چاپ کردن این صفحه

" سخنان معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در مورد ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه متناقض است "

بررسی رتبه بندي معلمان و فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری ( 3 )

سعید شهسوار زاده/ عضو شورای نویسندگان صدای معلم

بررسی رتبه بندي معلمان و فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری

در تارنماي پايگاه اطلاع رساني دولت شنبه 10 اسفند 98 آمده است :

توسط معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت؛

ابلاغ افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری

موضوعات :

وزارتخانه ها

آموزش و پرورش

شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بخشنامه افزایش تا سقف ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری را ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رساني دولت به نقل از وزارت آموزش و پرورش، معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع بخشنامه افزایش تا سقف ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری را به منظور رفع تبعیض و رعایت عدالت در پرداخت‌های نیروی انسانی، به  ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرد.

شايان ذكر است از تاریخ ۱ اسفند ۱۳۹۸ امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری کلیه کارکنان به میزان۵۰ درصد افزایش می‌یابد و حقوق و مزایای کارکنان قرارداد انجام کار معین (مشخص) موضوع بند «ب» ماده ۲۸ قانون برنامه ششم توسعه، معادل ۸۰ درصد حقوق و مزایای کارکنان پیمانی همتراز تعیین شده است که نحوه اعمال این افزایش براساس دستورالعملی خواهد بود که با پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام خواهد شد.

جهت تحليل اين خبر ، گفت و گوي مجازي ذيل را تقديم خوانندگان فرهيخته مي نمايم .

***

خلاصه قسمت هاي قبل ؛ ( بخش اول ) و ( بخش دوم )

قبل از ورود به اين بحث ، لازم مي دانم که نظر کارشناسان در مورد اصلاح ِساختار آموزش و پرورش و افزايش سهم آموزش و پرورش در توليد ناخالص داخلي و افزايش سهم آموزش و پرورش از توليد ناخالص داخلي را مجددأ تکرار کنم .

مهم تر از پرداختن  به مزايا و معايب فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری يا رتبه بندي معلمان ، توجه به اقتصاد آموزش و پرورش است .

فقط و فقط با نگاه علمي به اقتصاد آموزش و پرورش و ايجاد عزم ملي جهت اصلاح ِ ساختار آموزش و پرورش چالش هاي نهاد تعليم و تربيت ، ترميم مي شود . 

اجراي کامل  فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری ، رتبه بندي معلمان و... بدون ِ نگاه علمي به اقتصاد آموزش و پرورش ابتر مي ماند .

بررسی رتبه بندي معلمان و فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری

بر خلاف رتبه بندی سال ۹۴ که فقط یک آیتم از فصل دهم را افزایش داده بود، این بار سه آیتم از امتیازات فصل دهم یعنی «حق شغل»، «حق شاغل» و «فوق‌العاده شغل» مشمول افزایش شد و  هرکدام از افراد بر حسب رتبه‌های تخصیصی از افزایش‌هایی برخوردار شدند.

چندی بعد از اجرای این مصوبه، بخشنامه سازمان برنامه ابلاغ و به دستگاه‌های اجرایی اجازه داده شد تا برای افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارکنان خود اقدام کنند.

الهيار  با بیان اینکه این بخشنامه ( اجراي فصل دهم قانون مديريت خدمات کشوري )  سه ویژگی دارد، نخست آنکه برای همه کارکنان دولت قابل اجراست و دوم آنکه میزان افزایش امتیازات تا ۵۰ درصد است و سوم آنکه به منظور رفع تبعیض انجام شد اظهار کرد: ما بررسی کردیم که در سال‌های گذشته آموزش و پرورش نتوانسته امتیازات فصل دهم را چه برای آموزشی‌ها و چه کارکنان اداری افزایش بدهد. برای کادر آموزشی‌ نیز تنها چند آیتم در قالب رتبه بندی مشمول افزایش شده بود.

الهیار:  با اشاره به اینکه بخشنامه مذکور، همه امتیازات فصل دهم را در برمی‌گیرد گفت: فصل دهم شامل حق شغل، حق شاغل، فوق‌العاده شغل، عائله مندی، اولاد، فوق‌العاده ایثارگری، سختی کار و فوق‌العاده مناطق محروم است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در رتبه بندی احکام مشمولان از ۳۵ تا ۵۰ درصد در سه آیتم ارتقا یافته بودند و اکنون بهتر است که سایر اقلام و امتیازات هم ارتقا پیدا کند و قطعا به نفع فرهنگیان است عنوان کرد: در کل ۳۰ درصد افزایش حقوق نسبت به عدد رتبه بندی رخ می‌دهد.

در فيش حقوقي  فرضي در سال 1396 ، حقوق ثابت از سه آيتم ( حق شغل ، حق مديريت و حق شاغل )  و فوق العاده ها از چهار آيتم ( تفاوت تطبيقي ، فوق العاده بدي آب و هوا ، کمک هزينه عائله مندي و کمک هزينه اولاد ) تشکيل شده است .

نکته : بر اساس قوانين بودجه سالانه از سال 1388 به بعد تفاوت تطبيقي جزء حقوق ثابت تلقي شده اما مشمول اضافه کار و ديگر موارد قانوني نمي باشد و مستهلک نمي شود .

جهت تعيين ريالي  " حق شغل " ، " حق شاغل " ، " فوق العاده ويژه " ، " حق شغل حرفه اي " و ... براي هر شغل ، شاغل ، مديريت و ...  به جدول مربوطه مراجعه مي شود و امتياز آن حق را در ضريب سالانه آن ضرب مي شود . 

معلماني  که قبلا رتبه ۵ را در طرح رتبه بندی گرفته بودند «حق شغل»، «حق شاغل» و «فوق‌العاده شغل» تا ۵۰ درصد افزایش یافته است و آیتم‌های دیگر عدد بزرگی را نشان نمی‌دهد ولی کسانی که رتبه‌های پایین‌تر ۱ و ۲ و ۳ بودند افزایش حقوق قابل توجهی پیدا کردند.

***

قسمت سوم :

پرسش کننده :

علت حذف آیتم «حق شغل حرفه‌ای» از احکام‌ چه بود؟

 

پاسخ دهنده  ( 1 ) :

الهيار  در پاسخ به اینکه یکی دیگر از اعتراضات فرهنگیان این است که حق شغل حرفه‌ای از حکم‌ آنها حذف شده است گفت: این طور نیست و حق شغل حرفه ای حذف نشده. حق شغل حرفه‌ای واژه‌ای بود که به استناد رتبه بندی سال ۹۴ وارد احکام شده بود و در رتبه بندی سال ۹۸ این افزایش تحت عنوان حق شغل محسوب شده و امتیاز آن کامل در احکام وجود دارد.

 

پرسش کننده : 

جايگاه رتبه بندي معلمان در قانون برنامه ششم توسعه چيست ؟

 

پاسخ دهنده ( 1 ) :

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت:

در سال ۹۶ در خلال تصویب برنامه ششم توسعه، نمایندگان مجلس بندی را در ماده ۶۳ گنجاندند و دولت را مکلف کردند که رتبه بندی حرفه‌ای را برای معلمان اجرا کند.

الهیار ادامه داد: ولی متن مبهم نوشته شده بود و نشان نمی‌داد که رتبه بندی باید در قالب لایحه به مجلس برود یا از طریق مصوبه دولت قابل انجام است. در نهایت تصمیم بر آن شد که بر اساس مفاد ماده ۶۳ احتیاجی به لایحه و ارسال به مجلس نیست و دولت می‌تواند رتبه بندی را در قالب مصوبه‌ای به اجرا در بیاورد .

 

پرسش کننده :

آيا  اجراي رتبه بندي همزمان با اجراي فصل دهم قانون مديريت و خدمات کشوري امکان پذير است  ؟

 

پاسخ دهنده : 

در ابتداي گفت و گو ،  به پيش شرط هاي ضروري ( اقتصاد آموزش و پرورش ، ايجاد عزم ملي جهت اصلاح ساختار آموزش و پرورش ، افرايش سهم آموزش و پرورش در توليد ناخالص داخلي و...) اشاره کردم . 

تا اين پيش شرط هاي اوليه تأمين نشوند ، سخن گفتن از ارتقاي نظام تعليم و تربيت ، خيال ِ خام و رويا پردازي مي باشد .

وظيفه رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسي  و نهاد هاي مدني به عنوان حلقه رابط بين مردم و مسئولين ، برافراشتن پرچمي است که عزم ملي جهت اصلاح ساختار آموزش و پرورش را محقق مي نمايد .

 

پرسش کننده :

با فرض ِ ايجاد عزم ملي جهت اصلاح ساختار آموزش و پرورش ، آيا ملاحظات قانوني اجازه اجراي همزمان رتبه بندي معلمان و اجراي فصل دهم قانون خدمات کشوري را مي دهد ؟ 

 

پاسخ دهنده :

اولا ؛ متاسفانه جامعه  تا کنون به اهميت ايجاد عزم ملي جهت ِ اصلاح ساختار آموزش و پرورش توجه جدي نداشته است  .

ثانيأ ؛ جواب هم خير است . هم بله است .

 

پرسش کننده :

چرا جواب شما هم مثبت است و هم منفي ، شايد قصد بازي با کلمات را داريد . بيشتر توضيح دهيد .

 

پاسخ دهنده :

قبل از توضيح اين مطلب مايلم تناقض ِ بيانات الهيار در مورد ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه را بيان کنم .

 

پرسش کننده : 

با توجه به حساسيت موضوع ، اعتراض گسترده معلمان ، نقد هاي فراوان از سوي رسانه ها و نهاد هاي مدني به اين مهم بپردازيد و شرح ِ تناقض بيانات الهيار در مورد ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه را به بعد واگذار کنيد تا از موضوع  دور نشويم .

 

پاسخ دهنده ( 1 ) : 

الهيار  با تاکید بر اینکه در مجموع باید یکبار برای همیشه تصمیم گیری می‌کردیم که کارکنان آموزش و پرورش مانند سایر کارکنان دولت از افزایش امتیازات فصل دهم برخوردار و پایه حقوق از تثبیت خوبی برخوردار شود گفت: در حال ِ حاضر امکان اجرای همزمان هر دو آیین نامه رتبه بندی و افزایش ۵۰ درصدی امتیازات وجود ندارد، زیرا ظرفیت‌های قانون مدیریت خدمات کشوری محدود است.

بررسی رتبه بندي معلمان و فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری

پرسش کننده : 

اگر به نظر شما در حال ِ حاضر امکان اجرای همزمان هر دو آیین نامه رتبه بندی و افزایش ۵۰ درصدی امتیازات وجود ندارد . پس چرا مي گويد :

امکان اجرای همزمان هر دو آیین نامه رتبه بندی و افزایش ۵۰ درصدی امتیازات وجود دارد .  

 

پاسخ دهنده :

قبل از توضيح اين مطلب مايلم تناقض بيانات الهيار در مورد ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه را بيان کنم .

 

پرسش کننده : 

شما با کلمات بازي مي کنيد و مي خواهيد با نقد ِ الهيار ، عوام فريبانه تناقض در پاسخ خود را پوشش دهيد. 

 

پاسخ دهنده :  

قبل از توضيح اين مطلب مايلم تناقض بيانات الهيار در مورد ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه را بيان کنم .

 

پرسش کننده :

تناقض گفته هاي الهيار در مورد ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه را بيان کنيد تا خوانندگان فهيم هم در مورد تناقض گفته هاي شما قضاوت کنند .

 

پاسخ دهنده :

اولا پيش داوري نکنيد و اجازه دهيد تا تناقض بيانات الهيار در مورد ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه را بيان کنم سپس قضاوت کنيد .

 

پرسش کننده :

من و خوانندگان فهيم بدون پيش داوري از شما مي خواهيم تناقض ِ گفته هاي الهيار در مورد ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه را بيان کنيد تا خوانندگان فهيم به درستي قضاوت کنند .

گفت و گو ادامه دارد .

 

منابع : 

  1. پاسخ آموزش و پرورش به ابهامات فرهنگیان درباره بخشنامه جدید افزایش حقوق : ( این جا ) و ( این جا )

( 2 ) نحوه محاسبه پرداخت حقوق و مزايا و ساير پرداختي ها به کارکنان دولت و کسورات آنها بر اساس آخرين قوانين ّخشنامه ها و مقررات مربوطه در سال 1396

 ( 3 ) دستور العمل نحوه تعيين حق شغل ، حق شاغل ، فوق العاده مديريت و سر پرستي ، فوق العاده ايثارگري ، فوق العاده مناطق کمتر توسعه يافته ، فوق العاده بدي آب و هوا و فوق العاده جذب 

 ( 4 ) خبرگزاري تسنيم ، متن کامل قانون برنامه ششم توسعه

( 5 ) متن كامل قانون برنامه پنج ساله دوم توسعه جمهوري اسلامي ايرا ن (1379-1375

( 6 )قانون تشکیل حساب پس انداز کارکنان دولت

( 7 ) تار نماي وزين "گروه صداي معلم"

بخشنامه افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری از کجا ؟! :

( 8 ) تار نماي وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعي اداره کل روابط کار و جبران خدمت 

متن کامل قانون مدیریت خدمات کشوری فصل دهم - حقوق و مزایا

( 9 ) پايگاه تحليلي – خبري سازمان معلمان ايران


بررسی رتبه بندي معلمان و فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری

چهارشنبه, 20 فروردين 1399 17:46 خوانده شده: 821 دفعه

در همین زمینه بخوانید: