صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

شیرزاد عبداللهی/ همکار گروه صدای معلم

رای اعتماد به وزرای دولت دوازدهم حاصل ائتلاف سیاسی اصولگرایان طرفدار لاریجانی و لیست امید بود؛ آموزش و پرورش در اولویت دولت و نظام نیست و احتمال تحولی مانند جهش در بودجه یا افزایش چشمگیر حقوق و مزایای و یا افزایش کیفیت مدارس دولتی نزدیک صفر است

 آرای نمایندگان مجلس ربطی به کارآمدی و توانایی و سوابق فردی گزینه های وزارت نداشت/ یک هفته پیش در صدای معلم نوشتم که بطحایی رای می آورد/ تقسیم منتقدان بطحایی به مخالف و موافق شخص او شیطنت کمپین اداری حمایت از بطحایی بود/ فراکسیون امید و طیف اصولگرایان برسر  وزارت ربیعی ، آخوندی ، بیطرف ، حجتی و جهرمی توافق کامل نداشتند/  جهرمی از هر دوسو دچار ریزش آرا شد اما نیفتاد/ بیطرف به خاطر سوابق مشارکتی و حساسیت اصولگرایان رای اعتماد نگرفت/ فعالان اصلاح طلب معلم با تضاد سه ضلعی  منافع سیاسی ، منافع صنفی و حرفه ای و منافع شخصی درگیرند/  کمپین های ایجاد شده در فضای مجازی و لابیگری افرادی مانند فرج کمیجانی (موافق ) و داوری (مخالف) تاثیری بر جهت گیری آرای فراکسیون امید نداشت/ تحلیلگر نباید در دام تبلیغات زنده باد و مرده باد  و سینه زدن زیر علم افراد بیفتد/ بطحایی محصول یک بافت مدیریتی ناکارآمد است و امکان گسستن و خروج از محدوده مناسبات ناسالم مدیریتی را ندارد/ رئیس جمهور در این دوره اعتنایی به نظرات تشکل ها و فعالان فرهنگی ستاد انتخاباتیش نداشت/ احتمالا کفاش و فاضل دو ضلع دیگر مثلث مدیریتی وزارتخانه بر می گردند و  علیرضا جدایی صحنه را به کلی ترک می کند و موقعیت بهرام محمدی تغییری نمی کند/حمایت کمیجانی از بطحایی تبلیغاتی و فاقد پارامترهای اصلاح طلبانه بود/ بار دیگر به دوره فانی منهای فانی برمی گردیم/ روحانی در معرفی کابینه تعادل قوای حکومتی را بر تمایلات پایگاه رأی خود یعنی اصلاح طلبان، زنان ، دانشجویان و اقلیت های مذهبی ترجیح داد/ کمپین های مخالف بطحایی بیشترروی تخلفات رخ داده در صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید کردند و نمایندگان اعتنایی به این افشاگری ها نکردند/ درک درست از مکانیسم تصمیم گیری نمایندگان مجلس برای معلمان لازم است تا از توهم داشتن نماینده صنفی در مجلس خارج شوند/ معرفی بطحایی نشانه توجه رییس جمهور به حساسیت های جناح مقابل "تثبیت" و ادامه وضع موجود است

 

رای اعتماد به بطحایی وزیر آموزش و پرورش و تحلیل رای نمایندگان مجلس

اظهار نظر در باره سید محمد بطحایی گزینه رییس جمهور برای وزارت آموزش و پرورش در روزهای گذشته ، منحصر در "مخالفت" و "موافقت" با شخص او نبود. منتقدانی هم بودند که مسایل آموزش و پرورش را فراتر و مهمتر  از مخالفت و موافقت با "شخص" می دیدند.

معرفی وزیر، فرصت مناسبی بود برای پرتو افکندن بر "مناسبات مدیریتی" وزارت آموزش و پرورش که یکی از علل عقب ماندگی این وزارتخانه است. تحلیل رأی نمایندگان در 29 مرداد هم نشان می دهد که رای به لیست وزرا حاصل "ائتلاف سیاسی فراکسیون ها" بوده و ربطی به کارآمدی و ناکارآمدی و سوابق گزینه ها نداشته است. فراکسیون اصولگرایان طرفداران لاریجانی و فراکسیون امید روی چند نماینده مانند حجتی وزیر کشاورزی ، ربیعی وزیرکار و آخوندی وزیر مسکن و جهرمی وزیر ارتباطات، توافق کمتری داشتند و به همین دلیل تعداد آرای اینها تفاوت معناداری با بقیه وزرا داشت. بیطرف هم احتمالا به دلیل سوابقش در حزب مشارکت و حساسیت اصولگرایان، از ورود به کابینه بازماند.

این یک کابینه توافقی است و وزرا با "رای سیاسی سازمان یافته" نمایندگان مجلس  انتخاب شدند. اگر آرای نمایندگان بر اساس صلاحیت های فردی و تخصص و سوابق افراد بود به عنوان مثال نباید آرای آقای "آوایی" وزیر دادگستری یا "رحمانی فضلی" از بیژن نامدار زنگنه بیشتر می شد. آرای اصولگرایان طرفدار لاریجانی و متحدان تندرو آنها در انتخاب کابینه نمود و نفوذ بیشتری داشت. رأی پایین و لب مرزی "حجتی" و افتادن "بیطرف" نشانه موقعیت بسیار ضعیف "اصلاح طلبان" در کابینه است. رای "آذری جهرمی" وزیر ارتباطات از دو سو ریزش داشت. به دلیل سابقه کار در وزارت اطلاعات آرای برخی از اعضای اصلاح طلب فراکسیون امید را از دست داد و از سوی دیگر بخش هایی از اصولگرایان از مقاومت او در جایگاه معاون وزیر ارتباطات در برابر فیلترینگ تلگرام ناراضی بودند. 238 رای بطحایی که در میان وزرای آموزش و پرورش کم سابقه است حاصل توافق فراکسیون امید و اصولگرایانِ طیف های مختلف به خصوص طرفداران علی لاریجانی است.

کمپین های ایجاد شده در فضای مجازی و لابیگری افرادی مانند فرج کمیجانی (موافق ) و داوری (مخالف) هم تاثیری بر جهت گیری آرای فراکسیون امید نداشته است. فراکسیون امید که خود را طرفدار دولت روحانی می داند و با این عنوان از مردم رای گرفته است،  نمی توانست خارج از این چارچوب (حمایت از رئیس جمهور )عمل کند. خانم فاطمه سعیدی نماینده مجلس و عضو فراکسیون امید به صدای معلم گفته بود که "نمايندگان بر اساس تشخيص خود عمل خواهند كرد." اما آنالیز آرا نشان می دهد که نمایندگان عمدتا فراکسیونی رای داده اند. رای فراکسیونی ایرادی ندارد اما بی توجهی کاندیداهای مورد حمایت معلمان به نظرات معلمان برای برخی فعالان باید سیلی بیدارکننده ای باشد.  رای نمایندگان بر اساس مصالح سیاسی بود و مثلا در آموزش و پرورش ، وزارت کشور ،  ارشاد و حتی وزارت دفاع ، ربطی به توانایی و ناتوانی و سوابق افراد معرفی شده نداشت. به قول آقای حمیدرضا کفاش که از معرفی بطحایی ذوق زده شده بود  : " آنچه آن خسرو کند شیرین بود."

پارادوکسی که فعالان اصلاح طلب معلمی با آن مواجهند تضاد بین مواضع سیاسی و موضع معلمی است. بر اساس موضع سیاسی آنها خود را موظف می دانند که از گزینه رئیس جمهور برای وزارت آموزش و پرورش دفاع کنند . اما موضع آموزش و پرورشی ایجاب می کند که گزینه رییس جمهور را با شاخص های حرفه ای یا صنفی بسنجند. با موضع سیاسی از دید اصلاح طلبان " هرچه آن خسرو [رییس جمهور ] کند شیرین بُوَد" اما با معیارهای صنفی و حرفه ای به نتایج مثضادی می رسند. در اینجا عامل سومی هم به نام منافع شخصی و گروهی وارد این جریان می شود. با این سه سنجه (سیاسی ، صنفی –حرفه ای و منفعتی ) گروه ها و فعالان اصلاح طلب مواضع متضادی اتخاذ کردند و رفقایی که سالها در کنار هم فعالیت کرده بودند و دیدگاه های سیاسی مشترکی داشتند در مواردی علیه همدیگر دست به تخریب و افشاگری زدند. 

رای اعتماد به بطحایی وزیر آموزش و پرورش و تحلیل رای نمایندگان مجلس

وظیفه یک تحلیلگر پیش بینی اتفاقات بر اساس فکت ها و روندهای واقعی است. تحلیلگر  نباید در دام تبلیغات (زنده باد و مرده باد ) بیفتد.

در موضوع گزینه وزیر آموزش و پرورش مساله این بود که :

1- اغلب افراد پیشنهادشده یا در مظان معرفی به رییس جمهور حلقه هایی از زنجیره مدیریت بسته و ناکارآمد وزارتخانه و مسئول وضعیت نابه سامان کنونی بودند.

2-  اغلب وعده های داده شده برای تحول و معیشت و... خارج از متن سیاستها و مقدورات دولت بود. من در روزهای گذشته چندیادداشت در صدای معلم نوشتم. پیش بینی من این بود که بطحایی از مجلس رای اعتماد می گیرد. اما اعتقاد داشتم و دارم که بطحایی محصول یک بافت مدیریتی ناکارآمد است  و امکان گسستن و خروج از محدوده مناسبات ناسالم مدیریتی را ندارد. دسته بندی ها در ستاد تغییر می کند. گروهی ارتقا می گیرند و عده ای هم جایگاهشان تنزل پیدا می کند. کفاش و فاضل بر می گردند و  جدایی صحنه را به کلی ترک می کند . زندیه هم  مومقیت جدیدی پیدا می کند و....

در یادداشتی در تاریخ 21 مرداد با عنوان "سید محمد بطحایی محصول حلقه بسته مدیران است و خود نیز به ناچار محصور در این دایره بسته است" در صدای معلم (اینجا ) نوشتم : "مجلس بر اساس نظر گروه های اصلاح طلب معلمی به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش رای نمی دهد. اگر هم به فرض به صدای معلمها توجه کند ، نظرات متفاوت و متضادی می شنود که برآیند آن صفر است. اصلاح طلبها بر سر گزینه وزارت آموزش و پرورش دو شقه شده اند و در گروه های تلگرامی به هم می تازند. آنها اگر اندکی هوش سیاسی داشته باشند می فهمند که مجلس بر اساس نظر شاخه معلمی حزب اتحاد ملت و حزب ندا و سازمان معلمان و انجمن اسلامی و مجمع فرهنگیان اسلامی و...تصمیم نمی گیرد. در مجلسی که اکثریت آن با اعتدالیون طرفدار لاریجانی و فراکسیون امید است، لیست 17 نفری وزرای روحانی به دلایل سیاسی رای می آورد."

در تاریخ 23 مرداد در یادداشتی با عنوان "همه وزرای پیشنهادی از جمله سید محمد بطحایی از مجلس رای اعتماد می گیرند "، در صدای معلم (اینجا) نوشتم : "همه وزرای پیشنهادی از جمله سید محمد بطحایی از مجلس رای اعتماد می گیرند، به این دلیل که ترکیب کابینه برآیند معادلات سیاسی و تعادل قوا در نظام جمهوری اسلامی است. روحانی  به جای ایستادن روی تعبیر " پاشنه ورکشیده و نکشیده" ، به عنوان یک سیاستمدار واقع گرا ترجیح داد که در ترکیب کابینه ملاحظات رقبای انتخاباتی خود را تا حدودی در نظر بگیرد. روحانی در معرفی کابینه خود تعادل قوای حکومتی را بر تمایلات پایگاه رأی خود یعنی اصلاح طلبان، زنان ، دانشجویان و اقلیت های مذهبی ترجیح داد. کاری به درست و غلط بودن آن ندارم ، اما اصلاح طلبان حامی روحانی چاره ای جز تایید اقدامات او ندارند. این نوعی سیاست ورزی اصلاح طلبانه است که از سال 92 شروع شده است ."

در همین یادداشت 23 مرداد نوشتم : "رییس جمهور حتی اعتنایی به پیشنهادهای شورای سیاستگذاری فرهنگیان [ستاد انتخاباتی روحانی ] نکرد.شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان کاندیدا هایی را به رییس جمهور پیشنهاد کرد. اما نهایتا رییس جمهور ابتدا زرافشان را که اصلا در فهرست نامزدهای پیشنهادی شورا نبود را معرفی کرد و بعد از آنکه زرافشان کناره گیری کرد، بطحایی را به مجلس معرفی کرد ، بطحایی در شمار کاندیداهای اصلی شورای سیاستگذاری و تشکل های حامی رییس جمهور نبود. معلوم شد که رئیس جمهور در این دوره اعتنایی به نظرات تشکل ها و نیز شورای سیاستگذاری ستاد انتخاباتی فرهنگیان نداشته است. اما تشکل ها و شورای سیاستگذاری خود را از تک و تا نیانداخته اند و همچنان سعی می کنند خود را در انتخاب گزینه وزارت سهیم تصور کنند."

 

در یادداشت مورخ 23 مرداد نوشتم : "رییس جمهور ترجیح داد به جای یک اصلاح طلب شناخته شده که طبعا حساسیت برانگیزاست، فردی کمتر شناخته شده را معرفی کند که چندان مورد علاقه اصلاح طلبان نباشد. اما اصلاح طلبان با حمایت قاطع از گزینه رییس جمهور ، می کوشند سهم خود را از  پستهای رده دوم یعنی معاونتها و ادارات کل به دست آورند. به نظر می رسد آقای بطحایی هم مخالفتی با این ائتلاف غیر رسمی ندارد. اما این حمایت ها تعهدی برای بطحایی ایجاد نمی کند. بطحایی از حمایت اصولگرایان مجلس هم برخوردار است و هیچ یک از جریان های اصولگرایی مخالفتی جدی با وزارت سید محمد بطحایی ندارند. کمیسیون فرهنگی و کمیسیون آموزش مجلس هم با وزارت بطحایی موافقند."

و باز هم در همین یادداشت اضافه کردم : "کمپین های مخالف بطحایی اکثرا روی تخلفات رخ داده در صندوق ذخیره فرهنگیان در دوره ای که او معاون پشتیبانی وزارتخانه بوده تاکید می کنند ، این افشاگری البته در بین معلمان خریدار دارد اما روی رأی نمایندگان مجلس بی تاثیر است. ... خیلی از اعضای کمپین حمایت از بطحایی فرهنگیانی هستند که می خواهند در سمت برنده باشند. آدم اگر در سمت برنده مسابقه باشد احساس رضایت می کند.  کارکنان ستاد آموزش و پرورش هم به تکاپو افتاده اند و سعی می کنند با  تعریف و تمجید از بطحایی خودنمایی کرده و  آینده خود را تضمین کنند. به نظر من معرفی آقای بطحایی اولا نشانه توجه رییس جمهور به حساسیت های جناح مقابل نسبت به وزیر آموزش و پرورش است و ثانیا حضور او در راس وزارتخانه نشانه"تثبیت" و ادامه وضع موجود است و نه "تحول" .

25 مرداد در صدای معلم نوشتم که آموزش و پرورش اولویت دولت و مجلس نیست: "بحران منابع آب کشور، مسائل زیست محیطی، صندوق بازنشستگی، بودجه دولت، نظام بانکی و بیکاری " ابرچالش های دولت و نظام اند. اضافه کردم : "بعد از اینها نوبت به چالش ها می رسد که باز هم جای آموزش و پرورش در میان آنها خالی است.  مساله تحریم ها و ادامه برجام ، رابطه با آمریکا ، مسایل منطقه ای ، تقویت بنیه نظامی از جمله صنایع موشکی و مسایل امنیتی ، مبارزه با فساد هم از اولویت های دولت دوازدهم است." حالا اگر کسی بگوید آموزش و پرورش در اولویت دولت و نظام است یا قرار است در این وزارتخانه تحولی رخ دهد و یا بودجه دچار جهش شود یا حقوق و مزایای معلمان افزایش چشمگیر پیدا کند یا قصد عوام فریبی دارد و یا بی اطلاع است. در آموزش و پرورش در 4 سال آینده اتفاقی نخواهد افتاد.

یکشنبه, 29 مرداد 1396 ساعت 23:46 خوانده شده: 1311 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +28 -1 --
رضا 1396/05/30 - 00:21
صرف نظر از بی تفاوت بودن دولت ها نسبت به آموزش و پرورش باید گفت رای اعتماد بالا و کم سابقه به وزرای دولت روحانی نشانه لابی گری قوی و ائتلاف پشت پرده لاریجانی و روحانی و داد و ستدهای مخفی بوده و هیچ کس نباید در این مورد شک کند.
پاسخ + +14 -1 --
معلم مظلوم 1396/05/30 - 00:22
حقمونه هر بلایی سر آپ بیارن.
متاسفم ......
پاسخ + 0 0 --
علی ش 1396/05/30 - 17:30
امان از آراییکه حیف و میل شدند...!!!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
احمد کرمی - منطقه 4 1396/06/01 - 11:33
بله حقمونه، وقتی اقای شیرزاد تازه یادش افتاده که باید افشاگری صندوق ذخیره در معادلات اثرگذار باشه باید هم همچین بلایی سرمون بیاد.
یادمون نرفت که بعد از تحمیق ما معلم ها در انتخابات ریاست جمهوری، جدیدا اسم معوقات صندوق ذخیره را تبدیل کردند به اختلاس!!!
پاسخ + +12 -2 --
مهدی 1396/05/30 - 00:32
واقعا تاسف آور است که آموزش و پرورش تا 4 سال دیگر بهمین روش اداره شود.. نه فقط معلمان بلکه جامعه دانش آموزان و والدین قطعا ازین وضعیت متضرر می شوند.
پاسخ + 0 0 --
علی ش 1396/05/30 - 17:30
خود خواستیم..ید
پاسخ + 0 0 --
علی 1396/05/30 - 20:25
دوست گرامی سالهاست که آموزش و پرورش به این صورت اداره میشود و جامعه از این نوع مدیریت دوچار زیان های زیادی شده و متاسفانه این آسیب ها بیشتر خواهد شد. کافیست به بد اخلاقی های روزافزون در جامعه توجه کنید.
پاسخ + 0 0 --
احمد کرمی - منطقه 4 1396/06/01 - 11:34
فقط آموزش و پرورش نه، کل کشور اینطور اداره خواهد شد و ما بجای اینکه به انتخاب خود نقد داشته باشیم بار دیگر یقه حکومت ....را خواهیم گرفت!!!
پاسخ + +12 -1 --
احمد 1396/05/30 - 01:09
خوشبین ترین معلمان هم پس از روی کار آمدن دولت یازدهم در سنه 1392 خورشیدی و به قدرت رسیدن مجدد آن تحت عنوان دولت دوازدهم شستشان خبردار شد که آبی از این دولت تکنوکرات برای معلمان گرم نشده، اوضاع آموزش و پرورش بهتر که نمی شود هیچ، بلکه معلمان از نظر شرایط اقتصادی، دستمزد، شرایط کاری و ایضا و طبیعتا شان و منزلت نزول خواهند کرد!
اینان خوب می دانند که برای رسیدن به سطح بالایی از استانداردهای زندگی برای خود و افراد تحت تکفلشان باید این حرفه را شغل سوم و چهارم خود قرار داده و به حرف دلالی، مسافرکشی، تولیدی و... همت گماشته و نیک بدانند و آگاه باشند که گزاره ی "شان و منزلت معلم" یا از ابتدای امر وجود خارجی نداشته و مفهومی ذهنی بوده و القا شده است یا در دوره ای تاریخی وجود عینی و خارجی داشته و پس از مدتی به دلایل شناخته یا ناشناخته به ورطه انقراض درغلطیده است؟!
پاسخ + 0 0 --
علی ش 1396/05/30 - 17:32
درود فراوان بر کسی که حرف حق میزنه...
مثل احمدآقا
پاسخ + +3 -4 --
مهدی محمدی 1396/05/30 - 01:41
سلام جناب آقای عبداللهی عزیز من برعکس شما برای دو جناح سیاسی کشور مرز خاصی متصور نمیشوم و در خیلی موارد این دو تفکر حاکمیتی را همپوشان هم می دانم معیار های این دو جناح حاکم در کشور عزیزم ایران یکی است اما تفاوت در راهبرد هاست که تفاوت ایجاد میکند شکی نیست که سخنرانی های مخالفان و موافقان این دور از نمایندگان مجلس بازی های سیاسی بوده و توافقات از پس پرده بین دولت و نمایندگان خانه ملت (لزوما جناح اصول گرا )صورت گرفته بود و اگر این توافقات بین جناه اصلاح طلب و اصول گرا بوده من آن را به فال نیک میگیرم چون درک تفاوت ها و تعامل بین گروه ها از برکات نظام های اجتماعی و مردم سالار است اما اگر این توافقات بین شخص رئیس جمهور و گروه کمی از اصلاح طلبان با جناح اصول گرا بوده قطعا عملکرد آینده دولت با چالش های همراه خواهد بود اما به قول خودت قطعا در این دولت و این مجلس آبی برای آموزش پرورش گرم نخواهد شد چون هنوز خیلی ها لیاقت معلمان رو بیش از این نمیدانند شما به عنوان یک فعال فرهنگی اگر دنبال تحول در آموزش پرورش هستید از توانمند سازی معلمان شروع کنید تا خود را به جامعه نمایان سازند
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/05/30 - 09:47
برای هر انتخابات اتاق فکری در مجموعه نظام وجود دارد که هدف آن جذب مردم در پای صندوق رای است

چیزی به نا اصلاح طلب اصول گرا بنفش زرد سبز نداریم

همه با هم دوست یار هستند نمونه آن در تشخیص مصلحت نظام موجود است
پاسخ + 0 0 --
قسمتی 1396/05/30 - 13:38
زنده باد معلم عزیز. کاملا درست است همه دعواهای زرگری برای کشاندن مردم پای صندوقهای رای است و بس. بسیار ...
پاسخ + 0 0 --
احمد کرمی - منطقه 4 1396/06/01 - 11:55
متاسفم برای خودمون که حاضر نیستیم پای اشتباه رای دادن مون بایستیم و به محض اینکه منتخبین مان اشتباه می کنند یقه نظام و حاکمیت رو می گیریم و دچار توهم می شیم.
این کار همیشه ماست. البته این عکس العمل ها از طرف کسایی که تحمیق شدند طبیعیه!
پاسخ + +25 -1 --
آموزگار خسته 1396/05/30 - 01:43
آموزش و پرورش جنازه ای است که دیگر لیاقت فاتحه خواندن هم ندارد.

تمام
پاسخ + +7 -2 --
سیف222 1396/05/30 - 04:46
با توجه به پیش بینی های آقای عبداللهی از اتفاقات مختلف، به گفته های ایشان ایمان آورده و اگر قبلا با ایشان مخالفت کرده و یا بی احترامی کرده ام عذر خواهی میکنم. ایشان مقالات نزدیک به واقعیات را می نوبسند هر چند به مذاق ما خوش نیاید
پاسخ + +6 -2 --
ناشناس 1396/05/30 - 07:26
برادر عزیز در این مجلس فراکسیون امید و اصلاح طلبان حداکثر 110 نفرند و نمیتوانند عارف را رییس یا مهندس بیطرف را وزیر کنند پس رای اوردن بطحایی هم بیشتر با رای اصولگرایان و مستقلین و کمک برخی از امید بود
پاسخ + 0 0 --
علی ش 1396/05/30 - 17:34
از برخی تحلیلهات !!!!!!!!!! در عجبم... خیلی
پاسخ + +8 -1 --
معلم امیدوار 1396/05/30 - 07:28
متاسفانه در این مجلس گویا اصلاحات100 اصولگرایان100 و مستقلین80نفرند و اما فراکسیون امید به وزرای اصولگرا رای داد و انها به مهندس بیطرف اصلاح طلب خیر!!
قضیه بطحایی هم حاصل اشتراک هر3طیف بود
پاسخ + +5 -2 --
معلم امیدوار 1396/05/30 - 07:31
اگر میخواهیم وزرای ضعیف رای نیاورند و وزرای قوی و سالم که اهل امتیازدادن به نمایندگان نیستند مثل مهندس بیطرف رای بیاورند انشاا...اسفند98 با چشم باز به لیست ...رای دهیم
پاسخ + +12 0 --
سبزواری 1396/05/30 - 07:58
با توجه به کامنتهای نوشته شده در روزهای اخیر که نشان از مخالفت بیش از 90 درصدی فرهنگیان با وزارت آقای بطحایی دارد ولی آنچه که در عمل در دولت و مجلس افتاد نشان میدهد که با انتخابات، معلمان سرنوشت خود را رقم نزدند. پس هرگز رای نخواهم داد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/30 - 10:38
رای ندادن کاری از پیش نمیبره.
اگر دنبال تغییر در معیشت و شغل معلمی هستی باید حداقل در مدرسه تحصن کنی.
اگر تونستی این حداقل رو انجام بدی، امیدی داری.
رای ندادن یک معلم چه تاثیری داره؟!!
پاسخ + 0 -3 --
- 1396/05/30 - 07:58
سلام آقای عبداللهی. لطف کنید منو از بلاک در آرید منم شما رو از بلاک در میآرم. مرسی
پاسخ + +5 0 --
معلم 1396/05/30 - 08:18
اتحاد همه معلمان با هم می تواند نوع نگاهها را به سمت آموزش و پرورش برگرداند. البته اگر اتحادی شکل گیرد.....
پاسخ + +8 -2 --
ناشناس 1396/05/30 - 09:29
بفرمایین میل کنین.بازم صدای معلم مطلب جدید گذاشت .بازم اصولگرایان رو هدف قرار داد.باطم حرفای صد من یه غاز.بازم حرفای پوچ و پوک.
بسه دیگه.شما پوپولیسم پوپولیسم نمیکردین قبل انتخابات.شما انتخاب بد و بدتر راه ننداخته بودید.
واقعا بسه دیگه.این فرهنگیان رو فریب ندید.اینا زود فریب میخورن
پاسخ + +10 -3 --
معلم امیدوار 1396/05/30 - 09:44
این نتیجه ۳۰ سال رای دادن من و ماست

من دیگر در هیچ انتخاباتی شرکت نمی کنم

سرکلاس درس هم چیزی جز روشهای آسانسوری ترقی به بچه ها یاد نخواهم داد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/30 - 10:39
رای دادن و ندادن من و تو هیچ تغییری در حال این حاکمیت نداره.
باید کار موثری مانند اعتصابات در مدرسه رو در پیش گرفت.
پاسخ + 0 0 --
سید علی 1396/05/30 - 10:54
با سلام. من برعکس شما فکر می کنم علت این همه فساد رای دادن من و شما نیست. یا بهتر بگویم با رای ندادن شما حتی خاکی از این دیوار ظلم هم نمی ریزد!بنده فکر می کنم علت این همه انفعال انتقادی و چاپلوسی سیستمی، فساد معلمان و معلمیست.ببینید پشت یک مدیر و رئیس چقدر خوب نقد می کنیم ولی روبروی یک معاون تا کمر خم می شویم! ما گفت و گو را بلد نیستیم برای همین هست که همیشه بدترین راه رو انتخاب می کنیم.ما اعتراض را بلد نیستیم برای همین سعی می کنیم بیشتر به دنبال حق خودمان باشیم تا بقیه! ما همه عدالت را تفسیر به رای کرده ایم و آن را مساوی با آسایش خود و رفاه خودمان دانسته ایم.... شتر حضرت صالح را یک نفر کشت ولی هزاران نفر مقصر بودند چرا که فقط نگریستند و کاری نکردند...!!!
پاسخ + 0 0 --
معلم امیدوار 1396/05/30 - 12:35
همه حرفها شما سفسطه بود
من 35 سال دارم در راه تلاش می کنم بس است بس
پاسخ + 0 -6 --
محمد باقر شیبانی 1396/05/30 - 11:17
این سخنان ،نا امید پراکنی ای بیش نیست :"آموزش و پرورش در اولویت دولت و نظام نیست و احتمال تحولی مانند جهش در بودجه یا افزایش چشمگیر حقوق و مزایای و یا افزایش کیفیت مدارس دولتی نزدیک صفر است".انسانهای عاقل سعی می کنند از کسانی که بذر نا امیدی را از توهم خویش تولید و سعی در کاشتن ان در دل دیگران دارند،دوری گزینند .مصداق چنین رهبرانی ایه:"ائمه یدعون الی النار"است .باید سعی کنیم اگر نمی توانیم "ائمه یهدون بامر الله "باشیم لا اقل وسوسه گر نباشیم . الصبر مفتاح الفرج .با احترام
پاسخ + 0 0 --
سبزواری 1396/05/30 - 12:53
برادر محترم تو چرا تافته جدا بافته ای؟! لطفا حداقل با توجه به مضامین کامنتها، به مثبت و منفی آنها توجه کن، چرا با توشته های همه مخالفی؟
پاسخ + 0 0 --
قسمتی 1396/05/30 - 12:59
گذشته و حال آموزش و پرورش نشان از عدم بودجه ریزی و عدم توجه به معیشت معلم جماعت دارد و با توجه به گفته های رییس جمهور در اولین جلسه هیات دولت جدید، دغدغه اصلی دولت ایجاد اشتغال است پس برای اینکه اشتغال ایجاد شود، بودجه ریزی به آ.پ شدیدا انقباضی خواهد بود و هیچ افزایش حقوقی را در 4 سال آینده نخواهیم داشت. بنابراین شما آقای شیبانی چگونه به معده خود قول افزایش جهشی حقوق را میدهی؟
پاسخ + 0 0 --
محمد باقر شیبانی 1396/05/30 - 13:59
برادر عزیز سبزواری و همشهری سلام :1-قرار نیست که انسان از هر اجتماعی تبعیت کند 2-تضارب ارا و نظرات امری بدیهی است 3-این کامنتها مصداق رای اکثریت نیست و مصداق رای اکثریت همان رای نماینگان ملت است4- من با هر نوشته ای مخالف نیستم بلکه نوشتارهای جریانساز و دارای گزاره هایی که واژگانش از چیدمان منتظم خالی است ،از دیدگاه من بلا استناد است .5-هر نوشتار به همان اندازه که دارای ارزش است نویسندهء انهم به عنوان یک الگو می تواند ارزشمند باشد پس نمی توان هر الگو و هر نوشتاری را پذیرفت .6-قرار نیست هر نویسنده ای که یک امر مثلا همین انتخاب وزیر چندان برایش ناخوشایند بود و یا نتوانست سهم خویش را دریافت دارد شروع به مخالفت کند و او بنویسد و دیگران هم اورا بر همان دلائل یا دلیل دیگر تصدیق کنند .خدا هم به پیامبر خود فرمود به کفار امر بدون دلیل نکن و بگو:"قل هاتوا برهانکم".7-همیشه سعی دارم:" یستمعون القول و یتبعون احسنه "باشم.با احترام
پاسخ + 0 0 --
محمد باقر شیبانی 1396/05/30 - 14:08
خطاب به برادر عزیز قسمتی سلام:
"قناعت کن ای نفس بر اندکی/که سلطان و درویش بینی یکی"
"قناعت گنج پایان ناپذیر است."
برادر عزیز اگر اندکی همه با هم صبوری پیشه سازیم تا اقای وزیر برنامهء معیشتی را اجرا نمایند خیلی بهتر از این است که خود خوری کنیم .در چنین نوشتارهایی، نا امید کردن و راه اندازی یک موج مخالف ،عیان است .مگر این نوشتار از غیب و فرداها خبر دارد .نه عزیز من قطعا بدانید به معیشت معلم و مشکلات دیگر رسیدگی می شود و نباید پیش از مرگ واویلا سر داد .اگر مدتی گذشت و برنامه ها اجرا نشد انوقت مطالبه گری بالاستناد به برنامه ها خواهیم داشت .با احترام
پاسخ + +4 0 --
جلیل 1396/05/30 - 11:26
نظرات شیرزاد خان دقیق. منطقی دور از تعصب و کاملا کارشناسی شده است. شیرزاد فارغ از تعصبات سیاسی و هیجانی و متعصب همچون شهسوارزاده سعی می کند با رصد دقیق از تحولات سیاسی جامعه نظرات خود را ارایه نماید که اکثرا نیز به حقیقت میپیوندد تحلیل و نظری که به دور از تعصب و احساس و بر پایه خرد و عقل باشد کارگشا ترین و درست ترین نظر است بر خلاف شهسوارزاده که همواره در مقالات خود بر احمدی نژاد می تازد و تا می تواند به تجلیل از روحانی و اصلاح طلبان می پردازد و در نقش طخنگوی دولت و حتی فراتر از ان امارهای ساختگی دولت را با اب و تاپ بیان می کند اکثریت جامعه روشنفکران و حامیان اصلاح طلب از عملکرد لیست امید به شدت معترضند توده های مردم امیدشان را از این لیست از دست داده و در انتخابات سه سال بعد مجلس اصلاح طلبان مجلس را از دست خواهند داد چرا که دیگر نه در بین معلمین و نه طرفدارانشان محبوبیت گذشته را تدارند
پاسخ + +5 0 --
جلیل 1396/05/30 - 11:28
به قول شیرزاد خان هیچ تحولی در معیشت معلمان هرگز رخ ننیدهد و قشر فرهنگیان در اندوه رای به روحانی خواهند ماند رای اوردن رییسی به مراتب بسیار بهتر از روحانی برای معلمان تمام میشد ولی متاسفانه ذای از روی احساس و هیجان منتج به چنین نتیجه ای شد من شک ندارم چنانچه رییسی رای می اورد. حاجی بابایی به عنوان وزیر اموزش و پرورش انتخاب و روزهای طلایی معیشت در انتظار این قشر بود معلمان گول نجفی را خوردند کسی که اکنون شهردار تهران است
پاسخ + 0 0 --
علی 1396/05/30 - 20:30
باز هم تحلیل های جناحی جناب جلیل. برادر گرامی ممکنه با انتخاب رییسی برای شخص شما خوب می بود و به پستی می رسیدی ولی مثل روز روشن است که انتخاب رییسی مانند احمدی نژاد برای جامعه فاجعه جدید خلق می کند.
پاسخ + +5 0 --
شهاب 1396/05/30 - 11:52
آقای شیرزاد شما که در کشورهای خارجه تشریف دارید ودست به قلمتان خوب است لطف کنید از آ.پ کشوری که در آن هستید بنویسید تا کمی آگاهیمان افزایش پیدا کند این جا ایران است وباید خداراشکر کنیم که آقای بطحایی افتخار دادند ومسئولیت نابودی کامل آ.پ را پذیرفتند
پاسخ + +3 0 --
سارا 1396/05/30 - 12:37
معلمها نسبت به کارمندان سایر ادارات عزت نفس کمتری دارند جالبه که زمان قدیم همین عزت نفس جزء ویژگی های مثبتشان محسوب می شد و سال به سال در حال کم شدن است ،ناهماهنگی در پیگیری خواسته های صنفی ،چاپلوسی،ترجیح منافع شخصی به گروهی،زیرآب زنی ،دزدی از بیت المال در صورت دسترسی ، دزدی گروهی بدون حس شرمندگی
چرا اینقدر عوض شدیم !!!
پاسخ + +4 0 --
سارا 1396/05/30 - 12:41
من به شخصه هیچ سالی رای نمیدم روحانی و سایرین همگی در یک تیم اند و اصلا اصولگرا و اصلاح طلب معنی ندارد ،چرا باید درگیر مسائل سیاسی بشیم ،و زندگی مون و انرژی مون صرف این مسائل بشه در حالی که مهمترین و شاید تنها خواسته واقعی مون افزایش حقوق و خروج از زیر خط فقره
پاسخ + +1 -2 --
- 1396/05/30 - 13:15
سلام آقای شیرزاد عبداللهی تا کی قراره ما .... تکراری شما رو بخونیم.
لطف کنید دیگه ... تکراری تحویل این معلمان ساده ندید. بزارید به کار و زندگیشون برسن.
پاسخ + +2 0 --
- 1396/05/30 - 13:19
آقای عبداللهی خیلی ممنون از مقالات شما. من همیشه مقالات شما رو مطالعه کرده و از ادبیات زیبای شما بهره میبرم.
پاسخ + +1 0 --
مهدی 1396/05/30 - 13:23
شیرزاد دیگه بسه. همش تکراری ...همش تکراری...چیزی دیگه بلد نیسی!!!
پاسخ + +1 0 --
رضا 1396/05/30 - 13:29
بطحایی قول داده این دوره بهترین دوره از لحاظ منابع و برنامه ها خواهد بود.
این گوی و این میدان.!
پاسخ + 0 0 --
محمد باقر شیبانی 1396/05/30 - 14:13
اقا رضا قطعا این دوره بهترین دوره به لحاظ رسیدگی به معیشت و مشکلات آ.پ خواهد بود .شک نکنید .فقط مقداری صبوری می خواهد که متاسفانه بعضی از همکاران بزرگوار ،بنا به دلائلی ،عجله و شتاب را ترجیح می دهند.با احترام
پاسخ + 0 0 --
بیاتی فرد 1396/05/30 - 15:49
ببینیم وتعریف کنیم اقا!!!!!
پاسخ + 0 0 --
- 1396/05/30 - 13:34
آقای عبداللهی دو تا سؤال به نظر شما چرا خود شما رو وزیر نمیکنن؟
به نظر خودتون اگه وزیر بشید چجور وزیری خواهید شد؟
پاسخ + 0 0 --
شاهین 1396/05/30 - 13:39
سلام آقای شیرزاد عبداللهی تا کی قراره ما .... تکراری شما رو بخونیم.
لطف کنید دیگه ... تکراری تحویل این معلمان ساده ندید. بزارید به کار و زندگیشون برسن.
پاسخ + +8 0 --
شهروند 1396/05/30 - 13:47
تنها راه نجات فرهنگی وگرفتن حق خود در کف خیابان رقم خواهد خورد .با گروه تلگرامی و نامه و مقاله چند نسل دیگر حق مان را نخواهند داد تنها اعتصاب.تا حاکمیت قدرت فرهنگی را در بسیج توده ها بچشد.اعتصاب راه حل مدنی ودر تمام دنیا رسمیت دارد .جزو حقوق بشر است ودر قانون به رسمیت شناخته شده.از آویزان شدن معلم به ریش نماینده وزیرو دیگران آبی نخواهد جوشید .به قدرت خود متکی باشید و فرزندان گرسنه خود را در نظر بگیرید که از همه چیز محرومند .چه آینده ای فرزند معلم دارد همش حسرت نداشتن.ای معلم به فکر خودت نیستی به فکر فرزند و خانواده ات باش.رنگ و روی فرزند خودت را نگاه کن با رنگ و روی فرزندان سایر ادارات مقایسه کن لباس و امکانات فرزندت .تا کی ستم بردگی .برپاخیز وبساط تبعیض و بی عدالتی را برجاکن.حق گرفتنی است.
پاسخ + 0 0 --
بیاتی فرد 1396/05/30 - 15:48
احسنت،
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1396/05/30 - 16:48
حرکت های اعتراضی راهکارمناسبی نیستند این حرکت ها این پیام را به جامعه می دهند که معلمان افراد زیاده خواه وقانون گریزی هستند وبه دنبال برهم زدن امنیت کشور می باشنداگر فرهنگیان کارهای غیرموظف را انجام ندهند خیلی از مشکلات حل می شود
پاسخ + 0 0 --
- 1396/05/30 - 17:50
استاد شهروند شما از کف خیابان چه چیزی پیدا کرده اید که در همه کامنت ها دعوت به کف خیابان می کنید یک بار خودتان تشریف ببرید ببینید چه مزه ای دارد بعد دیگران را دعوت کنید
پاسخ + 0 0 --
شهروند 1396/05/31 - 04:12
آیا راه حل دیگه ای باقیمانده همکار گرامی .راه حل به جز اعتصاب باقیمانده است بهتر از نشستن و دید زدن در نت است .آیا تمام راه حل ها امتحان نشده.به فکر آینده فرزندان خانواده مان باشیم .از کجا میدونی من نرفتم در کف خیابان .آره رفتم ولی شش یا هفت نفر بودیم سر جمع .ولی افرادی بودن که تنها حرف زدن و نق می زنند ولی عمل صفر.بعد راه حل شما چیست در این سه دهه هنوز منتظری تا یک قهرمان بیاید ووضع شما هم خوب بشود .حق گرفتنی است در عمل نه حرف و انتقاد بدون عمل.سپاس
پاسخ + +4 -9 --
- 1396/05/30 - 14:07
ما توکل بر خدا میکنیم. چه شغلی بهتر از معلمی. نون حلال خیلی هم لذت داره.
پاسخ + 0 0 --
قسمتی 1396/05/30 - 16:46
حتما معلم زن هستی
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/06/02 - 06:47
حرفتان درسته.
ما قومی زخمی هستیم به دنبال التیام زخم هایمان هم هستیم.این وزیر یا ان وزیر هم امید ما نبودند و نیستند .اما همه این ها دلیل نمی شود که کودکان معصوم را زخمی کنیم.
پاسخ + +4 -1 --
معلم 1396/05/30 - 15:09
تا وقتی که ما توقع داریم نماینده یا وزیر برامون کاری بکنه و همیشه به دست وپای اونا بیافتیم هیچ چیزی عوض نمیشه فرهنگیان باید با اتحاد یک کار دسته جمعی انجام بدهند وگرنه همین اشو همین کاسه خواهد بود
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد ی دیگر 1396/05/30 - 19:35
خسته نباشی پیشگو!
پاسخ + 0 0 --
پیرزن فالگیر 1396/05/31 - 00:54
یه روزی من برا خودم شیرزنی بودم لطفا کاسبی منو کساد نکن شیرزاد. تو بچه من به حساب میآی.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/05/31 - 21:29
همکاران گرامی اینجا ایران کشوری جهان سومی با مسئولانی در همین مرتبه است لذا توقعی بیش از این نداشته باشید البته اوضاع کشور ما در اینده با تغییر سبک زندگی عوض می شود البته برای من و شما شاید ثمری نداشته باشد اما قدرتمندان امروز با تفکر و ایدئولوژی خود در قعر تاریخ قرار خواهند گرفت شک نکنید این هم مبارک است از دولت جهان سومی و فاسد بیشتر نخواهید پایدار باشید
پاسخ + +1 0 --
سینه سوخته 1396/06/01 - 22:39
باید تا اول مهر حق خودمون رو بگیرم ، مشکل ما نیمی از معلمان خانم هستند که اگه حقوقشونو نصف هم کنند حاضرند بخاطر فخر فروشی به همسر باز هم تدریس کنند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع حذف آزمون مدارس سمپاد ( تیزهوشان ) موافقید ؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

خدمات چاپ

تلگرام صدای معلم

تحقیقات و آموزش

چاپ مدارس

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

صندوق ذخیره فرهنگیان

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور