صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

فرحناز مینایی پور/ مسوول کمیته ی زنان ستاد فرهنگیان دکتر روحانی

خداحافظي مظلومانه يك معاون وزيرِ زن و مطالبه ی سهم زنان در مدیریت های آموزش و پرورش

عليرغم وعده هاي رئيس جمهور محترم ،از دو معاون وزير زن آموزش و پرورش يكي از آنها بركنار شد و به جاي آن يك مرد منصوب شد/ خانم گرد دردوران 4 سال مديريتش در سازمان مدارس غيردولتي و مشاركت هاي مردمي ، سهم دانش آموزان مدارس غيردولتي از 8/5 درصد به بالاي 11 درصد رساند و اين رشد حقیقی خود گواه موفقيت خانم گرد در مسئوليت معاون وزيري و حركت در جهت سياستهاي اعلامي دولت تدبير و اميد بوده است/ اكنون اين پرسش اساسي مطرح است كه اصولاَ چرا بايد يك مدير موفق خانم حذف شود

اكنون اين پرسش اساسي مطرح است كه اصولاَ چرا بايد يك مدير موفق خانم حذف شود  خانم مهندس گرد با مظلوميت از آموزش و پرورش خداحافظي نمود و به دانشكده فني و حرفه اي شريعتي، دانشكده اي كه سالها رياستش را به عهده داشت بازگشت.  
عليرغم وعده هاي رئيس جمهور محترم ،از دو معاون وزير زن آموزش و پرورش يكي از آنها بركنار شد و به جاي آن يك مرد منصوب شد .
زني كه به شهادت همگان ، به ويژه كاركنان سازمان تحت مديريتش، مديري دانا ، توانا، خليق ، خلاق و با برنامه بود و در نهايت اخلاق و صداقت سعي مي نمود زير مجموعه تحت امرش را به نحو مطلوبي هدايت و سرپرستي نمايد .
خانم گرد دردوران 4 سال مديريتش در سازمان مدارس غيردولتي و مشاركت هاي مردمي ، سهم دانش آموزان مدارس غيردولتي از 8/5 درصد به بالاي 11 درصد رساند و اين رشد حقیقی خود گواه موفقيت خانم گرد در مسئوليت معاون وزيري و حركت در جهت سياستهاي اعلامي دولت تدبير و اميد بوده است.
خانم گرد دردوران 4 سال مديريتش در سازمان مدارس غيردولتي و مشاركت هاي مردمي ،سهم دانش آموزان مدارس غيردولتي از 8/5 درصد به بالاي 11 درصد رساند  باتوجه به تأكيدات رهبر معظم انقلاب مبني بر ضرورت بستر سازي لازم به منظور رشد و تعالي زنان و بهره مندي هرچه بهتر و بيشتر از ظرفيت مديريتي آنان و با توجه به وعده هاي انتخاباتي آقاي روحاني و بخشنامه جديد سازمان امور اداري مبني بر به كارگيري 30 درصدي زنان در پست هاي مديريتي شاهد بركناري يكي از موفق ترين معاونين زن وزير آموزش و پرورش هستيم . 

اكنون اين پرسش اساسي مطرح است كه اصولاَ چرا بايد يك مدير موفق خانم حذف شود ؟

 شايان ذكر است ، عليرغم پيشنهاد وزير محترم به خانم گرد مبني بر پذيرش مسئوليت سازمان ديگري در آموزش و پرورش ، ايشان با استناد به آموزه هاي ديني و الزامات اخلاقي با بيان اين مطلب كه من ‹‹ مسئوليت جايگاهي را كه در آن شناخت و تسلط كافي ندارم را نخواهم پذيرفت ›› از پذيرش پست پيشنهاد شده در نهايت مناعت طبع انصراف داده اند .

اميدواريم اين گفتار و رفتار اسلامي و انساني سركارخانم گرد سرلوحه ي تمامي مديران اين سرزمين قرارگيرد .

اكنون اين پرسش اساسي مطرح است كه اصولاَ چرا بايد يك مدير موفق خانم حذف شود

اينجانب به عنوان فعال حوزه زنان و مسئول كميته زنان ستاد فرهنگيان آقاي دكتر روحاني با توجه به پرسش هاي متعدد همكاران فرهنگي در مورد اجراي وعده هاي  انتخاباتي رياست جمهوري و ايجاد زمينه رشد و ارتقاي جايگاه زنان بر خود وظیفه می دانم از زحمات صادقانه ی خانم مهندس مرضيه گرد تشكر کنم و از جناب آقاي بطحايي وزیر محترم آموزش و پرورش تقاضا می نمایم كه در راستای شعار و برنامه های رئیس جمهور  در خصوص الزام دستگاه های دولتی در استفاده از توانمندی زنان در سمت های مدیریتی، از پتانسیل زنان توانمند در مدیریت های ارشد و میانی آموزش و پرورش بهره بگیرند.

با احترام


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

یکشنبه, 12 شهریور 1396 ساعت 21:30 خوانده شده: 1153 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +19 -2 --
خانم فرهنگ 1396/06/12 - 22:03
چرا مظلومانه . این همه مدیر‌خانم که خون معلم را تو شیشه کردند حالا تازه بکی از این نخبه گان بی تدبیر کنار رفت. از نظر شما خوب بود چون با گرفتن شهریه هنگفت ودادن حقوق کم به معلمان زحمت کش این مدارس پول خوبی تو جیب مدبران مدارس غیر انتفاعی واداره ریخت
پاسخ + 0 0 --
معلم ... 1396/06/13 - 06:43
همکازان مرد مرد باشیم و منصف نه فمنیسم و...
این معاون زن تغیر کرد اما مهندس ادهم و حاج اقای محمدیان همچنان معاون وزیر!
پاسخ + 0 0 --
فریاد 1396/06/13 - 11:07
بزودی ایندو نفر ادهم ومحمدیان تغییر خواهند کرد
پاسخ + 0 0 --
معلم ... 1396/06/13 - 13:12
جناب فریاد انشاا...که محقق بشه این خبر!
پاسخ + 0 0 --
دبير 1396/06/13 - 16:31
دوستان محمديان طي ا30 سال گذشنه اين وزارتخانه را رها نكرده
حالاهم درصورت ي كچنين تصميمي گرفته شود با لابي گري منتفي ميكنه
پاسخ + +20 -3 --
شهاب 1396/06/12 - 22:57
با احترام به تمام خانمهای مدیر به نظرمن خانمها برای مدیریت آفریده نشده اند حداقل در آ.پ طی این سالها وقتی اجبار شد که معاونین ابتدایی ادارات کل ونواحی وشهرستانها حتما خانم باشند هنوز آموزگاران ابتدایی آن دوران را به عنوان دوران فاجعه مدیریتی نام می برند که اینقدر به کاغذ بازی مستندات توجه شد اصل آموزش به حاشیه رفت
پاسخ + 0 0 --
دبير 1396/06/13 - 16:17
مگه ميشه مگه داريم
پاسخ + 0 0 --
علی ش 1396/06/13 - 19:34
بله درسته.
نمونه ش در یکی از مناطق همدان که هنوزم تنم میلرزه از ندانم کاریهای آن بانو
پاسخ + +23 -1 --
شهاب 1396/06/12 - 23:02
درزمان این خانم چه سوء استفاده هایی مالی در مدارس غیردولتی از مردم نشد برکناری ایشان یکی از کارهای سنجیده ای بود که صورت گرفته است امید که خانم معاون آمزش ابتدایی هم برکنار شود چون غیر از کارهای حاشیه ای وبی ثمر باز دهی دیگری ندارد نمی تواند صدای مظلومیت معلمان این مقطع را به گوش مسئولان ذیربط برساند وتحولی ایجاد نماید
پاسخ + +5 0 --
ایران 1396/06/13 - 00:16
شما حخودتان که معون دفتروزارتی هستید.چرا تلاشی برای این موصوع نکردید
پاسخ + +6 -2 --
ناشناس 1396/06/13 - 00:47
معلمان زن کلا با معلمان مرد همکاری ندارند و مشکلاتشان برای آنها مهم نیست فقط یک شغل میخواهند که مستقل باشند دغدغه معلمان مرد را ندارند طراحی طرحهای بی خودی هم به خاطر تلاش معلمان زن می باشد و کلا با همدیگر هم چشم هم چشمی دارند و هزار مشکل که برایشان مهم نیست فقط شاغل باشند همین
پاسخ + 0 0 --
خانم فرهنگ 1396/06/13 - 10:08
بعنوان همکار خانم با نظر شما موافقم وحتی در مدرسه خودم هم با این همکاران خنثی مشکل دارم
پاسخ + +2 0 --
احمد 1396/06/13 - 01:12
سر کار خانم مینایی پور؛
پسندیده تر بود که سرکار عالی به عنوان "مسئول کمیته زنان ستاد فرهنگیان دکتر روحانی" طبیعتا و انصافا این سوالات و گلایه ها را به محضر آن عزیزی که حضرتعالی ایشان را نمایندگی می فرمودید، مطرح می نمودید؟!
شاید هم شما این عزیز را به عنوان یک هوادار خود خوانده و بدون اطلاع ایشان پشتیبانی فرمودید که جای گلایه ای باقی نمی گذارد!
ولی تجربه ثابت کرده است که منش و گفتار سیاسیون پیش و پس از نیل به قدرت، توفیر وافری داشته و دارد..؟!
پاسخ + +4 0 --
مهدی محمدی 1396/06/13 - 02:20
افتخار این بانوی مدیر ارتقا رشد سه درصد دانش آموزان مدارس غیر دولتی بوده است حال اینکه این رشد نه به علت کار آمدی مدیریت شخص ایشان بلکه بعلت بی کیفیتی نظام آموزشی دولتی بوده است حالا می گفتید تا از صندوق فرهنگیان یه هدیه چند صد میلیاردی براش میگرفتیم
پاسخ + +3 0 --
وحيد 1396/06/13 - 07:54
اول ....بعد مقاله سراسر كذب را مي انوشتي
ضعيف ترين مدير حوزه ستادي بود. پدر مردم را اين موسسان غير دولتي در آوردند ، وقتي شكايت مي كردي فايده نداشت. اين خانم تمام قد از مفسدان غير دولتي رانت خوار بوي‍ژه همسران مديران دولتي به دروغ دفاع كرد. چه بهتر كه رفت ديگرباز نگردد ضمنا مهناز احمدي مديركل زنان هم از جمله مديران زن ضعيف آموزش و پرورش است. يا خودتان در پست كه داريد هيچ كار انجام نداديد فقط در نقش يك فعال صنفي ظاهر مي شويد.
پاسخ + +5 -1 --
کارشناس دفتر وزارتی 1396/06/13 - 09:23
این خانم نویسنده خود معاون دفتر وزارتی است و سر سوزنی قابلیت و کارامدی ندارد و صرفا از طریق حمایت کمیجانی و باج خواهی های او به این منصب رسیده و یک پست مهم را اشغال کرده است .ایشان توضیح دهند طی مدت تصدی این پست جز .... و سیاست بازی چه کارامدی داشته است .
پاسخ + +2 0 --
معلم استثنائی 1396/06/13 - 09:56
یعنی ایشان در سازمان مشارکت های مردمی و مدارس غیر دولتی قبل از این که بیان تخصصی داشتند که حالا می فرمائید من از پذیرفتن پستی که در آن تخصصی ندارم نمی پذیرم
پاسخ + 0 0 --
كارشناس دفتر وزارتي 1396/06/13 - 15:09
حرفهاي جنابعالي به دور از انصاف ، عدالت و مغرضانه است قضاوت نا صحيح تاوان دارد بايد گفت سركار خانم دكتر مينايي پور مديري مدبر ، با تجربه ، داراي مدرك معتبر علمي ، با اخلاق و تعامل است كاش حوزه ستادي چند تا از اين مديران شجاع داشت كه به دور از تملق و چابلوسي واقعيتها را بگويند
پاسخ + 0 0 --
همكار دفتر وزارتي 1396/06/13 - 15:48
خانم دكتر مينايي پور از مديران موفق و توانمند حوزه ستادي هستند عملكرد خوبي داشتن آرزوي ارتقاء ايشان را داريم .
پاسخ + 0 0 --
فریاد 1396/06/13 - 23:43
کارشناس وزارتی و همکار دفتر وزارتی.
اینجا بحث خانم دکتر مینایی پور نیست بحث عملکرد خانم گرد است.
قسم می خورم بعضی از همکاران ما در معاونت دفتر سازمان مدارس غیر دولتی که از پست بالایی برخوردارند توانایی اداره یک کلاس که نه توانایی اداره یک مدرسه دو کلاسه هم رو ندارند ای کاش مناعت طبع ما نیز اجازه معرفی این افراد رو می داد.جناب بطایی لطفا جسور تر از حال حوزه ستادی رو پالایش کنید.
پاسخ + +3 -1 --
چغندربگ 1396/06/13 - 10:36
خانم فرحناز نمیدون چرا ولی من چغندربگ! از هرچی وزارتخونه ایه بدم میاد، ذکر والانثی!
پاسخ + +4 0 --
فریاد 1396/06/13 - 11:05
دوستان چند نکته.....
1)صرفا گماردن خانم در سطح معاونت مطرح نیست بلکه ان خانم باید قابلیتهای مدیریتی در این سطح را داشته باشد.
2)صرفا اینکه فردی برکنار گردد که دلیل مظلومیت وی نیست .
3)طی سالهای گذشته این معاونت دارای مشگلات عدیده ای بود چون نبود کنترل بر این گونه مدارس چه از لحاظ اداری .اموزشی.مالی.نارضایتی و...
4)در پایان همانطور که در مقاله ذکر شد انگار نام بعضی ها با ریاست و مدیریت در امیخته من جای مسولین بودم ایشان را برای بازنگری به عملکرد چند ساله شان میفرستادم کلاس تا معلمی فراموش هیچ مسولی نشود. نه ریاست مرکز شریعتی.
پاسخ + +1 -2 --
كارشناس حوزه ستادي 1396/06/13 - 15:29
با آرزوي موفقيت براي تمامي خانم هايي كه باتلاش وپشتكار نه تنها از حق خود بلكه از حقوق ساير همكاران زن در ادارات دفاع مي كنند .
سركار خانم مينايي از جمله زناني هستند كه بسيار شجاعانه در زمينه دفاع از حقوق زنان ، خصوصا در آموزش وپرورش اقدام نموده و در اين زمينه عملكرد بسيار موفقي داشته اند .
پاسخ + +3 0 --
وحید 1396/06/13 - 21:08
به هیچ عنوان مینایی پور موفق نبود. چرا کارشناس ستاد کذب می نویسی
پاسخ + +1 0 --
معلم استثنائی 1396/06/15 - 19:46
جناب آقای زینیوند که جای ایشان اومدید بالحق از مدیران توانا وخوش اخلاق هستند من افتخار شاگردی ایشان در سالهای 81.82 در تربیت معلم بلال حبشی تهران را داشتم بسیار فروتن کاری وخوش اخلاق بودند ومطمنا در این معاونت موفق خواهند بود

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در سال تحصیلی 98-97 در نظام مدیریتی ، نظام آموزشی و پرورشی مدارس ، معیشت معلمان ، بودجه وزارتخانه و توجه مجموعه نظام به آموزش و پرورش چه اتفاقی می افتد؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور