صدای معلم

" مطابق احکام تبصره ( 20 ) ماده واحده ، تمامی دستگاه های اجرایی موضوع ماده ( 5 ) قانون مدیریت خدمات کشوری مکلف بوده اند در سال 1397 نسبت به استقرار یا تکمیل سامانه حسابداری قیمت تمام شده اقدام نمایند . لیکن تعداد 2584 دستگاه اجرایی تاکنون هیچ اقدامی نکرده اند . همچنین در سال 1397 از تعداد 902 دستگاه اجرایی که مکلف به اجرای بودجه ریزی بر مبای عملکرد بوده اند ، 75 % آن ها اقدامی انجام نداده و 25 % مابقی علی رغم مبادله تفاهم نامه عملکردی با واحد مجری ، نظام بودجه ریزی بر مبنای عملکرد را ناقص و بعضا تعداد اندکی از پودمان های آن را اجرا کرده اند .... این رقم که فقط ۲۰۰ میلیون دلار کمتر از رقم درخواستی ایران برای وام ۵ میلیارد دلاری مبارزه با کرونا از بانک جهانی است، در اختیار ۷۱۳ نفر قرار گرفته است! "

جزئیاتی از گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور !

گروه اخبار/

" طبق قوانین و مقررات حاکم از جمله ماده ( 74 ) قانون مدیریت خدمات کشوری و بند 3 مصوبه مورخ 23 / 4 / 1395 شورای حقوق و دستمزد ، سقف خالص پرداختی ماهیانه به مدیران و کارکنان مشمول قانون فوق الذکر ، بیست و سه میلیون و پانصد و هشتاد و سه هزار ( 000 / 583 / 23 ) تومان می باشد . در بررسی حقوق و مزایای مدیران دستگاه های اجرایی کشور ، مشخص شد خالص دریافتی تعداد 241 نفر از مدیران دستگاه های اجرایی از جمله شرکت های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری ، سازمان غذا و دارو ، دانشگاه های علوم پزشکی ، شرکت های اصلی و تابعه ذی ربط وزارت نفت ، شهرک های علمی و تحقیقاتی ، سازمان منطقه ویژه اقتصادی ، بانک مسکن ، شرکت آلومینای ایران و سازمان پزشکی قانونی کشور ، بیشتر از سقف تعیین شده مذکور می باشد که در مجموع بالغ بر یازده میلیاردو سیصد و پنجاه میلیون تومان ( 000 / 000 / 350 / 11 ) تومان اضافه دریافتی داشته اند . بالاترین میزان خالص حقوق و مزایای دریافتی توسط اجدی از مدیران ، بالغ بر پنجاه و سه میلیون ( 000 / 000 / 53 ) تومان در ماه بوده است ."

جزئیاتی از گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور

" به گزارش خانه ملت، عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کل کشور در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۲۶ فروردین ‌ماه) مجلس شورای اسلامی به ارائه گزارشی از تفریغ بودجه سال ۹۷ پرداخت و بعد از پایان ارائه این گزارش، به سوالات مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس که درباره شفاف سازی پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی، ۱۸ میلیارد دلاری که بانک مرکزی به صرافی‌ها داده است و نتیجه احکام صادر شده از سوی دیوان محاسبات پاسخ داد.

عادل آذر در ادامه با بیان اینکه تفریغ بودجه هر سال از سوی هیأت‌ها تنظیم می‌شود و تا پایان اردیبهشت ماه به هیأت‌های ستاد، گزارش‌های تخلف ارائه می‌شود، عنوان کرد: در جریان تفریغ بودجه سال۹۶، سه هزار و ۳۹۸ بند تخلف در قالب ۹۷۱ پرونده گزارش حسابرسی رفته است و از این تعداد ۶۸۵ دادخواست از سوی دادستان تنظیم شده است.

وی افزود: در این زمینه هیأت‌های مستشاری رأی می‌دهند و دادستان صرفاً دادخواست می‌دهد که تاکنون ۵۰۰ رأی از ۶۸۵ دادخواست صادر شده است و ۱۵۰۰ میلیارد تومان به خزانه‌داری بازگشته که نشان می‌دهد به پرونده‌ها رسیدگی می‌شود.

رئیس دیوان محاسبات کل کشور در ادامه با بیان اینکه این دیوان صرفاً روند مالی دستگاه‌هایی را حسابرسی می‌کند که از بودجه سالیانه استفاده می‌کنند، اظهار داشت: از این رو مبلغی که از سوی بانک مرکزی در اختیار صرافی‌های خصوصی قرار گرفته است در دیوان بررسی نشده و مسئول رسیدگی به آن قوه قضائیه است.

پزشکیان در ادامه مطرح کرد: حقوق‌های نجومی تنها ۱۱ میلیارد تومان و این همه سر و صدا کرد اما در بند ۲ حسابرسی عملکرد گزارش ، ۳۶۰ پرونده در دستگاه‌های اجرایی وجود دارد که ۱۷۰۰ میلیارد تومان برای کشور هزینه داشته‌اند.

عادل آذر در پاسخ به این موضوع گفت: طبق قانون در سال ۹۹، سقف پرداخت بالای ۵۰ میلیون تومان تعیین شده است و بر اساس قانون سال ۹۸ مأموریت‌ها و پاداش‌ها برای حقوق‌ها مد نظر قرار گرفته نشده اما با این حال دیوان به موضوع رسیدگی کرده و با تخلفات برخورد می‌کند.

پزشکیان نایب رئیس مجلس در پایان ارائه این گزارش ضمن تشکر از دیوان محاسبات برای تدوین آن، خاطر نشان کرد: بخش‌های مختلف این گزارش به کمیسیون‌های تخصصی مربوطه ارسال می‌شود و دیوان نیز در آینده گزارشی از احکام صادره و برخوردها با متخلفان دستگاه‌های اجرایی ارائه کند ودستگاه‌های مربوطه نیز با قاطعیت با تخلفات برخورد کنند.

بخش هایی از گزارش دردناک تفریغ بودجه ۹۷ که امروز در صحن مجلس قرائت شد به شرح زیر است:

شرکت پخش فرآورده‌های نفتی بخشی از درآمد صادرات فرآورده‌های نفتی به مبلغ ۴۱۴ میلیاردتومان، ۱میلیون و ۲۲۹هزار دلار، ۱۱میلیون و ۵۵۸ هزاریورو و۲۲ میلیون و ۳۷۴ هزار درهم را وصول کرده اما به خزانه‌داری کل کشور واریز نکرده ، این مبلغ طبق قانون برنامه ششم باید به حساب سازمان هدفمندی یارانه ها نزد خزانه کل کشور واریز می‌شد اما نشده؛ دولت از سال ۹۶ تا ۹۸ و همین طور در لایحه بودجه ۹۹ این حکم را عملیاتی نکرده است.

۲۴۱ مدیر دولتی در شرکت‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری، بانک مسکن، شرکت‌های تابعه وزارت نفت و… بیشتر از سقف ۲۳ میلیون دریافتی داشته و جمعا ۱۱ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان اضافه دریافتی داشته‌اند. بیشترین دریافتی مربوط به یکی از این مدیران به رقم ۵۳ میلیون تومان بوده.

 از ۹ هزار و ۶۵۸ ردیف تامین اعتبار ثبت سفارش توسط اشخاص حقیقی و حقوقی جمعا بالغ بر ۴ میلیارد و ۸۲۱ میلیون دلار با وجود دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی وارداتی صورت نگرفته است.

 از تعداد ۳۷ شخص حقیقی و حقوقی با دریافت ارز بیش از ۱۰۰ میلیون دلار، ۳۲ مورد بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار وارداتی نداشته اند!

 از تعداد ۴۸ شخص حقیقی و حقوقی با دریافت ارز بین ۵۰ میلیون تا ۱۰۰میلیون دلار، تعداد ۳۱ شخص حقیقی و حقوقی بالغ بر ۸۵۲ میلیون دلار کالایی وارد نکرده‌اند!

 از تعداد ۳۸۵ شخص حقیقی و حقوقی با دریافت ارز بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون دلار، تعداد ۲۱۲ شخص حقیقی و حقوقی بالغ بر یک میلیارد و ۲۳۷ میلیون دلار وارداتی نداشته اند!

 تعداد ۹۹ فقره از تامین ارز ثبت سفارش های بالای ۵ میلیون دلار بالغ بر یک میلیارد و ۹۹ میلیون دلار هیچ وارداتی بابت ارز دریافتی نداشته اند!

در ۷۰ فقره ثبت سفارش به ارز ۲میلیارد و ۹۴ میلیون دلار تعداد ۲۲ شرکت درباره تعیین ارزش کالاهای وارداتی بیش‌اظهاری کرده اند که موجب دریافت حداقل ۱۷۲ میلیون دلار بیش از ارزش کالاهای وارداتی توسط اشخاص مذکور شده.

سال ۹۷ که کشور درگیر تحریم و تامین کالاهای اساسی از جمله غذا و دارو بود معادل ۲ میلیارد و ۷۰۶ میلیون دلار  ارز ۴۲۰۰_تومانی صرف واردات کالاهایی نظیر نخ دندان، عروسک و اسباب بازی، تشک، لوازم اشپزخانه، لوازم بدنسازی، لامپ، درب قوطی، درپوش، غذای سگ و گربه، چوب بستنی، انواع خاک و پارچه شده.

از مجموع واگذاری سهام، بنگاه و دارایی متعلق به دولت به ارزش۱۴۹ هزار میلیارد تومان ۷۷٪ واگذاری ها شامل: سهام عدالت ۱۸٪، رد دیون ۲۱٪ (مربوط به نهادهای غیردولتی)، صندوق های بازنشستگی نهادهای نظامی و انتظامی ۳۸٪ که ماهیت خصوصی سازی حقیقی نداشته و صرفا انتقال مالکیت ازدولت به بخشهای مذکور شده است .

گزارش تفریغ بودجه: با ۴٫۸ میلیارد دلار از ارزهای دولتی (۴۲۰۰) برای تامین کالاهای اساسی، هیچ کالایی به کشور وارد نشده است.
بر اساس نرخ دلار روز (۱۵۶۰۰)، این رقم معادل ۷۵هزار میلیارد تومان است که با آن می توان به ۲۳میلیون خانوار برای یک ماه درخانه ماندن،۳ میلیون و ۲۵۵ هزار تومان پرداخت کرد.

این رقم که فقط ۲۰۰ میلیون دلار کمتر از رقم درخواستی ایران برای وام ۵ میلیارد دلاری مبارزه با کرونا از بانک جهانی است، در اختیار ۷۱۳ نفر قرار گرفته است.

این ۷۱۳ نفر کی هستند که جرات می کنند ۴٫۸ میلیارد دلار ارز متعلق به مردم یک مملکت را به جای تامین کالای اساسی بالا بکشند؟

جزئیات گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور


جزئیاتی از گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور

چهارشنبه, 27 فروردين 1399 10:33 خوانده شده: 520 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1399/01/27 - 11:33
یاشاسین دیوان محاسبات

وجود ارگان های ناظر و کنترل گر، انتقام
ملت را از حق خوران خدانشناس ، این چنین
می گیرد.
ننگ بر غارتگران حق و حقوق محرومین از
از برخورداری عدالت اجتماعی.
هنگام تصویب بودجه برای حقوق معلمان و
کارگران و دستمزد بینوایان ، حساب ریال ریال می روید که مبادا ریالی از آن فراتر رود، اما حلقوم ۷۱۳ نفر را برای ولع بیشتر، آزاد می گذارید!!!!!
امید که دیوان محاسبات بتواند با قدرت اجرایی کوبنده ، جریان پول خوری این حرام خواران را بگیرد و آنان را به واپس دادن حق ملت وادارد. و گرنه این کشف فساد مالی ، ارزشی نخواهد داشت.
ما به نظر شما ما به دشمن خارجی نیاز داریم ؟ دشمن ملت همین جا در بین آنان و بیخ گوش آنان است. شاید همسایه و فامیل من و یا شما!!!!!
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/01/27 - 11:47
از متن:
سال ۹۷ که کشور درگیر تحریم و تامین کالاهای اساسی از جمله غذا و دارو بود معادل ۲ میلیارد و ۷۰۶ میلیون دلار ارز ۴۲۰۰_تومانی صرف واردات کالاهایی نظیر نخ دندان، عروسک و اسباب بازی، تشک، لوازم اشپزخانه، لوازم بدنسازی، لامپ، درب قوطی، درپوش، غذای سگ و گربه، چوب بستنی، انواع خاک و پارچه شده.

بدون هر نوع حب و بغضی و با توجه به
لیست واردات ، ملتی بدبخت نیستیم؟!!

به نظر من ، شعور ملی و فرهنگی یک کشور از محتوای واردات آنها مشخص می شود. آیا
دولتمردان کالاهای ضروری وارد می کنند یا خرید ناچاری برای انتخاب مبادلات تجاری خود دارند؟
نفت و گاز بدهیم و در مقابل غذای سگ و گربه وارد کنیم و چوب بستنی!!!!!!!!!!!!!
یا لوازم آرایشی و.....
سطح شعورمان شفاف و مشخص نیست؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/01/27 - 13:11
وااااااااااااااااااا
پس سگ و گربه ها چی بخورن؟ مگه اونا آدم نیستن؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/01/27 - 13:39
چرا اونها آدم تر از خیلی آدم نماها هستند.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/01/28 - 16:42
تسبیح وچراغ وفرش مسجد بردند/چیزی که نمی برند فرمان خداست.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/01/28 - 17:54
هروعده که دادندبه ما باد هوا بود/هر نکته که گفتند غلط بود وریا بود. چوپانی این گله به گرگان بسپردند/این شیوه واین قاعده ها رسم کجا بود؟ رندان به چپاول سر این سفره نشستند/اینها همه از غقلت و بیحالی ما بود/ خوردند وشکستند ودریدند وتکاندند/ هر چیز در این خانه بی برگ ونوا بود/ گفتند چنینیم وچنانینم دریغا..../اینها همه لالایی خواباندن ما بود/ ایکاش در دیزی ما باز نمی ماند/یا کاش که در گربه کمی شرم وحیا بود. ایرج میرزا
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/01/28 - 19:21
دوباره بخشنامه حقوق که یک امر کاملا طبیعی هرساله ست، درمورد فرهنگیان تیتر خبرها شد. خدایا خودت ظهور کن

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با برگزاری سالانه مراسم بزرگداشت " مقام معلم " موافقید؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور