چاپ کردن این صفحه

طرح رتبه بندی شامل کدام معلمان می‌شود؟

افق | آذربایجان شرقی

طرح رتبه بندی شامل کدام معلمان می‌شود

میرزاده نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس دهم تأکید کرد:
" ابتدا باید دستور العمل رتبه بندی بیایید و مشخص شود که این رتبه بندی شامل کدام معلمان با کدام مدرک تحصیلی می شود، سپس چگونگی اجرا رتبه بندی معلمان اهمیت دارد نه تاریخ اجرایی آن، در حال حاضر نه چگونگی اجرای رتبه بندی مشخص است نه زمان اجرایی شدن آن، در مبحث رتبه بندی باید به یک تعریف کلی از رتبه بندی و سپس چگونگی اجرای آن و در پایان به زمان اجرای آن برسیم. اما هنوز مشخص نشده رتبه بندی چه بوده و چه تعریفی برای آن باید داشته باشیم، دولت که آموزش و پرورش هم در داخل آن است باید از رتبه بندی یک تعریف کلی به معلمان و قشر فرهنگی بدهد بعد به مرحله اجرایی و زمان اجرا آن برسیم."

از ابتدای سال 96 قرار بود این طرح اجرایی شود و با تغییرات وزیر به سرپرسرست و بعد دوباره به وزیر!! این طرح امروز به بن بست واقعی رسیده است. یعنی اهداف طرح ، مشمولیت طرح و تعریف طرح هنوز نامشخص است.

راستی هدف از رتبه بندی معلمان فقط دادن 400-600 تومان پول است ؟ پس عناوین استادیار و استاد و..... با کدام زیرسازی علمی – آموزشی تحقق خواهد یافت ؟ و یا صِرف دریافت این مبلغ اضافی ، اتومات مرا تبدیل به درجاتی خواهد کرد که هیچگونه ربطی به مشمولیت تغییرات ماهوی در کیفیت و کمیت آموزش و توانمندی منِ معلم ندارد ؟!

ابهام طرح خود گویای دلایل عدم اجرای آن است و نمی توان اِذعان داشت که فقط به دلیل نبودن بودجه لازم برای اجرای طرح ، تا حال وعده های نشدنی بسیاری داده شده است. حتی به ابزاری برای رأی آوری اشخاص جهت وزارت نیز تبدیل شده است.
میرزایی وزیر آموزش و پرورش وعده صددرصد داده است که مهر ماه اجرایی خواهد شد!! باید دو هزار میلیارد تومان را تقسیم بر افراد مشمول کرد تا سهم افراد از این طرح فضایی مشخص شود. هر چند مجهولات طرح بیشتر از حد منطقی جهت جستن پاسخ مناسب است ، از جمله کدام معلمان و چه تعداد از آنها ؟ تکلیف مابقی چیست ؟راستی جایی کسی تعریفی از خود طرح دیده است ؟ مجهول الهویه بودن طرح گویای ماهیت واقعی آن است. به هر چیز خیالی دل نبندیم.
جامع و مانع بودن تعریف طرح ،گویای صلابت محتوا و اجرای آن است و برعکس.


آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم

کانال تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

طرح رتبه بندی شامل کدام معلمان می‌شود

خوانده شده: 548 دفعه سه شنبه, 16 مهر 1398 09:09