چاپ کردن این صفحه

پاسخ معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران

گروه رسانه/

در پی درج گزارش صدای معلم با عنوان : "  فاطمه قنبری ؛ نماینده مجلس دانش آموزی خطاب به وزیر آموزش و پرورش : " آقایان مسئولین ! شما خود بیشتر از هر کسی از مافیای کنکور مطلعید . چرا هیچ گاه دست مافیای کنکور کوتاه نشده و بلکه درازتر هم گشته و روز به روز فاصله طبقاتی بین ما را بیشتر کرده است . حق مان این نبود !
پرسش از معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران ؟ "  ( این جا ) معاونت پرورشی فرهنگی این اداره کل به این گزارش پاسخ داد .

ضمن تشکر از پاسخ گویی ، عین جوابیه منتشر می گردد .

 

پاسخ معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران به صدای معلم

سلام و عرض ادب و احترام حضور دست اندرکاران فرهیخته صدای معلم

از اینکه جهت تنویر افکار عمومی تلاش می کنید صمیمانه قدردان هستیم .

یکی از کارهایی که حوزه معاونت پرورشی انجام می دهد کاهش فشارهای روانی است که برروی دوش خانواده های محترم و دانش اموزان می باشد و اصولا ما هم تابع سیاست های نظام و آرامش برای همگان هستیم و امیدواریم هرچه زودتر با همت همه دست اندرکاران خدوم نظام کنکور برداشته شود و مکانیزمی اتخاذ گردد که همه به آرامش برسند و همگان موفقیت را با تمام وجود لمس کنند . لذا براین اساس پایگاه های آگاه سازی جهت آشناسازی دانش آموزان و خانواده ها با رشته های مختلف تحصیلی در ۷۰ نقطه تهران راه اندازی شد .

چند هدف عمده در این پایگاه ها دنبال می شد...

ا‌.آشنایی با رشته های مختلف تحصیلی چون وظیفه داریم که به دانش اموزان کمک کنیم انتخابی عالمانه و آگاهانه داشته باشند.

۲.دست سودجویان را که با مبالغی گزاف اقدام به گرفتن وجه می کردند نماییم ؛ خوشبختانه مبلغی هم که در نظر گرفتیم آن قدر پایین بود که خانواده ها هم تشکر می کردند. در حدود ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزارتومان و تخفیف به فرهنگیان.خانواده محترم شهدا .ایثارگران و....

به هرحال امیدواریم که بحث کنکور با درایت مسوولین محترم سرانجام پیدا کند. ولی ما امسال هدف اصلی مان در بحث مشاوره فقط آگاهی در مورد رشته های تحصیلی بود که خوشبختانه فکر می کنم با توجه به حضور ارزشمند مشاورین ارزشمند و دست اندرکاران به هدف موردنظر رسیده ایم و آمارهای ما نشان می دهد که تمامی کسانی که انتخاب رشته کرده اند کسانی بوده اند که مشاور رسمی آموزش و پرورش بوده و بسیار وارسته بوده و با مبلغ اندک ولی با قلبی بزرگ اقدام به آگاهی رسانی کرده اند و ازافراد غیر از آموزش و پرورش استفاده نکرده ایم .

توفیقات روز افزون همگان را از ایزد منان خواهانم ..با ادب و ارادت مجدد

عبدالرسول کریمی معاون پرورشی و فرهنگی شهر تهران


پاسخ معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران به صدای معلم

شنبه, 30 شهریور 1398 07:28 خوانده شده: 3031 دفعه

در همین زمینه بخوانید: