صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

مینو امامی/ بازنشسته - آذربایجان شرقی

دو مطالبه ی مهم فرهنگیان در آغاز سال تحصیلی

مطالبات فرهنگیان و معلمان در اول مهر  با توجه به این که هر دو عنوان برای همکاران دارای اهمیت می باشد و قبل از مهر ماه باید یا بهتر است حل و فصل شود ، هر دو مطلب متفاوت را ، در یک جا آورده ام. به هر حال هر دو حق فرهنگیان است.

1) همکاری با نام مستعار بدهکار در بخش نظرات، از بنده تقاضا کرده بودند تا در مورد مطالبات همکاران نیز مطلبی بنویسم ، در پاسخ به خواست ایشان ، چیزی که به ذهنم رسید عدم پرداخت سود بانکی به طلب های آنان است که گاه تا یک دهه و شاید بیشتر، از زمان عدم پرداخت آنها می گذرد. واقعا جای تأسف دارد، کارگر ساختمان کار می کند و بلافاصله دستمزد خود را می گیرد، اما معلم برای گرفتن حق خودش باید التماس کند!

مگر برای ثبت نام کنندگان حج ، از زمان ثبت نام تا لحظه ای که نوبت شان برسد سود بانکی تعلق نمی گیرد؟ مگر فقط برای حج حلال و حرام در نظر گرفته می شود ؟ پس مطالبات فرهنگیان چطور مگر حق نیست؟ مگر نپرداخت حق آنان ، حکم حلال و حرام ندارد؟

آخر پیامبر فرموده عرق کارگر خشک نشده حق او را بدهید اما ای رسول ا.... کاش معلم را هم گفته بودید ، هر چند کو ، گوش شنوا ؟

وقتی با دقت و تمرکز به مسأله اندیشیده می شود از مواردی است که عقل بر آن صحه نمی گذارد. هیچ نهاد و سازمانی نباید چنین اجازه ای داشته باشند. یک فرد فعالیت اقتصادی می کند به امید رفع نیاز خود و اعضای خانواده اش ، نه برای حسرت به دل ماندن و انتظار و التماس که تو را به خدا طلب ما را بدهید . مگر شما نمی دانید که یک فرهنگی برای دینار درآمدش برنامه و نقشه و جای هزینه کرد، دارد؟
نکند وزرای آموزش و پرورش از التماس ها ی فرهنگیان لذت می برند؟ (یک پزشک روانشاس نظر بدهد!).

حق نگه داشتن هیچ پرداختی را ندارید و گر نه باید با محاسبه سود بانکی اش بدهید.

یادش به خیر ، رسول اکرم ( ص )دیناری یافته بودند و پریشان احوال بودند، یکی از یارانش پرسید: چه اتفاقی افتاده که چنان ناراحتید؟ فرمودند: درهمی یافته ام که صاحبش را نمی توانم بیابم و نگرانم که صبح عمر من به پایان رسد و من مدیون از این دنیا بروم.
آری ، ما امّت همان پیامبریم که سالها حق قانونی قشر آسیب پذیر جامعه را با عنوان بودجه نیست یا بحران مالی است ، نگه می داریم و به آن هیچ ارزش افزوده ای اضافه نمی کنیم!

مثل:
حق سفر بازنشستگان ( هزینه خدمت مناطق محروم همکار)
حق کفن و دفن فرهنگیان
حق بیمه ی عمر متوفی
حق نظارت امتحانات نهایی
حق نظارت آزمونهای آموزش و پرورش(نمونه دولتی و تیزهوشان)
حق ازدواج
حق...
دقت فرمایید اول همه واژه مقدس اسلامی "حق " قرار داده شده که قدری به خود آییم ای امّت محمدی.

جمله ی زیر عینا آورده شده است:

"در همین رابطه یکی از مسولان سابق در آموزش و پرورش در گفت و گو با «نسیم»، با اشاره به اینکه کمک هزینه ازدواج و فوت فرهنگیان مشمول، از 6 ماهه دوم سال 90 تاکنون پرداخت نشده است، عنوان می کند که آموزش و پرورش به دلیل مواجه با بحران مالی از سال 90 نتوانست این حق را به فرهنگیان پرداخت کند."


مطالبات فرهنگیان و معلمان در اول مهر

2) وزیر محترم ، شمایی که نان آور منزل خودتان هستید دوست دارید به وقت ناهار یا شام علیرغم همه ی زحماتتان به شما هیچ ندهند و محروم از غذا خوردن بمانید؟
پس چرا چراغی را که به خانه رواست و به مسجد حرام، برای پولدارها و سرمایه دارها و مقام دارها ، فرصت ثبت نام در بهترین مدارس را می دهید و برای روشن کنندگان چراغ آموزش و پرورش ، کِنسی می کنید؟
البته نیکی و پرسش! جواب معلوم است هر قدر پول دهی همانقدر آش نوش جان می کنی ، اما وقتی حق و حقوق مان را به موقع نمی دهید ، وقتی فرزندان فرهیختگان تعارفی جامعه ، را در هوا و فضا نگه می دارید ، ما با کدام دلخوشی ، اول مهر ماه راهی مدارس شویم؟
یعنی شما نمی دانید هر گونه حق کشی نتیجه اش نارضایتی و وجدان سوزی و زدن از کم و کیف کاری است؟ مگر شما مقاله ی "زنگ کلاس زده شد ... معلمم کجایی" را مطالعه ننمودید ؟

عامل دلسردی ما در فعالیت آموزشی خود وزارت آموزش و پرورش است ، شمائید که با بی توجهی به شرایط زندگی و خواسته های به حق هر وزارتی ، ما را نادیده می گیرید، حال ما با عینک شماره ی چند شما وزیر محترم را ببینیم و حرمت قائل شویم ؟
این همه رفاه برای هر سازمانی است الا آموزش و پرورش. حق لباس ، حق مسکن ، حق اولاد و همسر ( نه دو دینار)، حق تولد، حق ازدواج ،حق فوت و حق ...چه کنیم ندید بدید هستیم ما که نورچشمی نیستیم از مابقی حقوق آنان خبر داشته باشیم.

هر دو درخواست قانونی و مشرو ع خویش را برای مهر ماه امسال از شما می طلبیم تا برادری خود را به ما ثابت کنید و واقعی بودن رأی اکثریت نمایندگان به حضرتعالی را تثبیت نمایید.

الف) کلیه ی مطالبات فرهنگیان با محاسبه ی سود بانکی داده شود. تا شما باشید دیگر طلبکار نشوید.

ب) برای فرهنگیان همانند زمانهای گذشته ، اولویت ثبت نام در هر مدرسه ای را که به صلا حشان است ، قانونی و اجرایی نمایید.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دوشنبه, 20 شهریور 1396 ساعت 11:15 خوانده شده: 914 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +31 0 --
معلم ... 1396/06/20 - 12:38
دو خواسته بسیار بحق و خوبی است اگر بطحایی اولا توجه کنه به این مطالب و دوما بتونه عملیاتیش کنه اما من معلم ناامید بعید میدانم!!
پاسخ + +22 0 --
معلم ... 1396/06/20 - 12:39
واقعا چی بگم؟؟؟! معلمی از نظر معیشت و منزلت در این کشور وضع خوبی نداره متاسفانه

وزیر محترم راستگو ! شهریور داره میره تموم بشه اما از حق التدریس دبیران که ماه هاست مونده خبری نیست!! خدایا...!!!
پاسخ + +25 0 --
فلاح 1396/06/20 - 12:52
شاید می خواهند نزول این پولها را بخورند.جناب روحانی کم کم داریم از تدبیرهای شما نا امید می شویم.
پاسخ + +5 0 --
خانم فرهنگ 1396/06/20 - 15:06
حال یک بازی دیگر شروع شده ومشکلات اساسی دیده نمی شود حذف بر چسب قیمتها. فعلا از کالاهای غیر اساسی واگرصدای مردم در نیامد از کالا های اساسی. دوره احمدی نژاد افزایش یود بانکی وسهمیه بندی بنزین. دوره خاتمی درگیری بین مجلس جهت تثبیت قیمتها ودولت مخالفت با تثبیت وهمجنان این بازیها ادامه دارد واصلا وضع معیشت مردم عادی ملاک نیست
پاسخ + +5 0 --
محمد 1396/06/20 - 15:09
هههههههه به نازم به امیدی که به تدبیر روحانی بسته بودی خنده داره کسی به این بشر امید داشته باشه
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1396/06/20 - 15:33
دوستان عزیز نظامی قبل سال جدید یک افزایش ۴۰ درصدی برای پرسنلشان زدند و با ۱۲ درصد سال جدید حدود ۵۲ درصد افزایش داشتند ولی برای فرهنگیان میخواستند قبل از انتخابات افزایش ۲۵ درصدی بزنند که قوه قضاییه جلوی آنرا گرفت ؟؟! راستی چرا باید برای بعضی نهادها پول باشه ولی برای این قشر مظلوم نه آیا از این ظلم بالاتر هم وجود دارد که یک کارمند دولت ۶ میلیون بگیره و یکی ۲میلیون با سوابق مشابه و مدرک مشابه ؟؟؟!
پاسخ + 0 0 --
حقگوی ناامید 1396/06/20 - 16:25
میدونید چرابرابقیه نهادها پول هست؟چون نهادی که اشاره کردید به افزایش حقوقشان چندروز دیر شد اجتماع کردند فوری رسانه ها ومسولین اقدام کردند.مافرهنگیان هم رکورد اختلاص در صندوق ذخیره داشتیم ماشالله صدامون هم درنیمد.ازقدیم گفتن سکوت علامت رضاست.
پاسخ + +9 0 --
ناشناس 1396/06/20 - 15:35
از روزی که جناب روحانی بخاطر برادرش آرمانش را فراموش کرد فهمیدم روحانی هم همچون دیگران ملت را فریب داد.
پاسخ + 0 0 --
معلم ... 1396/06/20 - 17:56
اصولگرایی در پوست اصلاح طلب!
پاسخ + +19 0 --
ناشناس 1396/06/20 - 18:44
ممنون از خانم امامی به خاطر قلم شیوا و نفدهای سازنده. یکی از مطالبات بحق فرهنگیان پاداش باز نشستگی است که گاهی چندین ماه طول می کشد.ولی همکاران محترم صداشون در نمیاد.ولی باز گلی به جمال شما که حداقل با قلم شیوای خود این خواسته هارا به نگارش در می آوررید.
پاسخ + +14 -1 --
شهاب 1396/06/20 - 20:32
خانم امامی به جای طلب نزول از وزیر باید از فرهنگیان محترم درخواست کرد وقتی پولشان پرداخت نمی شود کار غیر موظف انجام ندهند آنوقت گوهر گران بهایی خواهند شدکه همه به دنبالشان خواهند بود نه دستمال کاغذی که هر کس فلان کاررا بااوبکند وبعد بیرونش بیندازداز این وزیر چیزی طلب کردن نشانه ی چیز است
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/06/20 - 21:42
همکار محترم، طلب نزول خیر ، سود شرعی همانند حج تمتع.
با این تفاوت که برای حج پول مردم موجود است، اما برای طلب ما طبق گفته مسئولین پولی موجود نیست. ما چرا نگران حرام و حلالش باشیم. ما حق قانونی خود را با ارزش افزوده اش می خواهیم. فعالیت ما معلمین در بخش خدمات ، ارزش افزوده محسوب می شود.
پاسخ + +4 -11 --
محمد باقر 1396/06/20 - 21:43
تا تحصنی در کار نباشد حرکتی از طرف دولت دیده نخواهد شد مطمین باشید
پاسخ + +3 0 --
مینو امامی 1396/06/22 - 09:43
خبر24 به نقل از مهر:
سید محمد بطحایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره واریز سرانه مدارس، اظهارداشت: تلاش می کنیم تا آغاز سال تحصیلی مبالغی را تهیه کنیم تا بخشی از مطالبات و بخشی از سرانه مدارس را پرداخت کنیم.
وی افزود: اگر مشکلی برای خزانه ایجاد نشود و پرداخت ها را تامین کند با سازمان برنامه و بودجه به توافق رسیده‌ایم تا بخشی از مطالبات را پرداخت کنیم.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: زمان پرداخت سرانه مدارس و مطالبات فرهنگیان دست خزانه است.
وی بیان کرد: به محض اینکه از خزانه دریافتی داشته باشیم می توانیم بخشی از مطالبات و سرانه را پرداخت کنیم.
به گزارش مهر، در این سال ها یکی از مشکلات مدارس عدم پرداخت سرانه بوده است‌. به طوری که بسیاری از مدارس به دلیل دریافت نکردن سرانه از وزارت آموزش و پرورش مجبور به دریافت وجه از خانواده ها برای اداره مدارس شده اند. همچنین یکی دیگر از مشکلات فرهنگیان عدم پرداخت به موقع مطالبات همچون حق الزحمه امتحانات و حق التدریس است که ماه ها به تعویق می افتد. عین گفته وزیر
تمام این موارد به تامین خزانه دولت گره خورده است.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1396/06/24 - 16:28
بیچاره ملتی که یک رییس جمهور اصولگرا خودش بنام اصلاح طلب غالب ملت میکنه ؟! از چنین فردی جز فریبکاری انتظاری نداشته باشین جالبه ابلهاننیبمانند زیباکلام هم در این جنایت شریکند .
پاسخ + +5 0 --
فرهنگی 1396/06/25 - 11:35
انگیزه ای نمانده.فرهنگیان مظلوم واقع شده اند.به عنوان نردبان ازشون استفاده میشه. به خاطر سادگیشون.ممنون از خانم امامی/
پاسخ + +7 0 --
مینوامامی 1396/06/25 - 15:51
همکار فرهنگی، افسار انگیزه را در دستان خودمان داشته باشیم و گرنه سپردن آن
به مسولین ما را از درون تهی خواهد کرد.
تشکر از لطف تان
پاسخ + +5 0 --
بدهککار 1396/06/26 - 19:00
با تشکر فراوان از سرکار خانم مینو امامی با درخواست حقیر جواب مثبت دادندواین نامه را نوشتند موفق وپیروزو سلامت باشید
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/06/26 - 21:16
سلام همکار محترم، انشاالله هیچوقت بدهکار هیچکس نگردید. خدا را شکر که مشکل شما حل شد . نوشته شما بهانه این یادداشت گردید. به امید آن که همه همکاران مطالبات خود را به کف آرند و دیگر شاهد پدیده منحوس ضبط هیچ حقی در کشورمان ،خصوصا در آموزش و پرورش نباشیم. موفق و مؤید باشید.
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/06/26 - 21:18
جناب بدهکار ببخشید من تصور کردم به حق خودتان رسیدید. امید که تمامی مطالبات پرداخت گردد.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در سال تحصیلی 98-97 در نظام مدیریتی ، نظام آموزشی و پرورشی مدارس ، معیشت معلمان ، بودجه وزارتخانه و توجه مجموعه نظام به آموزش و پرورش چه اتفاقی می افتد؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور