چاپ کردن این صفحه

مقام معظم رهبری به فریادمان برسید؟ حق التدریس ، اضافه کار ، پاداش آخر خدمت ما فرهنگیان رسمی و غیر رسمی عنوان مطالبات بدون قید زمان گرفته است. حکم شرعی چیست؟

مینو امامی | آذربایجان شرقی

درخواست از رهبری برای رسیدگی به مطالبات فرهنگیان و معلمان

با سلام و احترام خدمت رهبر معظم انقلاب اسلامی،

در کشور ما امروز قشری که دیده نمی شود فرهنگیان هستند. ما به خاطر داریم که پدرانمان در قبال انجام وظایف شغلی خود ماهانه مبلغی به عنوان حقوق دریافت می کردند. برای هر چیز نظم و نظامی بود. بازنشستگی به موقع انجام می شد. و حق و حقوق شاغل و بازنشسته اعم از موظفی یا اضافه کار و تدریس و پاداش آخر خدمت ، به موقع پرداخت می شد. اما چند سالی است که وزرای آموزش و پرورش از سلاح مطالبات علیه فرهنگیان استفاده می کنند. بسیار مهلک و ویرانگر از هر نوع سلاح گرم یا حتی شیمیائی. علت تمثیل این چنینی، هلاکت ما فرهنگیان از شدت و حدت نالیدن و معترض بودن است.

آخر در دین مبین اسلام تأکید بر پرداخت به موقع حق و حقوق فرد شاغل حال کارگر یا غیر ، بوده است. حال چگونه جرأت می نمایند تا در یک کشور اسلامی که مُبلغ دین رسول الله است حق و حقوق قانونی فرهنگیان ، نام مطالبات بر خود بگیرد و زمان پرداخت آن به اراده ء افراد منوط گردد.

ما یک سال کاری یا طی 30 سال خدمت فقط برای رضای خدا یا تأمین رسالت آموزشی کشور تلاش ننموده ایم بلکه برای نیل به حصول عایدات مادی هم کوشیده ایم. سالها از پرداخت این مطالبات می گذرد و وعده های سرخرمنی مسئولین تاب و توانمان را به ستوه در آورده است.

مگر در هر اقتصادی تلاش برای معاش حاکم نیست؟ مگر نیازهای ما با ارادهء مسئولین تنظیم می گردد؟ دختران و پسران دَم بخت ما چند سال دیگر باید در انتظار مرحمت دولت بنشینند؟

30  سال مدام دویدیم که امروز یک آپارتمان نُقلی برای خود داشته باشیم اما هنوز بدون مأوائیم.

مقام معظم رهبری،
حکم شرعی برای مستأصلی ما فرهنگیان دور مانده از حق و حقوق قانونی چیست؟

پرداخت بدهی دو تیم مطرح فوتبال توسط دولت درد ما را تازه کرد. نه به دلیل بخل و حسد ، به دلیل بی مقداری فرهنگیان در یک جامعه اسلامی که محلی از اِعراب یا ولی نعمتی دلسوز ندارند. از شما تقاضای دستور پرداخت کلیه مطالبات فرهنگیان شاغل و بازنشسته را داریم. از شما تقاضای ممانعت قانونی برای جلوگیری از عدم پرداخت حق و حقوق فرهنگیان شاغل و بازنشسته را بعد از این داریم.

ما فریادرس می خواهیم. تداوم ناله های فرهنگیان ، تاب و توان آموزشی را از آنها می گیرد. با شرایط فعلی شغل معلمی فوق العاده فرساینده و نومیدکننده گردیده است. ما تولد دوباره امید را از شما می خواهیم.
افزایش بودجه آموزش و پرورش و همسان سازی حقوق فرهنگیان با سایر شاغلین کشور از اهم خواسته های فرهنگیان است . لطفا ما را از زیر خط فقر به بالا بکشید تا ما نیز اعتلا یابیم. امید که ما هم به اندازه فوتبال برای مملکت لازم و مفید باشیم.
با قدردانی از بذل توجه حضرتعالی به قشر فرهیخته جامعه .


آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم

گروه تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

خوانده شده: 1143 دفعه پنج شنبه, 11 آبان 1396 ساعت 21:33