صدای معلم

جناب زینی وند ، شهریه مدارس غیردولتی به توسعه پایدار منجر نمی شود !

افق | آذربایجان شرقی

شهریه مدارس غیردولتی و توسعه پایدار

تهران ( پانا) " زینی وند ، معاون وزیر آموزش و پرورش ‌و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی با اشاره به نقش آموزش و پرورش کارآمد در توسعه ‌یافتگی کشور گفت : سرمایه‌ گذاری در بخش آموزش و پرورش به توسعه پایدار کشور منجر خواهد شد. مدارس غیردولتی را یکی از موثق‌ترین زیرسیستم ‌ها و تجلی مشارکت مردم در امر آموزش و پرورش توصیف کرد....."

جناب زینی وند ،
شهریه مدارس غیردولتی و یا عین انتفاعی به جیب مؤسسان آن و مابقی منتفعان واریز می شود و اصلا و ابدا به سرمایه گذاری در بخش آموزش و پرورش تبدیل نمی گردد که موجبات توسعه پایدار را فراهم سازد. سرمایه گذاری زمانی در یک بخش به توسعه پایدار منتهی می شود که به ساختار و زیرساختارهای آن بخش تزریق شود و ایجاد تغییر مثبت و سازنده نماید. سرمایه گذاری در محتوا و ساز و کار و ابزارهای آموزشی صورت بگیرد. سرمایه گذاری در به کارگیری نیروهای متخصص و کارآمد صورت بگیرد. سرمایه گذاری در سیستم و روش آموزشی صورت بگیرد. سرمایه گذاری در آموزش مهارت های لازم برای زندگی اجتماعی و اشتغال در یک جامعه صورت بگیرد. سرمایه گذاری در تقویت و هدایت استعدادها و علایق و توانمندی معلمان و دانش آموزان صورت بگیرد. سرمایه گذاری در تربیت معلمان حرفه ای صورت بگیرد و..... تا هر سال با نفیرِ : نیست ، نمی توان ، از کشورهای برتر آموزشی عقبیم ، کمبود داریم ، بودجه نیست و........ بر ضعف و ناتوانی پرسنل آن بخش می فزائید.

مدارس غیر دولتی ، یکی از موثق‌ترین زیرسیستم ‌ها برای دولت و وزارتخانه است تا با انداختن بار هزینه ای آموزش بر دوش ملت ، به دیگر بخش ها و وزارتخانه ها فرصت و امکان بهره مندی از شرایط ایده آل و مطلوب شغلی و زندگی را بدهد و فرهنگیان و معلمان تبدیل به کارگران کندوی عسل برای پاسخگویی به نیازهای ملکه ( دولت ) باشند. کدام زیر سیستم ؟ مگر سیستمی هست که زیر سیستمی هم متعاقب آن آورده شود آن هم موثق ترین ؟! ظاهرا جاپای شما بیش از تصور ما فرهنگیان مُتقن و مطمئن هست که چنین با صلابت سخن می گوئید ؟

مدارس عین انتفاعی که تغییر نام آن ، چیزی از ماهیت و نیّت اصلی طراحان آن نمی کاهد ، زلزله ای 8 ریشتری در یک کشور عقب مانده است که خرابی های بسیار توأم با مرگ جمعیت بیشمار را موجب شده است. تصور نکنید اگر دریافتی از خلق را مشارکت نامید ، آنان دچار شعف معنوی خواهند شد و چرتکه بهشت رَویِ شان هر دائم در جهت افزایش تعداد نیکی ها حرکت خواهد کرد.
ظاهرا برخی از مفاهیم چون توسعه پایدار ، تجلی مشارکت مردم ، زیرسیستم ، آموزش و پرورش کارآمد ، بنا به استفاده ابزاری و یا شعاری ، ذات معنایی خود را از دست داده اند و برای همین ما روز به روز از آنها فاصله می گیریم.

هر چند که از آرزومندان واقعی تحقق یکسان سازی آموزشی در کشورم هستم اما به دلیل تداوم ماندگاری و همسایگی مدارس غیردولتی در کنار مدارس دولتی ، امیدی به تحقق عدالت آموزشی و یا به قول حضرتعالی توسعه پایدار !! ندارم . چون هنوز دغدغه این مردم بابا نان نداد است و آب آبادی در بیراهه هاست.


آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم

کانال تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

شهریه مدارس غیردولتی و توسعه پایدار

خوانده شده: 238 دفعه شنبه, 27 مهر 1398 15:39

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
افق تازه 1398/07/30 - 22:52
تا امثال حداد عادل و خانمش تو شورای اموزش و پرورش هستند مدارس غیر انتفاعی مثل سرطان بجان اموزش و پرورش افتاده و خون ملت را می دوشند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور