صدای معلم

انتقاد از واگذاری مسکن به فرهنگیان

شیری | آذربایجان شرقی

انتقاد از واگذاری مسکن به فرهنگیان

من فرهنگی هستم . حدود ۲۱ سال پیش با سپرده گذاری در بانک مسکن وام مسکن حدود ۵ میلیون با سود ۱۵ درصد بر داشتم و فرم جیم هم خالی و ۸ سال قبل فروختم و وام تسویه کردم و حالا مستاجر هستم و سندی به نام خود ندارم و یه بچه با شرایط خاص دارم و در مسکن فرهنگیان با این امید ثبت نام کردم ولی متاسفانه گفتند فاقد شرایط هستم حالا چرا ؟ چون وام از بانک گرفتم.

به خدا موقع ثبت نام می گفتند وام مسکن یارانه ای ، حالا من چه کنم به دلیل منطقی فاقد شرایط شدم.

لطفا راهنماییم کنید .

با سپاس از شما.


« دیدگاه ها و نظرات افراد و گروه ها لزوما نظر صدای معلم نیست ؛ این رسانه آماده انتشار پاسخ مسئولان و افراد مخاطب می باشد »

« آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم »

کانال تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

انتقاد از واگذاری مسکن به فرهنگیان

خوانده شده: 77 دفعه سه شنبه, 30 ارديبهشت 1399 18:40

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/02/31 - 08:59
وام اوراق
وام اوراق امکان دیگری است که بانک مسکن برای متقاضیان تسهیلات مسکن که پس‌انداز کافی ندارند و یا به دلایل مختلف نمی‌خواهند ۱۲ ماه در انتظار بمانند، فراهم کرده است. در این طرح متقاضیان می‌توانند در ازای خرید اوراق بهادار، به میزان مشخصی وام مسکن دریافت کنند.بانک مسکن روی هر برگ اوراق ۵۰۰ هزار تومان وام می‌دهد. بنابراین اگر شما بخواهید مبلغ ۲۰ میلیون تومان وام بگیرید، باید ۴۰ برگ اوراق خریداری کنید.

به طور مثال اگر قیمت هر برگ اوراق ۸۰ هزار تومان باشد شما باید ۳ میلیون و ۲۰۰هزار تومان برای خرید اوراق بپردازید و بابت این مقدار ۱۶میلیون و ۸۰۰هزار تومان وام بگیرید که مجموعاً می‌شود ۲۰ میلیون تومان.

نرخ سود وام اوراق ۱۷.۵ درصد و حداکثر مدت بازپرداخت آن ۱۲ سال است. برای تهیه اوراق می‌توانید به شعب بانک مسکن مراجعه کنید. قیمت اوراق متغیر است و بسته به زمانی که اوراق را خریداری می‌کنید و بازار عرضه و تقاضای اوراق بستگی دارد. این بدان معناست که هر چقدر نسبت عرضه به تقاضا در بازار بیشتر شود، قیمت اوراق کم می‌شود.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/02/31 - 09:01
شرایط دریافت وام مسکن ۹۸ نسبت به قبل هیچگونه تغییری نکرده است. بر طبق این شرایط متقاضی باید ۱۸ سال تمام و درآمد مستقل داشته باشد و بر طبق فیش حقوق دریافتی وی، تأیید شود که توانایی پرداخت اقساط وام را دارد یا خیر. متقاضی نباید پیش از این از هیچ گونه وام و تسهیلات خرید، ساخت یا تعمیر واحد مسکونی (از بانک مسکن و یا هر بانک دیگر) و یا امکانات دولتی در حوزه ملک (مثل مسکن مهر) استفاده کرده باشد. نکته‌ قابل توجه این است که صاحب خانه بودن مهم نیست. در واقع اگر خانه‌ای به نام شما است اما برای خرید آن از هیچ نوع تسهیلاتی استفاده نکرده‌اید مشکلی برای دریافت این وام نخواهید داشت.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/02/31 - 09:02
وام مسکن بانک مسکن چه تفاوتی با وام مسکن بانک ملی دارد؟
همانطور که گفتیم علاوه بر بانک مسکن بانک ملی نیز تسهیلات مسکن را در طرحی تحت عنوان “طرح ویژه بانک ملی” ارائه می‌دهد. مشتریان بانک ملی می‌توانند با افتتاح حساب در این طرح علاوه بر دریافت سود سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت، از وام نیز استفاده کنند.

شرایط وام، مشابه وام اوراق است، به این شکل که به ازای هر برگ اوراق ۵۰۰ هزار تومان، وام به شما تعلق می‌گیرد، مدت اعتبار این اوراق دو سال بوده و یک ماه پس از افتتاح حساب امکان خرید و فروش این اوراق در بازار آزاد بورس وجود دارد.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/02/31 - 09:05
وام مسکن یکم به چه کسانی تعلق می‌گیرد و شرایط دریافت آن چیست؟ بلاگ آدرس

https://address.ir › blog › amp
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/02/31 - 09:09
تصمیم جدید بانک مسکن/زوجین ۲ بار می‎توانند وام مسکن بگیرند
بانک مسکن درجهت حمایت بیشتر از زوج‌های متقاضی خرید مسکن، یک مصوبه دیگر برای تسهیل تأمین مالی این گروه از خریداران به شعب خود در سراسر کشور ابلاغ کرد.
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ -
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/02/31 - 09:13
یا توصیه می شود با پرسش و پیگیری، مسکنی تهیه نمایید که فروشنده آن وام
مسکن خود را به شما منتقل سازد.
حتما از بانک ، اطلاعات لازم را دریافت
نمایید. امید که سرپناهی دلخواه بیابید.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/02/31 - 13:09
متاسفانه در تعاونی ها چه سابق چه الان فرهنگیان به یکدیگر هم رحم نمی کنند من خیلی ها را می شناسم چه در دوره های گذشته چه حال با داشتن خانه و وضعیت خوب معیشتی شرایط را برای همکارانی که نیاز مبرم به این مسکن ها دارند تنگ کرده و برای فروش و سود بیشتر در این مسکن ها ثبت نام می کنند. شاد این کار قانونیه و حق خودشان می دانند ولی اخلاقا درست نیست

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور