صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

ابوذر غفاری

چرا حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان دیگر برای سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی مناسب نیست ؟ روي سخن با بطحائي است: تحول در آموزش و پرورش را هرچه زودتر شروع كنيد كه خيلي زود دير مي شود !

بی درنگ نقش مدیریت در سکون و رکود نظام برنامه ریزی درسی قابل چشم پوشی نیست/ بهرام محمدیان بيش از یک دهه است که مسند ریاست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی را اشغال کرده و لذا از فرصت کافی برای ایجاد تحول برخوردار بوده است/ وی مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات عرب از دانشگاه آزاد  دارد و از تخصص مرتبط در حوزه برنامه ریزی درسی و آموزشی برخوردار نیست. محمدیان علاوه بر بی بهره بودن از تحصیلات آکادمیک مرتبط، اثری (کتاب یا مقاله منتشره) مرتبط با برنامه ریزی درسی و آموزشی نیز ندارد/ بخشی از عدم توفیق وی در برآورده ساختن انتظارات مسئولان کلان کشور، نخبگان و مردم، به نبود تخصص و احاطه علمی وی بر قلمروی موضوعی حوزه تحت ریاست خود باز می گردد/ بااین وصف این پرسش می تواند مطرح شود که با وجود بی بهره بودن رئیس کنونی سازمان از دانش و تخصص مرتبط و وجود نارضایتی گسترده از عملکرد ناموفق و ضعیف فعالیتهاي سازمان با وجود صرف منابع فراوان، راز تغییر نیافتن وی پس از سپری شدن دوره مدیریت در سه دولت ساله چیست/ به راستی دلیل ماندگاری وی چیست/ در سطح حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش شایع است که وی از سوی مقام فرادولتی حمایت می شود و وزیر آموزش و پرورش قادر به تغییر او نیست/ علاوه بر توهم احتمالی وزرا در خصوص  نقش محمدیان در جلب حمایت اصولگرايان،  این باور که حفظ او در مجموعه وزارتخانه، می تواند از پیوستن وی به جرگه (و به اصطلاح بازی کردن وی در زمین)مخالفان وزیر ممانعت کند، نیز چه بسا بي تأثير نبوده است/ از منظر دانش مدیریت، عدم پاسخگویی رئیس سازمان و بی اعتنائی وی در برابر خواسته وزیر و شورایعالی، رکود فعالیتهای سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی را در پی داشته، اثربخشی آن را تضعیف کرده و ناخشنودی خبرگان و عموم را رقم زده است/ بطحایی : "تحول را با شتاب شروع خواهیم کرد"/ او به خوبی می داند که تحول پرشتاب نیازمند تحول اساسی در نظام برنامه ریزی درسی بوده و این مهم با وجود بهرام محمدیان و امثال او دست نیافتنی است/ بطحائی در شرایط کنونی به جای  معاونی سیاسی، نیازمند معاونی کارآمد و تحول آفرین در حوزه برنامه ریزی درسی است....

ضرورت تغییر حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان رئیس  سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در وزارت آموزش و پرورش

در روزهای اخیر مطالبی پیرامون ناکارآمدی و لزوم تغییر رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی مطرح شده است. با توجه به اینکه برنامه درسی و آموزشی نقشي تعيين كننده برای ایجاد تحول در آموزش و پرورش دارد، در این نوشتار تلاش می شود به موضوع از منظری متفاوت پرداخته شود.

سالهای متمادی است که رهبری نظام و مسئولان عالی رتبه کشور، صاحب نظران و کارشناسان، به صورگوناگون به کاستی های نظام برنامه درسی اشاره کرده و می کنند.

بااین وصف این پرسش می تواند مطرح شود که با وجود بی بهره بودن رئیس کنونی سازمان از دانش و تخصص مرتبط و وجود نارضایتی گسترده از عملکرد ناموفق و ضعیف فعالیتهاي سازمان با وجود صرف منابع فراوان، راز تغییر نیافتن وی پس از سپری شدن دوره مدیریت در سه دولت ساله چیست  موضوع مداری با رویکرد انتقال معلومات، کتاب محوری، برنامه درسی یکسان و بی توجه به تفاوتهای فردی و روان شناختی دانش آموزان، نبود نظریه مشخص و مناسب در حوزه برنامه درسی، مقاوم در برابر نفوذ معلم، کاملاً متمرکز و بدون انعطاف، برنامه درسی رسمی جدا از آموزش های غیررسمی و حتی در تضاد با آموزشهای خانه، جامعه و رسانه، غیر منعطف در مقابل نوآوری های آموزشی، فناوریهای اطلاعاتی، ارتباطی، رویکردهای تلفیقی و میان رشته ای، پاسخگو نبودن به نیازها و انتظارات جامعه، خانواده، ملی و جهانی در عین آرمان گرایی و مقاصد غیر قابل دسترسی، محافظه کار و مبتنی برحفظ وضع موجود، کم توجه به جنبه های عملی و فن آموزی از جمله عوارض مبتلا به نظام برنامه ریزی درسی و آموزشی می باشد که سالهای طولانی همچنان اصلاح نا شده باقی مانده است و نشانه ای نیز وجود ندارد که دلالت بر آغاز دوره تغییر در کوتاه و حتی میان مدت داشته باشد.

بی درنگ نقش مدیریت در سکون و رکود نظام برنامه ریزی درسی قابل چشم پوشی نیست.

بهرام محمدیان بيش از یک دهه است که مسند ریاست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی را اشغال کرده و لذا از فرصت کافی برای ایجاد تحول برخوردار بوده است. وی مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات عرب از دانشگاه آزاد  دارد و از تخصص مرتبط در حوزه برنامه ریزی درسی و آموزشی برخوردار نیست. محمدیان علاوه بر بی بهره بودن از تحصیلات آکادمیک مرتبط، اثری (کتاب یا مقاله منتشره) مرتبط با برنامه ریزی درسی و آموزشی نیز ندارد.

بنابراین بخشی از عدم توفیق وی در برآورده ساختن انتظارات مسئولان کلان کشور، نخبگان و مردم، به نبود تخصص و احاطه علمی وی بر قلمروی موضوعی حوزه تحت ریاست خود باز می گردد.

بااین وصف این پرسش می تواند مطرح شود که با وجود بی بهره بودن رئیس کنونی سازمان از دانش و تخصص مرتبط و وجود نارضایتی گسترده از عملکرد ناموفق و ضعیف فعالیتهاي سازمان با وجود صرف منابع فراوان، راز تغییر نیافتن وی پس از سپری شدن دوره مدیریت در سه دولت ساله چیست؟

پرسش مذکور زمانی بیشتر جلوه می کند که توجه داشته باشیم در طی دوره یادشده، چهار وزیر اعم از اصولگرا و اصلاح طلب، آمده و رفته اند، اما وی(که علاقه مند است خود را اصولگرا معرفی کند) را تغيير نداده اند.

به راستی دلیل ماندگاری وی چیست؟

در سطح حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش شایع است که وی از سوی مقام فرادولتی حمایت می شود و وزیر آموزش و پرورش قادر به تغییر او نیست. پر واضح است که چنین شایعه اي صحت ندارد و بر اساس اطلاعیه دفتر حفظ و نشر آثار مقام رهبری در مورخ 6 / 5 / 1396، رهبر انقلاب اسلامی با وجود اینکه « در خصوص برخی وزارتخانه ها مثل آموزش و پرورش، حساسیت هایی دارند، ... اما در انتخاب مسئولان این وزارتخانه ها ورود نمی کنند. با این وصف این احتمال وجود دارد که توهم "ممکن نبودن تغییر بهرام محمدیان» گریبان برخی از وزرای پیشین را نیز گرفته باشد.

به علاوه از آنجا که وزرای آموزش و پرورش پیوسته در معرض استیضاح (به ویژه وزرای وابسته به اردوگاه اصلاح طلب) بودند شاید چنین تصور می کردند که حفظ محمديان مترادف با برخورداری از مزایای رابطه نامبرده با آقایان حداد عادل و ولايتي و مظفر(به نظر مي رسد برخي آقايان كه به هر دليل به برخي نهادهاي دولتي تعلق خاطر دارند اما شرايط ، وقت و يا حوصله پرداختن به امور اجرائي را ندارند، فردي را به عنوان پيشكار خود در رأس آن نهاد گمارده و حفظ مي كنند تا او به عنوان  نماينده خواسته هاي ايشان را تأمين كند) است که می تواند برای غلبه بر معضل همیشگی استیضاح، کارساز باشد. علاوه بر توهم احتمالی وزرا در خصوص  نقش محمدیان در جلب حمایت اصولگرايان،  این باور که حفظ او در مجموعه وزارتخانه، می تواند از پیوستن وی به جرگه (و به اصطلاح بازی کردن وی در زمین)مخالفان وزیر ممانعت کند، نیز چه بسا بي تأثير نبوده است.

بنابراين مهم ترين دليل باقي ماندن بهرام محمدیان در مسند رياست سازمان در طي دهه گذشته، کارکرد احتمالي وي به عنوان برقرار کننده ارتباط با اصولگراها برای بقای وزرا به ویژه در هنگامه استیضاح بوده است و بس.

در این میان بهرام محمدیان نیز برای ماندگاری خود ناگزیر از برعهده گرفتن و به عبارتی بهتر، حداقل تظاهر به ایفای چنین نقشی بوده است. در شرایطی بطحائی در شرایط کنونی به جای  معاونی سیاسی، نیازمند معاونی کارآمد و تحول آفرین در حوزه برنامه ریزی درسی استکه فردي فاقد مشروعیت علمی و تخصصی برای ریاست در قلمروی مدیریتی خود باشد، ناچار خواهد بود خلاء مذکور را با استفاده از قابلیتهای جایگزین پوشش دهد که همانا ادعای صیانت از وزیر در برابر هجمه اصولگراها در معرکه استیضاح است.

بنابراین تحلیل کارکرد بهرام محمدیان برای وزیرآموزش و پرورش، به یک نتیجه رهنمون می شود که عبارت است از "عدم پاسخگوئی نسبت به عملکرد خود و اثر بخشی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در برابر وزیر".

به علاوه کارکرد سیاسی وی در وزارت آموزش و پرورش، موجب می شود تا بتواند اهداف، برنامه ها و سیاستهای اعلام شده از سوی وزیر را دنبال نکند. جلوگیری از تدوین زیرنظام برنامه درسی سند تحول بنیادین (با این ادعا که سند برنامه درس ملی جایگزین زیرنظام مربوطه است)، نمونه ای از به اصطلاح زدن ساز خود در برابر وزیر و شورای عالی آموزش و پرورش محسوب می شود.

در هر حال از منظر دانش مدیریت، عدم پاسخگویی رئیس سازمان و بی اعتنائی وی در برابر خواسته وزیر و شورایعالی، رکود فعالیتهای سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی را در پی داشته، اثربخشی آن را تضعیف کرده و ناخشنودی خبرگان و عموم را رقم زده است.

اما جناب بطحایی در مراسم معارفه اش اظهار کرد که  :

"تحول را با شتاب شروع خواهیم کرد".

ضرورت تغییر حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان رئیس  سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در وزارت آموزش و پرورش

به نظر مي رسد که او به لزوم تحول باور دارد و برای گام برداشتن در این مسیر مصمم است. او نمی خواهد چون اسلاف خود دچار روزمرگی شود و دیر یا زود با پایان یافتن دوره وزارتش، به عنوان وزیری بی خاصیت و کم اثر داوری و فراموش شود. بطحائی سودای دست یافتن به نامی نیک در نزد فرهنگیان (تصویری محبوب تر و کارآمدتر از نجفی) را دارد.

مضافا این که، رهبري نظام از وي توقع دارد تا فارغ التحصيلان نظام آموزش عمومي از ويژگيهاي دانائي ، ایمان، اعتمادبه‌نفس ، امیدواري، نشاط، روشن‌بیني و اراده برخوردار باشند و رئيس دولت نيز از او خواسته است تا  در دوره وزارتش خروجی آموزش و پرورش متفاوت از گذشته باشد و انسان‌هایي با اخلاق، متدين، خلاق و سازگارتر با نیازمندی های جامعه تربیت شود.

او به خوبی می داند که تحول پرشتاب نیازمند تحول اساسی در نظام برنامه ریزی درسی بوده و این مهم با وجود بهرام محمدیان و امثال او دست نیافتنی است.

ضرورت تغییر حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان رئیس  سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در وزارت آموزش و پرورش

بطحائی به خود اجازه نخواهد داد تا آرمانهای مبتنی بر ایجاد تحول در آموزش و پرورش را با حفظ فردی ناکارآمد و برخوردار از کارکردی سیاسی و نه تخصصی، معامله کند. او هرگز به ناامیدی عمومي برای برخورداری از آموزشی با کیفیت و اثربخش و اتلاف منابع دولت و مردم رضایت نخواهد داد.

پس روي سخن با بطحائي است:

تحول در آموزش و پرورش را هرچه زودتر شروع كنيد كه خيلي زود دير مي شود.

همچنین بطحائی به واسطه برخورداری از مشی معتدل، روابط مناسبی با اصولگرایان دارد و لذا نیازی به خدمات بهرام محمدیان برای حفظ موقعیت ندارد و این به معنای نفی کارکرد ویژه وی در وزارت آموزش و پرورش است.

بطحائی در شرایط کنونی به جای  معاونی سیاسی، نیازمند معاونی کارآمد و تحول آفرین در حوزه برنامه ریزی درسی است.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

یکشنبه, 19 شهریور 1396 ساعت 16:19 خوانده شده: 1258 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +13 -1 --
معلم از تهران 1396/06/19 - 17:50
با توجه به مشکلات معلمان با محتوای کتاب های درسی ، تغییراتی در سازمان پژوهش ضرورت دارد . در دوره ی ابتدایی ، محتوای کتاب ها از سطح یادگیری اکثریت دانش آموزان بالاتر است و به این دلیل دانش آموزان ضعیف به پایه بالاتر می روند . از طرف دیگر ، حجم کتاب های درسی فراتر از زمان مدرسه هست .لازم هست حجم کتاب ها کمتر و مطالب کاربردی تر شود .
تا زمانی که در آ.پ از نظرات معلمان استفاده نشود ، مشکلات حل نخواهند شد . کسی که در سازمان پژوهش دارد کتاب برای ابتدایی می نویسد و حتی یک سال معلم دانش آموز ابتدایی نبوده ، قادر به درک مشکلاتی که بیان شد ، نیست .
پاسخ + 0 0 --
معلم... 1396/06/19 - 21:38
انشاا...همه معاونا وزیر تغییر کنند نه فقط برخی!
پاسخ + +5 -1 --
ناشناس 1396/06/19 - 18:58
چرا؟!! چو دانی و پرسی سوالت خطاست!
پاسخ + 0 0 --
معلم روستایی 1396/06/26 - 09:58
ما معلمای روستایی به اندازه معلم های شهری عقلمان قد نمیده
اما این را می دانیم که لحنی این چنینی ریشه در گرایش های جناحی و سیاسی دارد، نه دلسوزی برای نظام و مردم.
«و اذا قلتم فاعدلوا ولوا کان ذی القربی» هنگام سخن گفتن حق و عدالت را در نظر بگیرید، گرچه در مورد نزدیکانتان باشد(قرآن کریم).
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1396/06/19 - 19:36
باشه تحول و شروع میکنم
راضی شدی عامو؟
پاسخ + +10 -1 --
معلم... 1396/06/19 - 19:38
مقاله جالبی بود اگر بطحایی ایشان و مهندس ادهم را با نیروهای معتدل با انرزی جابجا کند می شود به اینده امیدوار شد وگرنه راه همان راه و تغییر در حد شعار می ماند
پاسخ + 0 0 --
عبدالهی 1396/06/20 - 09:32
قلم را حرمتی است که خداوند به آن سوگند یاد می کند. لذا بدون آگاهی نباید به کار گرفته شود.
مطالب نوشته شده از طرف آقایی با اسم مستعار ابوذر غفاری چیزی جز کل گویی ناشی از حِقد و حسد نیست. قلم به مزدانی که اگر نگوئیم اجیر بیگانه هستند به جرات می توانیم بگوئیم برای انقلاب و ارزش های آن قلم نمی زنند. راقم
اگر کمترین آشنایی با این روحانی دلسوز داشت می فهمید ایشان بود که در برابر سند خفت بار 2030 ایستادگی کرد. ایشان بود که شهامت به خرج داد وکتابهای را در چارچوب سند تحول به روز رسانی کرد. البته سند تحول زیر نظام هایی دارد که تا همه هماهنگ نشوند، از برنامه ریزی و کتاب درسی به تنهایی کاری ساخته نیست.
پاسخ + +11 -2 --
سید محمد حسن حسینی 1396/06/19 - 20:04
کی در این مملکت سر جاش هست که این حاج آقا باشه؟! همش باند بازی و غارت و... هر کس هم اعتراض کنه در نطفه خفه اش میکنن. این حاج آقا و امثال او بهتر از همه میدانند که اگر جای شایسته تر از خود رو اشغال کنند خیانت به مردم و اسلام هست اما واقعیت اینه که این آقایان در "عمل" هیچ اعتقادی به اسلام و ... ندارند.
پاسخ + 0 0 --
سید محمد حسن حسینی 1396/06/20 - 03:17
بعد از اینکه آقای روحانی گفت معلمان باید نسل فردا را مشارکت جو و منتقد و ... بار بیاورند من روش تدریسم را که در همان راستا است به ایشان معرفی کردم و گفتم بیش از 100 کتاب و مقاله راجع به آن نوشته ام. ایشان گفت یکی از این کتب را بفرست. من سیزدهمین کتابم را که در جشنواره رشد کتاب تهران جزو سه کتاب برتر کشور شد و در واقع چکیده رساله ارشد و دکترایم بود را برای ایشان فرستادم اما هرگز پاسخی دریافت نکردم. ترجمه قسمتی از این کتاب:http://www.farhangiannews.ir/view-29805.html
پاسخ + +17 -2 --
فرهنگی 1396/06/19 - 20:43
واقعا درعجبم که شما از بطحایی تحول انتظار دارید بطحایی خودش نماد سکون و درجا زدن و در واقع عقب گرد هست
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1396/06/19 - 20:56
تا به این اشخاص باورداریم اوضاعمان وخیم تر خواهد شد عالی فرمودید
پاسخ + 0 0 --
عبدالهی 1396/06/20 - 09:17
لاف از سخن چو دُر توان زد. آن خِشت بود که پر توان زد
خودتان بهتر می دانید، هرچه قلمی شد کتاب نیست. کپی پیست که هنر نیست!!!!!!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
عبدالهی 1396/06/20 - 09:44
این دکان هایی که سر نخ آن به دست CIA و موصاد است را ببندید. انقلاب برای حاکمیت ارزش های اسلامی بوده و لاغیر و این بازیهای چپ و راست چیزی جز قدرت طلبی افراد تابع هوا و هوس نیست که قرآن فرمود (کل حزب بما لدیهم فرحون ) هر حزبی فکر می کند خودش عالم دهر است از عرش آمده و دیگران از زیر فرش1!!!!!!!!!
پاسخ + +4 -9 --
حسین 1396/06/19 - 21:39
مقاله کلی گویی است
ایشان یک تنه در مقابل هجوم حوزه به آموزش وپرورش درراستای تحولات محتوایی در تاریخ آموزش وپرورش مقابله کرد
این گونه مباحث اوج حسادت است
مگر روسای قبلی حداد. عالمی مرحوم علاقه مندان ندوید رشته تحصیلی آنان برنامه ریزی درسی. بود
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/06/20 - 08:58
حق باشماست ،واقعاً این مقاله سراسر توهین است ونمبایست منتشر شود ....این امر افتضاحی برای سایت صدای معلم است
پاسخ + 0 0 --
معلم از تهران 1396/06/20 - 09:21
شما دو نفر ، از کارکنان سازمان پژوهش هستید ، کاملا مشخص هست . نویسنده مقاله حقیقت را گفته است .
ده سال پیش من تربیت معلم درس می خواندم ، یکی از مدرسان بسیار شاکی داشت ، از بس به دانشجویان کارهای بدون یادگیری می داد. این فرد را از تربیت معلم برداشتند و به سازمان پژوهش رفت و جزء مولفان کتاب شد .
پاسخ + 0 0 --
عبدالهی 1396/06/20 - 09:39
سخن از تحول در نظام آموزشی از سال 1362 بین دلسوزان نظام مطرح بود. ولی به رغم تلاش فراوان نتوانستند آن را به سرانجامی مشخص برسانند. تا دکتر حاجی بابایی با شجاعت و درایت توانست سند تحول بنیادین نظام آموزشی را به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی و تائید مقام معظم رهبری برساند. حال مرد عمل می خواهد آن را با شجاعت اجرا کند. پر واضح است مواجب بگیران و مرعوبین فرهنگ غربی که با اصل اسلام مشکل دارند، خوشایندشان نباشد و چوب لای چرخ اجرای سند تحول بگذارند. اما وعده الهی است و در آن تخلفی نیست که سرانجام حکومت از آن صالحان خواهد بود .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/06/22 - 19:36
ب نظرم اگر نظر همکارمان درست باشه و این دو نفر همکار آقای محمدیان باشند پس باید به لیاقت و شایستگی های ایشان ایمان آورد که اونا از نزدیک ایشون رو می شناسند . کسی که از نزدیک با ایشون کار کرده باشه متوجه ارزش های ایشون هست
پاسخ + +4 -3 --
معلم 1396/06/20 - 08:54
سلام :

اتفاقاً باید نوشت چرا حجت الاسلام دکتر محی الدین بهرام محمدیان دیگر برای سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی مناسب است ؟

نمی دانمچگونه متولیان این سایت صدای معلم, رویشان می شود نامه به آقای بطحایی را منتشر کنند و برای ایشان خط مشی سازی وتعیین تکلیف نمایند (البته بازرنگی تمام به اسم مخاطب )...مگر همگی مخالف آقای بطحایی نبودید!!!!!مگر آقای مومنی را زیر سئوال نمی بردید که چرا از آقای بطحایی حمایت کرده است


..چرا دکتر محمدیان مناسب زمان فانی و آشتیانی ودیگران بود اما مناسب آقای بطحایی نیست ؟؟؟؟؟؟؟
لطفاً در کار وزیرمحترم آموزش و پرورش دخالت بیجا نفرمائید !!!!! ایشان خودش بهتر از هرکسی می داند وزارتخانه را بچرخاند ......
به جای این کارها مشکلات را معکس کنید لطفاً!!!!راهکار بدهید برای پیشرفت و.....


موفق باشید ومنصور
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/06/20 - 09:18
از نظر شخصي خودم جناب دكتر محمديان يك علامه است كه آموزش و پرورش بيش از اين بايد از وجود مبارك ايشان بهره‌مند گردد. در غير اينصورت موجب نفوذ افرادي با گرايش سكولار و بي‌ديني در حوزه برنامه‌درسي خواهد شد كه فاجعه براي نظام و نسل آتي به بار خواهد آورد.
پاسخ + 0 0 --
معلم از تهران 1396/06/20 - 09:39
لطفا وقتی از کارکنان اداره های آ.پ یا سازمان پژوهش هستید ، به اسم معلم مطلب نگذارید . شهامت داشته باشید و بگویید من از همکاران سازمان پژوهش هستم و به این دلایل از فردی خاص حمایت می کنم . اگر دلایل شما منطقی باشد ، ما معلمان حتما می پذیریم .
پاسخ + 0 0 --
م. شفق 1396/06/26 - 09:38
«نقدها را بود آیا که عیاری گیرند»
بر خلاف کسی که شهامت نداشته و با اسم مستعار علیه مدیری از بخش های مهم وزارت آموزش و پرورش اظهار لحیه فرموده اند، بنده محمود شفق از فرهنگیان خراسان رضوی برخود فرض دانستم نکاتی را یادآوری نمایم.

شفاف تر اینکه سابقه آموزشی و اجرایی اینجانب در همه سطوح آموزشی و اداری و عضویت در شورای فناوری وزارت در زمان مرحوم علاقبندان به 27 سال می رسد و از نظر سیاسی هم در حمایت از دولت تدبیر و امید از طلیعه انتخابات 1392 تلاش هایی را حسب وظیفه انجام دادهام. امام صادق علیه السلام فرمودند «در قضاوت انصاف این است که خود را جای طرف مورد قضاوت بگذارید» . آقایی که خود را غفاری معرفی کرده در فضای غیر حقیقی (مجازی) پرسیده است:
چرا حجه الاسلام محی الدین بهرام محمدیان دیگر برای سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی مناسب نیست؟
بنده به سه ویژگی در ایشان اشاره می کنم و قضاوت را بر عهده ی مخاطبان ارجمند می گذارم:
پاسخ + 0 0 --
م. شفق 1396/06/26 - 09:39
ثالثا در شکل ساختاری اگر درخت واره ی آموزش و پرورش را مورد نقد و بررسی و ارزیابی قرار دهیم کدام قسمت مجزا و منفک از قسمت های دیگر قابل قضاوت منصفانه است، ریشه های این درخت، تنه و شاخه ها، برگ ها و میوه هایش چنان به هم پیوسته و در هم تاثیر گذارند که منفک نمودن آن و نقد بخشی مستقل از بقیه، دور از انصاف است، با این همه خروجی و برآیند این معاونت قابل مقایسه با بسیاری از شاخه ها ازلحاظ کمی و کیفی نیست، وشاید رمز مقبولیت و محبوبیت جناب محمدیان بین خواص و خبرگان و کارشناسان از این منظر باشد.
دوست عزیز گفتمان مکتب و دیانت ما به ما آموخته است کار بلد بودن و کارگردان بودن مرجح است بر سلیقه های فردی و شخصی، کشتی را باید به ناخدایی سپرد که صلابت لازم وتجربه عبور کشتی از تلاطم گرداب ها را داشته باشد، به راستی به فرموده ریاست محترم جمهوری اسلامی جناب دکتر روحانی دوره آزمون و خطا گذشته است و کار را باید به کاردان و کاربلد آن سپرد. والسلام
پاسخ + 0 0 --
م. شفق 1396/06/26 - 09:40
ثانیا تالیف حدود 125 جلد کتاب آموزشی در مدت زمانی محدود معادل حدود 15000 صفحه به تیراژ تقریبی سالیانه یکصد و بیست نه میلیون تیراژ و توزیع به موقع برابر تقویم زمانی و تولید محتوای کمک درسی آموزشی به صورت کتاب و نرم افزار در حدود اعداد و ارقام فوق و مدیریت دیگر حوزه های تولید محتوی به صورت گسترده از لحاظ عدد و رقم در حدی نیست که بتوان با کمترین آسیب از آغاز تا فرجام مدیریت کرد. فارغ از دیگر مشکلات مزمن آموزش وپرورش، اجرایی نمودن عجولانه سیستم آموزشی 3-3-6 بدون آماده نمودن بسترهای اولیه آن، ساختار و ساختمان نظام آموزشی را دچار زلزله هشت ریشتری نمود و تمامی حوزه ها و سطوح مدیریتی را دچار چالش شدیدی نمود، دولت تدبیر و امید نیزتمام همت خود را بران گماشت تا با آرامش نسبت به آواربرداری و بازسازی وضع موجود اقدام نماید، تلاش تمامی حوزه ها در این فرایند، بی بدیل و ستودنی است و به نظر موثرترین و افتخارآمیز ترین دست آوردها مربوط به حوزه ی تولید محتوی و به روزآوری آنها و معاونت مربوط به جناب محمدیان باشد.
پاسخ + +5 -2 --
م.م 1396/06/20 - 09:54
با سلام وادب استاد كرانقدر با عرض اعتذار و پوزش بسيار، چرا به برخي از اهانتها كه در فضای مجازی از سوی برخی افراد نادان منتشر مي شود، جواب نميدهيد ؟ شايد بعضي فكر كنند اين شبهه افكني ها درست است؟پاسخ:
سلام علیکم
از محبت و لطف شما متشکرم. اهانت که جواب ندارد، بهترین جواب " سلام" است، شبهه درباره مبانی انقلاب و اسلام باشد، جواب لازم است تا دیگران گرفتار نشوند، حالا توهین به بنده و امثال بنده، اگر باعث تشفی خاطر بعضی می شود، اجازه بدهید به آرامش برسند. اما اگر العیاذ بالله آنچه می گویند، حق باشد از درگاه باریتعالی ملتمسانه توفیق اصلاح و انابه دارم.
خداوند همگان از امت اسلام را به مرضات خود و اجتناب از محارم الهی موفق بدارد. بمنه و کرمه
پاسخ + 0 0 --
رحیمی 1396/06/21 - 09:33
آقا و یا خانم معلم از تهران!
چطور شد شما یک نفر خودتان را نماینده معلمان معرفی کردید؟؟
در تدوین و تالیف هر کتاب شورای تالیفی متشکل از چند معلم با تجربه، یک روانشناس، یک برنامه ریز، 2 یا 3متخصص درس مربوطه، 2یا 3 استاد دانشگاه و.... عضو هستند. بعلاوه کتاب یکسال آزمایشی اجرا می شود تا نقایص و کاستی های آن مشخص گردد. بعلاوه در استانها نیز گروه های اعتبار سنجی متشکل از افراد با تجربه شکل گرفته تا محتوای کتاب را نقد کنند و مشکلات آن را منعکس نمایند. تازه عمر مفید هر کتاب به دلیل رشد پر شتاب علوم و فناوری 5 سال تعیین شده است . از همه اینها گذشته برای جلوگیری از بروز رانت های احتمالی ، پیش نویس هر بخش به محض آماده شدن برای اظهار نظر معلمان و صاحب نظران روی ساید دفتر تالیف قرار می گیرد. به نظر شما دیگر چه باید کرد؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
معلم از تهران 1396/06/21 - 14:20
آقا یا خانم رحیمی ، لطفاهمین امسال ، فرم نظرسنجی به معلمان مدارس بدهید تا نظر معلمان را بفهمید . فریاد معلمان بلند است که محتوای کتاب ها اشکال دارد و ... گوش شنوایی نیست .
پاسخ + +6 -3 --
مجتبي 1396/06/20 - 10:04
يك كمپپين راه اندازي شود براي بركناري نويد ادهم و محمديان رئيس سازمان پ‍ژوهش
پاسخ + +4 -2 --
معلم 1396/06/20 - 10:42
نقد سازنده با هوچی گری وکلی گویی فرق دارد.

کاش فرق نقد و هوچی گری را بدانیم.
پاسخ + +5 -2 --
معلم استثنائی 1396/06/20 - 11:39
باید نقد ها بر عملکرد ایشان وارد بشه نه اینکه چرا ده سال است معاون است
پاسخ + +6 0 --
منوچهر 1396/06/20 - 16:02
بطحایی مرد اما و اگرهاست برای مثال اگر هوا ابری شود احتمال باران وجود دارد این نوع نگرش محافظه کارانه است.به سخنان ایشان در مورد پرداخت معوقات توجه کنید(بطحایی گفت: اگر مشکلی برای خزانه ایجاد نشود و پرداخت ها را تامین کند با سازمان برنامه و بودجه به توافق رسیده‌ایم تا بخشی از مطالبات فرهنگیان را پرداخت کنیم. )توجه!!!اینجا ایشان مسئولیت را از خود دور میکند.این چنین ادمها برای مدیریت مناسب نیستند .شخصیت منفعل دارد بله قربان و کسب رضایت دیگران در ساختار اینگونه افراد نهفته است .تا اخر وزراتش به ایشان امیدوار نباشید.
پاسخ + 0 0 --
معلم از تهران 1396/06/21 - 00:01
زیبا تحلیل کردید ، آفرین . جناب روحانی برای آ.پ وزیر منفعل می پسندد . فانی منفعل و ... معلمان و دانش آموزان قربانی شوند ؛ اهمیتی ندارد .
پاسخ + +3 0 --
رهگذر 1396/06/20 - 18:54
سلام
از کسی که خودش(بطحایی) بخشی از مشکل هست انتظار راه حل نداشته باشید
پاسخ + +3 0 --
رهگذر 1396/06/20 - 19:09
در سیستم های آموزشی معروف دنیا در یک کتاب درسی مثل ریاضی ابتدایی چهار یا پنج مبحث طرح می گردد با توضیحات وافی و کافی که دانش آموزان ضعیف تر با خوانندن توضیحات و مثال های دیگر متوجه موضوع و مطلب می گردند اما در کتاب های درسی ایران دهها موضوع مطرح می گردد با توضیحات ناچیز و گاه مبهم حتی برای معلم و حجم زیاد کتاب درسی
وقتی به حجم کتاب درسی ایراد گرفته می شود به جای کم کردن موضوعات و سرفصل ها از توضیحات و مثال ها زده می شود آنچه می ماند کتاب درسی سراسر رازآلود و مبهمی است که چاره ای برای دانش آموز جز رحوع به کلاش خصوصی باقی نمی گذارد از آنجا که همه توان آموزش خصوصی را ندارد هنگام پرسش معلم از درس غافل از آنکه همکلاسیش هم درآموزش اولیه مثل بوده و اگر بهتر از اوست به مدد آموزش خصوصی بوده برچسب بی استعداد بر خود زده و خود را مقصر می داند در حالیکه بی استعداد طراحان اموزشی و برنامه ریزان درسی هستند
پاسخ + +4 0 --
رهگذر 1396/06/20 - 19:10
آنانی که با این گونه تالیف کتاب درسی با مافیای کتب کمک درسی و اموزش های خصوصی همکاری نزدیک دارند واز قبل خود را به آنان فروخته اند چرا که هنوز کتاب درسی به دست معلم و دانش اموز نرسیده گام به گام آن روی پیش خوان کتابفروشی هاست
پاسخ + +5 -3 --
نگین 1396/06/20 - 20:01
محمدیان با جرات ودانشمند ی فرزانه است که حسودان تآب نگآه مدبرانه وی را به آموزش وپرورش ندارند
او توانست در فرصت محدود 3ماهه 250عنوان کتاب درسی با کمترین مشکل آماده کند
یک عده‌ای دون پایه عقده گشایی می کنند
دورود بر بههههههههرام محححححححمدیان
پاسخ + 0 0 --
معلم از تهران 1396/06/20 - 23:38
ما معلمان در کتاب ها مشکل زیاد می بینیم و منطقی مطرح کردیم . برای آقای محمدیان متاسفم که افرادی مانند شما با این ادبیات می خواهند از ایشان حمایت کنم .
پاسخ + +4 -2 --
زهرا حق گو 1396/06/21 - 00:13
ادامه
چرا مقام معظم رهبری دوره مسئولیت منصوبین خود (مثل رئیس سازمان صدا و سیما و ...) را نهایتاً هشت ساله تعیین می کنند ولی ایشان باید چند دهه رئیس سازمان باشند. البته شاید بد نباشد که بفرمایند آیا واقعا در نبود جناب محمدیان، خدای ناکرده آموزش و پرورش جمهوری اسلامی در برابر هجوم و نفوذ سکولارها و عوامل سیا و موساد بی پناه باقی می ماند و سرنوشت فرزندان این مرز و بوم بی دینی خواهد بود (انقلبتم علی اعقابکم) ؟ از همه این مطالب گذشته من در متن مقاله متوجه توهین به آقای محمدیان نشدم.
پاسخ + +3 -3 --
زهرا حق گو 1396/06/21 - 00:15
ادامه
در مقابل، در مطالب ارائه شده با مضمون طرفداری از آقای محمدیان، نویسنده مقاله را به نگاه نداشتن حرمت قلم، حقد و حسد، قلم به مزدی، وابستگی به CIA و موساد، قدرت طلبی و تابع هوا و هوس بودن، مواجب بگیری و مرعوب فرهنگ غرب بودن، مداخله کننده بیجا، هوچی گری و کلی گوئی متهم کردند و آقای بهرام را به عنوان روحانی دلسوز، علامه، وجودی مبارک، مانع از نفوذ افراد سکولار و بی دین، استاد گرانقدر، ایستاده در برابر سند 2030 (مشابه با ایستاده در غبار) معرفی کردند.
همچنین خواستند تا دکان سایت صدای معلم جمع شود و از این مطالب مفتضح منتشر نکند.
استاد گرانقدر هم با بزرگواری و مناعت طبع مثال زدنی از توهین های انجام نشده به خود با تقدیم سلام گذشت کردند و در نهایت نفرمودند که به زعم خود کدام صلاحیت و شایستگیها را برای ادامه تصدی سازمان کتب درسی دارند که دیگران از آن بی نصیب بوده و هستند و در دهه های آتی هم از نیل به آن محروم خواهند ماند.
پاسخ + +4 -4 --
حاسد دون پایه 1396/06/21 - 00:59
نشر این مقاله سبب شد تا مدیران دفاتر تألیف در پی شناسائی نویسنده از میان مجموعه مظنونین برآیند. سالهاست که گروهی از بازنشسته ها در قالب عناوینی مانند مشاور و.... در سازمان گرد آمده اند و وظیفه برخی از آنها شرکت در جلسات مختلف برای مدح رئیس و دفاع در برابر اعتراضات و مخالفتها است. این گروه مکلف هستند در برابر قراردادی که با آنها بسته می شود، به اشاعه باور تغییر ناپذیری ایشان بپردازند. بعید نیست مأموریت پیدا کرده باشند تا به عنوان معلم و ناشناس و ... در مقام دفاع از رئیس سازمان و در واقع استمرار مقرری خود اظهار نظر کنند. صدای معلم بداند که هزینه درج این مقالات را کارشناسان گروهها باید بپردازند که می پردازند.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/06/21 - 09:30
این که به یک استاد تمام وصاحبنظر ،برچسب عدم کارآیی و...می زنید تهمت و اهانت نیست !!!!
البته ،اینقدر نگران شناسایی خودتان نباشید ...ابوذر غفاری!!! ....حق گو!!!، دون پایه!!!!! و.... این ها اسامی بسیار مبهمی هستند که خود نظر دهنده را هم مبهوت می کند ....شناسایی نمی شوید .

اما توصیه من این است حرف من «معلم» را به حساب دیگران نگذارید ....با حساب و کتاب شما، هرکسی از مسئولین شایسته دفاع کند ،دارای مقام ومنصبی هست لابد ...یا ازطرف فلان موسسه ودستگاه مامور جواب دادن شده است ...اشتباه شما همین است که فکر می کنید همه «معلمین» مخالف مسئولین اداری هستند و همه باید مخالف حکومت باشند و این استدلال کور، شما را به بیراهه می کشاند ....
این را بدانید که با این جور استدلال ها قشر فهیم فرهنگی نسبت به این سایت(به اصطلاح گروههاو واحدهای مربوطه) بدبین می شود و هیچ گاه رشته افکار خود را به شماها نمی سپرد....مسئولین محترم وزارت نیز با این مقالات فریفته نمی شوند.
باتشکر
پاسخ + 0 0 --
سید محمد حسن حسینی 1396/06/21 - 10:51
من رو هم بخاطر این کامنتهایی که میگذارم و فعالیتهای اینترنتیم خیلی آزار و اذیت میکنند. امروز ابلاغ امسالم را هم دادند. باید مثل سالهای گذشته در کار و دانش زبان اول دبیرستان درس بدم. دکترای آموزش زبان (پژوهشی)دارم و 15 کتاب و 130 مقاله نوشتم. این در حالیه که معاون پژوهشی مدیر کل مشهد یک لیسانس ریاضی، مسیول پژوهشسرا یک لیسانس ادبیات، مسیول آموزش یک لیسانس معارف و سرگروه زبان یک لیسانس مترجمی است! این است معنی شایسته سالاری در حکومت عدل علی.
پاسخ + 0 0 --
معلم از تهران 1396/06/21 - 13:46
همه ی اداره ها آ.پ همین وضع حاکم است . جالب است که مسئولان در اداره ادعای باسوادی و تدینشان به فلک می رود . معلمان در آ.پ مظلوم واقع شده اند . در اداره های آ.پ ،کارکنانی که حق مدیریت یا معاونت نمی گیرند ،سال آخر کار به مدارس می آیند و معاون اجرایی بشوند تا با حقوق بالاتر بازنشست شوند .
پاسخ + +2 -3 --
معلم از تهران 1396/06/21 - 13:50
دقت کنید هر زمان کار مسئولی نقد می شود ،بلافاصله عده ای شروع به مخالفت و توهین می کنند . به خوبی مشخص است که اطرافیان آن مسئول هستند و می ترسند مسئول برود و جای آن مسئول کسی بیاید و حریم امن و راحت خود را از دست بدهند . خدا رو شکر معلمم و پاچه خوار هیچ احد الناسی نیستم .
پاسخ + 0 0 --
عمار بتچه شکن 1396/06/22 - 01:13
م.م، معلم، ناشناس یا... هرنامی دیگر، مهم این است که شما شناخته شوی که شناخته شده ای. چه اهمیتی دارد که نویسندگان دون پایه مطالب را شناسائی کنی؟ ای بلندپایه به خود بیا و انظر الی ماقال و لا من قال، ولا تمش فی الارض مرحا. ..ان الله لایحب کل مختال فخور. ناکارآئی استاد گرانقدر، دانشمند فرزانه، علامه محسود، توهین نیست بلکه واقعیتی تلخ است. اگر زحمت نباشد، استاد تمام صاحب نظر افاضه فرمایند که مخاطب مقام معظم رهبری وقتی که می فرمایند: « ما می خواهیم ایرانی نسل بعد، یک انسان دین باور باشد، .... اهل علم و تولید فکر باشد این باید در کتاب های درسی دیده شود. ملال آور بودن کتب درسی موجب شده است که علاقه مندان، به کتاب های غیردرسی روی آورند » کیست؟
پاسخ + 0 0 --
عمار بتچه شکن 1396/06/22 - 01:14
آیا روی سخن با دونالد ترامپ می باشد یا وجود مبارک علامه ای که بیش از ده سال است سازمان را معطل خود ساخته است ؟ و یا وقتی می فرمایند:"همواره باید با چشمی بینا، بر محتوای کتابهای درسی نظارت کرد تا .... برخی موارد غیر مناسب اصلاح شوند."آیا منظورشان همان چشمی است که تصویر خالکوبی روی دست دیوید بکهام را دید یا ندید؟ روحانی دلسوز بهتر است به جای ادعای ایستادن در برابر سند 2030 (که دیگر موضوعیتی ندارد) در مقابل نفس خود بایستد، واقعیت تلخ ناکارآمد بودن خود را بپذیرد، و با کناره گیری از مسندش به ده سال هدررفت بودجه دولت، پتانسیل کارشناسان توانمند سازمان و تضییع زمان و انرژی آینده سازان این مرز و بوم پایان دهد.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/06/22 - 14:23
واقعاً که ....

بتچه شکن عزیز!!!
لطفاً بفرمائید آیا دغدغه واقعی شما تصویر خالکوبی دیوید بکهام روی کتاب است !!!!!پس شما میخواهی مروج الگوهای اسلامی باشی وخالکوبی برای شما بدآموزی دارد؟؟؟؟
از یک طرف عمار بتچه شکن دلواپس،تصویر خالکوبی بکهام (که آن هم فقط با ذره بین دیده می شود وبا چشم غیر مسلح دیده نمی شود)را به عنوان دلواپسی خود اعلام می کند واز طرف دیگر، ایستادگی دکتر محمدیان در برابر سند 2030 را به سخره می گیرد !!!!

یعنی «استفاده ابزاری از تصویر خالکوبی روی یک کتاب»

و «دفاع تمام قد ضمنی از سند 2030» که باهم متضادهستند در اظهارات شما به چشم می خورد .
توصیه میکنم :
اول بت خود را بشکنید !!!بعد به شکستن بتچه دیگران بپرداز !!!
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/06/22 - 14:24
ادامه:
به عبارت دیگر:
تکلیف خود را معلوم کنید که «این وری» هستید یا« اونوری»!!!!

مدافع بازبودن فضا و آزادی بیشتر در کتب درسی
یا
مدافع ارزش های اصیل که حتی خالهای بازیکن فوتبال مشهور جهان هم خواب را از دیدگانش می رباید و آزارش می دهد و تاب نمی آورد که مبادا برای کودک ونوجوان این مرزو وبوم بداموزی داشته باشد آن خال ها!!!!!

خداوند همه ما را از فتن آخر الزمان محافظت بفرماید .
پاسخ + 0 0 --
معلم روستایی 1396/06/26 - 09:50
همانطور که برخی نجومی بگیران حقوق 230 میلیونی و پاداش 800 میلیونی برای خود تخصیص می دهند، گویی هرصبح تخم طلا می گذارند و شب تخم نقره و یک تنه به اندازه 800 جوان تحصیل کرده دانشگاهی کار می کنند. کسانی هم هستند که 2 سال آخر عمر خدمتشان مامور به روستا می شوند تا از امتیاز آن استفاده کنند که ....قطعا خداوند در جای حق نشسته و وَبا آن گریبان حرام خواران را خواهد گرفت.
پاسخ + +4 -3 --
فوزیه 1396/06/21 - 18:29
ایشان با کمال وارسته دوست داشتنی است خیلی خیلی
پاسخ + 0 0 --
جلیل 1396/06/27 - 22:12
اخ جان
پاسخ + +3 0 --
معلم 1396/06/22 - 17:28
دوستان ، همه ی کارکنان دفتر تالیف دارند نظر می دهند و به عبارتی توهین می کنند . این افراد با این لحن حرف زدن ،برای بچه ها کتاب می نویسند ؟! سوادشان همین اندازه هست که کتاب ها اینقدر اشکال دارد . بعد چه.... در سازمان پژوهش هست که اینقدر عصبی شده اند .
پاسخ + +4 -1 --
رسول 1396/06/23 - 00:19
آقای ابوذر غفاری تحلیل های جالبی ارائه کرده اید. اما جالب تر از مطالب شما، نظرات بیننندگان است، بخصوص نظرات جناب محمدیان با هویت م.م . ایشان در این نقاب بسیار ملوس ظاهر شده است. این چهره همان نقاب ظاهری و روزمره اش است. اما چهره های دیگر ایشان در نقاب عبداللهی، حسین، ناشناس، نگین ، معلم و این آخری فوزیه ظاهر شده است. شخصیت ایشان یک طیف متلون است، اما همان طور که ملاحظه می شود در همه چهره ها خودپسندی و خود بزرگ بینی و در مقابل تحقیر و متهم کردن دیگران موج می زند.
پاسخ + +5 -1 --
رسول 1396/06/23 - 00:20
در همه کامنت ها، ایشان علامه است، استاد گرانقدر است، با جرأت و دانشمند فرزانه است، استاد تمام و صاحب نظر است، دارای وجود مبارک است، مرد عمل است، شجاع است، نگاه مدبرانه دارد، ایستاده در برابر سند 2030 است، اجرا کننده سند تحول است، تولید کننده 2500 کاب درسی بی اشکال و به روز است، ایستاده در برابر سکولاریسم و پیشگیرنده فاجعه بی دینی است ،با کمال، وارسته و دوست داشتنی است، اما دیگران حسود، نادان، قلم به مزد، مرعوب فرهنگ غربی، سکولار، اجیر بیگانه، دنباله رو موساد و سیا، مواجب بگیر، شبهه افکن و توهین کننده هستند.فقط به جرم این که تحلیلی بر عملکرد ایشان نوشته اند.
پاسخ + +5 -1 --
رسول 1396/06/23 - 00:21
جالب اینجاست که در نقاب معلم فرافکنی می کند و می گوید من یک معلم هستم و حرف های مرا به حساب ذیگران نگذارید . اما در همین نقاب، به صورت ضمنی نویسنده مقاله را تهدید می کند و می گوید نترسید شناسایی نمی شوید. اگر یک معلم هستید، چرا شناسایی نویسنده این قدر برای شما مهم است. آقای محمدیان اگر سند، شواهد و مدارکی در دفاع از خود دارید شما هم در معرض نقد و قضاوت دیگران قرار دهید، لازم نیست در چهره های متلون در بیایید و فقط اتهام بزنید و بترسانید. عصر این گونه حرف ها دیگر به سر آمده است.، باور بفرمایید.
پاسخ + +2 -1 --
فکور 1396/06/23 - 12:17
سلام دوستان عزیز منتقد مدافع
لطفا فرافکنی نکنید. کلی گویی نشود وبرای کسب نتیجه به مصادیق رجوع شودبه جدولی که نقاط ضعف وقوت ایشان طرح وهرمورد بحث کارشناسی شود نزد قشر فر ریخته فرهنگی
پاسخ + +4 -1 --
امین 1396/06/23 - 13:17
بحثی را که
نه خود قـانع می‌شوی
و نه می‌تـوانی
شخص مقابل را قانع کنی
با یک لبخند تمام کن...!!

بحث در رابطه با علامه دکتر محمدیان چنین است
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/06/23 - 15:29
نه اتفاقا ، باید گفتنی ها را گفت تا مخاطب بداند که ما کر و کور نیستیم .
پاسخ + 0 0 --
ما 1396/06/24 - 14:07
بجای علامه داد بزن...
پاسخ + +2 -3 --
ناشناس 1396/06/23 - 17:08
دوستان منتقد نگرانی شما را قابل درک است ولی لطفا کمی خویشتندارتری کنید... دکتر محمدیان اینطور که می گویید نیست شاید اگر یکبار از نزدیک با او برخورد کنید نظرتان عوض می شود ممکن است مشکل از مدیران میانی و مولفان کتب باشد که با نقد منصفانه قابل حل است.
تا جایی که یادم است 30 سال پیش هم کتابهای درسی فرق چندان زیادی با الان نداشت مطالبی تغییر کرده که نکات مثبت و منفی آنها قابل نقد و اصلاح است.
به هر حال نمی دانم گزینه موردنظر شما چه کسی است ولی فکر می کنم ایشان انتقادپذیر است و ذاتا انسان خوش قلبی است (در مقایسه با برخی از مدیران) اگر اشتباهی شده انشاءالله جبران می شود.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/06/23 - 21:29
مشکل این است که فرایند تدوین کتب درسی اشکال دارد . مولفان کتاب ها از دانش روز تدوین کتاب درسی کم اطلاع هستند . این مشکلات علمی هستند و با مهربانی حل نمی شوند . این کتاب ها ، ضعف درسی حجیم و کاربردی نبودن مطالب آن ها ، سبب شده که دانش آموزان کم سواد بشوند. به همین خاطر است که دانش آموزان الان سواد کمتری نسبت به دانش آموزان سال های پیش دارند.
پاسخ + +1 0 --
معلم 1396/06/24 - 09:41
چندین سال هست که متخصصان تعلیم و تربیت می گویند که کتاب های درسی ایران پر حجم و کمتر کاربردی هست ، برعکس کتاب های کشور های پیشرفته که کم حجم و کاربردی هستند . آقای محمدیان فکر نمی کنید ، یکی از علت هایی که دانش آموزان ما در آزمون های بین المللی تیمز و پرلز به صورت پی در پی در جایگاه آخر قرار دارند ، شما و تیم مولفان سازمان پژوهش می باشید ؟!
علت پرحجم بودن کتاب های درسی چیست ؟ نا آگاهی مولفان ؟ شاید مولفان در ازای تعداد صفحات کتاب ها حق العمل دریافت می کنند که علاقه خاصی به حجیم کردن کتاب ها دارند . این حجم کتاب ها حتی در دوره ابتدایی نیز مشکل ساز شده و معلمان باوجدان نیز به علت کمبود وقت مجبور می شوند که ناچارا از بعضی مطالب سرسری بگذرند.
آقای محمدیان و گروه مولفان ، بر روی کاغذ و در اتاق دربسته همه چیز درست است . به مدرسه بیایید و تدریس کنید تا ما ببینیم چطور وقت را با این کتاب ها سازمان دهی می کنید .
پاسخ + 0 0 --
زهرا علیاری 1396/06/25 - 08:34
کارشناسان گروههای تألیف از دانش و تجربه کافی برخوردارند اما در شرایطی که فردی بی دانش و بیسواد در حوزه ی کاری مربوطه ده سال است که به آنها تحمیل شده و برای خود کارویژه ایدئولوژیک قائل است و نه انجام صحیح مأموریت سازمانی، چه میتوانند بکنند؟ در طی این ده سال انگیزه ها تضعیف، کارشناسان مستقل حذف و یا به حاشیه رانده شده اند. ملاحظه میفرمائید که با نام مستعار نظر میدهد و خود را علامه و دانشمند فرزانه و ... میخواند. از چنین فردی چه انتظاری میتوان داشت؟
پاسخ + 0 0 --
رضا حسینی 1396/06/25 - 12:05
تنها ....افراد جرات ذکر نام خود را ندارند. در ایران ما خون دادیم که از استبداد شاهنشاهی رهایی پیدا کنیم و به آزادی برسیم و ....
پاسخ + 0 0 --
محمود 1396/11/07 - 09:43
اینکه یک نفر بتواند با چند وزیر و دو دولت کار کند خیلی عجیب است. یعنی این دولتها مثلا دولت احمدی نژاد و روحانی فرقی ندارند که ایشان تکون نمی خورند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در سال تحصیلی 98-97 در نظام مدیریتی ، نظام آموزشی و پرورشی مدارس ، معیشت معلمان ، بودجه وزارتخانه و توجه مجموعه نظام به آموزش و پرورش چه اتفاقی می افتد؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور