چاپ کردن این صفحه

" پرسش های صدای معلم از حسین خنیفر "

پیشنهاد صدای معلم به 138 نشریه و 1200 تشکل در دانشگاه فرهنگیان

گروه گزارش/

پیشنهاد صدای معلم به 138 نشریه و 1200 تشکل در دانشگاه فرهنگیان و توصیه به رئیس دانشگاه

« حسین خنیفر  » رئیس دانشگاه فرهنگیان امروز شنبه 14 مهرماه در مراسم استقبال از دانشجو معلمان پسر در پردیس شهید چمران تهران مطالبی را به دانشجو معلمان جدید گفته است . ( این جا )

خنیفر اعتماد به معلم را بالاترین میزان اعتماد در میان اصناف و شغل ها دانسته و عنوان کرده است: هنوز در درون ذهن جامعه معلم مورد اعتمادترین فرد هم زیست ماست.

رئیس دانشگاه فرهنگیان در این سخنرانی از 138 نشریه و 1200 تشکل در دانشگاه فرهنگیان نام برده و به دانشجو معلمان توصیه کرده در این تشکل ها فعال باشید، در دانشگاه فرهنگیان منفعل نباشید تا دانشگاه از پتانسیل، ظرفیت و توانمندی شما  در پردیس ها و مراکز برخوردار شود. توصیه ی دیگر صدای معلم به آقای خنیفر آن است که افراد فرصت طلب ، ناکارآمد و غوغاسالار را از پیرامون خویش پالایش کرده و از افکار " جوان " و " تحول خواه " به معنای واقعی در مدیریت های این دانشگاه بهره جوید .

ایشان تصریح کرده است نسبت به نظام تعلیم و تربیت و کتاب های درسی نقاد باشید تا بتوان از فکر جوان شما بهره برد، یک معلم شایسته می تواند نظام آموزشی را عوض کرده و بهبود ببخشد.

وی اصلاح سبک زندگی را از دیگر موارد مورد توجه دانسته و اظهار کرده است: تعامل صحیح با دنیای مجازی و مدیریت آن، مطالعه به وقت و درست، تغذیه صحیح و تهذیب نفس از دیگر مواردی است که باید مورد توجه باشد.

هنوز رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ؛ هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان ، مدیران ارشد ستادی و استانی دانشگاه فرهنگیان ( این جا ) و ( این جا )  و ( این جا ) به گزارش های صدای معلم پاسخی نداده اند .

پیشنهاد صدای معلم به 138 نشریه و 1200 تشکل در دانشگاه فرهنگیان و توصیه به رئیس دانشگاه

پرسش « صدای معلم » از رئیس دانشگاه فرهنگیان آن است که قائل شدن چنین جایگاهی برای معلمان در جامعه ایرانی نظر شخصی ایشان است و یا آن که مستند به یافته های پژوهشی و قابل اتکاست ؟

پرسش دیگر این رسانه از خنیفر که البته به تفصیل در گزارش های پیشین صدای معلم به آن اشاره شده است این است که چه فکری برای ماده 5 قانون متعهدین به خدمت کرده است . ( این جا )

آیا نقاد بودن و مطالبه گری در دانشگاه فرهنگیان با این ماده قابل جمع است ؟

پیشنهاد صدای معلم به 138 نشریه و 1200 تشکل در دانشگاه فرهنگیان و توصیه به رئیس دانشگاه

چه تضمینی وجود دارد که فردا آن وقایعی که برای آن مدیر منتقد زن در این دانشگاه و با تحریک عده ای پیش آمد در انتظار دیگران نباشد ؟

چه تضمینی هست که فردا رئیس دانشگاه فرهنگیان احساسی نشده و در برابر انتقادی مجددا بیانیه ای موهن و سخیف منتشر نکند ؟

اگر آن گونه که رئیس دانشگاه فرهنگیان می گوید این تعداد تشکل در این دانشگاه فعالیت دارند پس سخنان فعالان تشکل ها در نشست با محمد بطحایی وزیر پیشین آموزش و پرورش چه جایگاهی دارند ؟

همان گونه که پیش تر نیز آمد ؛ پیشنهاد صدای معلم به این 1200 تشکل و 138 نشریه در این دانشگاه آن است که به جد پی گیر برقراری سرانه غذایی و یارانه اختصاص یافته از صندوق رفاه دانشجویان باشند .

این رسانه پیش تر نوشت : آیا نقاد بودن و مطالبه گری در دانشگاه فرهنگیان با ماده 5 قانون متعهدین به خدمت قابل جمع است ؟

" آیا آقای زاهدی می داند دانشگاه فرهنگیان تنها دانشگاه دولتی کشور است که فاقد سرانه غذایی و یارانه اختصاص یافته از صندوق رفاه دانشجویان است ؟ چرا که تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی وابسته به دستگاه های اجرایی و لشکری از این سرانه برخوردار هستند. این فقدان اعتبار موجب شده است هیات امنای دانشگاه، کسر حقوق دانشجویان را به طور سراسری تصویب نموده و این راهکار تبعیض آمیز را برای جبران کمبود ها انتخاب نماید.

آیا رئیس کمیسیون آموزش خبر دارد ؛ ۴۵ درصد از پرداختی نزدیک به ۸۰ درصد دانشجویان و ۲۵ درصد از حقوق باقی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان تحت عنوان تغذیه و خوابگاه اما در مصارف گوناگون ، بی توجه به استفاده یا عدم استفاده از خدمات توسط ادارات کل استان ها کسر می گردد که  این ظلمی آشکار و تبعیضی غیر قابل چشم پوشی است ؟قرار است این جهش در پذیرش دانشجو در این دانشگاه به چه قیمتی صورت پذیرد ؟ "

توصیه ی دیگر صدای معلم به آقای خنیفر آن است که افراد فرصت طلب ، ناکارآمد و غوغاسالار را از پیرامون خویش پالایش کرده و از افکار " جوان " و " تحول خواه " به معنای واقعی آن هم نه در حرف و شعار که در عمل در مدیریت های این دانشگاه بهره جوید .

پایان گزارش/


پیشنهاد صدای معلم به 138 نشریه و 1200 تشکل در دانشگاه فرهنگیان و توصیه به رئیس دانشگاه

یکشنبه, 14 مهر 1398 21:48 خوانده شده: 659 دفعه

در همین زمینه بخوانید: