صدای معلم

" پس از گذشت 4 سال از آن گفت و گو لازم است حاجی بابایی به این پرسش صدای معلم پاسخ دهد که چرا دیگر و بر خلاف سابق این گونه افزایش ها را به ظرفیت های اجرا نشده قانون مدیریت خدمات کشوری طرح و ربط نمی دهد ؟!"

رتبه بندی معلمان ؛ استخوان لای زخم با رنگ و بوی انتخاباتی ؟!

صدای معلم ؛ شناسه 16107

گروه گزارش/

نقد سخنان حمیدرضا حاجی بابایی و نظام رتبه بندی معلمان

به تازگی حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس دهم مطالبی را در مورد رتبه بندی معلمان بیان کرده است .

حاجی بابایی به خبرگزاری ملت درباره مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مبنی بر پرداخت ۱۰۰درصدی اعتبار لازم برای نظام رتبه‌بندی معلمان می گوید: مصوبات مجلس در بودجه سنواتی همچون اعتبار 2 هزار میلیارد تومانی برای نظام رتبه‌بندی معلمان در صورتی قابل تخصیص است که تمام درآمدهای دولت در طول یک سال محقق شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تصریح می کند :

 اگر درآمدهای دولت محقق نشود، از تخصیص‌ها کم می‌کند و ممکن است آن را به 40 یا 50 ، 60 درصد تقلیل دهد؛ به همین دلیل احتمال داشت اعتبار 2 هزار میلیاردی نظام رتبه‌بندی معلمان نیز کمتر پرداخت شود اما با مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، تخصیص این ردیف 100 درصد خواهد بود و حتما این 2 هزار میلیارد تومان پرداخت می‌شود.

وی همچنین به جلسه خود با رییس سازمان برنامه و بودجه اشاره کرد و گفت: آقای نوبخت علاقه‌مند بود مجلس همکاری و پیگیری کند تا دولت بتواند نظام رتبه‌بندی معلمان را اجرایی کند که این مطلب نشان داد دولت آمادگی برای اجرای این نظام را دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس توضیح  می دهد: البته رتبه‌بندی معلمان باید به صورت لایحه فرستاده شود تا در صحن مجلس مصوب شود.

حاجی بابایی اضافه می کند: لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون تخصصی دولت بررسی شده، لازم است در هیئت دولت هم به اتمام برسد و با فوریت به مجلس بدهند تا تصویب شود و بتوانند آن را از نیمه دوم 98 اجرایی کنند.

نقد سخنان حمیدرضا حاجی بابایی و نظام رتبه بندی معلمان

رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس تاکید می کند: اعتبار 2 هزار میلیارد تومانی کفاف رتبه‌بندی معلمان را نمی‌دهد نظام رتبه‌بندی هم در یک سال قابل اجرا نیست؛ هدف این نظام، سوق دادن معلمان به سمت شرایط مشابه اعضای هیئت علمی دانشگاه است لذا باید پرونده‌های آنها بررسی و شرایط آماده شود و این امر یک ماهه و دو ماهه اتفاق نمی‌افتد. "

در ماه‌هاي پاياني سال 93 کليات نظام رتبه‌بندي معلمان در هيأت دولت تصويب و در ارديبهشت 94 نظام رتبه‌بندي معلمان ابلاغ شد. دولت يازدهم پس از تدوين طرح‌هاي مختلف، براي كاهش فاصله دريافتي معلمان با ساير كاركنان دولت و ارتقاي عوامل انگيزشي و رفاهي معلمان طرح نظام رتبه‌بندي معلمان را اجرا کرد.

مشخص نیست حاجی بابایی از چه سخن می گوید و قرار است دولت چه چیز تازه ای را مجددا تصویب کند و یا لایحه ای برای آن ارائه کند ؟

قرار بر اين بود که طرح رتبه‌بندي معلمان به صورت مرحله به مرحله (پلکاني) در سه فاز طي سال‌هاي 94، 95 و 96 اجرايي و باعث ترميم حقوق فرهنگيان شود.

پس از کش‌ و قوس‌هاي فراوان در مهر 94 نظام رتبه‌بندي معلمان اجرايي شد و بر خلاف تمامي خبر‌سازي‌هاي رسانه‌اي وزير آموزش و پرورش وقت و همکارانش، عملاً آنچه تحت عنوان نظام رتبه‌بندي معلمان اجرا شد با نظام رتبه‌بندي که پيشتر از آن صحبت مي‌شد و در سند تحول بنيادين نيز به آن اشاره شده بود، تفاوت بسياري داشت.

« علی اصغر فانی » وزیر پیشین آموزش و پرورش در مهر 1394 با بیان اینکه فاز اول طرح رتبه‌بندی در سال‌های 94 و 95 اجرا می‌شود گفت: سال 96 بر اساس سند تحول، فاز دوم طرح رتبه بندی اجرا می‌شود که امیدواریم در آن زمان شاهد تحولات بیشتری در حقوق فرهنگیان باشیم.

علی اصغر فانی درباره طرح رتبه بندی معلمان گفته بود: این طرح پس از تصویب در هیات وزیران مراحلی را طی و شاخصه‌های آن چندی پیش از سوی شورای توسعه مصوب شد.

وی افزود: از شورای توسعه اجازه گرفتیم به جای اعمال همه شاخص‌ها، سه، چهار شاخص را مبنا قرار دهیم تا بتوانیم احکام را زودتر صادر کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اکنون احکام رتبه بندی در حال صدور است عنوان کرد: زودتر از پایان مهر این امر به اتمام می رسد و تاثیر خود را در حقوق فرهنگیان خواهد گذاشت.

فانی گفت: رتبه بندی دو هدف دارد، نخست افزایش شایستگی‌ها و مهارت‌های حرفه‌ای است و به تبع آن افزایش حقوق اتفاق می‌افتد. وقتی همکار ما بداند بر اساس یکسری شاخص‌ها ارزیابی می‌شوند، تلاش می‌کند که آن مهارت‌ها را کسب کند.

وی با اشاره به اینکه طرح رتبه بندی برنامه موکد سند تحول بنیادین است گفت: مرحله اول طرح رتبه بندی در سال‌های 94 و 95 اجرا می‌شود. دولت برای سال 94، 1350 میلیارد تومان و برای سال آینده هم 3500 میلیارد تومان در نظر گرفته است. بنا براین دو سال 94 و 95 اجرای فاز اول طرح رتبه بندی است.

فانی گفته بود: سال 96 بر اساس سند تحول، فاز دوم طرح رتبه بندی اجرا می شود که امیدواریم در آن زمان شاهد تحولات بیشتری در حقوق فرهنگیان باشیم."

نکته قابل تامل آن است که تمام آن چه تاکنون در مورد رتبه بندی معلمان برای معلمان اجرا شده است همان مبلغ 1350 میلیارد تومانی بود که در مهر 94 و در ماه های پایانی مجلس قبل و شروع کار مجلس دهم بین معلمان توزیع گردید .

4 سال گذشته است و نه تنها فاز دوم رتبه بندی معلمان بر اساس گفته ها و قول های مسئولان پیشین اجرایی نشده است که اکنون و بر اساس گفته های حاجی بابایی همان مبلغ اندک نیز با اما و اگرهایی روبه رو است .

حاجی بابایی باز تاکید می کند :

" هدف این نظام، سوق دادن معلمان به سمت شرایط مشابه اعضای هیئت علمی دانشگاه است ... " تعامل سازنده با اقتصاد جهانی در عرصه سیاست خارجی و ابتنای سیاست داخلی بر الگوی حامی‌پیروی فراگیر، کلید گشایش درها به روی اقتصاد ایران و نوشداروی درمان بیماری از پای درآورنده است. در یک نگاه دیالکتیکی، سیاست خارجی و داخلی، دو روی سکه‌ واحدی به نام نوع نظام حکمرانی است.

 

« صدای معلم » در گفت و گوی 5 / 5 ساعته ای که یک ماه پیش از انتخابات مجلس دهم با حاجی بابایی برگزار کرد این پرسش را مطرح کرد : ( این جا )

" منابع و بودجه رتبه بندي را بررسي کنيم .

طرحی که به رتبه بندی موسوم است قرار بود که از سال 1392 یعنی سال ابتدای شروع طرح به مدت سه سال متوالی تا سال 1395 بتواند حقوق فرهنگیان را به سطح حدود 80 درصد هیئت علمی دانشگاه برساند .

به نظر می رسد که در سال 95 میانگین دستمزد اعضای هیئت علمی دانشگاه ها از مربی تا استادی تمام در پایه های متفاوت به میانگین عدد ماهیانه ی هفتاد میلیون ریال یعنی هفت میلیون تومان تمام برسد که محاسبه ی 80 درصدی این مبلغ برای فرهنگیان با درجات گوناگون عدد پنج میلیون ششصد هزار تومان ماهانه است که اگر در تعداد ماه های سال ضرب شود تقریبا دریافتی سالانه ی معلمان در سال 95 میانگین تقریبا شصت و هفت میلیون تومان می شود ،حال اگر این عدد را در تعداد معلمان یعنی حدود یک میلیون معلم ضرب کنیم بودجه ی وزارت آموزش و پرورش در سال 1395 با سایر هزینه ها به عدد 70 هزار میلیارد تومان یعنی سه برابر بودجه وزارت آموزش و پرورش در سال 1394 می رسید، آیا این افزایش 300درصدی برای بودجه ایران با این مبلغ امکان دارد  ؟

آیا وزیر سابق آموزش وپرورش منابعی را می شناسد که این مقدار بودجه را پوشش دهد ؟

آیا در زیر زمین وزارت آموزش و پرورش چاپخانه ی اسکناس وجود داشت ؟! "

پس از گذشت 4 سال از آن  گفت و گو لازم است حاجی بابایی به این پرسش صدای معلم پاسخ دهد که چرا دیگر بر خلاف سابق این گونه افزایش ها را به ظرفیت های اجرا نشده قانون مدیریت خدمات کشوری طرح و ربط نمی دهد ؟

نقد سخنان حمیدرضا حاجی بابایی و نظام رتبه بندی معلمان

آیا از نظر رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس دهم ؛ ظرفیت های قانون مدیریت خدمات کشوری برای معلمان به طور کامل احصا و اجرا شده است ؟

وضعیت اقتصادی فعلی دولت به هیچ وجه قابل مقایسه با 4 سال پیش و به ویژه سال های طلایی افزایش درآمدهای نفتی نیست .

داده‌های مرکز آمار ایران نشان می‌دهد خالص رشد منفی و مثبت سال‌های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۷، چهار درصد است. در نه ماه اول سال گذشته، نرخ رشد کلی اقتصادی، منفی ۳/۷ درصد و میزان رشد بخش صنعت منفی ۷/۹ درصد بوده است. با توجه به انقباض اقتصادی ناشی از تحریم نفت و کاهش درآمدهای صادراتی نفتی، انتظار می‌رود که در سال جاری نیز رشد اقتصادی منفی شود. اگر میزان آن حدود ۴ درصد شود، در این صورت، میانگین رشد اقتصادی سال های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۸، صفر خواهد شد ... ( این جا )

به گفته ی علی دینی ترکمانی  استاد دانشگاه و پژوهشگر اقتصاد ایران ؛ اقتصاد ایران به درمان اساسی نیاز دارد. تعامل سازنده با اقتصاد جهانی در عرصه سیاست خارجی و ابتنای سیاست داخلی بر الگوی حامی‌پیروی فراگیر، کلید گشایش درها به روی اقتصاد ایران و نوشداروی درمان بیماری از پای درآورنده است. در یک نگاه دیالکتیکی، سیاست خارجی و داخلی، دو روی سکه‌ واحدی به نام نوع نظام حکمرانی است .

با مواضعی که آقای حاجی بابایی و همفکران سیاسی ایشان تاکنون در مورد برخی لوایح و برنامه های اقتصادی دولت مانند FATF  و... گرفته اند ؛ واقعا این گونه تناقض را چگونه باید پاسخ گفت ؟

جز آن که بپذیریم هنوز " پوپولیسم " در جامعه ما حرف اول را می زند و این گونه سخنان و مواضع رنگ و بوی انتخاباتی دارد ...

پایان گزارش/

نقد سخنان حمیدرضا حاجی بابایی و نظام رتبه بندی معلمان

پنج شنبه, 06 تیر 1398 17:13 خوانده شده: 832 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -3 --
دانش آموز اسبق دکتر 1398/04/08 - 14:58
خخخخخخخخ. دکتر حسینی میگه مسیولان و نمایندگان و سیاسیون 40 سال هست گه در حالیکه بر گرده معلمان و مستضعفان سوارند همیشه یه هویج مثل طرح رتبه بندی و سهام عداوت و ... در فاصله کوتاهی از دهان اونا نگه داشتن و بواسطه همون ازشون جهت رنگین تر کردن بیش از پیش و مستمر سفره های خودشون که در کاخهای رویاییشون گسترده اند سو استفاده می کنند. دکتر میگه موثرترین و مسالمت آمیز ترین راه نجات از شر این استثمارگران استفاده معلمان از روش تدریس ایشون هست.
پاسخ + 0 0 --
محمودی 1398/04/08 - 18:22
روش تدریس ایشون چطوری به ما کمک می کند از شر این موجودات نجات پیدا کنیم؟
پاسخ + +4 -3 --
بیاتی 1398/04/08 - 15:16
من فوق لیسانس را ارائه دادم۱۱۷+۴۸ به مواجب اضافه شد مجموع به سه تومن هم نرسید.
من قبل از معلم بودن انسانم وبرای معاش احتیاج به حداقل ها که لازمه اش درآمد است(پول).
اگر انسان کارمند باشم باید مثل سایر کارمندان باشم
اگر انسان باشم وکارمند وآنهم از نوع معلم باید شرایطم خیلی بهتر باشد.
ولی شرایط یک انسان ابتدایی راهم نداریم
حالم از مدرسه ومعلم ورتبه بندی واز این دست کلمات مزخرف دهن پرکن به هم می خورد
یک کلمه وحرف حساب:حقوق معلم از یک کارگر افغانی هم کمتر است این را هم رهبر وتمام حاکمیت هم می دانند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/04/08 - 20:48
کارگر افغانی کاری را انجام می دهد که دیگری نمی تواند
ولی کاری که شما انجام می دهی شاید هزاران نفر بهتر از شما انجام دهند
پاسخ + 0 0 --
بیاتی 1398/04/09 - 12:18
می دانم کارگران افغانی مثل شما در نظام اموزشی ما زیادند
کارگر افغانی اینقدر عرضه دا رد که خودش را پشت اسم مستعار قایم نکند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/04/09 - 15:12
در کل کارگر بودن به طریق حلال شریفتر از معلمیست به طریق غصب و حرام،
و اگر پنهان شدن پشت اسم مستعار قطعاً از نشانه های بی عرضگیست ، پس بشمارید که چه خورشیدهای پشت ابری مستعارند،
و اگر دوست دارید از عرضه و بی عرضگی بنویسم.
پاسخ + 0 0 --
بیاتی 1398/04/09 - 22:23
ما کارگر زاده ایم وبه کارگر بودن وکارگران افتخار می کنیم .
چون کارگر با افتخار اعلام می کند که کارگر است وهرگز مستعار نیست!
با اسناد مستدل بفرمائید دلایل تاثیربیشتر یک کارگر (خدماتی)در رشد همه جانبه جامعه در مقابل خدمات وتاثیرات معلم را؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/04/10 - 17:15
اعتراف افتخار به کارگری از جانب یک معلم خود یک اثبات است.
مستعار بودن عیب نیست.
کمترین سند مستدل از تأثیر، همین اقرار افتخار شما به کارگری بود .
اما پاسخ سوالی که عموماً جوابش معلوم و بدیهی است پاسخ نمی خواهد.
در ضمن بعضی ها خوب می دانند چگونه بحث را عوض کنند
و در ضمن بستگی دارد آن معلم کجاها درس خوانده باشد و چگونه معلم شده باشد
پاسخ + 0 0 --
بیاتی 1398/04/10 - 22:06
اقرار به کارگر بودن اثبات چیست وسندی برای چیست؟
طبق تقسیم طبقات اجتماعی معلمان کارگران یقه سفید محسوب می شوند
معلمی که در صفحه وسایتی که متعلق به همکاران خود می باشد پشت اسم مستعار قایم می شود چگونه می خواهد به دانش اموزان درس مطالبه گری بدهد نام این فرد چگونه معلم است وآن را عیب نمی داند.
کدام سوال معلوم وبدیهی است؟
وبحث چی عوض شد وچه ربطی به محل ومیزان تحصیلات دارد؟
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1398/04/08 - 16:21
ازوزیرمحترم استدعا دارم.کارمزداضافه کاری های تدریس ما فرهنگیان را،واریزکنندلطفا..فقط دوماه ازاضافه کاری تدریس 97-98واریز شد.و.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/04/08 - 22:33
بی تربیت انسان نما
پاسخ + 0 0 --
احمدی 1398/04/11 - 12:33
سلام خدمت همه بزرگوران با بالا رفتن حقوق چیزی درست نمیشه باید تلاش بشه قیمتها به حالت قبل بر گرده چه معلم چه کارگر همه سختی می کشند متاسفانه نسبت به هم خیلی نامهربان شدیم هرانسان خلاقیتی دروجودش هست سعی کنیم دنبال خلق چیزی برای راحتی و در امد زایی باشیم تا نشون بدیم معلم های این مملکت باسوادند و هنرمند از دانش اموزانمون هم کمک بگیریم انرژی مثبت به هم بدیم کم غر بزنیم
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1398/04/08 - 16:33
رتبه بندی، الان تو بندی
رتبه بندی، چیرو می بندی؟
رتبه بندی، برای اندی
رتبه بندی، بدون پندی
رتبه بندی، الان چند چندی؟
رتبه بندی، تو آب و قندی
رتبه بندی، دلشو کندی
رتبه بندی، چه آبرومندی!
رتبه بندی، خیال پیوندی
رتبه بندی، پارتی زندی
رتبه بندی، تو کار فندی
رتبه بندی، با بوی گندی
رتبه بندی، شاید بخندی
سلام بر آن جوان که افتخار دیدار مولایش را داشت ولی لیاقت ورود به آموزش و پرورش را نداشت !
سلام بر نمک طعام و سرمه چشم !
پاسخ + +5 -1 --
دبیر مهربان 1398/04/08 - 17:25
جناب حاج بابایی هم یه وعده دهنده دیگر از نوع اصولگراش
پاسخ + 0 0 --
محمد تاجی 1398/04/09 - 14:57
فانی و نجفی و وزیر مظلوم دانش آشتیانی و بحطحائی دورانشون گلستان بوده به نظرت .
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/04/10 - 06:46
فقط حاجی یکم خوب بود و بهتر از بقیه
فراموش نکنیم در سالهای ۷۷تا۸۰ به معیشت معلمان بیشتر توجه شد یعنی دولت سید خندان و محبوب اصلاحات
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/04/10 - 06:48
بعیدمیدانم امسال رتبه بندی قوی با لایحه و طرح و اصولی اجرایی بشه
احتمالا مثل زمان فانی از طرف دولت میان بین ارشد و خبره و عالی یچیزی اصافه میکنند و میگن رتبه بندی اجرایی شد
و سر معلما و دبیرا رو شیره میمالند اونم چه شیره ای!!!!
پاسخ + +4 0 --
شهاب 1398/04/08 - 20:11
تمام مشکلات از ضعف مدیریت دولت ناشی می شود بقیه موارد مثل تحریم fatfموارددیگر بهانه ای برای فشار برمردم است تا مردم با سلطه ی آمریکا موافقت کنند در همین شرایط تحریم توانسته ام در زمینه ی نظامی وفناوری های نوین مثل نانو درزمینه ی پزشکی هسته ای وغیره پیشرفت های مهمی را کسب کنیم
پاسخ + 0 0 --
آنتی توهّم 1398/04/08 - 21:19
ضعف مدیریت ها با بقای توهّم ها
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/04/09 - 08:19
اشتباه دولت و مسئولان این بوده که با طرح نظام رتبه‌بندی، این توقع را در فرهنگیان ایجاد کرده‌اند که با اجرای این نظام حقوق و مزایای همه معلمان به یک‌باره و بدون این‌که تغییر خاصی ایجاد شود، افزایش چشمگیری خواهد داشت که چنین چیزی اصلاً جزو اهداف رتبه‌بندی نیست...
قرار نیست حقوق و مزایای همه معلمان در نظام رتبه‌بندی یه یک اندازه افزایش پیدا کند، بلکه در این نظام هر معلم باید متناسب با شایستگی‌ها و عملکردش حقوق بگیرد، چیزی که الآن جای خالی آن در مدارس حس می‌شود...
متأسفانه چندین سال است مسئولین یا نتوانسته‌اند و یا نخواسته‌اند شاخص‌های ارزیابی حرفه‌ای معلمان را تدوین و اجرایی کنند تا نظام رتبه‌بندی به مرحله اجرا برسد.
چگونه ارزیابی کردن معلمان براساس این شاخص‌ها هم خود داستان دیگری‌ست، که حتماً با مقاومت‌هایی در جامعه فرهنگیان روبه‌رو خواهد شد...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/04/09 - 15:34
عالی
اگر شاخص‌های ارزیابی حرفه‌ای معلمان را تدوین و اجرایی کنند ، تعدادی از آنان رتبه منفی می گیرند پس مقاومت خواهند کرد
پاسخ + +1 -2 --
ناشناس 1398/04/09 - 14:17
پس نیروهای خدماتی وسرایدار چه گلی به سرشون بگیرن که رتبه بندی شامل انها نمیشود بدرک که اجرا نشه
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/04/09 - 15:38
گل بدرک از میان گلهای خلها
پاسخ + +3 0 --
دکتر 1398/04/10 - 10:12
بجای رتبه بندی همترازی که حذف شد اجرا و احیا شود
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/04/11 - 11:31
ههههه زمان حاج بابا، سیکل ها رو فرستاده بودن سر کلاس. نمی تونستن یه تقسیم معمولی رو به بچه ها یاد بدن. این آقا عجب رویی داره.
پاسخ + +2 -1 --
یا علی شب خوش 1398/04/11 - 14:56
حق التدریس شاغلین رو بدین بقه پیش کش مظلوم نمایی هم نکنید نقاب ها را برداریدیاعلی شب خوش
پاسخ + 0 -1 --
دبیر مهربان 1398/04/12 - 09:03
حق التدریس شاعلین ۷ماهش پرداخت نشده دوباره مهر میاد و همه دبیران اماده برداشتن اصافه کار حق التدریس و...!!!!!!!
پاسخ + 0 -1 --
زنجانی 1398/04/17 - 12:49
اکه رتبه بندی اجرا بشه فقط باید شامل حال معلمانی شود که مدرک دکترا دارند. چون هیات علمی ها هم با مدرک دکترا می توانند در دانشگاه تدریس کنند. اگر آموزش و پرورش نمی تواند حقوق همه را افزایش دهد حداقل باید حقوق کسانی را که هم پایه با اعضای هیات علمی هستند افزایش دهد و به 80 درصد حقوق یک هیات علمی برساند.
پاسخ + 0 -1 --
سید 1398/04/19 - 00:34
نترس اقای پور سلیمان چیزی ب حقوق اضافه نمیشه.شما ک وضع مالیت خوبه همش اینجا تو این سایت داری میچرخی نمیدونم چه معلمی هستی تو و دنبال چی میکردی .دنبال قدرت فک کنم.نگرد اخوی قدرت خوب نیست.روحانیم مثل شما مال و امول داشت دنبال قدرت بود اخرش شد این .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/04/19 - 08:28
سلام

دوست عزیز

خوشحالم مطالبی که می نویسم تاثیرگذار است .

پایدار باشید .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور