صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

مقام معظم رهبری به فریادمان برسید؟ حق التدریس ، اضافه کار ، پاداش آخر خدمت ما فرهنگیان رسمی و غیر رسمی عنوان مطالبات بدون قید زمان گرفته است. حکم شرعی چیست؟

مینو امامی | آذربایجان شرقی

درخواست از رهبری برای رسیدگی به مطالبات فرهنگیان و معلمان

با سلام و احترام خدمت رهبر معظم انقلاب اسلامی،

در کشور ما امروز قشری که دیده نمی شود فرهنگیان هستند. ما به خاطر داریم که پدرانمان در قبال انجام وظایف شغلی خود ماهانه مبلغی به عنوان حقوق دریافت می کردند. برای هر چیز نظم و نظامی بود. بازنشستگی به موقع انجام می شد. و حق و حقوق شاغل و بازنشسته اعم از موظفی یا اضافه کار و تدریس و پاداش آخر خدمت ، به موقع پرداخت می شد. اما چند سالی است که وزرای آموزش و پرورش از سلاح مطالبات علیه فرهنگیان استفاده می کنند. بسیار مهلک و ویرانگر از هر نوع سلاح گرم یا حتی شیمیائی. علت تمثیل این چنینی، هلاکت ما فرهنگیان از شدت و حدت نالیدن و معترض بودن است.

آخر در دین مبین اسلام تأکید بر پرداخت به موقع حق و حقوق فرد شاغل حال کارگر یا غیر ، بوده است. حال چگونه جرأت می نمایند تا در یک کشور اسلامی که مُبلغ دین رسول الله است حق و حقوق قانونی فرهنگیان ، نام مطالبات بر خود بگیرد و زمان پرداخت آن به اراده ء افراد منوط گردد.

ما یک سال کاری یا طی 30 سال خدمت فقط برای رضای خدا یا تأمین رسالت آموزشی کشور تلاش ننموده ایم بلکه برای نیل به حصول عایدات مادی هم کوشیده ایم. سالها از پرداخت این مطالبات می گذرد و وعده های سرخرمنی مسئولین تاب و توانمان را به ستوه در آورده است.

مگر در هر اقتصادی تلاش برای معاش حاکم نیست؟ مگر نیازهای ما با ارادهء مسئولین تنظیم می گردد؟ دختران و پسران دَم بخت ما چند سال دیگر باید در انتظار مرحمت دولت بنشینند؟

30  سال مدام دویدیم که امروز یک آپارتمان نُقلی برای خود داشته باشیم اما هنوز بدون مأوائیم.

مقام معظم رهبری،
حکم شرعی برای مستأصلی ما فرهنگیان دور مانده از حق و حقوق قانونی چیست؟

پرداخت بدهی دو تیم مطرح فوتبال توسط دولت درد ما را تازه کرد. نه به دلیل بخل و حسد ، به دلیل بی مقداری فرهنگیان در یک جامعه اسلامی که محلی از اِعراب یا ولی نعمتی دلسوز ندارند. از شما تقاضای دستور پرداخت کلیه مطالبات فرهنگیان شاغل و بازنشسته را داریم. از شما تقاضای ممانعت قانونی برای جلوگیری از عدم پرداخت حق و حقوق فرهنگیان شاغل و بازنشسته را بعد از این داریم.

ما فریادرس می خواهیم. تداوم ناله های فرهنگیان ، تاب و توان آموزشی را از آنها می گیرد. با شرایط فعلی شغل معلمی فوق العاده فرساینده و نومیدکننده گردیده است. ما تولد دوباره امید را از شما می خواهیم.
افزایش بودجه آموزش و پرورش و همسان سازی حقوق فرهنگیان با سایر شاغلین کشور از اهم خواسته های فرهنگیان است . لطفا ما را از زیر خط فقر به بالا بکشید تا ما نیز اعتلا یابیم. امید که ما هم به اندازه فوتبال برای مملکت لازم و مفید باشیم.
با قدردانی از بذل توجه حضرتعالی به قشر فرهیخته جامعه .


آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم

گروه تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

خوانده شده: 1259 دفعه پنج شنبه, 11 آبان 1396 ساعت 21:33

نظرات بینندگان  

پاسخ + +9 -48 --
شهاب 1396/08/11 - 22:25
خانم امامی فرهنگی هرچه می کشد از خودش است چون ارزشی برای خود قائل نیست وحاضر نیست از خیر حق التدریس ناچیزی که پرداخت نمی شود بگذرد تا خودمان تن به حقارت می دهیم اوضاع بدتر از این خواهدشد شما کدام قشر را سراغ دارید که این همه تحقیر شود ولی اقدامی انجام ندهد پس ازماست که برماست
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/08/12 - 12:56
جناب آقای شهاب با سلام ،
اگر همکاری اضافه تدریس یا حق التدریس می نماید به دو دلیل آشکار است :

1 - نیاز حیاتی
2 - امید به دریافت به موقع حق خود برای رفع نیازهایش

حال در جامعه ما به ناحق دریافت قانونی حق و حقوق تبدیل به مطالبات شده است همکار شاغل یا بازنشسته چه کند.
قبلا نیز اشاره کرده بودم باید برای همه مطالبات فرهنگیان اصل به همراه محاسبه سود قانونی پرداخت شود. با تشکر
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1396/08/15 - 15:13
خانم امامی وقتی برای کاری پولی پرداخت نمی شود کدام نیاز حیاتی برطرف خواهد شد دولتی که حقوق معلمان را با مشکل پرداخت می کند به کسی حق التدریس خواهد داد من می گویم هر چه برسرمان می آید از ساده لوحی است نگویید نه شما هنوز دنبال سود هستید مثل اینکه از شرایط خبرندارید تامعلم دست ازساده لوحی برندارد اوضاع اینگونه خواهد بود وحتی بدتر از این یک کودک اینقدر فریب نمی خورد
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/08/15 - 20:06
همکار محترم ،
متأسفانه آنان چون هنوز امیدوارند برای همین چنین اشتباهی را مرتکب می شوند. علیرغم چنین تله مهلکی آنان هنوز نومید نگشته اند. واقعیت این است.
پاسخ + +28 0 --
رضایی 1396/08/11 - 23:41
آیا این حرفها به گوش رهبر می رسد؟
وآیا رهبر پاسخی می دهد؟
خوش به حال 20سال پیش که هر از چند گاهی وزیران استیضاح می شدندو مشکل چندانی نداشتیم.
اما الآن هر روز با یک فیلم تازه ای مواجه هستیم.
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/08/12 - 19:41
جناب آقای رضائی نوشته شما را دیدم و نامه را مستقیم ارسال کردم. امید که مشاهده و پاسخگو باشند.
پاسخ + +52 0 --
معلم نگون بخت 1396/08/12 - 01:28
آفرین برشما شیرزن.
اتفاقا بعد از اینکه نوبخت .... با اون لبخندهای موزیانش کرد بدهی های دوتیم پرسپولیس واستقلال را میدهند دلم شکست. گاهی تصمیم میگیرم نسبت به شغلم بی تفاوت باشم اما وجدانم برنمیتابد.
مقصر وزیران متملقی هست که مرتب اصرار دارند بگویند اوضاع مالی کشور خوب نیست. گویا اوضاع فقط برای فرهنگیان خوب نیست.
برای خودم متاسفم که چرا این شغل را رها نمیکنم.شاید بخاطر اینه که آموزش پرورش استعدادهایمان را هم خفه کرده و چیزی دیگر یاد نگرفته ایم. خواهر من نامه ات بی فایده و بیجواب میمونه. چون شکایت خدا را پیش حضرت ابولفضل بردن بی فایدست.
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/08/12 - 19:39
با سلام ، همکار محترم ، جسارتا شما نگون بخت که خیر، تاج سرید. اگر خودمان چنین القابی به خود دهیم خدا داند فردا چه بلایی سرمان می آید. اگر جامعه کوردل یا کُند ذهن هست من و شمای معلم چه کنیم؟ در جامعه ای که ارزش یک توپ میدان از ارزش قلم و تفکر و خرد بیشتر است ، نباید انتظار زیادی داشت. در جامعه ای که در یافتی یک فوتبالیست یا مربی او بیش از یک میلیارد ( تومان یا ریال!!!!!!) است و حقوق یک دبیر بعد 25 سال خدمت 16600000 ریال است ، باید هم اعتقاد داشت ارزش یک توپ بیشتر است.
پاسخ + +52 0 --
بدهکار 1396/08/12 - 07:28
با تشکر فرو ان ازسرکارخانوم امامی واقعا مطالبات فرهنگیان رابا قلم تو ای خودشان انعکاس می دن.
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/08/12 - 19:33
سلام و تشکر از همراهی تان.
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/08/12 - 19:42
با سلام شما لطف دارید.
پاسخ + +14 0 --
معلم روستا 1396/08/12 - 12:36
سلام.بنظرم دروغ تمام آموزش وپرورش رو گرفته.
دولتها به دنبال بالاوپایین کردن آمارها هستن.
پاسخ + +39 0 --
مینو امامی 1396/08/12 - 13:12
با سلام خدمت همه همکاران محترم ،
عین نامه بالا را برای مقام معظم رهبری ارسال کردم. امید با یاری خدا بذل توجه بنمایند. شماره ارسال نامه

نامه شما با موفقیت دریافت شد.
شماره نامه MMguojRDtA
پاسخ + 0 0 --
رضایی 1396/08/12 - 18:48
منتظر جواب هستیم.
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1396/08/13 - 00:02
منتظر باشید تا ....
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/08/15 - 20:08
بنده یک نامه پیگیری نیز ارسال کرده ام و تا این ساعت خبری نیست. مگر این که مابین خود گفتگو کنند. البته اگر به اطلاع ایشان برسانند . باز پیگیر هستم.
پاسخ + +3 0 --
معلم دردمند 1396/08/12 - 18:58
سرکارخانم خالقی همکار ارجمندم تا نوبخت هست به سخره گرفتن معلم ادامه دارد عمروعاص هم بااین روش مولا علی (ع) را قول زد مگر جناب روحانی بی حرمتی ها وبی ارزش قلمداد نمودن معلم را از سوی این آقای موزی نمی بیند شاید هم اینطور به نوبخت دیکته شده بطحایی هم با یک ربات ومجسمه تفاوتی ندارد بلی وخیر را بخاطر پست ومقامش بلده وزیر مقامش بیش از اینا ست مگر شهید رجایی در برابرمحرومین ومستضعفین اینطور میکرد!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/08/15 - 20:12
امامی هستم نه خالقی .
پاسخ + +3 -34 --
قاصدی 1396/08/12 - 21:21
ای داد بی دااااااااااااااااااااااد خانم امامی. شما چقدر ساده می اندیشید همه ارکان حکومت در ظلم به معلم اتفاق نظر دارند. اگر چنین نبود که باید وضعیت معلم در یک دوره از این دولت های با اسامی و شعارهای متفاوت فرق میکرد. خانم محترم این ظلم به معلم جزئ استراتژی های حاکمیت است. با اینکه همه ارکان حکومت از وضعیت اسفناک معلمی و تبعیض در حق معلم اطلاع کامل دارندو هیچ گونه تلاشی برای آنان انجام نداده و نمی دهند بلکه هر گونه اعتراض صرفا صنفی معلمان را با کمال بی انصافی به بیگانگان و آمریکا ربط داده و از هر گونه سرکوب و تخریب دریغ نمی کنند. همانطور که در سالیان قبل همه مواردبالا که نام بردم عینا رخ داده است.
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/08/15 - 20:12
والله هر چی بگید قبول. اما خدائی ساده یا ساده لوح یا خوش خیال یا زودباور اصلا نیستم. جناب خواستم محک بزنم. جایگاه معلم یا یک توپ قل قلی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ + +3 0 --
دل تنگ 1396/08/13 - 19:50
در جامعه ای که وزیرش از دولتی بی کفایت چاپلوسی میکند ودر پاسخ خبرنگار می گوید با این سوال ذوق مرا تلخ کردید به حال دولت و وزیرش باید گریست تا از سیل اشک همه این فریبکاران حراف را آب ببرد!
پاسخ + +1 0 --
ع.ا.ق.م همدان 1396/08/14 - 10:59
سلام به همه همکاران ارجمند، من از دولت دوازدهم و آقای نوبخت سوالی دارم و دوست دارم سخنگوی دولت و رئیس برنامه و بودجه شجاعانه و رو راست با ولی نعمتان خویش (مردم ) در اولین مصاحبه اش (پس از مطالعه این متن) جواب آنرا علنی بدهد... اگر این دولت نمی تواند چند میلیون مبلغ ناچیز مرخصی های استفاده نشده و الباقی مطالبات ما فرهنگیان باز نشسته را بپردازد !!! و چند سالی است که آن مبالغ را به دیون تبدیل کرده است؟!! پس چگونه علنی در یک مصاحبه رسمی، اعلام می کند: نگران بدهی(حداقل 8) میلیاردی باشگاههای استقلال و پرسپولیس نباشیم و....!!!علیرغم اینکه ماهم به غرور ملی و تیمهای ملی دربرابر حریفان عشق می ورزیم، آیا ما فرهنگیان بازنشسته و خانواده های آنها به اندازه یک پوپ 450 گرمی و چند فوتبالیست و... ارزش نداریم؟؟؟ و یا اینکه استقلال و پرسپولیس ها دولتی اند و ما معلمان بازنشسته غیر دولتی و ناتنی هستیم؟؟؟قرمزته و آبی ت ... بابا ای ولله...
پاسخ + +5 0 --
disgruntled 1396/08/14 - 11:11
در حال حاضر دغدغه اصلی مسئولین کشور نه آموزش و پرورش بلکه عراق ، سوریه ، یمن ، لبنان ، فلسطین و مسلمانان برمه است
پاسخ + 0 0 --
اوس تقی بازنشسته 1396/08/18 - 01:50
سرکارخانم امامی سلام بنده دبیربازنشسته ازاستان بوشهرهستم وبعدازسی واندی سال خدمت درمناطق محروم وبداب وهوا اینک ساکن ملارد ومستاجرم وخانه بدوش بهرحال وضعیت تاسف بارمافرهنگیان بازنشسته نقل همه محافل رسانه ای و وکلای مجلس شده اما چرا تابحال تحولی دروضعیت اقتصادی ما ایجادنشده ونمیشود؟نقص ازکجاست؟ ایا ازجامعه فرهنگیان است یا .......... شرایط هم بدترشده .نابسامانی زیرفقروبالای فقر مرزی ندارد ایا بنظرشما این ناله ها و فریادها ثمری دارد؟باید خوش بین باشیم؟ عیب ازکجاست؟ چه عواملی باث ازدیاد فقر و ناهنجاریهای مدیریتی شده که مدیران نمیتوانندویا نمیخواهند امورما بازنشستگان اصلاح شود؟ بیماری تبعیض و ستم ناشی ازکجاست؟
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/08/18 - 17:01
سلام همکار محترم،
اگر تفقریبا همه نوشته های صدای معلم را تعقیب بفرمائید ، برای برخی از پرسشهایتان پاسخ می یابید.
تصور بنده بر این است که اولا :چون معلمان با تعهد شغلی خود تنها قشری هستند که اگر مورد ظلم و قصور هم قرار بگیرند باز کلاسها دایر خواهد بود و انجام وظیفه خواهند نمود.
ثانیا: تنها گروه شغلی زیاد معلمان هستند. کارگران هم زیادند اما آنان بخشی به تعاونی ها و بخشی به واحدهای خصوصی و بخشی دولتی وابسته اند. اما معلمان همگی به بخش دولتی وابسته اند و اولویت اول دولت دادن حق و حقوق معلمان نیست.در ضمن آزمایش کردند و دیدند که واژه مطالبات گه گاهی برای فرو نشاندن خشم معلمان بهترین مُسکن است.
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/08/18 - 17:44
ببخشید تقریبا
پاسخ + +31 -1 --
مینو امامی 1396/08/23 - 16:25
با عرض سلام و ارادت خدمت با سعادت رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران و با عرض تعزیت برای جان باختگان زلزله دردناک اخیر .
رهبر معظم انقلاب بعنوان یک فرهنگی بازنشسته حقیقتا دل نگران اوضاع مالی فرهنگیان بزرگوار کشور مان هستم. شما را به خدا ما را به مسئولین مربوطه سفارش دهید تا روز به روز از میزان علاقمندی به شغل معلمی و همچنین رضایت شغلی و پاسداشت وجدان شغلی ، کاسته نشود. اوضاع مالی فرهنگیان شاغل و بازنشسته فوق العاده اسفبار و نگران کننده هست. آموزش و پرورش میهن عزیزمان را از هر نوع کاستی رهایی دهید.این آخرین تقاضای بنده از آن مقام معظم هست. درایت و دوراندیشی شما همیشه چاره ساز بوده است. سپاس و تشکر از حضرتعالی در انتظار رحمت خداوندی و بذل توجه عالی.
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/08/23 - 16:31
این متن را مجددا امروزخدمت مقام رهبری ارسال کردم.
پاسخ + 0 0 --
قاصدی 1396/08/24 - 22:44
خانم امامی. حالا دیگه خیالم راحت شد که معلمان چقدر ساده لوح اند.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ + +31 0 --
مینو امامی 1396/08/25 - 10:39
جناب آقای قاصدی ، با سلام و احترام،
گاه در یک خانواده دو برادر مشکلات اساسی دارند و اختلاف آنها به مرحله آسیب رسانی به یکدیگر می رسد ، اگر والدین آن دو خصوصا پدر خانواده به موقع از این مسأله خبردار می شد یقین می توانست جلوی حوادث تلخ ناک را بگیرد.
اطلاع مقام رهبری به مثابه همان پدر خانواده است.
ساده لوحی نیست تلاش یک عده برای رسیدن به خواسته ها یا نیازها.بالا هم اشاره کرده ام ببینیم توپ ارزش بیشتری دارد یا به قول مسئولین فرهیختگان جامعه.
انسانهای مستأصل برای رسیدن به نتیجه مجبورند هر راه با عزت و شرافت را محک بزنند. به شما نیز به دلیل ساده لوح نبودنتان تبریک عرض می کنم.
پاسخ + +30 0 --
قاصدی 1396/08/25 - 14:01
ببخشید گفتم ساده لوح. منظورم همان صداقتی است که همه ما معلمان تقریبا از آن برخورداریم. ولی عمدا کلمه ساده لوح را بکار بردم که مسئولین بدانند ما معلمان stupid نیستیم که در حق ما این همه تبعیض روا دارند و با استدلالهای دروغین شان ما را فریب دهند.( شاید من هم خواستم مثل شما محک بزنم . حالا خدا کند اقدامی کنند تا حدس من غلط از آب در آید و من شرمنده شوم ). اما همه مسئولین و حتی پدر بزرگ های خانواده هم کاملا از این همه تبعیض و ظلم و ( صد بالاتر بی انصافانه قضاوت کردن در مورد معلمان و شرایط کاری شان و حق و حقوقشان) اطلاع کامل دارند.
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/08/25 - 15:59
همکار محترم، واژه ساده لوح زیاد برازنده فرهنگیان محترم نیست. از عذرخواهی نسبت به همکاران نیز سپاسگزارم.
همه فقط تلاش می کنیم. هر دری را می زنیم شاید یکی جواب بدهد. اگر این در نیز جواب نداد از نظر بنده امیدی به اصلاح اوضاع آموزش و پرورش نیست. باز تشکر
پاسخ + +18 0 --
امامی 1396/09/05 - 10:23
و چنین شد که ارزش توپ قل قلی از جامعه فرهنگیان به سرعت ابر و باد بالا رفت.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/09/07 - 10:04
ایشان که مستقیم نامه ها را مشاهده نمی نمایند. مقصر عوامل دست اندرکارهستند که دقت نکرده اند. چندین بار هم با تلفن نامه را تعقیب کرده ام.
پاسخ + +12 0 --
امامی 1396/09/07 - 13:40
امروز این متن را به جناب آقای ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور ارسال کردم.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/10/12 - 18:12
دریغ از خبر!!!!
نتیجه اگوش نکردن را دیدید؟
پاسخ + 0 0 --
محمد 1397/02/23 - 23:13
سلام: ان شاالله درست میشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور