با چه امیدی هفته بعد سر کلاس بروم؟؟! جواب بده!
پاسخ + 0 0 --
معلم 1394/06/24 - 00:58
جناب حداقل این را بدون اختلاف حقوق در دوره قبل خیلی کمتر از الان است شاید خودتو بخواب زدی شایدم..............
در ضمن پول بیت المال مال ارگان یا افراد نیست که بین خودشان تقسیم کنند یه مثال مگه کسانی که در شرکت نفت یا در قوه قضاییه مشغول خدمت هستند باید پولی که بدست میاید بین نیرو های خودشان تقسیم کنند در ضمن آقاق محترم قوه قضاییه هم دامد زا نیست که حقوق آنها 70 درصد افزایش یافت
پاسخ + +16 -2 --
محمدی 1394/06/23 - 13:45
جلسه با بطحایی مثل اینکه چرب بوده است.
خجالتی هم چیز خوبیه.
حداق اقلی برای بینندگان قای باش نخبه!
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1394/06/23 - 20:18
به نام دوست
ما ازيک طرف مي گوييم چالش هاي آموزش و پرورش فراوان است و براي رفع اين چالش ها نياز به تعامل بين مردم و مسئولين است . و تشکل ها بعنوان حلقه واسط بين مردم و مسئولين وظيفه اجتماعي دارند . اين تعامل يعني مذاکره ، ارائه راهکار ،تحليل راهکار هاي پيشنهادي ، چانه زني و...تعامل در خلأ ايجاد نمي شود . اگر مي خواهيم اين تعاملات نتيجه بخشي بيشتر داشته باشد شما استاد بزرگوار با نقد هاي منصفانه و ارائه راهکار هاي منطقي وکارشناسي بايد نمايندگان تشکل ها را حمايت کنيد .
و الا يک دست صدا ندارد .
.
با تقديم شايسته ترين احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +17 -10 --
دبیر 1394/06/23 - 13:53
شهسوار زاده دو سال دیگه دوباره به لطف خدا دکتر احمدی نژاد میاد
پاسخ + 0 0 --
باز نشسته 1394/06/23 - 19:50
چاره ای نیست خود بخود میاد همین اداره خودمان تعداد بازنشستگانش از شاغلینش بیشتر است اونوقت حقوق باز نشسته شده نصف شاغل حالا با ادرات دیگر که شده یک پنجم کاری ندارم. حالا بنشینیم بگیم نه این طور نیست احمدی نژادخود بخود میاد واینطور که تدبیر وامید گرفته هیچ امیدی لا اقل برای بازنشسته اش نمانده .سخن معلم اگر می خواهد خدمت کند این را به گوش خود دکتر روحانی برساند حالا یه چند نفر بازنشسته استثنا هم هست که جیبش به جایی بند شده ولی اکثریت نه دستشان به جایی بند است نه توانی دارند
پاسخ + +14 -2 --
ریحانه رهبری 1394/06/23 - 14:18
ای ...! تو کسی هستی که...، معلم که جای خود دارد!
پاسخ + +17 -1 --
معلم هوشیا 1394/06/23 - 14:30
برادر طرفدار دولت تدبیر و امید،

آیا در ادارات و سازمان های دیگر هم مطالبات به حق شاغلین و بازنشستگان عزیز رو به همین صورت تدبیر کرده اند؟؟؟؟؟

آیا میزان حقوق و افزایش حقوق رو در آموزش و پرورش با دیگر ارگان ها مساوی و عادلانه تدبیر شده است؟؟؟؟

اگر مشکل خالی بودن خزانه و کمی درآمد نفت وجود دارد باید برای همه وجود داشته باشد. مگر وزیر بهداشت حقوق پرسنل رو اضافه نکرد؟؟؟؟ پس چرا برای معلم ها خزانه خالیه؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1394/06/23 - 20:27
به نام دوست
تبعيض و بي عدالتي در دولت تدبير و اميد ، يا دولت مهر ورز هردو محکوم است .
تبعيض در دولت تدبير و اميد هم بايد برطرف شود . تبعيض در وزرات بهداشت و درمان هم بايد بر طرف شود . تبعيض بين معلم و بانکدار ، تبعيض بين پزشک و پرستار ، تبعيض بين ...
کسي منکر رفع تبعيض نيست ولي در اين مقال بحث فدرشناسي از رفع اندک ˏتبعيض بزرگ است .
با تقديم شايسته ترين احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +19 -2 --
خوزستان 1394/06/23 - 14:39
بازم این حاجی گرینوف حرف زد جواب این همه تبعیض رو اسفند میدیم
پاسخ + +6 -10 --
بهلول 1394/06/23 - 15:02
بادر گرامى جناب آقاى شهسوار زاده
سلام ضمن تشكر از تحليل نظر اينجانب در نوشته هاى قبلى براى روشن شدن موضوع چند نكته قابل بيان است
١- دل بستن معلمين به مسولينى مانند آقاى احمدى نژاد كه متاسفانه در ابتدا شعار حمايت از مستضعفين و هماهنگى حقوق شركت نفتى ها با آموزش و پرورش و از بين بردن تبعيض مى داد اما پس از مدتى هر سال ميزان اضافه حقوق معلمين را كمتر و كمتر و تورم را بيشتر و بيشتر نمود و دلش به چندر غاز مبلغ يارانه كه آنهم مانند صدقه پرداخت مى شود بود و متاسفانه خيلى ها باور كرده بودند كه يك نفر از جنس فقرا بداد آنها خواهد رسيد اما روز بروز اين موضوع كمرنگتر و با روشن شدن اختلاسها و بى تدبيريها در دولت قبلى اميدى براى آنها نماند ضمن اينكه مملكت را نيز به بى قانونى و اغتشاش كشيد كه نزديك بود حاصل خون شهدا را تقديم عوامل بيگانه نمايند و قلب رهبرى را هم بدرد آورد....ادامه دارد
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1394/06/23 - 20:41
به نام دوست
استاد گرانقدر جنا ب آقاي بهلول
شايد با بيش از 80% مطالب ارزشمند شما موافق هستم .
بحث اين مقاله آن است که بدانيم شرايط اقتصادي دولت خوب نيست و بايد مطالبات را مديريت کرد و اگر اندکي از تبعيض بزرگ حذف شد . اگر قدرداني نکرديم لااقل اعتراض نکنيم .
وزير محترم وزارت اطلاعات مي فرمايند :
" مقام معظم رهبري بارها تأکيد کرده اند که همه بايد به دولت کمک کنند .اما از روز اول يک آتش رسانه اي عليه دولت شروع شد در حالي که هيچ يک از دولت هاي گذشته از روز اول آغاز به کارش با اين همه هجمه ها روبه رو نشده بود . "
با تقديم شايسته ترين احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1394/06/23 - 21:55
آقای شهسوارزاده عزیز بحث خیلی روشن است...
سوال معلمان هم روشن.
بحث ما اینه اگر دولت با مشکلات مالی مواجه هست چرا سایر وزارتخانه ها و نهادها افزایش حقوق دارند .
چرا بار مشکلات مالی دولت فقط گریبان آ.پ و از کل وزارت خانه و ادارات و ...گریبان معلمان را گرفته و داره نفسشان را میگیرد!
پاسخ + 0 0 --
معلم 1394/06/24 - 01:03
جناب اولا بارها گفتم بازم مگم اختلاف حقوق در دوره قبل خیلی کمتر از الان بود دوما تما اختلاس های دولت احمدی نژاد یه طرف و اختلاس م. ه یه طرف
پاسخ + 0 0 --
معلم 1394/06/24 - 01:05
آقا هی ما نگیم نره تو میگی بدوش ........
پاسخ + +8 -3 --
بهلول 1394/06/23 - 15:11
٢- البته تمام موارد ذيل را نمى توان به دولت و ندانم كاريها و عدول از ارزشها دانست زيرا دستگاه هاى نظارتى و حمايتى و مجلس محترم آنزمان نيز با باند بازى و حمايت كوركورانه از مواضع غير اصولى اين افراد در اين اشتباهات شريك بوده و نمى توان گناه آنانرا نيز ناديده گرفت كه چشم خود را بر روى آشكارترين خطاها و اشتباهات سياسى و اقتصادى بستند و در تاراج بيت المال نيز شراكت نمودند
٣- دولت فعلى كه شعار تدبير و اميد را با خود يدك مى كشد در ميانه كار است اما بنظر مى آيد با شيوه اى كه در پيشگرفته سرنوشتى بهتر از دولت قبلى ندارد زيرا اولا در اوج تورم ٤٨ درصدى با يك عذر خواهى كوچك حقوق كارمندان را كمتر از نصف اين مقدار اضافه نمود در سال دو نيز مجددا با همان لحن اما كمى خفيف تر باز از ميزان تورم حقوق كارمندان را كمتر اضافه نمود و هرروز صدقه يارانه را برخ ملت نجيبى كه يكشبه قيمت بنزين و انرژى را چند برابر ديدند مى كشد و آنرا مصيبت عظما مى داند....ادامه دارد
پاسخ + +13 -1 --
جلیل 1394/06/23 - 15:21
الان تو شبکه خبر بطحائی گفت تو رتبه بندی بین 15 تا 50 درصد فوق العاده شغل افزایش خواهد یافت آیا این مسخره و توهین به شعوئر میلیونها معلم نیست که یکسال رسانه ها رو پر از اخبار رتبه بندی کنند بعد بگویند افزایش 15 تا 50 درصدی فوق العاده شغل؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/06/23 - 17:38
آره والله
پاسخ + +18 -2 --
جلیل 1394/06/23 - 15:22
بازم این شهسوار زاده پیدا شد منکه از همون روز اول گفتم ایشان یه نسبتی با این دولت دارد و از مهره های فانی است
پاسخ + +3 -8 --
بهلول 1394/06/23 - 15:26
ادامه مطلب
و با روندى كه در سال آينده اعلام نموده باز هم اين روند نزولى ادامه دارد و خدا مى داند پايان اين قصه به كجا مى رسد
اكنون هم كه با مصالحه با ابر قدرتها در همه جهاتى كه مردم سالها بخاطر آن سختى ها و مرارتها كشيدند عقب نشينى كرده ايم كه البته با شرايطى كه داريم و تاييد مقام معظم رهبرى ظاهرا بهترين گزينه بوده و به هر حال قرار است مطالبات مردم برگردانده شود همه از پيشخور شدن مطالبات مى گويند پس كسريهاى دولت گذشته با آن پولها از قبل پر شده و دولت محترم كار بزرگى نكرده بلكه پولهاى بلوكه شده قبلى را پيشخور كرده و باز هم كمبود و نبود بودجه با همه مصالحات انجام شده وجود داشته و دارد و چيزى عوض نشده فقط اخمها و تشرهابه لبخندها و عذر خواهى تبديل شده اما فقر و نارضايتى بجاى خود باقيست و بعيد است با برخى از اعضا محترم دولت كه عزم خود را براى حمايت از سرمايه دارها جزم كرده اند واز بيانات هر چند وقت يكبارشان مشخص است ، اتفاق خاصى بيفتد
در پايان بنظر مى آيد علت پرداخت معوقه بازنشستگان مورد نظر تا حدودى بدليل استيضاح كذايى وزير آپ بوده است ، ا...اعلم .
پاسخ + +6 0 --
علی 1394/06/23 - 16:33
در آموزش پرورش فقط نداری دولتها دیده میشه شما هم یکی به نعل و یککی به میخ میزنید بازار ککشش نداره وگرنه تورم بیداد میکنه توان مردم و معلمان که هر روز کمتر میشه از طرفی هرکس پستی تو آ.پ میگیره از هر جناحی باشه رادیکاله هم باشه کمونیست باشه لایسم باشه ادعای پیغمبریش میشه و منفعل میشه و همانند قبلی ها بلکه بدتر رفتار میکنه و هر روزمیگیم دریغ از دیروز
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1394/06/23 - 21:04
به نام دوست
استاد گرانقدر جناب آقاي علي
کاملآ درست مي فرماييد که تورم بيداد مي کند توان و قدرت خريد مردم و معلمان هر روز کمتر مي شود . کسي با اين موضوع مخالفتي ندارد . بنده که عرض نکرده ام تورم منفي شده است و قيمت اجناس پائين آمده است . من فقط بر اساس امار و ارقام ونقل قول از مسئولين اعلام کرده ام که اگر اندکي به حقوق تعداد کمي از معلمان اضافه شد . با درک شرايط بد اقتصادي اگر تشکر را لازم ندانستيم . حداقل انتقاد نکنيم .
يا اگر با اجراي رتبه بندي مقداري به حقوق معلمان شاغل اضافه شد من معلم بازنشسته هم تشکر کنم ويا حداقل اعتراض نکنم و با کار کارشناسي و بررسي و تحليل چالش ها و راهکار ها در مذاکره با مسئولين درخواست هاي خود را قانونمند مطرح کنيم و با چانه زني وتعامل با مسئولين در تحقق مطالبات انباشته شده تلاش نماييم . و اجازه دهيم اين سال سخت سپري شود
پاسخ ادامه دارد .
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1394/06/23 - 21:12
به نام دوست
استاد گرانقدر جناب آقاي علي
کاملآ درست مي فرماييد که تورم بيداد مي کند توان و قدرت خريد مردم و معلمان هر روز کمتر مي شود . کسي با اين موضوع مخالفتي ندارد . بنده که عرض نکرده ام تورم منفي شده است و قيمت اجناس پائين آمده است . من فقط بر اساس امار و ارقام ونقل قول از مسئولين اعلام کرده ام که اگر اندکي به حقوق تعداد کمي از معلمان اضافه شد . با درک شرايط بد اقتصادي اگر تشکر را لازم ندانستيم . حداقل انتقاد نکنيم .
يا اگر با اجراي رتبه بندي مقداري به حقوق معلمان شاغل اضافه شد من معلم بازنشسته هم تشکر کنم ويا حداقل اعتراض نکنم و با کار کارشناسي و بررسي و تحليل چالش ها و راهکار ها در مذاکره با مسئولين درخواست هاي خود را قانونمند مطرح کنيم و با چانه زني وتعامل با مسئولين در تحقق مطالبات انباشته شده تلاش نماييم . و اجازه دهيم اين سال سخت سپري شود .
پاسخ ادامه دارد .
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1394/06/23 - 21:13
ادامه پاسخ :
مثلأ با کار کارشناسي در برنامه ششم توسعه و تعامل با مسئولين جايگاه آموزش و پرورش را در اين سند بالادستي ارتقا دهيم . تا جايگاه بودجه آموزش و پرورش در 5 سال آينده را ارتقاء دهيم .
با تقديم شايسته ترين احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + 0 0 --
علی 1394/06/23 - 23:03
جناب آقای شهسوارزاده
هیچ گشایشی در کار نخواهد بود آخر همین دولت در دور دوم مشخص خواهد شد و همه منتظر منجی بعدی خواهند بود مشکل مملکت ما این است تا راستی ها سرکار می آید جنگ و نزاع و درگیری خارجی پیش می آید تا چپی ها سرکار میآید جنگ و نزاع و دعوای داخلی
این دولت مالیات ها را برگرده همه بسته قبض اب و برق و تلفن وگاز و فیش حقوقی را نگاه و با چند سال پیش مقایسه کن درحالی که از اول تا بحال از تاجر و ککاسب بدرستی نخواسته اند بگیرند مگر از خودمتن هر بار که حکم جدید میزنند مقرری ماه اول دزدیده نمی شود مگر آمار دانش آموزان غیر دولتی 25درصد رشد نکرده مگر فوق العاده شغل کامل پرداخت میشه مگه پاداش پایان خدمت درست و به موقع پرداخت میشه اینها که مال این دولت هستند در دولت قبلی موارد دیگر مثل تورم 45درصدی اختلاس ها و دزدی ها تا کی این جامعه تحمل دارد مردم ایران صبورند ولی صبر حدی دارد کسی که چیزی نمی گوید نشان رضایت نیست
پاسخ + 0 0 --
زینب بخشی 1394/06/23 - 23:24
آقای شهسوارزاده! راهکار میخواهی؟
1ـ برای کاهش تبعیض موجود در پرداختها، در فروردین ماه هر سال درصد افزایش حقوق فرهنگیان کمی بیشتر از سایر کارمندان باشد تا رفته رفته کوهها تراشیده شده و دره ها ، پر گردند.
2ـ قانون اختصاص 50 درصد درآمد سازمانها و ارگانها ملغی و قانون شود که همه ارگانها و سازمانها تمام در آمد خود را به خزانه دولت واریز ،تا دولت با عدالت اسلامی که هدف انقلاب پدران ما بود حقوق تمام کارکنان را پرداخت کند.
فکر نکنم از ساخت نیروگاه هسته ای و مذاکراتش سخت تر باشد. فقط اراده می خواهد که بنا به دلایل معلوم وجود ندارد.!!
پاسخ + 0 0 --
معلم 1394/06/24 - 01:07
جناب کدام اقلام قیمتش پایین اومده
پاسخ + 0 0 --
معلم 1394/06/24 - 01:10
آفرین بر خواهر عزیز زینب بخشی کاملا درست فرمودید
پاسخ + +7 -2 --
مسعود 1394/06/23 - 21:12
برادر همه سر و ته یک کرباسند .
وقتی یک دولت را تحویل می گیری باید پی همه چیز رو به تن بمالی ، نه دنبال بهانه بود .
شما می دونستید اون دولت چه شیری بود ، اگه نمی تونستید کاری کنید چرا وارد شدید ؟
اگه می تونید و نمی کنید اون جایی دیگر دارد.
پاسخ + +4 -1 --
باز نشسته 1394/06/23 - 21:44
همکار عزیز جناب شهسوار زاده.اصلا این ماجرای پرداخت معوقات بازنشسته 88 این نیست که می نویسند.طبق قانون هماهنگ پرداخت باید بازنشسته های بعد 88 حقوقشان طبق آن قانون می بود اما این قانون اجرا نشد وهمکاران طبق حقوق قبلی بازنشست شدند وپاداش خود را گرفتند بر اثر اعتراضات سال های بعد یک رقم ثابت ویکسان به نام معوقه پاداش به همه پرداخت شد وبه حدودده درصدی هم مبلغ ناچیزی به حقوقشان اضافه شد ونود درصد بقیه هیچ افزایشی نداشتند وخودشان هم ندانستند پس معوقه پاداش برای چه بوده به هر مسئولی هم مراجعه کنی می گوید مگر پاداش دوباره را نگرفتی همین
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1394/06/25 - 20:44
به نام دوست
استاد گرانقدر ، سرور گرامي جناب آقاي بازنشسته ساعت 22:44 روز 23 شهريور
احترامأ بعرض مي رساند :
1.بنده در اين مختصر ، فقط در حاشیه پرداخت مطالبات بازنشستگان از سال 88 ... پاسخي به يکي از نظرات ( کامنت ها ) را ارائه نمودم .در اين مقاله نقدي براين موضوع نداشتم . فقط خواستم بدانيم دولت تدبير و اميد هم همانند من وشما بازنشسته با سيلي صورت خود را سرخ نگه داشته است .
2.از توضيحات ارزشمند حضرتعالي سپاسگزارم .
با تقديم شايسته ترين احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +8 -1 --
جلیل 1394/06/23 - 22:05
جناب شهسوار زاده ذوب در دولت شما عنوان می کنید تورم در دولت گذشته 42 درصد بود این حرف درست است ولی در مقابل تورم یارانه نقدی نیز به مردم داده میشد اون زمان 45 هزار تومان یارانه داده میشد اما دولت محبوب جنابعالی به رقم یارانه نقدی اضافه نکرده و همان مبلغ را می پردازد این در حالیست کگه در زمان ریاست دوست شما هاشمی رفسنجانی بدون دادن یارانه تورم به 50 درصد رسیده بود در ثانی اینکه تورم اکنون 14 درصد است اولا همه می دانند بعد از تورم س
پاسخ + +8 -1 --
محمدی 1394/06/23 - 23:12
جناب شهسوارزاده سلام ! اسم این سایت سخن معلم است یعنی باید انعکاس دهنده ی مشکلات معلمان باشد نه طرفدار دولت ، البته همه ی فرهنگیان عزیز خود واقفند که باید در هر دوره ای که دولتی راس کار است ومورد تایید رهبری است از آن حمایت کنند اما این حمایت دلیل نمی شود که در این سایت به جای انعکاس معلمان نیات حزبی وگروهی مطرح شود زیرا دولت قبل نیز مورد تایید مقام معظم رهبری بودند. در ضمن من در سال 92 بازنشست شدم یک نفر آشنا داشتیم که دو سال قبل از من در ارتش بازنشست شده بود و 70 میلیون پاداش گرفته بود وامسال ( سال 94) نیز یک نفر دیگر در همان رده بازنشست شده و140 میلیون پاداش گرفته است اما بنده 36 میلیون پاداش گرفتم وآن هم به صورت قسطی. ادامه دارد
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1394/06/25 - 21:51
به نام دوست
استاد گرانقدر جناب آقاي محمدي
همانطور در صدر اين مقاله آمده است :
چندی پیش خبری در سخن معلم با عنوان " مطالبه مهم بازنشستگان در دولت تدبیر و امید محقق شد بازنشستگان فرهنگی از سال 88 به بعد حتما بخوانند ! " منتشر گردید .
خلاصه اين خبر آن است که بخشي از مطالبات انباشته شده بازنشستگان آموزش و پرورش سال 88 به بعد پرداخت مي گردد . لطفأ اصل مقاله را مطالعه فرماييد .
در ذيل اين خبر يکي از اساتيد محترم به نام آقاي حسيني نظر ( کامنتي ) ارائه نمودند هم تشکر آميز بود ( بشرط صحت خبر ) و گله مند بودند که چرا دولت تدبير و اميد در اين دوسال واندي اين مطالبه را پرداخت نکرده است .!
بنده پس از مطالعه اين نظر بلافاصله بياد مطالب بيان شده در اين مقاله افتادم و آن را به رشته تحرير درآوردم .
قصد بنده آنست که فرهنگيان فرهيخته بدانند که دولت تدبير و اميد هم با سيلي صورت خود را سرخ نگه مي دارد . لذا ما فرهنگيان هم بايد مطالبات انباشته شده خود را مديريت کنيم .
نظر ادامه دارد .
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1394/06/25 - 21:52
ادامه نظر :
بحث تبعيض بين فرهنگيان با ديگر کارمندان دولت و يا نيروهاط مسلح و... که شما مطرح مي فرماييد کاملأ درست است . بنده هم چون حضرتعالي مخالف اين تبعيض ها هستم .
در ضمن مسئولين هم بارها به اين نقيضه اشاره کرده اند .
وظيفه تشکل هاي مدني و نخبگان فرهنگي ارائه راهکار رفع تبعيض است . زيرا ترجيع بند تبعيض وجود دارد کافي نيست .
تنها راه رفع اين تبعيض ، در حال حاضر آن است که من و شما و ديگران دست در دست تشکل هاي مدني بعنوان حلقه واسط بين مردم و مسئولين با همراهي رسانه ها بعنوان رکن چهارم دموکراسي به اين راهکار ها بپردازيم .
يکي از شاخص ترين راهکار ها توجه به برنامه ششم توسعه مي باشد . اگر نهاد هاي مدني و رسانه ها در سايه حضور فرهنگيان فرهيخته بتوانند در اين سند بالا دستي که مرجع بودجه بندي براي 5 سال ديگر مي باشد نقش آفريني کنند و اجراي سند تحول بنيادين در آموزش و پرورش را در اين سند توسعه پر رنگ تر و برجسته تر نمايند . موفقيت بزرگي براي آموزش و پرورش کشور و هموار کردن راه، جهت دستيابي و حصول به اهداف سند چشم انداز فراهم نوده اند .
نظر ادامه دارد .
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1394/06/25 - 21:53
ادامه نظر :
اميد است در سايه تعامل با مسئولين با آرامش به استقبال بازگشايي مدارس برويم و مهر را با مهرش روع کنيم .!
با تقديم شايسته ترين احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +7 -1 --
محمدی 1394/06/23 - 23:13
ادامه


شما اگر کارمندان بانک ها را نیز بررسی کنید می بینید که خیلی بیش تر از یک فرهنگی پاداش می گیرند. بنده دو نفر فامیل دارم که حدود 5 سال است که کارمند بانک مسکن شده اند ، آن ها اکنون در بهترین محل شهرما خانه ی دویست متری دارند وبهترین اتومبیل اما بنده یک خانه 97 متری در حاشیه شهر دارم واتومبیل هم ندارم.آقای شهسوارزاده ی عزیز در سال 92 در شهرما سنگگ 300 تمان بود الآن 850 تمان است ، لواش 80 تمان بود الآن 165 تومان است ، کرایه تاکسی 100 تمان بود الآن 1000 تومان است ، پول آب و برق و خدمات دیگر که سر به فلک کشیده است. ویزیت دکتر و دارو رادیولژی و دیگر خدمات درمانی را خودت با ابتدای دولت تدبیر و امید مقایسه کنید ومن نمی دانم چه طور می فرمایید تورم از 40 درصد به 8/13 درصد رسیده است؟ من هر وقت جناب نوبت یک خبر را بیان می کند عکس آن را می پذیرم شما هم همین طور عمل کنید وخوش باورنباشید.
پاسخ + +6 0 --
معلم 1394/06/24 - 00:50
جناب شهواززاده از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید که خومم هم بهش رای دادم که بزرگترین اشتباه زندگی ام بود ، حامل های انرژی از جمله برق آب گاز و از همه مهمتر بنزین چیزی حدود 80 درصد افزایش یافت اما حقوق فرهنگیان سرجمع 30 درصد افزایش یافت این یه مثال کوچکی بود که به شما گفتم اگر خواستید براتان مثال فراوان دیگری بزنم اینقدر تملق گویی نفرمایید ما هر چه میکشیم از همین دولت است عزیز
پاسخ + +6 0 --
توکلی 1394/06/24 - 03:29
جناب اقای شهسوازاده ازشما بعید استشماباور نکنید تحت مسایل سیاسی قرار نگیریدرییس جمهور فرمودمادولت راتحویل گرفتیمبا خزانه خالی وانبارهای خالی و----- حد اقل دولت قبل کارنامه خدمات روشنی دارد مسکن مهرشروع مقاوم سازی ساختمان درکشور و وام ازدواج جوانان سالن های ورزشی جوانان شهرستانها وافزایش حقوق کاز رسانی بهمناطق محروم عمران وبهسازی روستاها ساخت اتوبان ها وتونل هاوجاده ها یارانه ها به مردم پیشرفت درعرصه های گوناگون علمی و--وعزت ایران اسلامی وکوتاه نیامدن برای دشمنان ملت وهزاران سوال دولتی که درصد روزخزانه وانبارهاراپر کرد وتورم راپایین آورد به غیر ازطرح بهداشت چرا دیگر طرح جدیدی ندارد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/06/24 - 08:47
جناب توکلی حالا چون این دولت نمی تواند کاری بکند دوره 8 ساله را تطهیر نکن .کوتاه نیامدن برای دشمنان ملت .که شبیه طنز است.اختلاس وغارت دوره 8ساله که اظهر من الشمس است .ولی بدان که هیچ کس دیگری هم نمی تواند کاری بکند قوانین دست ها را بسته تبعیض ها که دیگر الی ماشالله دوام بعضی چیزها با ارعاب وهمین تبعیض ها ورانتها است ظلم به معلم وبازنشسته هایش هیچ خطری برای دولت ندارد پس این وضعیت ادامه می یابد
پاسخ + +6 -1 --
ناشناس 1394/06/24 - 17:53
جناب ناشناس لطفا با سند حرف بزنید ، خداوند در سوره ی کریم می فرمایند اگر کسی برای شما خبری آورد که مفسده به همراه دارد حتما در باره آن تحقیق کنید وسپس آن را قبول کنید ، شما با کدام سند می فرمایید دولت قبل هشت سال اختلاس و غارت کرد است .؟
«يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِن جَاءكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَأٍ فَتَبَيَّنُوا أَن تُصِيبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَى مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِينَ»؛ ای كسانی كه ايمان آورده ايد اگر شخص فاسقی برای شما خبری آورد در باره آن تحقيق كنيد، مبادا نادانسته به گروهی از مردم آسيب برسانيد و از كرده خود پشيمان شويد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/06/24 - 19:56
تحقییق کردم دیدم بابک زنجانی . رحیمی معاون اول .بقایی و اختلاس کننده های دیگری در زندان هستند وقوه قضائیه برایشان حکم هم صادر کرده وحتی ماجرای دکل وفرار رئیس بانک ملی به کانادا هم تایید شده دیگر باید من معلم تا کجا تحقیق می کردم
پاسخ + 0 0 --
معلم 1394/06/25 - 01:02
البته تمام اختلاس ها یکطرف اختلاس محمد هاشمی هم یکطرف این را یادت رفت بگی عزیز
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1394/06/24 - 23:48
جناب ناشناس مطمئنم که تحقیق نکرده ای واین صحبت های شما از روزنامه ها وسایت های زنجیره ای بارها من شنیده ام ، آقای رحیمی وآقای بقایی که هنوز محاکمه نشده است وجرمی برایش ثابت نشده است دو نفر هستند نه یک دولت در طول هشت سال ،دم آقای بابک زنجانی ودکل گم شده هم به جناح مورد تایید شما بسته است چه ربطی به دولت قبل دارد . باز هم به شما توصیه می کنم طبق گفته ی خداوند در قرآن کریم تحقیق کنید وبه رسانه های پرحجم تبلیغاتی جناحتان استناد نکنید ومطمئن باشید چیزی به شما نمی ماسد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/06/25 - 12:29
بله این را قبول دارم که اطلاعات ما از همین رسانه هاست واین رسانه ها هم به نوعی دست همان متهمان است این که چیزی برای ما نمی ماسد کاملا واقعی وصحیح است.متاسفانه ما همیشه سیاهی لشگر بوده ایم که بعد از فتوحات مغضوب قرار گرفته ایم اختلاس ودزدی هم که نگفتیم مال یک جناح خاص بوده از همان اوایل جنگ اختلاس در کوپن مردم بگیر وبیا تارفیق دوست وشهرا م جزایری و هاشمی و...... وادامه دارد هرکس دستش رسیده برده شاید خود ماچون به بیشتر از گچ تحریر دسترسی نداشتیم سالم ماندیم
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته 1394/06/28 - 10:32
با نظر پاسخ دهنده کاملا موافقم
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی بازنشسته 1396/02/26 - 22:51
تون خدا دیگه انقدر دولت گذشته را مقصر نکنیم ؟ ویزیت یک پزشک متخصص 4سال پیش به 10هزار تومان نرسید الان رسیده به60درصد گوشت 18000تومانی شده33000 تومان بنزین 400تومانی شده 1000ودیگرخدمات وکالاها آب ؟برق؟گاز؟ وخلاصه امتیاز آب برق گاز فاضلاب که الله.........

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور