صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

درد دل یک آموزش دهنده سوادآموزی و یک راهکار

مرضیه بختورفام | تهران

مشکلات آموزش دهندگان سوادآموزی

من همسر یک بازنشسته فرهنگی هسم ولی به خاطر 31 سال همراهی همسرم طی سالهای خدمتش و همچنین به خاطر اینکه چندین سال در کوره دهات آموزشیار نهضت سواد آموزی بودم به خودم این جرات و اجازه را دادم که کمی از وقت تان را بگیرم .

همسرم سال 88 بازنشسته شد با یک سال خدمت بیشتر چرا که محل خدمت همسرم جزیره خارک بود به هر حال اکنون که داشتم اخبار ونامه های همکاران را در صدای معلم می خواندم تصمیم گرفتم که من هم نامه ای بنویسم چرا که تنها کاری است که از من بر می آید شخصی مثل من که نفر اول تیر اندازی بانوان بسیج شهرمان در بحبوحه جنگ بودم زمان زلزله و هر مشکلی که در کشور اتفاق می افتاد من جلودار بودم ؛ اکنون نمی توانم حرکت کنم چرا چون هزینه درمان سرسام آورش را نداریم .

قدیما اولیا وقتی به سن کهولت می رسیدند فرزندان بار آنان به دوش می کشیدند ولی اکنون فرزندان همه بیکارند و یا اگر مثل بچه های من شغل داشتند بعداز چندین سال کار کردن شرکت شان تعطیل شده و به خیل بیکاران اضافه می شوند. ما هم که ضامن بانکی برای وام گرفتن فرزندم شده بودیم ماندیم که چه بکنیم .

بانک تمام طلبش را با همه دیر کردش با بستن حقوق ما از حلقوممان درآورد ولی ما مانده ایم با یک عالمه قرض از بقال محله بگیر تا نانوایی و کرایه خانه و قبض آب و برق و گاز و شارژ ساختمان .

از اول خدمت سعیمان براین بود که طرف وام این جور چیز ها مجبورا سال گذشته وام از صندوق بازنشستگی گرفتیم که آن هم فقط به جای کرایه خانه رفت آن هم ده ماهش در حالی که مسدودی حقوق ما تقریبا سه سال طول کشید .

شما مجسم کنید که ما این مدت چگونه زندگی کردیم ؟

الان آن قدر قرض و قوله داریم که نمی دانیم که چگونه و با چی پرداخت کنیم ؟

از صندوق تقاضای وام کردیم .اولا به ما تعلق نگرفت در ثانی دوباره که درخواستمان را تکرار می کنیم می گویند موعد درخواست وام گذشته...

آیا بااین حرفها می خواهید وجدان خود را آسوده کنید یا اینکه بدبختی ملت مخصوصا فرهنگیان به جایی رسیده که دزدان و اختلاسگران دارایی ما را بچاپند و ما مجبورا چارهای جز فروش کلیه و قرنیه چشممان نداشته باشیم؟

خواهشمندم به صورت اضطرار مشکل ما را به هر مرجع ومسئولی که می توانید برسانید .

فقط سریعا جوابی به ما بدهید چون چند شماره همراه خود را جهت اهدا کلیه به من داده اند فقط پیشنهادی که دارم اینست که برای مواقع اضطراری صندوق جداگانه ای باشد که با حداقل وامی که می تواند پرداخت کند که فعلا کمی از مشکلات شخص مستاصل حل شود و در دراز مدت یک فکر اساسی بشود وگرنه با دوتومن وسه تومن مشکل ما بازنشسته ها حل نمی شود .


آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم

گروه تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

خوانده شده: 35 دفعه پنج شنبه, 21 دی 1396 ساعت 15:39

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

با توجه به فساد ساختاری در صندوق ذخیره فرهنگیان و فقدان پاسخ گویی شفاف ؛ آیا با تشکیل و حمایت از " کمپین خروج از صندوق " موافقید؟

پربازدیدترین ها

 تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

خدمات چاپ

تلگرام صدای معلم

تحقیقات و آموزش

چاپ مدارس

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

صندوق ذخیره فرهنگیان

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور