صدای معلم

به دلیل شیوع مجدد ویروس کرونا ؛

اجرای مقررات قرنطینه برای ۲۱ میلیون فرانسوی ؛ بنا به تصمیم مقامات فرانسه مدارس در مناطق قرنطینه شده تعطیل نخواهند شد !

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه رسانه/

چندی پیش ، « صدای معلم » در خبری نوشت : ( این جا )

«بر اساس تصمیم دولت فرانسه کتاب‌فروشی‌های مستقل و برندهای فرهنگی در صورت اعمال محدویت‌ها به سبب بحران شیوع ویروس کرونا می‌توانند همچنان به عنوان کسب و کاهای ضروری برای زندگی مردم به کار خود ادامه دهند. 

سندیکای کتابخانه‌های فرانسه به رسمیت شناختن کتاب‌فروشی‌ها به عنوان کسب و کار ضروری برای زندگی مردم در مواقع بحران را یک موفقیت بزرگ برای کتاب و کتاب‌خوانی و نتیجه هماهنگی و تعامل صنعت کتاب و همچنین کتاب‌خوان‌ها معرفی کرد و این دستاورد را حاصل تلاش‌های «روزلین باشلو» وزیر فرهنگ و «برونو لو مار» وزیر اقتصاد فرانسه دانست. 

اتحادیه کتاب‌فروشان و اتحادیه ملی ناشران فرانسه با ایجاد کارزاری با عنوان : «آقای رئیس‌ جمهور! بیایید فرهنگ را با بازگشایی کتاب‌ فروشی‌ها انتخاب کنیم» خواهان فعالیت کتاب‌فروشی‌ها در مواقع بحران و اعمال محدویت‌های منع رفت و آمد شدند و این کارزار در نهایت با صدها هزار نفر حامی به موفقیت دست یافت. 

«آن مارتل» رئیس اتحادیه کتاب‌فروشان در این‌ باره توضیح داد: «با تعطیلی کتاب‌فروشی‌ها در مرحله نخست قرنطینه در کشور، کتاب‌فروشان بی عدالتی بزرگی را حس کردند که عادلانه و توجیه‌پذیر نبود. تعطیلی کتاب‌فروشی‌ها بر خلاف ارزش‌های جمهوریت است و بدون کتاب‌ها هیچ انتقال دانشی رخ نخواهد داد.»

پیش‌تر کشورهای دیگری چون سوئیس و بلژیک نیز کتاب را به عنوان یک کالای ضروری در مواقع بحران به رسمیت شناخته بودند. »

در خبری که به تازگی منتشر شده است نخست وزیر فرانسه اعلام کرد که به دلیل شیوع مجدد ویروس کرونا ۱۶ دپارتمان (شهرستان) این کشور به مدت یک ماه قرنطینه خواهند شد. به این ترتیب پاریس، لیل و نیس از جمله شهرهایی هستند که ساکنان آنها طی یک ماه آینده تنها اجازه رفت و آمد در شعاع ۱۰ کیلومتری محل سکونت خود را خواهند داشت. اما بنابر تصمیمات مقامات فرانسه مدارس در مناطق قرنطینه شده تعطیل نخواهند شد .

در ایران و علی رغم بازگشایی و ادامه اکثریت قریب با اتفاق کسب و کارها اما مدارس و دانشگاه ها بیش از یک سال است که در تعطیلی به سر می برند .

« صدای معلم » در یک سال اخیر از این وضعیت به کرات و با دلایل کارشناسی و تطبیقی انتقاد کرده و ادامه این وضعیت را برای نظام آموزشی ایران زیان بار و دارای عواقب و پیامدهای جبران ناپذیر دانسته است .

مسئولان وزارت آموزش و پرورش علت تعطیلی مدارس را تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان می کنند .

 یورونیوز نوشت : ( این جا )

اجرای مقررات قرنطینه برای حدود یک سوم جمعیت فرانسه در حالی از جمعه شب آغاز خواهد شد که ژان کاستکس، نخست وزیر این کشور قرار است همزمان با از سرگیری استفاده از واکسن آسترازنکا با این محصول در برابر بیماری «کووید ۱۹» واکسینه شود.

نخست وزیر فرانسه شامگاه پنجشنبه اعلام کرد که به دلیل شیوع مجدد ویروس کرونا ۱۶ دپارتمان (شهرستان) این کشور به مدت یک ماه قرنطینه خواهند شد. به این ترتیب پاریس، لیل و نیس از جمله شهرهایی هستند که ساکنان آنها طی یک ماه آینده تنها اجازه رفت و آمد در شعاع ۱۰ کیلومتری محل سکونت خود را خواهند داشت.

قرنطینه در فرانسه به دلیل کرونا و عدم تعطیلی مدارس

اجرای مقررات قرنطینه برای ۲۱ میلیون فرانسوی به گفته برونو لومر، وزیر اقتصاد این کشور در مجموع یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو ضرر اقتصادی به بار خواهد آورد. بنا به تصمیم مقامات فرانسه مدارس در مناطق قرنطینه شده تعطیل نخواهند شد.

تصمیم دولت فرانسه برای اجرای محدودیت های جدید به دنبال موج سوم شیوع بیماری «کووید ۱۹» که با افزایش شمار بیماران بستری شده در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها همراه بود اتخاذ شد.

فرانسه روز جمعه برای دومین روز پیاپی شاهد شناسایی بیش از ۳۰ هزار مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا بود. این در حالی است که این کشور به تدریج به مرز ۱۰۰ هزار جان باخته بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» نزدیک می شود.

قرنطینه در فرانسه به دلیل کرونا و عدم تعطیلی مدارس

دو دستگی بین کشورهای اروپایی برای از سرگیری استفاده از واکسن آسترازنکا

شماری از کشورهای اروپایی که استفاده از واکسن آسترازنکا را طی روزهای گذشته متوقف کرده بودند قرار است واکسیناسیون با این محصول را از سر بگیرند. فرانسه، آلمان و ایتالیا از جمله کشورهایی هستند که به دنبال اعلام نظر اداره دارویی اروپا مبنی بر «ایمن و موثر» بودن واکسن آسترازنکا در نظر دارند استفاده از این واکسن را بار دیگر آغاز کنند.

بسیاری از کشورهای اروپایی طی روزهای اخیر به دنبال دریافت گزارش هایی مبنی بر لخته شدن خون چند نفر از افراد واکسینه شده با واکسن آسترازنکا تصمیم گرفته بودند که تزریق این محصول را موقتا متوقف کنند .

نخست وزیر فرانسه شامگاه پنجشنبه اعلام کرد که در نظر دارد روز جمعه با واکسن آسترازنکا خود را در برابر ویروس کرونا واکسینه کند. تصمیمی که در راستای جلب اعتماد شهروندان به تزریق این واکسن اتخاذ شده است.

این در حالی است که سوئد و نروژ در نظر دارند تا برای تصمیم گیری در مورد استفاده از واکسن آسترازنکا تا هفته آینده صبر کنند. گروهی از کادر درمان در نروژ اعلام کرده که استفاده از واکسن آسترازنکا با لخته شدن خون افراد واکسینه شده مرتبط بوده است.

کمیته جهانی ایمنی واکسن ها در سازمان جهانی بهداشت قرار است روز جمعه نظر مشورتی خود را درباره استفاده از واکسن آسترازنکا و عوارض جانبی آن اعلام کند.


قرنطینه در فرانسه به دلیل کرونا و عدم تعطیلی مدارس

سه شنبه, 03 فروردين 1400 19:49 خوانده شده: 93 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 -1 --
معلم 1400/01/04 - 13:57
یا هو..
تعطیلی مدارس خیانت بزرگی به جامعه است به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی این تعطیلی قابل توجیه نیست... باید این امر جاهلانه را کنار گذاشت و از صدای معلم می خواهیم به ابعاد آسیب زای این امر بیش تر بپردازد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در شرايط كنوني حضور طلاب و روحانيون حوزه‌هاي علميه در مدارس چه مزيت‌هايي دارد؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور