چاپ کردن این صفحه

" « صدای معلم » از وزیر آموزش و پرورش انتظار دارد تا در راستای ارائه خدمات برتر و بهتر بیمه ای به معلمان خود در این زمینه وارد شود "

انتقاد مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس از مسائل بیمه ای و خدمات ارائه شده توسط بیمه معلم

گروه اخبار/

علی رغم انتشار چند گزارش انتقادی صدای معلم در مورد خدمات ارائه شده توسط " بیمه معلم " علی اللهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ؛ قرارداد بیمه حوادث و درمان مازاد دانش آموزان و کارکنان و بیمه مسئولیت مدنی با " بیمه معلم " را مجددا تمدید کرد . ( این جا )

در پایان این گزارش ، از معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش خواسته شده بود ضمن پاسخ گویی قراردادهای بیمه ای در این وزارتخانه به طور کامل شفاف سازی شوند .

« صدای معلم » از وزیر آموزش و پرورش انتظار دارد تا در راستای ارائه خدمات برتر و بهتر بیمه ای به معلمان خود در این زمینه وارد شود .

در خبر زیر که در پرتال اداره کل آموزش و پرورش استان فارس منتشر شده است ؛ علی عسکر نجفی مدیر مل این استان در گردهمایی قطبی روسای اداره تعاون و امور رفاهی و امور مالی ادارات کل آموزش‌ و پرورش استان‌های جنوب کشور از خدمات بیمه ای ارائه شده به فرهنگیان و نیز بیمه معلم انتقاد می کند .

نکته قابل تامل آن است که معاون ایشان در جایگاه " معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش‌ و پرورش فارس " به مسئولین بیمه معلم به دلیل موفقیت‌هایی که در سال‌های اخیر کسب نموده‌اند تبریک می گوید !

انتقاد مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس از مسائل بیمه ای و خدمات ارائه شده توسط بیمه معلم

مدیرکل آموزش‌ و پرورش فارس گفت: برای افزایش انگیزه در فرهنگیان باید به سمت ارائه خدمات متنوع‌تر و با کیفیت‌تر برویم و در مواجه با مسائل و مشکلات بیمه نیز باید به معلمان کمک کنیم .

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌ و پرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در گردهمایی  قطبی روسای اداره تعاون و امور رفاهی و امور مالی ادارات کل آموزش‌ و پرورش استان‌های جنوب کشور ،با اشاره به پرداخت بخشی از مطالبات فرهنگیان در کشور ،گفت : این اقدام وزارت موجب شد تا سال تحصیلی جدید را در شرایط بهتری شروع کنیم و  برای تداوم این شرایط ،شما به‌عنوان مسئول تعاون و امور مالی ادارات آموزش‌ و پرورش کشور می‌توانید نقش ویژه‌ای داشته باشند.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش فارس یکی از مهم‌ترین مطالبات همکاران فرهنگی را مسائل مالی عنوان کرد و  گفت : بخش‌هایی که نقش پشتیبان و خدمت‌رسانی به مدارس و همکاران فرهنگی را به عهده‌دارند ،می‌توانند در افزایش انگیزه و ایجاد انرژی خوب و مثبت در کارکنان آموزش‌ و پرورش مؤثر باشند .

وی با اشاره به کمبود  اعتبارات در حوزه‌ی خدمات رفاهی در سال‌های اخیر، گفت : از آنجا که مسائل رفاهی به‌ شدت بر  انگیزه  کارکنان تأثیرگذار است، کمبود اعتبارات در این بخش می‌تواند زمینه بروز برخی مشکلات برای فرهنگیان در سراسر کشور فراهم نماید.

نجفی به مشکل بیمه معلمان نیز اشاره کرد و گفت  : فرهنگیان در مورد مسائل مربوط به بیمه ،همانند  ارائه خدمات و بازگشت خسارات رضایت چندانی ندارند و در واقع عدم توان شرکت‌های مختلف  برای ورود به عرصه رقابت در موضوع بیمه و تک‌محوری شدن این قضیه به بسیاری از مشکلات دامن زده است .

مدیرکل آموزش‌ و پرورش فارس تأکید کرد: برای افزایش انگیزه در فرهنگیان باید به سمت ارائه خدمات متنوع‌تر و باکیفیت‌تر برویم و در مواجه با مسائل و مشکلات بیمه نیز باید به معلمان کمک کنیم .

وی بر لزوم ایجاد تنوع خدمات بیمه‌ای برای فرهنگیان از طرف بیمه معلم تأکید کرد و گفت: انتظار معلمان این است تا علاوه بر خدمات کنونی بیمه معلم ،در حوزه‌های مختلف دیگر نیز به معلمین خدمات متنوعی ارائه شود و در کنار همه این موارد کاهش نرخ خدمات و تبلیغ نوع خدمات برای آگاهی به فرهنگیان نیز مدنظر قرار گیرد.

انتقاد مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس از مسائل بیمه ای و خدمات ارائه شده توسط بیمه معلم

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش‌ و پرورش فارس نیز عرض تبریک به مسئولین بیمه معلم به دلیل موفقیت‌هایی که در سال‌های اخیر کسب نموده‌اند گفت: بیمه معلم امسال هم برای چندمین سال متوالی توانست با تحت پوشش قرار دادن بیمه حوادث ،زمینه خدمات‌رسانی به دانش آموزان را فراهم نماید.

بهنام حیدری با تأکید بر لزوم افزایش خدمات در بخش رفاهی و بیمه‌ای به فرهنگیان و دانش آموزان ، افزود: با تبادل اندیشه صاحب‌نظران و کسانی که سالیان سال در این حوزه فعالیت داشته‌اند ، می‌توان زمین ارائه خدمات هرچه بیشتر و بهتر برای این قشر عظیم از جامعه را فراهم کرد .

رئیس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش‌ و پرورش فارس نیز گفت: هدف از برگزاری این گردهمایی ، ایجاد تفاهم‌نامه همکاری بین آموزش‌ و پرورش و بیمه معلم و هم‌فکری در راستای یکسان‌سازی خدمات قابل‌ارائه به فرهنگیان و دانش آموزان است.

محمد ظاهر مزارعی یکی از نتایج این گردهمایی را تلاش برای افزایش دوره پرداخت اقساط خدمات بیمه‌ای شخص ثالث برای فرهنگیان  از 6 ماه به 11 ماه عنوان کرد و گفت: علاوه بر این ،راهکارهایی نیز برای استفاده از پوشش‌های بیمه‌هایی مانند  بیمه‌های آتش‌سوزی ، سیل ، دزدی ، لوازم‌خانگی و غیره در کنار ارائه راه‌حل‌هایی  برای خروج از مشکلات وضعیت درمانی معلمان در این جلسه مطرح شد .

گفتنی است در قطب کشوری که به میزبانی استان فارس و در شهر شیراز برگزار شد، روسای ادارات تعاون و امور مالی و همچنین برخی از معاونین پشتیبانی ادارات کل آموزش‌وپرورش استان‌های بوشهر، هرمزگان، کهگیلویه و بویر احمد، چهار محال و بختیاری، اصفهان، یزد و همدان حضور داشتند.

پایان گزارش/


انتقاد مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس از مسائل بیمه ای و خدمات ارائه شده توسط بیمه معلم

یکشنبه, 07 مهر 1398 17:05 خوانده شده: 709 دفعه

در همین زمینه بخوانید: