چاپ کردن این صفحه

" نخستین پرسش « صدای معلم » از مدیر کل ارزیابی و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش آن است که " جایگاه پاسخ گویی " در این اداره کل کجاست ؟ "

چهار کلید واژه حوزه ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش از نظر مدیر کل آن ؟!

گروه گزارش/

چهار کلید واژه حوزه ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش

پرتال وزارت آموزش و پرورش  می نویسد :

چهاردهمین گردهمایی هیات های بدوی تجدید نظر رسیدگی به تخلفات اداری با هدف تبیین سیاست ها، راهبردها ،آموزش و تبادل نظر و تجربیات اعضای هیات ها به مدت 2 روز در آذربایجان غربی شهر ارومیه درحال برگزاری است .

بنا بر این گزارش د راین گردهمایی ،حجت الاسلام والمسلمین علی عسکری معاون وزیر آموزش و پرورش، خرازی دبیر هیات عالی نظرات کشور، مولابیگی معاون دیوان عدالت کشور و سرکار خانم مظفر  مدیرکل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات  و دلقندی رئیس مرکز حراست حضور و سخنرانی دارند.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در این گردهمایی می گوید : افزایش اثر بخشی نظام رسیدگی به تخلفات اداری در دستور کار قرار دارد.

زهرا مظفر در ادامه می گوید : صداقت، صراحت، صمیمیت و سرعت چهار کلید واژه حوزه ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه آگاهی، پیشگیری و بهبود عملکرد باید در اولویت قرار گیرد؛ خاطر نشان کرد: جایگاه ارزیابی و نظارت بر نیروی انسانی بسیار حساس است.

 شناسایی مهمترین گلوگاه های فساد اداری در راستای صیانت از حقوق مردم در دستور کار قرار دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه موضوع ثبت نام مدارس همواره مورد توجه حوزه رسیدگی به شکایات می باشد؛ گفت: کیفیت برنامه های فوق برنامه در مدارس که بابت آن شهریه دریافت می شود، باید ارزیابی شود.

نخستین پرسش « صدای معلم » از مدیر کل ارزیابی و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش آن است که " جایگاه پاسخ گویی " در این اداره کل کجاست ؟

چهار کلید واژه حوزه ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش

آیا هیات های تخلفات اداری در اهداف ترسیم شده برای آن ها موفق بوده و توانسته اند به اهداف از پیش تعیین شده دست پیدا کنند ؟  به همین صورت اگر ادارات ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش در کار خود موفق بوده و توانسته اند حقوق قانونی ذی نفعان آموزش و پرورش را اقناع کنند پس آن همه پرونده در دیوان عدالت اداری چه معنایی دارد ؟

محض اطلاع خانم مظفر باید بیان کنیم که موضوع شکایت در آموزش و پرورش فقط مختص و منحصر به دو مقوله معرفی شده توسط ایشان نیست .

بهتر است مدیرکل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گزارشی در مورد تخلفات مدیران آموزش و پرورش در سطوح مختلف را نیز به اطلاع افکار عمومی برساند .

هنوز اداره کل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش به آخرین گزارش صدای معلم ( این جا ) و نیز گزارش های قبلی پاسخی نداده است .

پایان گزارش/


چهار کلید واژه حوزه ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش

چهارشنبه, 10 مهر 1398 11:52 خوانده شده: 590 دفعه

در همین زمینه بخوانید: