صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

مینو امامی/ بازنشسته - آذربایجان شرقی

معلم را چه حاجتی به خانه معلم ؟! کدام مسئول ، پاسخی به غمنامه ها و ضَجه های ما داده اند؟ آیا ما معلمان لیاقت یک پاسخگویی محترمانه از سوی مسئولین وزارتخانه را هم نداریم ؟!

خانه های معلم و فقدان پاسخ گویی در وزارت آموزش و پرورش  وقتی اعتقاد آموزش و پرورش بر این محور نهاده شده است که با حداقل حداقل امکانات می توان قشر قانع، متواضع و بی ادعای فرهنگیان را با اسکان تابستانی ، راضی ساخت ، دیگر چه حاجت به خانه معلم.

خانه قاضی یا خانه کارمندان آب و برق و گاز و نفت و....نشانگر دارندگی و برازندگی آنهاست. ما فرهنگیان چه داریم که برازنده ی داشتن مأوایی برای سفرهای خودمان و اهل و عیالمان باشد؟
آنقدر مظلوم و آنقدر متواضع هستیم که اگر حقوق هم ندهند در خدمت هستیم ، مگر مطالبات را تا یک دهه ثبت و ضبط نکرده اند؟

کدام حق و حقوق ؟ مگر همکاران ما خودشان با رفتن به اسکانهای تابستانی مدارس ، خفت و خواری را نپذیرفته اند؟ مگر انسان ،لاجرم باید به هر نوع خواری تن در دهد؟

اهانت را من به آنان نمی کنم ، بلکه اهانت را مجموعه این سفر رفتگان به ما کرده اند. اگر وا می ایستاده ایم و طلب حق خود یعنی ، اسکان در مراکز خانه معلم شهرهای گوناگون را می کرده ایم، امروز دیگر اندک داشته هایمان را نیز از دستانمان نمی ربائیدند و خانه معلم کرمانشاه را به مدرسه شبانه روزی تبدیل نمی کردند، امروز کرمانشاه، فردا تبریز و پس فردا جرأت دارند خانه معلم تهران را (که بنده توفیق اسکان طی مأموریتی را داشته ام ،هم بزرگ است و هم در خور شأن معلمین)، تغییر کاربری دهند. (حتما آقای نجفی شهردار تهران که زمانی وزیر آموزش و پرورش بوده اند تغییر کاربری را به وزیر آموزش و پرورش جدید پیشنهاد داده اند. )(حال شوخی یا جدی).

البته در عکس های مربوط به گزارش شما ، ظاهر ساختمان از داخل آن زیباتر است که خدا را شکر ما نرفته ایم که خرابش کرده باشیم و این هم یکی از بیماری های ما ایرانیان است که کشورهای خارجی از این پُز غیرمنطقی ما در شگفت اند. از چه چیز نیستند.

یقین دارم که می خوانند اما سیاست مدیریتی شان اجازه پاسخگویی نمی دهد  جناب آقای پور سلیمان ؛ شما نگران از دست رفتن کدام حق معلمین هستید؟ مگر قبلا ما اجازه اسکان در مراکز خانه معلم های شهرهای گوناگون را داشتیم؟ که یا کارمندان مأموریت رفته از آنها استفاده می کردند و یا سمینارهای بین استانی در آنها برگزار می شد. ما که از اول نه سر پیاز و نه ته پیاز و در نتیجه نه خود پیاز هم نبوده ایم.

چه زمانی به ما با دیده ی حرمت و منزلت نگریستند که این بار دومش باشد؟ حداقل ما استفاده نمی کنیم ، ثوابش به حساب همه ی ما فرهنگیان . بگذارید محلی برای آسایش دانش آموزان بینوایی باشد که مأوایی راحت برای خود ندارند.

جناب آقای پورسلیمان!

مگر دکتر شریعتی نمی گفت: آنانی که زیاد می دانند یا می فهمند ، درد و رنج زیادی هم متحمل می شوند؟ شما این سوز خود را به همان حساب بگذارید، و گرنه تا عزم همه معلمین برای اعتراض به مسأله، یعنی تبدیل بی سرو صدای خانه های معلم به مدارس شبانه روزی یا روزانه وجود نداشته باشد ، امروز آغاز و فردا بی سرو صدا با کودتایی موفقیت آمیز تسخیر می کنند.

من و شما به نظرات همکاران محترم ، با احساس مسئولیت و احترام ، پاسخ می دهیم، در طی 34 روز که بنده با سایت شما همکاری می نمایم کدام مسئول ، پاسخی به غمنامه ها و ضَجه ها ی ما داده اند؟

یقین دارم که می خوانند اما سیاست مدیریتی شان اجازه پاسخگویی نمی دهد. برای حفظ آرامش و امنیت جامعه فرهنگی. مایی که 30 سال به پیروی از حضرت فاطمه ی زهرا"س" به کرات پاسخ سئوال واحد فرزندان این مرز وبوم را با صبوری هر چه تمام به جهت یادگیری آنان داده ایم ،لیاقت یک پاسخگویی محترمانه از سوی مسئولین وزارتخانه را نداریم ؟! (اخیرا فقط شاهد دو پاسخگویی بودیم)

خانه های معلم و فقدان پاسخ گویی در وزارت آموزش و پرورش

ما معلمینی که با تارو پود این جامعه عجین هستیم و سازندگان احساسات و عواطف و ادراکات فرزندان این مرز و بُومیم ، مایی که آنقدر مقدس و امین هستیم که شماها فرزندانتان را 9 ماه به امانت در پیشمان می گذارید، مایی که همه شما را عبد و بنده خود ساخته ایم ، مایی که شمع سوزان و فروزان محفل آموزشی کشوریم ، لایق چیستیم؟
بی مهری و بی توجهی شما ناپدری ها و نامادری ها (یعنی مسئولین) ما را به کجای این جهان هستی سوق خواهد داد؟ شمایی که وقتی فرزندتان از اطاعتتان بیرون می رود عاق اش می کنید ما شما را چه کنیم؟

آری !

جناب آقای پورسلیمان

اینجا ایران است ، حال کرمانشاه یا قزوین یا شیراز یا .... اینجا ایران است و حق معلم ، بیشتر از این نیست. اینجا ایران است و ما قربانیان شغلمان هستیم. آموزش دهندگان فرهنگ از امکانات فرهنگی بی نصیب اند. اینجا ایران است. ما فرهنگی ها همانند سوزنیم که همه را می آرائیم و خودمان عاری از هر امکانی به لولیدن ادامه می دهیم.

اینجا ایران است....


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

چهارشنبه, 22 شهریور 1396 ساعت 20:07 خوانده شده: 906 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +14 0 --
معلم 1396/06/22 - 20:59
خانم امامی ، ما لیاقت پاسخگویی داریم . پاسخگو بودن مسئولان نشان از فهم و شعور آنان دارد . کارکنان اداره ، معلمان را از بالا به پایین نگاه می کنند . در صورتی که از لحاظ سواد و ... معلمان از آنان معمولا برتر می باشند .
پاسخ + 0 0 --
مینوامامی 1396/06/22 - 21:12
سلام همکار محترم ،یقین لیاقت همه سروران، متعالی است. اما یک مصاحبه وزیر با صدای معلم، از شدت یاس و نومیدی ها،
می کاهد.
پاسخ + 0 0 --
علی 1396/06/22 - 21:54
کاملا موافقم هر همکاری که توان کار کردن در مدرسه را ندارد فورا اداره منتقل میشود تا هدایت همکارانی که شایستگی بیشتری دارند را بر عهده بگیرد ،این افراد نه تنها کارایی ندارند بلکه همه عقده ها و حقارتهایی که در مدرسه متحمل شده اند را سرهمکاران خالی می کنند
تنها کاری که واقعا از عهده اش برمی ایند بله قربان گفتن و تعامل با سایر عوامل اداری جهت فاکتورسازی و دزدیدن اموال بیت المال است
پاسخ + +10 0 --
باز نشسسته 1396/06/22 - 22:06
از قدیم الایام گفته اند آنچه عیانست چه حاجت به بیانست !!!
از ماست که بر ماست !!!
روز معلم با شهادت آغاز می شود و شغل هم شغل انبیاست !!! به غیر از آقایان بی سواد مسول که به آنها قبولا نداند که شما تعداد تان زیاد و زیادی هستید و آنها هم همان را به ما دیکته کرده اند . وحقیقتا اگر امروز شریعتی و شهیدمطهری زنده بودند ، در مقابل اجحافی که به معلمان میشود سکوت را اختیار می کردند وجرأت نام معلم وشغل معلم را که به زبان بیارند نداشتند ، خداوند معلمان را عزت ومسولان بی غیرت ما را که کاری به رفع مشکلات ندارند رسوا وخوار نماید .
پاسخ + 0 0 --
سقز -کرد 1396/06/22 - 22:48
وحقیقتا اگر امروز شریعتی و شهیدمطهری بودند وضع این نبود و در ایران....
پاسخ + 0 0 --
معلم ... 1396/06/22 - 22:51
برا ما معلما بخور و نمیر با ستاد اسکان در مدارس و کلاسهای درس و توالت های حمام شده ! و...و بیمه برنزی و... و حق التدریس چندین ماهه و گاه یکسال مونده و...امادسسسست!!!!
پاسخ + +18 0 --
معلم ... 1396/06/22 - 22:50
خانم امامی بازم قلم خوب کوبنده قاطع شجاعانه و درست منطقی و...متشکر از شما همکار عزیز
انشاا...که گوش شنوا و چشم بینا هم در بین مسولین ا.پ و موثرین دیده شود
پاسخ + +7 0 --
احمدی 1396/06/22 - 23:02
معلم توان پرداخت اسکان یک شب مدرسه را نداره ،از کجا بیاره هزینه یک شب خانه معلم را که حداقل ۱۵۰ هزار تومن میشه بده؛ پیشنهاد من آینه که خانه معلمها را ببه هتل مسولین وستادی ها تعییر نام بدهند معلم ها کلا قید سفر یا به عبارتی ادای سفر کردن را بزنند.
پاسخ + +13 0 --
چغندربگ 1396/06/22 - 23:05
موافقم متاسفانه فقر، مناعت طبع را در بین معلمان تا حدود زیادی ازبین برده است.
پاسخ + +9 0 --
رضایی 1396/06/22 - 23:32
جامعه ای که مسوولین آن برای معلم ارزش قایل نیستند در نهایت محکوم به فناست.
پاسخ + 0 0 --
باز نشسسته 1396/06/23 - 11:10
حیف است نام مسول را به این آقایان گفت ، بلکه چون از روی عدم لیاقتشان خود را ارباب ملت می دانند وچون بدست گرفتن پستهایشان اغلب ازروی باند بازی و رابطه بازاری بوده لذا اکثر کارها وطرح هاشان از روی هوای نفس است نه باسوادی بنابراین باید روزبه روز شاهد بدبختی مردم وسقوط مملکت وبه جای پیشرفت باید در انتظار پس رفت باشیم . خدا به ما ملت رحم وبه این آقایان نیز عقل وتدبیر در غیر اینصورت رسوایی آشکار که نمونه ومثل تاریخ گردند
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1396/06/23 - 00:43
میخوام یه جور دیگه سخنانتون رو بیان کنم به شکل زیر


هندم مگه فوتبال داره؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ + +8 0 --
پشت در مانده ها 1396/06/23 - 11:25
اینقدر سرشون شلوغه که نمیدونن معلما چه غمی دارن چون خودشون هم مثل انبیا زندگی میکنن و با اب و نان و خرما شب را به صبح و طلوع فردا می گذرانند. خانم امامی اینجا ایران است و همه رهرو پیامبران خاص خدا و امامان معصوم!!!
چه خیال کرده اید؟ اگر خیالتان این است که به فکر نیستند سخت در اشتباهید چرا که آن پشت میز نشین ها و مسئولین از رنج و غم و درد معلمان کشور لقمه بر روی زبانشان گیر نمی کند!!!
حال اگر قوت لایموت ما و آنها فقط اندکی واژه تفاوت دارد مثلا آنها آنقدر دارند و میخورند تا سیر شوند ولی ما هم آنقدر خورده ایم که پیر شده ایم!!!
ناگفته ها زیاد است ولی گفتن ها را چه حاصل ؟؟!!
روز و روزگارتان پایدار
پاسخ + 0 0 --
مینوامامی 1396/06/23 - 12:02
سلام همکار محترم، استفاده کردیم. قدردانی می نمایم از همصدایی تان. سربلند باشید.
پاسخ + +16 0 --
ناشناس 1396/06/23 - 12:13
جانا سخن از زبان ما میگویی ، خدا نگهدار شما بزرگوارن باشه ،کدام مسئول جرات داره بیاد پاسخگوی خیل عظیم مشکلات آموزش وپرورش باشه، مگه دمشکلاتی که عزیزان مسئول طی ۳۵ سال گذشته محبت کردند و بر آموزش وپرورش ودبیران تحمیل کردند به این راحتی قابل حله
پاسخ + +3 -8 --
سیناسلیمی 1396/06/23 - 12:51
چرا فکر میکنیم مسئولین افرادی ماسوای ماها هستند ؟ مسئولین همین همکاران و همین ماها هستیم که زمانی در کلاس بوده ایم و بعد تغییر سمت داده ایم و در اداره ، اداره کل ، و وزارتخانه مسئول شده ایم . خوب به خود وافراد دوروبرمان دقت کنیم چقدر از موارد بی مسئولیتی را میتوانیم در وجود خود و اطرافیانمان بیابیم ؟
راه حل مشکلات غر زدن نیست اولین گام تغییر و بهبود شرایط تغییر در رفتار و کردار خودمان است .
پاسخ + 0 0 --
باز نشسسته 1396/06/23 - 14:53
فرمایش تان متین ولی مشکل اصلی همین انتخاب افراد است بعنوان مسول ازروی رابطه نه از روی لیاقت و باسودای شان وامروزه جامعه ی فرهنگی ما از این انتخاب های نابجا می نالد
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/06/23 - 15:53
سلام جناب آقای سلیمی، مسئولیت پذیری برای همه افراد جامعه لازم و ضروری است. شما شاهد هیچ نوع تغییراتی در قشر فرهنگیان نیستید؟ چند سال پیش، این همه روشنگری و علاقمندی برای ایجاد تغییر نبود. معلم بود و کلاس درسش و نتیجه مطلوب. اما امروز تعهد معلمین در قبال همه چیز ستودنی شده است. تغییر و بهبود زمانی خود را به خوبی نشان می دهد که اعضای ستادی و صفی به طور متعادل و همزمان،عمل نمایند. یقین داشته باشید نسل فردای معلمین از این هم بیشتر مسئولیت پذیر و آماده تغییر خواهند بود،فقط هم سوئی مسئولین هم لازم است. ما غُر نمی زنیم ما تلاش برای ایجاد تغییرات داریم. دیدن و مشاهده کردن و باور برای ایجاد تغییر بخشی از راه آغاز شده است. با تشکر
پاسخ + 0 0 --
سیناسلیمی 1396/06/25 - 10:02
سلام سرکار خانم امامی
من در انتخابات گذشته معلمانی را دیدم که ادعای دیوار کشی در خیابان را ساده لوحانه و عوامانه باور کرده بودند ، من معلمانی را دیده ام که ساعتها برای برای دیدن یک بازی فوتبال وقت میگذارند و بلیط تماشای مسابقه آبی و قرمز را به بهای گزافی میخرند اما برای خواندن یک کتاب میگویند نه وقت داریم نه پولش را ، من معلمانی را دیده ام که نه تنها از فرهیختگی هیچ نشانی نداشته اند بلکه از در برخی موارد حتی از عوام هم سطحی متنزل تر داشته اند ، حتی در نوشتن یک نامه ساده اداری با مشکل مواجهند ، حال شما بگویید کدام مسئول در قبال چنین افرادی میتواند احساس مسئولیت کند ؟ وقتی افراد برای خود شأنی قائل نیستند انتظار تکریم و احترام از دیگران توقعی عبس ، بیهوده و زیاده خواهانه است .
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/06/25 - 23:22
مگر کارکنان اداره های دیگر که امکانات رفاهی مناسب دارند ، همه فرهیخته و عالم هستند ؟ فراهم نمودن امکانات رفاهی در حد امکانات ، وظیفه ی مسئولین آ.پ می باشد و ربطی به فرهیختگی همکار ندارد . اینکه همکاران کمتر مطالعه نمی کنند و ... بحث دیگر است .
پاسخ + +10 0 --
ناشناس 1396/06/24 - 00:41
اگر به عنوان اعتراض هیچ معلمی برای اسکان به مدارس پا نذاره مسولین میفهمن که باید فکر دیگری برای اسکان کرد.هز چند میدانم مسولین براشون مهم نیست معلم برای سفرش کجا رو برای اسکان انتخاب میکنه.من خودم سال ها پیش وقتی به مشهد سفر میکردم مدرسه رو برای اسکان انتخاب میکردم ولی الان برای سفر هیچ وقت مدرسه نرفتم.ما خودمون با رفتارمون به بقیه یاد میدیم چطور با ما رفتار کنن.از بس هیچی نگفتیم و اعتراض نکردیم.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/06/24 - 19:32
کاملا موافقم . برای اینکه عزت خود را حفظ کنیم و دست آویز بی حرمتی مسئولان بی کفایت آ.پ نشویم ، این است که در مسافرت به مدرسه نرویم و ...
پاسخ + +10 0 --
عادل 1396/06/24 - 11:28
ازماست که برماست
وضعیت مافرهنگیان تازمانی که عملاً اقدامی نکنیم با این اظهارعجز ولابه ها تغییری نخواهد کرد وهیچ مسئولی دلش به حال مانخواهد سوخت باید متحد شویم وبرای گرفتن حق خود به میدان بیاییم یابسوزیم وبسازیم.
پاسخ + +11 0 --
ناشناس 1396/06/25 - 00:08
با سلام خدمت همکار محترم که یکی از دردهای کهنه رادوباره باز کردند که به نوبه خودم ازشما تشکر میکنم. من سالهاست که در مدارس مختلف به همکارانم باخواهش وتمنا میگویم به مدارس برای اسکان نروید تا حداقل خودتان احترام خود وخانواده خود را نگه دارید ودر ضمن اعتراض خودتان را با نرفتن به مدارس نشان دهید
پاسخ + +12 0 --
مینو امامی 1396/06/25 - 10:43
سلام جناب آقای سینا سلیمی، احساس مسئولیت در قبال فرهنگیان فهیم بنمایند. نه تعداد محدود ....... امید که توفیق اصلاح و بازسازی اندیشه نصیب همگان گردد،که این نیز رحمت الهی است یعنی ......
پاسخ + +2 0 --
معلم بدهکار 1396/06/29 - 01:32
درتعطیلات هم اسکان وهم غذا ارزانتر از خانه معلم یافت میشودبدون منت

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در سال تحصیلی 98-97 در نظام مدیریتی ، نظام آموزشی و پرورشی مدارس ، معیشت معلمان ، بودجه وزارتخانه و توجه مجموعه نظام به آموزش و پرورش چه اتفاقی می افتد؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور