صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

علی پورسلیمان/ مدیر گروه صدای معلم

در حاشیه آيين نكوداشت مديران روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش 4 دهه پس از پيروزي انقلاب اسلامي ...در آموزشی و پرورشی که فرهنگ پاسخ گویی وجود ندارد و اکثرا مدیرانش در سطوح مختلف پاسخ گو نیستند ؛ روابط عمومی به چه دردی می خورد ؟!

آیا تاکنون نشستی جدی و به دور از کلیشه اداری و اجرایی معمول برگزار شده است که مشخص شود جایگاه روابط عمومی در آموزش و پرورش کجاست/ وزارت آموزش و پرورش در جمع 36 سرآمد روابط عمومی های کشور هم حضور نداشت/ در دهمین جشنواره انتشارات روابط عمومی که با حضور بیش از ۱۴۰ روابط عمومی سازمان‌ها و نهادهای مختلف بخش خصوصی و دولتی برگزار شد، روابط عمومی بانک توسعه تعاون در سه بخش حائز رتبه برتر شد و لوح تقدیر و تندیس دریافت کرد و باز هم خبری از آموزش و پرورش نبود/ پرسش این است که در آيين نكوداشت مديران روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش 4 دهه پس از پيروزي انقلاب اسلامي دقیقا از چه چیزی تقدیر و تشکر به عمل آمده است/ آیا روابط عمومی در کارکرد درون سازمانی موفق و موثر عمل کرده است که اکنون صحبت از ماموریت های فرابخشی آن می شود/ متاسفانه " روابط عمومی " وزارت آموزش و پرورش نیز اکثرا نقش یک " تبلیغاتچی و یا بوقچی " را ایفا کرده اند و نتوانسته اند پل ارتباطی موثری برای تعریف و تبیین یک " ارتباط اثربخش " در سازمان باشند/ وزارت آموزش و پرورش تاکنون یک مدیر روابط عمومی به معنای درست ، کامل و علمی نداشته است/ شهادت می دهم که اساسا و اکثرا مدیرانی که در آموزش و پرورش مشغول به کار هستند نیازی به پاسخ گویی در خود نمی بینند و یا  احساس نمی کنند/ محتمل ترین فرضیه این است که از آن ها خواسته نمی شود/ زمانی که وزیر آموزش و پرورش خود  فاقد " اقتدار سازمانی " باشد و وزارتخانه به مجمع الجزایر پراکنده و متضاد و متعارض تبدیل شوند طبیعی است که هر کسی ساز خود را خواهد زد و البته در این مجموعه " غیرپاسخ گویی " یک ارزش و فرهنگ سازمانی خواهد بود/ علی رغم آن که مواد 19 ، 20 ، 21 ، 22 ، 23 و 24 از بخش  ث " منشور حقوق شهروندی " که با عنوان  " حق اداره شایسته و حسن تدبیر " در « منشور حقوق شهروندی » آمده است بهترین معرف و راهنما برای عملکرد مدیران حداقل در حوزه آموزش و پرورش است اما گویا این منشور نیز بیشتر جنبه نمایشی و یا فرمایشی پیدا کرده است/ دستگاه و یا  قوه ای که نمی تواند مدیران زیرمجموعه اش را وادار به تمکین در مورد اجرای مواد " منشور حقوق شهروندی " نماید چگونه از سایر قوه ها انتظار دارد که به مفاد آن عمل نمایند/ بی محلی کردن و نادیده گرفتن انتقادات در نهایت نتیجه ای جز رادیکال کردن فضا و ایجاد فضای خشونت و پرخاشگری را نخواهد داشت و البته این موضوعی خطرناک است و نباید اجازه داد تا با بی اعتنایی مسئولان ، جامعه به " نقطه جوش " برسد/ اگر قرار بر " اعتماد سازی " و ترمیم و کاهش فاصله میان " صف " و " ستاد " در آموزش و پرورش است باید تعارفات را کنار بگذاریم/ این که در نشست آیین نکوداشت فقط تربیون " باشگاه خبرنگاران جوان " در برابر وزیر آموزش و پرورش خودنمایی می کند و از رسانه های مستقل و پرسشگر خبری نیست ؛ علامت مثبت و مهم تر از آن " امید بخشی " بیرون نمی آید/ در وزارتخانه ای که " خدمات آموزشی " برون سپاری می شود چرا نباید  قابل تعمیم  در مورد امور اداری باشد/ ناکارآمدی سیستم و نارضایتی بدنه و شکاف عمیق بین اداری و ستادی محصول عملکرد همین مدیران قبلی است/ اگر قرار است " جوان گرایی " تجربه ای موفق در دولت دوم تدبیر و امید باشد و منجر به پیامدهای ناخواسته آتی نگردد نخستین ، مهم ترین و زیربنایی ترین اقدام همانا نهادینه کردن فرهنگ پاسخ گویی در وزارت آموزش و پرورش است....

آسیب شناسی عملکرد و کارکرد روابط عمومی ها در وزارت آموزش و پرورش

به گزارش پرتال وزارت آموزش و پرورش ؛ سه شنبه بیست و یکم شهریور ماه  با حضور وزيرآموزش و پرورش، آيين نكوداشت مديران روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش 4 دهه پس از پيروزي انقلاب اسلامي در ساختمان شهيد رجايي برگزار شد .

مقرر شده بود از خدمات آقايان فرازي، انوار، حاجيان زاده، ميرزايي، آيت اللهي، نيكبخت، جدايي،  مرادي، فرهادي و هم چنين خانواده مرحوم زاده حسين مديركل فقيد روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش پس از گذشت4 دهه از پيروزي انقلاب اسلامي تجليل و تقدير به عمل آيد.

اما ظاهرا و علی رغم دعوت قبلی ، آقای علیرضا جدایی که 4 سال ریاست روابط عمومی را در دوران وزارت آقایان فانی و دانش آشتیانی بر عهده داشت در این مراسم حضور نیافته بود .

در این جا قصد وارد شدن در جزییات را ندارم اما از مدت ها پیش بین آقایان جدایی و نظری اختلافاتی وجود داشته است و البته روابط عمومی وزارتخانه هم توضیحی در مورد عدم حضور ایشان ارائه نکرده است .

آسیب شناسی عملکرد و کارکرد روابط عمومی ها در وزارت آموزش و پرورش

در این نشست بطحایی وزیر آموزش و پرورش گفت :

 آموزش و پرورش همواره در مقايسه با ساير بخش هاي اجرايي كشور، مظلوم و مهجور بوده است.

 گستردگي وظايف و پراكندگي جامعه مخاطبان آموزش و پرورش، به گونه اي است كه نمي توان اين وظايف و امكانات را با ديگر دستگاه هاي اجرايي كشور مقايسه كرد و از اين بابت بايد بخش اطلاع رساني و ارتباطات را تقويت كنيم تا بتوانيم خدمات يك ميليون معلم و بيش از 13 ميليون دانش آموز كه در پهنه وسيع كشور فعاليت مي كنند، را به جامعه معرفي كنيم.

آموزش و پرورش تأثيرات زيادي برشئونات اجتماعي و مخاطبان جامعه دارد و بايد با استفاده از فناوري هاي نوين و سيستم‌هاي ارتباطي جديد بتوانيم باعث اعتلاي فرهنگ جامعه از طريق نيل به اهداف كلان آموزش وپرورش شويم.

 اگر هم از پاسخ گویی امتناع کرد به مقام بالاتر گزارش شود و در نهایت اگر تشخیص داده شد که مدیری غیرپاسخ گو است کنار گذاشته شود اميدواريم در دوره جديد فعاليت مركز اطلاع رساني و روابط عمومي، با استفاده از تجربيات پيشكسوتان اين حوزه، شاهد موفقيت‌هاي بزرگ درانجام رسالت هاي اخير امر تعليم وتربيت باشيم ."

معمولا رسم بر این است که وزرای آموزش و پرورش در جایگاه و اهمیت این بخش حرف های زیادی می زنند اما آیا تاکنون یک آسیب شناسی جدی در مورد کارکرد روابط عمومی ها در آموزش و پرورش به عمل آمده است ؟

آیا تاکنون نشستی جدی و به دور از کلیشه اداری و اجرایی معمول برگزار شده است که مشخص شود جایگاه روابط عمومی در آموزش و پرورش کجاست ؟

در خبری که قبلا در صدای معلم منتشر شد ( این جا ) ؛ مشخص شد در چهارمین دوره آیین تقدیر از سرآمدان روابط عمومی های ایران که در مرکز همایش سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار شد  وزارت آموزش و پرورش در جمع 36 سرآمد روابط عمومی های کشور هم حضور نداشت !

آسیب شناسی عملکرد و کارکرد روابط عمومی ها در وزارت آموزش و پرورش

در دهمین جشنواره انتشارات روابط عمومی که با حضور بیش از ۱۴۰ روابط عمومی سازمان‌ها و نهادهای مختلف بخش خصوصی و دولتی برگزار شد، روابط عمومی بانک توسعه تعاون در سه بخش حائز رتبه برتر شد و لوح تقدیر و تندیس دریافت کرد و باز هم خبری از آموزش و پرورش نبود ! ( این جا )

حال پرسش این است که در آيين نكوداشت مديران روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش 4 دهه پس از پيروزي انقلاب اسلامي دقیقا از چه چیزی تقدیر و تشکر به عمل آمده است ؟

آیا بهتر نبود که دلایل ناکامی و جایگاه نازل روابط عمومی در آموزش و پرورش مورد بررسی و نقادی قرار گیرد ؟

بارها اتفاق افتاده است که در صدای معلم مطلب وی نقدی را در مورد عملکرد یکی از مدیران در یک ناحیه دورافتاده کشور بارگذاری کرده ام .

طولی نکشیده است که سیل کامنت ها زیر پای نوشته ثبت شده است !

اگر واقعا روابط عمومی های آموزش و پرورش به وظایف خود آشنا باشند و اندکی نیز استقلال نظر و عمل ؛ آیا چنین موضوعاتی باز هم رخ خواهد داد ؟اساسا و اکثرا مدیرانی که در آموزش و پرورش مشغول به کار هستند نیازی به پاسخ گویی در خود نمی بینند و یا  احساس نمی کنند

جالب است که در گفت و گو با مدیرانی که در مورد آن ها نقد شده است به جای آن که در مورد عملکرد خود  پاسخ گو باشند از من می خواهند که کامنت ها ( نظرات ) را مدیریت کنم !

بر اساس آمار و گفته های مسئولان ؛ بیشترین حجم مراجعان و تشکیل پرونده در دیوان عدالت اداری متعلق به معلمان و آموزش و پرورش است .

آیا کسی تاکنون این مساله را آسیب شناسی کرده است ؟

آیا کسی تاکنون ماهیت و عملکرد نهادهای نظارتی در آموزش و پرورش را مورد پرسش های جدی قرار داده است ؟

وزیر آموزش و پرورش در این مراسم گفته است که بايد بخش اطلاع رساني و ارتباطات را تقويت كنيم تا بتوانيم خدمات يك ميليون معلم و بيش از 13 ميليون دانش آموز كه در پهنه وسيع كشور فعاليت مي كنند، را به جامعه معرفي كنيم.

آیا آقای بطحایی و سایر مسئولان تاکنون یک پژوهش جدی و بی طرفانه در مورد جایگاه روابط عمومی در درون آموزش و پرورش و در میان معلمان انجام داده اند که به اکنون به فکر کارکرد بیرونی آن هستند ؟

آیا روابط عمومی در کارکرد درون سازمانی موفق و موثر عمل کرده است که اکنون صحبت از ماموریت های فرابخشی آن می شود ؟

آسیب شناسی عملکرد و کارکرد روابط عمومی ها در وزارت آموزش و پرورش

" روابط عمومی " قاعدتا باید پلی میان بدنه و مدیریت باشد و بتواند میان این دو یک تعامل منطقی برقرار کند .

اما آیا واقعا روابط عمومی در آموزش و پرورش چنین کارکردی را ایفا می کند ؟

ناکارآمدی سیستم و نارضایتی بدنه و شکاف عمیق بین اداری و ستادی محصول عملکرد همین مدیران قبلی است  در یاددداشت پیشین ( این جا ) نوشتم :

" 3- برقراری ارتباط : توانایی فرستادن پیام به گونه ای که مردم بتوانند به آسانی آن را بفهمند و بپذیرند . "

البته این نویسندگان در مدل ارتباطی خود ، " برقراری ارتباط همراه با همدلی " را پیشنهاد می دهند .

یکی از مباحث کهنه و ریشه دار در آموزش و پرورش فاصله " ستاد و صف " بوده است .

تقریبا هیچ وزیری تاکنون قادر به پر کردن این شکاف و یا ترمیم آن نبوده است .

وزیران آموزش و پرورش نتوانسته اند به یک " زبان مشترک " توام با همدلی برای همراه کردن  ذی نفعان سازمان با برنامه های خود دست پیدا کنند و این چرخه معیوب فربه تر شده است .

ارتباط اکثر وزیران آموزش و پرورش غالبا در این مدل ها خلاصه شده است :

1- جمع کردن معلمان در یک سالن و ارائه سخنرانی مانند کارهایی که آقای حاجی بابایی انجام می داد .

2- سرکشی به  برخی  مدارس به صورت انتخابی و نه تصادفی و نشستن پشت نیمکت دانش آموزان و یا صحبت با برخی معلمان و انعکاس گزینشی این گونه نشست ها در منابع رسمی .

3- ارتباط با مدیران میانی و نهایتا تحتانی و ارائه سخنرانی های کلیشه ای و تکراری .

می توان گفت که همه وزیران آموزش و پرورش فاقد یک " مدل ارتباطی موثر و به روز " برای ارتباط  اثربخش با ذی نفعان آموزش و پرورش بوده اند و اکثریت کانال ها و مجاری ارتباطی از نوع " رسمی " بوده اند .

متاسفانه " روابط عمومی " وزارت آموزش و پرورش نیز اکثرا نقش یک " تبلیغاتچی و یا بوقچی " را ایفا کرده اند و نتوانسته اند پل ارتباطی موثری برای تعریف و تبیین یک " ارتباط اثربخش " در سازمان باشند .

آسیب شناسی عملکرد و کارکرد روابط عمومی ها در وزارت آموزش و پرورش

به عنوان مثال ؛ وزیر آموزش و پرورش در شورای تقریبا 30 نفره خود 11 معاون دارد .

برخی از  بخش ها مانند سازمان آموزش و پرورش استثنایی که فقط 130 هزار دانش آموز را در سراسر کشور پوشش می دهد و یا بخش " مدارس غیردولتی " که حدود 10 تا 15 درصد مدارس کل کشور را پوشش می دهند در چارت سازمانی در سطح " معاونت " تعریف شده اند اما بخش روابط عمومی که با  یک میلیون معلم ، 13 میلیون دانش آموز و در نهایت حداقل با 40  میلیون مخاطی در کشور تماس مستقیم دارد در حد یک " اداره  کل " تعریف شده است .

طبیعی است که به لحاظ اقتدار سازمانی برخی بخش ها به  آن ترتیب اثر چندانی ندهند و به آن پاسخ گو نباشند .

البته فردی که در راس روابط عمومی قرار می گیرد نیز باید واجد صفات و ویژگی های  یک مدیر روابط عمومی تمانم عیار باشد و فرصت و انگیزه کافی برای پرداختن به وظایف سازمانی خویش را داشته باشد .

از نظر نگارنده ، وزارت آموزش و پرورش تاکنون یک مدیر روابط عمومی به معنای درست ، کامل و علمی نداشته است ... "

واقعیت آن است که در آموزش و پرورش فرهنگ پاسخ گویی وجود ندارد .

بنده به عنوان مدیر این رسانه و فردی که نزدیک به دو دهه است فعالیت رسانه ای دارم ؛ شهادت می دهم که اساسا و اکثرا مدیرانی که در آموزش و پرورش مشغول به کار هستند نیازی به پاسخ گویی در خود نمی بینند و یا  احساس نمی کنند .

ممکن است پرسش شود چرا چنین است ؟

محتمل ترین فرضیه این است که از آن ها خواسته نمی شود !

دیگر این که خود وزیر آموزش و پرورش علی رغم سخنان زیبا و عوام پسند اعتقاد و یا باوری به این آموزه ها نداشته باشد .

زمانی که وزیر آموزش و پرورش خود  فاقد " اقتدار سازمانی " باشد و وزارتخانه به مجمع الجزایر پراکنده و متضاد و متعارض تبدیل شوند طبیعی است که هر کسی ساز خود را خواهد زد و البته در این مجموعه " غیرپاسخ گویی " یک ارزش و فرهنگ سازمانی خواهد بود !

روال منطقی باید این باشد که وقتی نقد و یا تحلیل و یا مطلبی در مورد عملکرد یک مدیر منتشر می شود وظیفه روابط عمومی باید این باشد که عین مطلب در اختیار مدیر مربوطه گذاشته شده و از او پاسخ خواسته شود .

اگر هم از پاسخ گویی امتناع کرد به مقام بالاتر گزارش شود و در نهایت اگر تشخیص داده شد که مدیری غیرپاسخ گو است کنار گذاشته شود .

اما آیا واقعا چنین است ؟

مدیران باید موظف باشند که به افکار عمومی پاسخ گو باشند .

با این که اصل " پاسخ گویی " در " منشور حقوق شهروندی " هم مورد تاکید قرار گرفته است .

آسیب شناسی عملکرد و کارکرد روابط عمومی ها در وزارت آموزش و پرورش

علی رغم آن که مواد 19 ، 20 ، 21 ، 22 ، 23 و 24 از بخش  ث " منشور حقوق شهروندی " که با عنوان  " حق اداره شایسته و حسن تدبیر " در « منشور حقوق شهروندی » آمده است بهترین معرف و راهنما برای عملکرد مدیران حداقل در حوزه آموزش و پرورش است اما گویا این منشور نیز بیشتر جنبه نمایشی و یا فرمایشی پیدا کرده است .

دستگاه و یا  قوه ای که نمی تواند مدیران زیرمجموعه اش را وادار به تمکین در مورد اجرای مواد " منشور حقوق شهروندی " نماید چگونه از سایر قوه ها انتظار دارد که به مفاد آن عمل نمایند ؟

مسئولان باید بدانند زمانی که نقد و یا مساله ای مطرح می شود باید به آن پاسخ داده شود .

حتی اگر نقد نادرست و یا غیراصولی هم باشد باید با آن برخورد منطقی و ملایم شود .

بی محلی کردن و نادیده گرفتن انتقادات در نهایت نتیجه ای جز رادیکال کردن فضا و ایجاد فضای خشونت و پرخاشگری را نخواهد داشت و البته این موضوعی خطرناک است و نباید اجازه داد تا با بی اعتنایی مسئولان ، جامعه به " نقطه جوش " برسد ...

این وضعیت به نفع هیچ کس نخواهد بود !

اگر قرار بر " اعتماد سازی " و ترمیم و کاهش فاصله میان " صف " و " ستاد " در آموزش و پرورش است باید تعارفات را کنار بگذاریم .

این که در نشست آیین نکوداشت فقط تربیون " باشگاه خبرنگاران جوان " در برابر وزیر آموزش و پرورش خودنمایی می کند و از رسانه های مستقل و پرسشگر خبری نیست ؛ علامت مثبت و مهم تر از آن " امید بخشی " بیرون نمی آید !

این که بسیاری از مدیران وزارت آموزش و پرورش با برخی رسانه ها به جهت " حفظ آینده شغلی " و " ایجاد مصونیت " ارتباط برقرار می کنند نشان از یک اگر قرار است " جوان گرایی " تجربه ای موفق در دولت دوم تدبیر و امید باشد و منجر به پیامدهای ناخواسته آتی نگردد نخستین ، مهم ترین و زیربنایی ترین اقدام همانا نهادینه کردن فرهنگ پاسخ گویی در وزارت آموزش و پرورش استبیماری مزمن دارد ...

این که در هفته معلم و روز معلم ، معلم " تیتر یک " رسانه ها  و روزنامه ها نمی شود علامت خوبی نیست ..

بنا بر آن چه گفته شد و نیز تجارب 40 ساله پس از انقلاب نشان می دهند که عملکرد روابط عمومی در آموزش و پرورش محل تردید ، ابهام و پرسش های جدی است .

شاید در این مورد همان پیشنهاد آقای شیرزاد عبداللهی کار ساز باشد .

در وزارتخانه ای که " خدمات آموزشی " برون سپاری می شود چرا نباید  قابل تعمیم  در مورد امور اداری باشد ؟

شاید انجام این کار موجب بازتعریف در  رویکرد و یا کارکردهای روابط عمومی شود .

به نظر می رسد برای بهبود این جایگاه این تجربه نیز در محک آزمون قرار گیرد .

آسیب شناسی عملکرد و کارکرد روابط عمومی ها در وزارت آموزش و پرورش

توصیه ای به رئیس جدید :

آقای نظري  در این مراسم گفته است که برگزاري اين نشست مي تواند گسست مديران جديد و قديم ستادي را كاهش دهد .

عصاره و وزن همین یک جمله می تواند گواهی بر " روحیه اداری " و " نگاه از بالا به پایین " ایشان داشته باشد .

ناکارآمدی سیستم و نارضایتی بدنه و شکاف عمیق بین اداری و ستادی محصول عملکرد همین مدیران قبلی است .

به نظر می رسد رئیس جدید به جای آن که به فکر ایجاد چنین ارتباطاتی باشد که البته نفع چندانی هم ندارد  به مساله اصلی بیندیشد که همان " اعتماد سازی " در جریان آموزش و پرورش است .

اگر قرار است " جوان گرایی " تجربه ای موفق در دولت دوم تدبیر و امید باشد و منجر به پیامدهای ناخواسته آتی نگردد نخستین ، مهم ترین و زیربنایی ترین اقدام همانا نهادینه کردن فرهنگ پاسخ گویی در وزارت آموزش و پرورش است .

پنج شنبه, 23 شهریور 1396 ساعت 20:38 خوانده شده: 365 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
چغندربگ 1396/06/23 - 23:30
روابط عمومی در آموزش و پرورش مثل لنز آبی برای نابینایی است که همیشه عینک مشکی برچشمان خود دارد!
پاسخ + +6 0 --
چغندربگ 1396/06/24 - 00:06
نیاز به روابط عمومی نیست وقتی حقوق نگهدارنده پول مردم( کارمند بانک) دست کم سه برابر حقوق نگهدارنده و تربیت کننده بچه های مردمه( معلم ) هیچ نیازی به روابط عمومی نیست! همه چی کاملا گویاست، نیازی به سخنگو و معرف و روابط عمومی نداریم بابا!
پاسخ + +7 0 --
معلم ... 1396/06/24 - 00:28
افرین بر این سخن و مقاله برادر و همکار عزیز جناب پورسلیمان
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/06/24 - 12:28
سلام

دوست عزیز معلم

از محبت شما سپاسگزارم .

پایدار باشید .
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1396/06/24 - 01:13
فکر کنم بخاطر بی خاصیتیشون ازشون تجلیل شده
پاسخ + +11 0 --
حسن درویشی 1396/06/24 - 01:42
متاسفانه در سیستم اداری کشورمان خیلی از پستها و منصب ها به وجود امده اند که فقط باشند و کسی نگوید چرا بر خلاف تمام دنیا در این سیستم شما چنین پستی وجود ندارد این مصیبت و این نگاه در اموزش و پرورش دو چندان است خیلی از کارها و برنامه ها و مراسمها که در سطح مدارس و ادارات و استانها انجام می شود در همین راستا است انجام می شود که بگویند انجام دادیم و این هم گزارشش هر گونه پرسش در مورد حاصل ونتیجه ی این برنامه ها ممنوع است یا با نگاه عاقل اندر سفیه از طرف اجرا کنندگان پاسخ داده می شود
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/06/24 - 12:31
سلام

آقای درویشی

اتفاقا روابط عمومی قلب سازمان و چشم و گوش هر سازمان است .

متاسفانه در آموزش و پرورش این پست جایگاهی ندارد و شاید یکی از دلایل مهم مطرح نبودن آموزش و پرورش در افکار عمومی جامعه همین " در حاشیه بودن " باشد .

پایدار باشید .
پاسخ + +2 -2 --
شایگان 1396/06/24 - 03:26
عامل برکناری جدایی رییس سابق منطقه دو تهران ،طالب زاده است چون منصوب جدایی بود پس از تخلفات فراوان طالب زاده، به خودی خود جدایی نیز غزل خداحافظی راخواند
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/06/24 - 12:34
سلام

دوست عزیز

آفا / خانم شایگان

گنه کرد در بلـــــــــخ آهنگری
به شوشتر زدند گردن مسگری

این دو چه ارتباطی با هم دارند ؟

آقای جدایی بازنشسته شده اند .

در قضاوت خیلی باید دقت کرد و نباید به همین راحتی در مورد افراد اظهار نظر کرد ، مخصوصا که معلم هم باشی !


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
شایگان 1396/06/24 - 15:10
ممکنه ارباط این دوموضوع بر
ی شما سخت باشه جناب پورشایگان اما برای کسانی که از جزییات موضوع مطلعند ، ارتباط دو موضوع کاملا هویداست ،ضمنا جدایی میتوانست تا سی و پنج سال درخدمت بماند و دلش نیز می خواست ولیکن فضا،فضای برکناری بود
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/06/24 - 15:16
سلام مجدد

شایگان عزیز

بنده هم قبول دارم که فضای موجود برای ادامه کار آقای جدایی مهیا نبود و بازنشستگی به نوعی توفیق اجباری بود اما این چه ارتباطی با آقای طالب زاده دارد ؟

از زمان وزارت آقای فانی نوعی خط کشی بین برخی بخش های وزارتخانه وجود داشت که البته به صورت کلی در یادداشت به آن اشاره شده است .

اگر بخواهیم تحلیل دقیق تری ارائه کنیم می شود گفت که اتاق فکر آقای دانش آشتیانی آقایان مهدوی ، جدایی و زندیه بودند .


آقای زندیه موضع تندی علیه آقای بطحایی در زمان معرفی وزیر گرفت .


آقای بطحایی توسط آقای دانش برکنار شد و همین کافی بود تا آقای بطحایی با ادامه کار آقای جدایی موافق نباشد .

این دعواها سودی برای معلمان ندارد و فقط آموزش و پرورش صدمه می بیند .

دعوا بین دو دیدگاه نیست بلکه بیشتر سلیقه ای است .

پایدار باشید .
پاسخ + +8 0 --
مهرپور 1396/06/24 - 09:27
روابط عمومی های مربوط به آموزش و پرورش هم از جمله سمت هایی هستند که می توانند به راحتی حذف شوند بدون آن که کسی متوجه نبودنشان گردد!!
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/06/24 - 12:36
سلام

خانم مهرپور

متاسفانه همین طور است .

یکی از دلایل آن گماردن افرادی ضعیف و فاقد برنامه در این جایگاه است .

قبلا در مورد دانش بنیان بودن روابط عمومی صحبت های زیادی شده است اما هنوز برنامه ای برای این بخش وجود ندارد .


پایدار باشید .
پاسخ + +3 -1 --
حیدری 1396/06/24 - 10:25
جناب آقای آقای پورسلیمان
قبل از هر چیزی از جنابعالی به خاطر تلاش های مستمرتان سپاسگزاری می کنم. در عین حال می خواهم به عنوان یک دوست از شما خواهش کنم که قدری از طول نوشته هایتان کم کنید چون اخیرا نوشته هایتان به اندازه ای طولانی شده اند که گاهی ملال آور می شوند. لطفا حقیر را به خاطر صراحت بیان ببخشید.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/06/24 - 12:41
سلام
دوست عزیز

آقا / خانم حیدری

از تذکر شما ممنونم .

البته همه نوشته های من طولانی نیستند .

به نظرم باید مساله به اندازه کافی تجزیه و تحلیل شود .


متاسفانه فرهنگ مینیمال نویسی و مینیمال خوانی در جامعه ما به تدریج نهادینه شده است .

باید سعی کنیم که به عمق مطالب برویم .


خیلی از مسائل و موضوعاتی که اکنون در فضای مجازی مطرح می شوند سطحی و فاقد بن مایه های قوی هستند .


یکی از دلایلی که به کار گیری ابزارهای مدرن به هویت مدرن نمی انجامد شاید این باشد که نوع استفاده مشکل دارد .


شما هم نوشته مرا تا جایی که موجب ملال نشود مطالعه فرمایید .

پایدار باشید .
پاسخ + +6 0 --
عادل 1396/06/24 - 11:43
اصلاً این همه سمینار وجلسه وتقدیر وتشکر و... که بصورت سالانه برای عوامل ستادی آموزش وپرورش برگزار می شود چه نتیجه ای برای قاطبه فرهنگیان دارد؟ چرا سالی یک بارسمیناری برای نمایندگان معلمین ابتدایی (درهرشهر)بصورت کشوری برگزارنمی شود؟
پاسخ + +6 0 --
باز نشسسته 1396/06/24 - 15:17
متاسفانه اکثر مسولان ما خود را همه فن حریف می دانند و غرور کاذبشان این اجازه را به انها نمی دهد که از مشاوره با دیگران استفاده کنند .لذا روابط عمومی ها اغلب پست های قلمداد می شوند که نظام اداری اجازه به آنها داده و ازافراد کارشناس مربوط به روابط عمومی استفاده نمی شود . فقط افرادی به کار گرفته می شوند دوست یا فامیل یا ضعیف ویا بله قربان گو ،
پاسخ + 0 0 --
چغندربگ 1396/06/26 - 01:52
از این روابط عمومی ها ، هرکدام روابطشان بهتر است بپرسید: معوقات معلمان کی پرداخت میشود؟ شایسته سالاری یعنی چه؟ تبعیض چیست؟ و....
پاسخ + 0 0 --
سعید 1396/06/28 - 16:31
سلام.
باید به عزیزانی که به عنوان نیروی ستادی خدمت می کنند دست مریزاد گفت،
چون انصافا کل وقت خود را صرف اموزش وپرورش کرده اند،
درعوض دبیران و معلمان سه ماه تابستان را در تفریح و تفرج میگڌارنند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع حذف آزمون مدارس سمپاد ( تیزهوشان ) موافقید ؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

خدمات چاپ

تلگرام صدای معلم

تحقیقات و آموزش

چاپ مدارس

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

صندوق ذخیره فرهنگیان

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور