چاپ کردن این صفحه

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در 4 سال گذشته برای رفع مشکلات مختلف این دانشگاه و احقاق حقوق دانشجو معلمان و افزایش کیفیت بخشی برون دادهای این دانشگاه که پرسش و دغدغه اصلی در مورد ارتقای نظام آموزشی است چه کاری کرده است ؟

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس موضع صریح و شفاف خویش را در مورد بیانیه موهن و سخیف رئیس دانشگاه فرهنگیان اعلام کند !

صدای معلم گزارش می دهد ؛

گروه گزارش/

عملکرد کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و حرف های زاهدی در مورد دانشگاه فرهنگیان

امروز شنبه 6 مهر رئیس کمیسیون آموزش مجلس از وزارت آموزش و پرورش خواسته با استاد هتاک دانشگاه فرهنگیان که به اهل بیت و عزاداران سید الشهدا جسارت کرده بود، برخورد قاطع کند.

محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، درباره توهین یکی از اساتید دانشگاه به ساحت مقدس سیدالشهدا و عزاداری برای اهل بیت گفته است :

 اخیرا متوجه شدم یکی از مسئولان دانشگاه فرهنگیان در باره عزاداری‌هایی که در ماه محرم صورت گرفته اظهار نظری کرده و گفته این کار بازگشت به دوران تشیع صفوی است و حتی به این اقدام مذهبی جسارت کرده و آن را از نشانه‌های حکومت غیر خردورز معرفی کرده است.

وی از وزارت آموزش و پرورش خواسته برخورد قاطع و لازم را در این باره با این عضو دانشگاه فرهنگیان داشته باشد.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس  همچنین تصریح می کند: از یک مسئول تعجب می‌کنم که این همه از نظر فهم سیاسی، اجتماعی و دینی عقب افتاده باشد و متوجه این حرکت بالنده و توفنده‌ای که از عزاداری امام حسین شکل گرفته، نشده باشد.

زاهدی در پایان اظهار امیدواری کرده که این استاد خانم عضو دانشگاه فرهنگیان از ملت ایران و شیعیان و دوستداران اهل بیت معذرت خواهی کند در غیر این صورت انتظار برخورد قاطع از وزارت آموزش و پرورش را با این فرد داریم.

اظهارات رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در حالی بیان می شود که ایشان هیچ اشاره ای به بیانیه موهن و سخیف رئیس دانشگاه فرهنگیان در این مورد نداشته و از کنار آن به راحتی گذشته است .

عملکرد کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و حرف های زاهدی در مورد دانشگاه فرهنگیان

این در حالی است که  داود محمدی نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  پیرامون حواشی دانشگاه فرهنگیان عملکرد خنیفر را دور از اخلاق دانشگاهی و رفتار علمی دانسته و تصر یح می کند : ( این جا )

" تحلیل و تفسیر باورها و اعتقادات فرهنگی،  ریشه های دینی و تاریخی داشته و این گونه اظهار نظرها بایستی با توجه و تکیه بر مقتضیات زمان و مکان و همچنین شناخت و درک مناسب از باورهای مذهبی جامعه توسط علما، روشنفکران دینی ،واندیشمندان مذهبی با رجوع بر متون تاریخی و دینی صورت پذیرد.

وی در ادامه رفتار رئیس دانشگاه فرهنگیان را به دور از اخلاق دانشگاهی و مدیریت علمی خوانده و بر تسامح و تساهل و همچنین نگاه ارشادی و اصلاحی در دانشگاه فرهنگیان به عنوان یک خانواده و پرهیز از تنش و حاشیه تاکید می کند .

آیا این سکوت آقای زاهدی نشانه ی سیاسی کاری نیست ؟

نخستین پرسش صدای معلم از رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس آن است که نظر صریح و شفاف خویش را در مورد این بیانیه اعلام کند .

آیا آقای زاهدی در مورد سایر مسائل این دانشگاه نیز به همین صورت اعلام نظر کرده و خواهان پی گیری و جدیت می شوند ؟

نظر رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مورد گزارش های صدای معلم و ورود نهادهای بازرسی به دانشگاه فرهنگیان چیست ؟

آیا ایشان به عنوان نماینده افکار عمومی حافظ  و "ناظر  " قانون " در این دانشگاه مولد بوده اند ؟

هنوز این کمیسیون تکلیف " سازمان نظام معلمی " را به عنوان یگانه مرجع احراز و تایید صلاحیت های حرفه ی معلمی پس از گذشته سال ها به یک سرانجام مشخص و قانع کننده نرسانده است .

در جریان کسر از حقوق دانشجو معلمان این دانشگاه  و مشکلات متعددی که در مورد صدور احکام حقوقی دانشجو معلمان  پیش آمد ؛  هم زمان با اعتراض دانشجو معلمان « صدای معلم » در گزارشی تاکید کرد : ( این جا )

" پرسش صدای معلم آن است که آیا دیواری کوتاه تر از " دانشجو معلمان " پیدا نمی شود ؟

پرسش این است که چرا باید این گونه تبعیض ها در حق این " قشر ضعیف " اعمال شود و صدای دانشجو معلمان هم به جایی نرسد .

آیا این معلمان با این برخوردها قرار است در آینده با چه انگیزه ای در کلاس حضور پیدا کنند ؟

بهتر است برخی از مسئولان که دائما و در تربیون های مختلف از جایگاه و مرتبه والای دانشگاه فرهنگیان سخن می گویند نیم نگاهی هم به وضعیت دانشجو معلمان و اعتبارات و بودجه این دانشگاه هم داشته باشند . "

آقای زاهدی و دوستان شان در کمیسیون آموزش کجای مساله ایستاده بودند ؟  برای آنان چه کردند ؟

در اجلاس سراسری مدیران این دانشگاه که در روزهای 18 و 19 تیر 1398 در این دانشگاه برگزار گردید ؛ یکی از سخنرانان ، « محمد مهدی زاهدی » بود . ( این جا )

رئیس کمیسیون آموزش با بیان اینکه تنزل  دانشجو معلمان از ۲۵ هزار به سه هزار در چند سال گذشته، ظلم به آموزش و پرورش کشور بود، تصریح کرد : در خصوص ظرفیت دانشجویان و بودجه دانشگاه فرهنگیان تلاش های بسیاری از سوی دکتر خنیفر و نیز مجلس شده که پیگیر این امر در سازمان برنامه و بودجه و امور استخدامی هستیم.

عملکرد کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و حرف های زاهدی در مورد دانشگاه فرهنگیان

آیا آقای زاهدی می داند دانشگاه فرهنگیان تنها دانشگاه دولتی کشور است که فاقد سرانه غذایی و یارانه اختصاص یافته از صندوق رفاه دانشجویان است ؟ چرا که تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی وابسته به دستگاه های اجرایی و لشکری از این سرانه برخوردار هستند.

 این فقدان اعتبار موجب شده است هیات امنای دانشگاه، کسر حقوق دانشجویان را به طور سراسری تصویب نموده و این راهکار تبعیض آمیز را برای جبران کمبود ها انتخاب نماید.

آیا رئیس کمیسیون آموزش خبر دارد ؛

 ۴۵ درصد از پرداختی نزدیک به ۸۰ درصد دانشجویان و ۲۵ درصد از حقوق باقی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان تحت عنوان تغذیه و خوابگاه اما در مصارف گوناگون ، بی توجه به استفاده یا عدم استفاده از خدمات توسط ادارات کل استان ها کسر می گردد که  این ظلمی آشکار و تبعیضی غیر قابل چشم پوشی است ؟

قرار است این جهش در پذیرش دانشجو در این دانشگاه به چه قیمتی صورت پذیرد ؟

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در 4 سال گذشته برای رفع این مشکلات و احقاق حقوق دانشجو معلمان و افزایش کیفیت بخشی برون دادهای این دانشگاه که پرسش و دغدغه اصلی در مورد ارتقای سیستم است چه کاری کرده است ؟

چرا این ها را به افکار عمومی گزارش نمی دهند ؟

( آقای زاهدی حتی به خودش زحمت پاسخ گویی به تماس خبرنگار صدای معلم را هم نمی دهد ! )

شاید در این مورد تعبیر حاجی بابایی در مورد کمیسیون آموزش درست باشد .

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در پاسخ به پرسش صدای معلم که ار ایشان سوال کرده بود :

" چرا در کمیسیون آموزش در این دوره و دوره قبل حضور نداشته اید امّا دائما در امور آن اظهار نظر می کنید؟ "

پاسخ حاجی بابایی چنین بود :

" در همه ی دوره ها عضو این کمیسیون نشدم. برای آنکه کمیسیون آموزش و تحقیقات را کمتر مؤثر می بینم. "

پایان گزارش/


عملکرد کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و حرف های زاهدی در مورد دانشگاه فرهنگیان

شنبه, 06 مهر 1398 23:07 خوانده شده: 819 دفعه

در همین زمینه بخوانید: