چاپ کردن این صفحه

" اجراي کامل فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری ، رتبه بندي معلمان و... بدون ِ نگاه علمي به اقتصاد آموزش و پرورش ابتر مي ماند "

بررسي رتبه بندي معلمان و فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری ( 2 )

سعید شهسوار زاده/ عضو شورای نویسندگان صدای معلم

بررسي رتبه بندي معلمان و فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری

در تار نماي پايگاه اطلاع رساني دولت شنبه 10 اسفند 98 آمده است :

توسط معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت؛

ابلاغ افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری

موضوعات :

وزارتخانه ها

آموزش و پرورش

شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بخشنامه افزایش تا سقف ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری را ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رساني دولت به نقل از وزارت آموزش و پرورش، معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع بخشنامه افزایش تا سقف ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری را به منظور رفع تبعیض و رعایت عدالت در پرداخت‌های نیروی انسانی، به  ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرد.

شايان ذكر است از تاریخ ۱ اسفند  ۱۳۹۸ امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری کلیه کارکنان به میزان۵۰ درصد افزایش می‌یابد و حقوق و مزایای کارکنان قرارداد انجام کار معین (مشخص) موضوع بند «ب» ماده ۲۸ قانون برنامه ششم توسعه، معادل ۸۰ درصد حقوق و مزایای کارکنان پیمانی همتراز تعیین شده است که نحوه اعمال این افزایش براساس دستورالعملی خواهد بود که با پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام خواهد شد.

جهت تحليل اين خبر ، گفت و گوي مجازي ذيل را تقديم خوانندگان فرهيخته مي نمايم .

خلاصه قسمت قبل ؛

قبل از ورود به اين بحث ، لازم مي دانم که نظر کارشناسان در مورد اصلاح ِ ساختار آموزش و پرورش و افزايش سهم آموزش و پرورش در توليد ناخالص داخلي و افزايش سهم آموزش و پرورش از توليد ناخالص داخلي را مجددأ تکرار کنم .

مهم تر از پرداختن به مزايا و معايب فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری يا رتبه بندي معلمان ، توجه به اقتصاد آموزش و پرورش است .

فقط و فقط با نگاه علمي به  اقتصاد آموزش و پرورش و ايجاد عزم ملي جهت اصلاح ِ ساختار آموزش و پرورش چالش هاي نهاد تعليم و تربيت ، ترميم مي شود .

اجراي کامل فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری ، رتبه بندي معلمان و... بدون ِ نگاه علمي به اقتصاد آموزش و پرورش  ابتر مي ماند .

بررسي رتبه بندي معلمان و فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری

بر خلاف رتبه بندی سال ۹۴ که فقط یک آیتم از فصل دهم را افزایش داده بود، این بار سه آیتم از امتیازات فصل دهم یعنی «حق شغل»، «حق شاغل» و «فوق‌العاده شغل» مشمول افزایش شد  و هر کدام از افراد برحسب رتبه‌های تخصیصی از افزایش‌هایی برخوردار شدند.

چندی بعد از اجرای این مصوبه، بخشنامه سازمان برنامه ابلاغ و به دستگاه‌های اجرایی اجازه داده شد تا برای افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارکنان خود اقدام کنند.

الهيار  با بیان اینکه این بخشنامه سه ویژگی دارد، نخست آنکه برای همه کارکنان دولت قابل اجراست و دوم آنکه میزان افزایش امتیازات تا ۵۰ درصد است و سوم آنکه به منظور رفع تبعیض انجام شد اظهار کرد: ما بررسی کردیم که در سال‌های گذشته آموزش و پرورش نتوانسته امتیازات فصل دهم را چه برای آموزشی‌ها و چه کارکنان اداری افزایش بدهد. برای کادر آموزشی‌ نیز تنها چند آیتم در قالب رتبه بندی مشمول افزایش شده بود.

الهیار:  با اشاره به اینکه بخشنامه مذکور، همه امتیازات فصل دهم را در برمی‌گیرد گفت: فصل دهم شامل حق شغل، حق شاغل، فوق‌العاده شغل، عائله مندی، اولاد، فوق‌العاده ایثارگری، سختی کار و فوق‌العاده مناطق محروم است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در رتبه بندی احکام مشمولان از ۳۵ تا ۵۰ درصد در سه آیتم ارتقا یافته بودند و اکنون بهتر است که سایر اقلام و امتیازات هم ارتقا پیدا کند و قطعا به نفع فرهنگیان است عنوان کرد: در کل ۳۰ درصد افزایش حقوق نسبت به عدد رتبه بندی رخ می‌دهد.

در فيش حقوقي  فرضي در سال 1396 ، حقوق ثابت از سه آيتم ( حق شغل ، حق مديريت و حق شاغل )  و فوق العاده ها از چهار آيتم ( تفاوت تطبيقي ، فوق العاده بدي آب و هوا ، کمک هزينه عائله مندي و کمک هزينه اولاد ) تشکيل شده است .

نکته : بر اساس قوانين بودجه سالانه از سال 1388 به بعد تفاوت تطبيقي جزء حقوق ثابت تلقي شده اما مشمول اضافه کار و ديگر موارد قانوني نمي باشد و مستهلک نمي شود .

***

قسمت دوم :

پرسش کننده :

اين روزها در رابطه با موضوع  ِ فصل دهم قانون مديريت ِ خدمات کشوري و رتبه بندي معلمان ، چند واژه " حق شغل " ، " حق شاغل " ، " فوق العاده ويژه " ، " حق شغل حرفه اي  " و ... مطرح مي شود . اين واژگان را تعريف کنيد .

 

پاسخ دهنده  :

پرسش هاي خود را جداگانه مطرح کنيد تا پاسخ دهم .

 

پرسش کننده :

جدول امتيازات  حق شغل چيست  ؟ حق شغل کدام است  ؟ مبلغ حق شغل چگونه محاسبه مي شود .

 

پاسخ دهنده ( 3 ) :

جدول انواع رتبه هاي شغلي در 16 طبقه که هر طبقه داراي رتبه هاي مقدماتي ، پايه ، ارشد ، خبره و عالي داراي امتيازي خاص است .

به عبارت ديگر امتياز شغل ِ کارمندان بر اساس عوامل تحصيلات ، سنوات خدمت و تجربه  ، دوره هاي آموزشي و مهارت ها و توانايي هاي فردي تعيين مي گردد .

در ذيل جدول شماره 1( جدول ِ حق شغل ) را ملاحظه مي فرمائيد .

بررسي رتبه بندي معلمان و فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری

جدول شماره 1 ( جدول امتيازات 16 طبقه اي شغل )

براي تعيين مبلغ حق شغل ، امتياز حاصل از حق شغل را در ضريب تعيين شده ي آن سال ضرب مي کنند .

مبلغ حق شغل = ضريب سال × امتياز حق شغل     

نکته : ستون هاي پايه ، ارشد ، خبره و عالي در جدول  حق ِ شغل مربوط به همه کارکنان دولت مي باشد و مستقل از عناوين رتبه بندي معلمان مي باشد .

 

پرسش کننده :

جدول امتيازات حق ِ  مديريت  چيست ؟ حق مديريت کدام است ؟ مبلغ حق مديريت  چگونه محاسبه مي شود .

 

پاسخ دهنده ( 3 )  :

جدول امتيازات  حق ِ مديريت ، بر اساس حوزه جغرافيايي ( شهرستان ، استان و ملي ) که هريک داراي سه سطح مديريتي است و هر سطح  در پنج ستون تعيين  مي شوند  .

در جدول شماره 2 ( جدول امتيازات حق ِ مديريت ) را ملاحظه مي فرمائيد .

بررسي رتبه بندي معلمان و فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری

جدول شماره 2 ( جدول ِ امتيازات حق ِ  مديريت )

براي تعيين مبلغ حق مديريت  ، امتياز حاصل از حق مديريت را در ضريب تعيين شده ي آن سال ضرب مي کنند  .

مبلغ حق ِ  مديريت  = ضريب سال × امتياز فوق العاده مديريت

 

پرسش کننده :

جدول امتيازات حق ِ شاغل چيست ؟ حق شاغل کدام است  ؟ مبلغ حق شاغل چگونه محاسبه مي شود .

 

پاسخ دهنده ( 3 )  :

جدول حق شاغل شامل ِ پنج رديف ( ديپلم ، فوق ديپلم ، ليسانس ، فوق ليسانس و دکترا )مي باشد امتيازات اين جدول  در پنج ستون ( امتيازات دوره هاي آموزشي مصوب ، امتياز مهارت و توانايي ، امتياز سنوات خدمت در هر سال ، امتياز تجربه مربوط و مشابه در هر سال ) توزيع شده است .

در جدول شماره 3 ( جدول حق شاغل ) را ملاحظه مي کنيد .

جدول  شماره 3 ( جدول امنيازات حق شاغل  )

امتياز حق شاغل از فرمول ذيل محاسبه مي شود :

سابقه خدمت × ( امتياز تجربه + امتياز سنوات ) + امتياز مهارت + امتياز ضمن خدمت + امتياز تحصيلات

مبلغ حق شاغل از ضرب کردن ِ امتياز حق شاغل در ضريب تعيين شده در آن سال محاسبه مي شود .

مبلغ حق شاغل = ضريب سال × امتياز حق شاغل   

 

پرسش کننده :

چرا برخی احکام جدید حقوقی مشمول افزایش چندانی نشده است؟

 

پاسخ دهنده ( 1 ):

الهیار درباره برخی اعتراضات مبنی بر آنکه احکام جدید حقوقی مشمول افزایش چندانی نشده است گفت: برای کسانی که قبلا رتبه ۵ را در طرح رتبه بندی گرفته بودند «حق شغل»، «حق شاغل» و «فوق‌العاده شغل» تا ۵۰ درصد افزایش یافته است و آیتم‌های دیگر عدد بزرگی را نشان نمی‌دهد ولی کسانی که رتبه‌های پایین‌تر ۱ و ۲ و ۳ بودند افزایش حقوق قابل توجهی پیدا کردند. بنابراین افرادی که در رتبه ۴ و ۵ هستند از افزایش کمی برخوردار شدند که طبیعی است چون قبلا دریافتی را در سه آیتم به صورت کامل داشته‌اند.

 

پرسش کننده :

علت حذف آیتم «حق شغل حرفه‌ای» از احکام‌ چه بود؟

گفت و گو ادامه دارد .

منابع :

  1. پاسخ آموزش و پرورش به ابهامات فرهنگیان درباره بخشنامه جدید افزایش حقوق

( این جا ) و ( این جا )

( 2 ) نحوه محاسبه پرداخت حقوق و مزايا و ساير پرداختي ها به کارکنان دولت و کسورات آنها بر اساس آخرين قوانين ّخشنامه ها و مقررات مربوطه در سال 1396

 ( 3 ) دستور العمل نحوه تعيين حق شغل ، حق شاغل ، فوقالعاده مديريت و سر پرستي ، فوق العاده ايثارگري ، فوق العاده مناطق کمتر توسعه يافته ، فوق العاده بدي آب و هوا و فوق العاده جذب

 ( 4 ) خبرگزاري تسنيم ، متن کامل قانون برنامه ششم توسعه

( 5 ) متن كامل قانون برنامه پنج ساله دوم توسعه جمهوري اسلامي ايرا ن (1379-1375 )

( 6 ) قانون تشکیل حساب پس انداز کارکنان دولت

( 7 ) تار نماي وزين "گروه صداي معلم"

بخشنامه افزایش۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری از کجا ؟!

( 8 ) تار نماي وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعي اداره کل روابط کار و جبران خدمت

متن کامل قانون مدیریت خدمات کشوریفصل دهم - حقوق و مزایا

( 9 ) پايگاه تحليلي – خبري سازمان معلمان ايران

پنج شنبه, 14 فروردين 1399 11:59 خوانده شده: 1294 دفعه

در همین زمینه بخوانید: