چاپ کردن این صفحه

نخستین پرسش « صدای معلم » از آقای مدیر کل آن است که چگونه می تواند قانون مند و متقن بودن صندوق ذخیره فرهنگیان را اثبات نماید ؟ اگر این گونه باشد دلیل بروز تخلفات متعدد در اين صندوق چیست ؟ بدون تردید ساختار این صندوق تو در تو و پیچیده می باشد و شفافیت در این موسسه اقتصادی تعریف و تبیین نشده است . حتی انتخاب 3 نفر از میان فرهنگیان و قرار گرفتن آن ها در هیات امنا و بازرسی نتوانسته است این وضعیت را اصلاح و تعدیل نماید چه حتی بر پرسش ها و ابهامات نیز افزوده است . آیا مدیر کل محترم آموزش و پرورش اطلاع دارد که سهم دولت به صندوق ذخيره فرهنگيان طي شش سال ( 1390 لغايت 1395 ) اجراي برنامه پنجم توسعه پرداخت نشده است و اگر می دانسته چرا افکار عمومی را در جریان نگذاشته است ؟

اظهارات مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در مورد صندوق ذخیره فرهنگیان و چند پرسش ؟!

گروه گزارش/

اظهارات مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در مورد صندوق ذخیره فرهنگیان و پرسش های صدای معلم

امروز سه شنبه 30 مهر پرتال اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی نوشت :

" ظهر امروز مسئولان صندوق ذخیره فرهنگیان با مدیرکل آموزش و پرورش استان دیدار و گفت و گو کردند.

ابراهیم محمدی، مدیرکل آموزش و پرورش استان در این دیدار اظهار داشت: اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان قانونمند و متقن است.

وی با بیان اینکه باید در خصوص مزایای صندوق ذخیره فرهنگیان بیش از پیش اطلاع رسانی شود؛ افزود: اعتماد فرهنگیان به صندوق ذخیره فرهنگیان وجود دارد و باید تقویت شود.

این مقام مسئول گفت: مسئولان آموزش و پرورش استان همواره خدمت به فرهنگیان را در اولویت کاری خود قرار داده اند.

فتاح سلیمی، معاون شرکت فرآیند نوین استحکام سازه و منابع صندوق ذخیره فرهنگیان کشور نیز با بیان اینکه امروز شرایط صندوق ذخیره فرهنگیان بسیار مطلوب است؛ بیان کرد: با وجود هجمه های غیرمنصفانه، اعتماد عمومی به صندوق ذخیره فرهنگیان وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: استان آذربایجان غربی با ۲۶هزار نفر عضو و ۷۲درصد پوشش فرهنگیان در صندوق ذخیره فرهنگیان جزو استان های پیشرو در این خصوص است.

در پایان با اهدا لوحی از زحمات مدیرکل آموزش و پرورش استان به جهت همکاری با صندوق ذخیره فرهنگیان تجلیل شد."

نخستین پرسش « صدای معلم » از آقای مدیر کل آن است که چگونه می تواند قانون مند و متقن بودن صندوق ذخیره فرهنگیان را اثبات نماید ؟ اگر این گونه باشد دلیل بروز تخلفات متعدد در اين صندوق چیست ؟

اساسا متقن بودن در مباحث مالی چه کارکرد و یا جایگاهی دارد ؟

« صدای معلم » تاکنون گزارش ها و یادداشت های کارشناسی متعددی را در این زمینه منتشر کرده است .

بدون تردید ساختار این صندوق تو در تو و پیچیده می باشد و شفافیت در این موسسه اقتصادی تعریف و تبیین نشده است . حتی انتخاب 3 نفر از میان فرهنگیان و قرار گرفتن آن ها در هیات امنا و بازرسی نتوانسته است این وضعیت را اصلاح و تعدیل نماید چه حتی بر پرسش ها و ابهامات نیز افزوده است .

اظهارات مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در مورد صندوق ذخیره فرهنگیان و پرسش های صدای معلم

آیا مدیر کل محترم آموزش و پرورش اطلاع دارد که سهم دولت به صندوق ذخيره فرهنگيان  طي شش سال ( 1390 لغايت 1395 )  اجراي برنامه پنجم توسعه پرداخت نشده است و اگر می دانسته چرا افکار عمومی را در جریان نگذاشته است ؟ ( این جا )

آیا مدیر کل محترم از " قانونِ تشکيل حساب پس انداز کارکنان دولت " اطلاع دارد و  قانون گذار آن را از ابتداي سال 77 قابل اجرا نموده است و  این که در تمام ِ شش سال ( 1390 لغايت 1395 ) اجراي برنامه پنجم توسعه ، سهم دولت براي  ديگر کارکنان دولت هر ماهه وايز شده است ؟

آیا آقای محمدی اطلاع دارد که تبصره 63 قانون دوم توسعه ، در قانون هاي توسعه  سوم ، چهارم و ششم تکرار شده لذا سهم فرهنگيان واريز شده است اما در قانون برنامه پنجم ، فرهنگيان مورد بي مهري مسئولين قرار گرفته اند ؟!

يکي از راه هاي جلوگیری از بروز مجدد تخلفات در صندوق ذخیره فرهنگیان تبديل آن به صندوق قابل معامله در بورس مي باشد که به دليل شفافيت ساختاري و سهولت در معاملات ، هر 900 هزار عضو مي توانند در هر دقيقه يکبار ، ارزش خالص دارايي هاي سهام خود را کنترل کنند . ( این جا )

اقدامات معاون شرکت فرآیند نوین استحکام سازه و منابع صندوق ذخیره فرهنگیان کشور در این راستا چه بوده است ؟

اظهارات مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در مورد صندوق ذخیره فرهنگیان و پرسش های صدای معلم

گزارشی که در سال 1397 منتشر شده ( این جا ) به مبلغ پرداختی این صندوق به معلمان بازنشسته اشاره کرده است. در آن گزارش آمده است که میانگین سود تعلق‌گرفته به سرمایه ذخیره‌شده فرهنگیان حدود 17درصد می‌باشد.

صرف نظر از آن همه اختلاس، سود 17درصد نشان می‌دهد که مدیران صندوق نتوانسته‌اند آن سرمایه هنگفتی را که در اختیار دارند به خوبی به گردش درآورند و میانگین سودآوری آن را افزایش دهند.

در طول این 22 سالی که صندوق تأسیس گردیده است همواره سود بانکی سپرده‌ها بیش از 17درصد و در بازار بسیار بیش از این رقم بوده، این بدان معناست که فرهنگیان در این قضیه دچار ضرر و زیان شده‌اند و معیشت آن بهبود نیافته است چرا که اگر آن پول صرفاً در بانک پس‌انداز می‌شد هم امنیت بیشتری داشت و هم سود بیشتری به آن تعلق می‌گرفت.

اظهارات مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در مورد صندوق ذخیره فرهنگیان و پرسش های صدای معلم

آن همه مزایایی که مسئولان در وصف این صندوق به کار برده و می برند کجا باید عینیت پیدا کند ؟

صندوقی که  با ورودی  ماهیانه بیش از 20 میلیارد تومان وجه نقد در ماه توسط اعضا در کنار چندین شرکت یا هلدینگ اقتصادی وابسته ، سود 1100 میلیاردی سال 91 خود را به حدود یک پنجم تقلیل داده است؛ آیا می تواند اعتماد فرهنگیان را در راه اندازی بانک به سوی خود جلب کند ؟ ( این جا )

آیا اگر رسانه ای از وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان انتقاد کرده و خواهان پاسخ گویی و مسئولیت پذیری شود از نظر مسئولان این صندوق اقدام به " هجمه های غیرمنصفانه " کرده است ؟

پایان گزارش/


اظهارات مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در مورد صندوق ذخیره فرهنگیان و پرسش های صدای معلم

سه شنبه, 30 مهر 1398 17:20 خوانده شده: 547 دفعه

در همین زمینه بخوانید: