صدای معلم

بیاید فریب رتبه بندی را باور و آن را فراموش کنیم !

افق | آذربایجان شرقی

رتبه بندی معلمان و فریب فرهنگیان

حداقل در هر جامعه ای برای هر موضوعی قانونا ، یک دادرسی باید وجود داشته باشد. علیرغم این که بیشتر شکایات دیوان عدالت اداری مربوط به وزارت آموزش و پرورش است ، اما ظاهرا مأخذی قابل اطمینان برای ما فرهنگیان و معلمان نیست. بارها در همین سایت مدیر محترم جناب آقای علی پورسلیمان و بسیاری از نویسندگان دیگر از جمله سرکار خانم مینو امامی ، نوشته اند که ساز و کار مناسبی برای عملیاتی شدن این طرح وجود ندارد و در واقع تعریفی جامع و مانع برای آن انجام نشده است. وقتی یک طرح مرزبندی مشخص و معینی ندارد ، اهدافی جهت اجرا ندارد ، مشمولیت آن مجهول است ، در عین تأمین بودجه حداقل برای 6 ماه همین سال ، قادر به پیاده سازی آن نیستند و نخواهند بود.

در این بین دلخوشی و یا امیدواری تعدادی از همکاران تعجب برانگیز و قابل تأمل است !! گویی شما یک میلیون تومان به کودک 7 ساله خود می دهید و به او می گویید : برو هر طور دوست داری خرج کن ! انتظار معقول چیست ؟ خرید پفک نمکی و چیپس و شکلات ....... و یا یک دو اسباب بازی . او به مابقی پول و حساب و کتاب آن اصلا اهمیت نمی دهد . او با خوشی موقتی خود دلخوش است.

وزیر و معاونان او نیز سردرگم در ابتدا و میان و انتهای این طرحِ حلیم نینداخته ، هاج و واج به وعده های غیرعملی فردا و فرداهای بسیار دیگر خود بسنده می کنند تا مدت عمر مسئولیت شان به پایان رسد و یقه خود را از منگنه آن خلاص دهند.

به نظرتان نمی رسد ما خیلی خوش خیالیم و با اصرار و زور برخاسته از حق و حقوق و نیازهای به تعویق افتاده خود ، فقط جهت دریافت 400 تا 700 تومان ، امید واهی به اجرای این طرح شکست خورده داریم ؟! این طرح یا هرگز اجرا نخواهد شد و یا به دلیل نواقص زیادی که دارد باعث و بانی تبعیض ها و اعتراضات فوق العاده زیادی بعد اجرا خواهد شد. این طرح انحراف معیاری برای عدم تحقق همسان سازی حقوق فرهنگیان با شاغلان و بازنشستگان دیگر وزارتخانه هاست. پس از هدف اصلی خود منحرف نشویم و تا تحقق آن هوشیارانه و آگاهانه ، عمل نماییم.


«  دیدگاه ها و نظرات افراد و گروه ها لزوما نظر صدای معلم نیست ؛ این رسانه آماده انتشار پاسخ مسئولان و افراد مخاطب می باشد »

« آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم »

کانال تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

رتبه بندی معلمان و فریب فرهنگیان

خوانده شده: 1410 دفعه یکشنبه, 15 دی 1398 19:44

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، جنس ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش از کدام نوع است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور