صدای معلم

" ترس و واهمه به خود راه ندهید. در حالی که شیوع ویروس کرونا به یک نگرانی جدی برای بهداشت عموم تبدیل شده است اما اکثریت قریب به اتفاق آنهایی که به این ویروس آلوده می‌شوند به طور جدی مریض نمی‌شوند و تنها درصد کوچکی نیاز به مراقبت‌های ویژه پیدا می‌کنند "

آمادگی در مقابل ویروس کرونا

نیویورک تایمز، 11 مارس 2020 ترجمه: علیرضا طالب‌زاده

دستورالعمل آمادگی در مقابل ویروس کرونا

نقشه پراکندگی شیوع ویروس کرونا: نیویورک تایمز

  • دست هایتان را تمیز نگه دارید و فاصله خود را با افراد مریض حفظ کنید.
  • اگر مریض هستید در خانه بمانید.
  • ماسک، کمکی به شما نخواهد کرد مگر اینکه آلوده به ویروس باشید.
  •  آذوقه، دارو و وسایل موردنیاز خانه را به حد کافی خریده و در خانه ذخیره کنید.
  • اعضای خانواده را آماده کنید و برنامه خود را به اطلاع آنها برسانید و اقدامات خود را با آنها در میان بگذارید.
  •  در برابر کودکان خونسرد باشید و با آنها عادی رفتار کنید. واکسن آنفلوآنزای آنها را تزریق کنید. (در صورتی که در منطقه ای زندگی می کنید که برای فرزندانتان واکسن آنفلوآنزا تجویز می کنند.)
  • ار مسافرت اجتناب کنید.

یک نکته مهم: ترس و واهمه به خود راه ندهید. در حالی که شیوع ویروس کرونا به یک نگرانی جدی برای بهداشت عموم تبدیل شده است اما اکثریت قریب به اتفاق آنهایی که به این ویروس آلوده می‌شوند به طور جدی مریض نمی‌شوند و تنها درصد کوچکی نیاز به مراقبت‌های ویژه پیدا می‌کنند.

 

دست هایتان را تمیز نگه دارید و فاصله خود را با افراد مریض حفظ کنید.

دست هایتان را بشویید. دست هایتان را با آب تمیز شیر خیس کنید. سپس همه جای آنها را با کف صابون بپوشانید. از پشت دستها، بین انگشتان و زیر ناخن هایتان غافل نشوید و همه آنها را با کف صابون بشویید. (حداقل 20 ثانیه) با شوینده های بهداشتی با پایه الکل باید 20 ثانیه دست‌ها را هنگام شست و شو به هم بمالید اما ژل باید حداقل 60 درصد دارای الکل باشد.

از لمس چشم‌ها، بینی و دهان خود با دست‌های نشسته اجتناب کنید.

از افرادی که علایمی شبیه آنفولانزا دارند دوری کنید. به نظر می رسد ویروس کرونا از طریق قطراتی از سرفه و عطسه که در هوا پخش می شود شیوع پیدا می کند و به فرد سالم منتقل می شود.

اگر خودتان عطسه یا سرفه کردید دهانتان را به طرف آستین تان بگیرید چرا که اگر میکروب ها روی دست بنشینند می توانند به سرعت به روی سطوح دیگر منتقل شوند. همچنین دگمه‌های آسانسور یا خودپردازها را می توانید به جای فشردن با نوگ انگشتان با بند انگشتان فشار دهید.

 

اگر مریض هستید در خانه بمانید.

رایج‌ترین علایم ویروس کرونا تب و سرفه خشک است. به دنبال این علایم کوفتگی و بی‌حالی و تنگی و کم  آوردن نفس بروز می‌کند. اگر یکی از این علایم را دارید حتما در خانه بمانید و بیرون نروید. اگر وضعتان وخیم‌تر شد به مطب دکتر نروید و دستورات وتوصیه های پزشک را از طریق تلفن یا وسایل ارتباطی دیگر پی گیری کنید. در صورت مراجعه به مطب دکتر احتمال بالایی است که افراد دیگر هم از طریق شما آلوده شوند.

 

زدن ماسک به صورت کمکی به شما نخواهد کرد مگر اینکه قبلا به ویروس مبتلا شده‌اید.

ماسک‌ها کمک چندانی به ما در محافظت از بیماری نمی‌کنند. اگر به ویروس آلوده شده اید ماسک می تواند از گسترش و انتقال ویروس به افراد دیگر جلوگیری کند. بیشتر ماسک های جراحی به اندازه کافی محکم نیستد که جلوی تنفس هوای ویروس دار به داخل شش ها را بگیرند.

موثرترین ماسک ها اصطلاحا ماسک های N95 نامیده می شوند که می توانند جلوی 95 درصد از ذرات بسیار ریز را بگیرند.

 

آذوقه و مواد غذایی و دارو و نیازهای اساسی را در خانه ذخیره کنید.

کارشناسان توصیه می‌کنند که مایحتاج دارویی حداقل به اندازه مصرف یک ماه ذخیره کنید. همچنین باید به همین اندازه اقلام ضروری خانه مانند غذا و مواد شوینده و پوشک بچه (در صورت داشتن نوزاد) ذخیره داشته باشید.

به یاد داشته باشید که الکل یک ضدعفونی کننده خوب برای ویروس کروناست. پس حتما سطوح را در خانه با الکل ضدعفونی کنید. سطوح موبایل و تبلت را هم می توانید ضدعفونی کنید.

 

اعضای خانواده را آماده کنید و با آن درباره برنامه خود صحبت کنید.

اطمینان حاصل کنید که همه اعضای خانواده از آخرین برنامه شما برای مواقع اضطراری اطلاع دارند. به سخن دیگر اعضا را مدام به روز (روزآمد) کنید.

حتما با کادر مدرسه فرزندتان صحبت کنید. از تغییرات برنامه مدرسه فرزندانتان آگاهی باشید. اگر والدین یا خویشاوند سالمند دارید حتما برنامه ای برای مواظبت از آنها به هنگام ابتلا به ویروس داشته باشید.

 

در مقابل کودکان خونسرد باشید و آرامش خود را حفظ کنید و به آنها واکسن آنفلوآنزا بزنید.

فرزندان خود را با انجام همان اقداماتی که به هنگام فصل آنفولانزا  و سرماخوردگی برای آنها انجام می دادید محافظت کنید. آنها را به شستن دست هایشان و دوری کردن از افرادی که سرفه یا عطسه می کنند تشویق و ترغیب کنید.

 

از مسافرت اجتناب کنید.

ویروس کرونا در حال پخش و گسترش است. حتی مسافرت در داخل کشور ممکن است یک ریسک بزرگ باشد. اگر مریض الحال هستید مسافرت نکنید. افراد مسن یعنی افرادی با سیستم ایمنی ضعیف و زنان باردار نباید مسافرت کنند.

منبع

https://www.nytimes.com/article/prepare-for-coronavirus.html#link-2f5e933a

دستورالعمل آمادگی در مقابل ویروس کرونا


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دستورالعمل آمادگی در مقابل ویروس کرونا

شنبه, 24 اسفند 1398 22:22 خوانده شده: 427 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/12/25 - 00:00
اتفاقا باید این افراد بیخیال و بی ملاحظه رابترسانید خودشان به ... با پخش کردن بیماری در حق دیگران ظلم می کنند
پاسخ + +1 0 --
Miss Spring 1398/12/25 - 03:41
We missed the Spring together.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/12/25 - 08:51
سپاس. خسته نباشید.
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1398/12/25 - 08:59
دو نماینده مجلس شورای اسلامی در توئیتی مشترک اعلام کردند، تحریم‌های مالی دسترسی مردم ایران به هر دارویی را غیرممکن کرده است.
به گزارش خبرآنلاین طیبه سیاوشی و فاطمه سعیدی در توییت مشترکی به زبان انگلیسی نوشتند؛
«مردم ایران تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار دارند. با وجود همکاری جهانی برای مهار کووید ۱۹، ایرانیان با تحریم‌های مالی روبه‌رو هستند که دسترسی آن‌ها به هر دارویی را غیرممکن کرده است. زمان آن فرا رسیده است که جامعه‌ی بین‌الملل علیه تحریم‌های غیر انسانی دولت ایالات متحده سخن بگوید.»
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/12/25 - 09:18
دکتر هاشمی نظری گفت: آینده این اپیدمی به میزان مداخلات و رعایت اصول بهداشتی از سوی مردم بستگی دارد.
به گزارش سلام نو، عضو هیات علمی دانشکده بهداشت و ایمنی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن تشریح سناریوهای مختلف قابل پیش‌بینی درباره آینده اپیدمی کرونا، اظهار کرد: آینده این اپیدمی به میزان مداخلات و رعایت اصول بهداشتی از سوی مردم بستگی دارد، در صورت عدم رعایت اصول، اپیدمی تا جایی گسترش می‌یابد تا بخش زیادی از جامعه را مبتلا کرده و در نهایت فروکش کند اما این پروسه چند ماه زمان می‌برد. از طرفی هر چقدر رعایت اصول و اعمال مداخلات جدی‌تر باشد این بازه زمانی کوتاه‌تر می‌شود.
پاسخ + 0 0 --
معلم با سابقه 1398/12/25 - 09:53
به نظر من باید با افرادی که خطوط قرمز بهداشتی را رعایت نمی کنند برخورد شدید بشه...گناه اون فردی که رعایت می کنه ولی از طریق یک فرد بی ملاحظه مبتلا میشه چیه؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/12/25 - 17:17
با کم اهمیت نشان دادن این ویروس ،مرگ و میر کاهش نمی یابد تا حالا ۵ نفر فوتی در فامیل و آشنا داشتیم و در مورد انفلوانزا تا این حد مرگ و میر نمی دیدیم،باید یه فکری بکنند وگرنه اگر فقط به عهده مردم بگذارند افراد بی فکر وبی قید همیشه در جامعه هستند و رعایت نمی کنند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور