چاپ کردن این صفحه

فراخوان صدای معلم ؛

معلمان موارد اجبار ، الزام و تهدید مبنی بر عضویت در " شبکه شاد " را گزارش کنند

گروه گزارش/

فراخوان صدای معلم برای گزارش معلمان در مورد اجبار و تهدید معلمان به عضویت در شبکه شاد

همان گونه که در گزارش صدای معلم آمد ( این جا ) ؛ « عبدالرسول عمادی » مشاور وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش های صدای معلم عنوان کرده است که معلمان و دانش آموزان برای عضو شدن در شبکه شاد هیچ اجباری ندارند .

ایشان در جای دیگری تاکید می کند استفاده از شبکه شاد هیچ اجبار و الزامی ندارد .

همچنین در جوابیه ای که وزارت آموزش و پرورش به تاریخ یکشنبه 7 اردیبهشت 99 برای خبرگزاری تسنیم ارسال کرده است ؛ چنین آمده است : ( این جا )

" با عنایت به اسناد بالادستی از جمله راهکار 2-17 و 4 -17 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، آموزش دانش‌آموزان از طریق فضای مجازی را از تکالیف مهم وزارت آموزش و پرورش دانسته است.

نظر به شرایط و نیاز اجتماعی امروز، تعطیلی مدارس، طولانی شدن آن و  جلوگیری از ایجاد وقفه در امر آموزش دانش‌آموزان، اجرای این برنامه تکلیفی را جهت کاهش دغدغه‌های اجتماعی، بیش از پیش ضروری ساخته است.

در این راستا، وزارت آموزش و پرورش با لحاظ کردن حفظ امنیت و اطلاعات دانش‌آموزان و کارکنان آموزش و پرورش شبکه اجتماعی دانش‌آموزان ( شاد) را راه‌اندازی و طی شیوه‌نامه مورخ 10 فروردین 99 معاونت آموزش ابتدایی و شیوه‌نامه معاونت آموزش متوسطه جهت اجرا به استان‌ها ابلاغ کرد و در آن مدیران مدارس را الزام به راهنمایی، ترغیب و تشویق معلمان و نظارت بر فرایند آن کرده است (بند3-1 وظایف عوامل مدرسه در شیوه نامه معاونت متوسطه).

فراخوان صدای معلم برای گزارش معلمان در مورد اجبار و تهدید معلمان به عضویت در شبکه شاد

لیکن هیچ اشاره‌ای به تهدید و معرفی به هیئت رسیدگی به تخلفات نشده است همچنین تاکنون شکایتی مبنی بر تهدید معلمان و یا معرفی آنان به هیئت تخلفات به اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات واصل نشده است.

شایان ذکر است چنانچه شکوائیه‌ای به صورت مصداقی و با درج مشخصات مدیر منطقه یا واحد آموزشی ذکر شود در اسرع وقت از سوی این اداره کل مورد بررسی و پیگیری  قانونی قرار خواهد گرفت. "

در این راستا ؛ « صدای معلم » ضمن تاکید بر مواضع پیشین خود مبنی بر اجرای اصل " مدرسه محوری " و احترام به هویت و جایگاه مدرسه و ارکان آن که در سند تحول بنیادین نیز مورد تاکید و تصریح قرار گرفته است از همه معلمان دعوت می کند چنان چه موردی دال بر اجبار ، الزام و تهدید آنان از سوی مدیران در هر سطحی را  مشاهده کردند به صورت مستند و مکتوب برای این رسانه ارسال نمایند .

در گزارش ها و اخبار ارسالی حتما نام مدرسه ، منطقه و اداره کل همراه با بخشنامه و دستور العمل ذکر شود .

ضمنا اگر این پیام ها در شبکه های مجازی مبادله گردیده است ؛ تصویری از آن ( اسکرین شات ) برای صدای معلم ارسال گردد .

این رسانه به مدارس پیشنهاد می کند با بهره گیری از " خرد جمعی " و " خلاقیت و نوآوری "  و در نظر گرفتن " منافع و مصالح آموزش " ؛ جریان و فرآیند تربیت را استمرار و استغنا بخشند .

پایان گزارش/

ای میل :

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید


فراخوان صدای معلم برای گزارش معلمان در مورد اجبار و تهدید معلمان به عضویت در شبکه شاد

دوشنبه, 08 ارديبهشت 1399 09:47 خوانده شده: 2683 دفعه

در همین زمینه بخوانید: