صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

علی پورسلیمان/ مدیر گروه صدای معلم

مناظره ی مهندس بازرگان و شهید بهشتی و آزمون فرضیه ای بزرگ !

در این مدت سراغ ندارم که جو آموزش و پرورش این قدر نسبت به انتخاب وزیر آموزش و پرورش حساس شده باشد و معلمان نسبت به آن واکنش نشان دهند/ چه پرونده هایی که  فقط برای پی گیری مطالبات قانونی برای معلمان منتقد و فعالان صنفی در هیات های تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش تشکیل نشد/ هر کسی که نسبت به وضعیت منتقد بود از طریق حراست ها او را تحت فشار قرار می دادند/ شهید بهشتی معتقد بود مسئولین باید متعهد باشند و بازرگان اعتقاد داشت تخصص مهمتر است/ " تقوا بالاتر است! ولی اگر کسی تخصص کاری را نداشته باشد و منصبی را قبول کند قطعاً انسان "بی تقوایی" است! "/ متاسفانه این ارزش ها مدت هاست که هم از ادبیات بسیاری از مسئولان حذف گردیده است و جامعه نیز تقریبا حساسیت خود را نسبت به این موضوعات از دست داده است/ چرا در آموزش و پرورش مسابقه ای میان افراد " ناتوان و فاقد شایستگی " برای تصاحب این جایگاه شکل گرفته است در حالی که خودشان هم می دانند کاری نمی توانند انجام دهند و کارنامه وزرای قبل بهترین دلیل برای این مدعاست/ چرا هر فردی فارغ از قضاوت مردم و افکار عمومی خود را شایسته هر پست و مقامی می داند/ در جامعه ما و در سطوح مختلف این " منفعت "در شکل " حداکثری " آن است که نوع و میزان روابط و معادلات را مشخص می کند/ جامعه باید یاد بگیرد و به این " فهم عمومی " برسد که تنها راه احصا و تامین منافع فردی ، در نظر گرفتن و تامین منافع جمعی است/ تحول در این وضعیت تنها از راه تغییر باورها و نگرش افراد جامعه میسر است و این تنها در توجه به آموزش مستمر و علمی افراد جامعه امکان پذیر خواهد بود/ بسیاری از نمایندگان آقای بطحایی را  مدیری توان مند و به قول معروف " ژنرال " ارزیابی نمی کنند اما دچار تردید هستند/ بطحایی در برنامه خود  دامنه هر گونه تعامل و همکاری را با مجلس باز گذاشته است و نکته قابل ذکر این که جنس این تعاملات را نه " قانون مند " بلکه " نظام مند " معرفی می کند/ برآیند نهایی این گزاره از " تعامل " به " معامله " منتج خواهد گردید/ اگر فردا بطحایی بتواند رای اعتماد نمایندگان ولو در آمار پایین را کسب کند به احتمال فراوان تحلیل من درست بوده  است و شاید تلقی نمایندگان بر آن است که وزیر آموزش و پرورش باید کسی باشد که به راحتی "  قابل مدیریت " باشد  و بتوان از او امتیاز گرفت و چه فردی بهتر از آن که این موضوع را اهم برنامه خویش ذکر کرده است/ مدعای این گزاره استیضاح های گوناگونی است که تاکنون در مورد وزرای آموزش و پرورش مختلف صورت گرفته است و ترجیع بند غالب آن علی رغم پوشش ظاهری مناسب و آراسته به "  مطالبات معلمان و مشکلات آموزش و پرورش " همان است که اشاره شد....

مناظره ی مهندس بارزگان و شهید بهشتی و رای اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

پس از معرفی وزرای پیشنهادی توسط رئیس جمهور و نیز بعد از آن که مشخص شد « سید محمد بطحایی » گزینه نهایی ایشان برای آموزش و پرورش و معلمان است فضای آموزش و پرورش تا حد بسیار زیادی به سمت "  مطالبه گری " حرکت کرده است .

در این مدت سراغ ندارم که جو آموزش و پرورش این قدر نسبت به انتخاب وزیر آموزش و پرورش حساس شده باشد و معلمان نسبت به آن واکنش نشان دهند.

بخشی از آن به خاطر گسترش شبکه های ارتباطی و بخشی دیگر نیز به علت افزایش نسبی آگاهی معلمان و نیز وجود فضای نسبتا بازی است که این گونه بحث ها و گفت و گو توسط دولت تدبیر و امید تحمل می شود .

هنوز فراموش نکرده ایم آن 8 سال دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد را ...

چه پرونده هایی که  فقط برای پی گیری مطالبات قانونی برای معلمان منتقد و فعالان صنفی در هیات های تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش تشکیل نشد ...

هر کسی که نسبت به وضعیت منتقد بود از طریق حراست ها او را تحت فشار قرار می دادند ....

پرونده ای برایش تشکیل داده و در اکثر موارد فضا توسط این افراد تا اطلاع ثانوی مدیریت می شد .

پس از این مقدمه لازم است به  یادداشت سید محمد صادق محمدی وفایی در یادداشتی که در بولتن نیوز پیرامون بحث قدیمی «تخصص بالاتر است یا تعهد و تقوا ؟» با اشاره به مناظره شهید بهشتی و مهندس بازرگان پیرامون همین بحث، نگارش شده است اشاره ای داشته باشم :

" سال 58 مناظره ای داغ بین مهندس بازرگان و شهید بهشتی تحت عنوان : تخصص بالاتر است یا تعهد و تقوا ؟ در صدا و سیما برگزار شد .

 شهید بهشتی معتقد بود مسئولین باید متعهد باشند و بازرگان اعتقاد داشت تخصص مهمتر است.

درلابه لاى بحث مهندس بازرگان سوالى از شهید بهشتی پرسید: آقای دکتر فرض کنیم که قصد دارید با اتوبوس از شهرى به تهران بیایید. راننده ای داریم که جاده را مثل کف دست می شناسه ولی اهل معصیت است و راننده دیگری که تازه کار است ولی بسیار متقی و اهل تدین. شما خانواده تون رو با کدام راننده راهی می کنید؟!

 در این هنگام شهید بهشتی مکثی طولانی کرده سپس به علامت تایید نظر مهندس بازرگان، بزرگوارانه فرمودند آقا من دیگه صحبتی ندارم!

بالاخره تخصص بالاتر است یا تعهد و تقوا؟

 هر چند بازرگان برنده این مناظره بود ولی این پارادوکس هیچ گاه برای شخص بنده حل نشد و همواره احساسم می گفت که قطعاً تقوا و تعهد بالاتر است!

مناظره ی مهندس بارزگان و شهید بهشتی و رای اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

 تا اینکه پست بسیار قشنگی از یکی از دوستان  دیدم با این مضمون: از شهید چمران سئوال کردند آقای دکتر؛  تقوا بالاتر است یا تخصص؟ شهید چمران فرمودند :

" تقوا بالاتر است! ولی اگر کسی تخصص کاری را نداشته باشد و منصبی را قبول کند قطعاً انسان "بی تقوایی" است! "

متاسفانه این ارزش ها مدت هاست که هم از ادبیات بسیاری از مسئولان حذف گردیده است و جامعه نیز تقریبا حساسیت خود را نسبت به این موضوعات از دست داده است .

حال بر می گردیم به محیط آموزش و پرورش و معلمان .

واقعا چند نفر از وزیران آموزش و پرورش تاکنون بر اساس معیارهای بالا بر صندلی وزارت تکیه زده اند ؟

بنده به هیچ وجه نمی خواهم قضاوتی در مورد صلاحیت و یا عدم صلاحیت افراد نامزد وزارت آموزش و پرورش داشته باشم .

اما آیا در حال حاضر افرادی به مراتب متخصص تر و به قول  شهید چمران " باتقواتر " وجود ندارند ؟

چرا در آموزش و پرورش مسابقه ای میان افراد " ناتوان و فاقد شایستگی " برای تصاحب این جایگاه شکل گرفته است در حالی که خودشان هم می دانند کاری نمی توانند انجام دهند و کارنامه وزرای قبل بهترین دلیل برای این مدعاست ؟

چرا هر فردی فارغ از قضاوت مردم و افکار عمومی خود را شایسته هر پست و مقامی می داند ؟

متاسفانه در این مدت به یک اصل مهم رسیده ام و این که در جامعه ما و در سطوح مختلف این " منفعت "در شکل " حداکثری " آن است که نوع و میزان روابط و معادلات را مشخص می کند .

همواره کفه منافع فردی و نهایتا باندی و جناحی بر منافع و مصالح عمومی غالب بوده است .

تنها توصیه ای که در این جامعه " منفعت زده " می توان به افراد در سطوح مختلف داشت این است که در کنار توجه حداکثری به " منافع شخصی " کمی هم به منافع ملی و مصالح جامعه توجه داشته باشند .

این در حالی است که جامعه باید یاد بگیرد و به این " فهم عمومی " برسد که تنها راه احصا و تامین منافع فردی ، در نظر گرفتن و تامین منافع جمعی است .

بدون نگرش کل نگر و توجه به منافع عمومی ، منافع فردی تامین نخواهد شد و این دور تسلسل همواره تکرار خواهد شد .

بدون توجه به این مسائل  مهم که افراد معمولا به آن توجهی ندارند نه تنها وضعیت بهتر نمی شود بلکه در بهترین حالت فقط وضعیت موجود حفظ خواهد شد .

تحول در این وضعیت تنها از راه تغییر باورها و نگرش افراد جامعه میسر است و این تنها در توجه به آموزش مستمر و علمی افراد جامعه امکان پذیر خواهد بود و استراتژیک ترین دستگاه برای ریل گذاری و تثبیت و پیاده سازی این مفاهیم ، باورها و انگاره ها ، آموزش و پرورش است .

مناظره ی مهندس بارزگان و شهید بهشتی و رای اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

با یکی از دوستان در مورد نظر نمایندگان مجلس در مورد وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش صحبت می کردم .

ایشان تاکید می کرد که بسیاری از نمایندگان آقای بطحایی را  مدیری توان مند و به قول معروف " ژنرال " ارزیابی نمی کنند اما دچار تردید هستند !

البته ایشان اشاره ای به دلیل و یا دلایل این تردید نکرد اما زمانی که فردی مانند زاهدی که رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس است و گرایش سیاسی او نیز کاملا مشخص است با  فردی مانند بیرانوند که رئیس کمیته آموزش و پرورش این کمیسیون است و خود را در مقام دفاع از بطحایی در صحن علنی مجلس رئیس ستاد روحانی در ایام تبلیغات ریاست جمهوری معرفی می کند ، هم سو و هماهنگ می شوند ؛  به راحتی می توان به فرضیات و یا گزاره هایی دست یافت !

در یادداشت پیشین ( این جا ) به نکته ای اشاره کردم که لازم می دانم بنا بر اهمیت آن مجددا  آن را یادآوری کنم :

" در بررسی و مطالعه برنامه بطحایی علاوه بر موارد قبلی به  بندی برخوردم که شاید نمونه آن در برنامه های سایر وزراء  کم تردیده شده  است .

بند 18 از عناوین برنامه ها  عنوان می کند :

" 18 – مدیریت تعاملات نظام مند آموزش و پرورش با مجلس شورای اسلامی و سایر نهادهای مرتبط "

حال این را با برنامه دانش آشتیانی مقایسه می کنیم :

بخش چهارم – فرازهای مهم اقدامات و برنامه ها تا پایان دولت دوازدهم

1-"همکاری با مجلس در خصوص احکام مرتبط با آموزش و پرورش در برنامه ششم توسعه به منظور حصول اطمینان از لحاظ شدن جایگاه کلیدی و زیربنایی تعلیم و تربیت در برنامه "

دانش آشتیانی به صورت دقیق حوزه و نوع همکاری با مجلس و مهم تر از آن هدف نهایی این همکاری را ذکر می کند .

اما بطحایی در برنامه خود  دامنه هر گونه تعامل و همکاری را با مجلس باز گذاشته است و نکته قابل ذکر این که جنس این تعاملات را نه " قانون مند " بلکه " نظام مند " معرفی می کند .

در واقع بطحایی با این جمله شخصیت اجتماعی و مدیریتی خویش را به وضوح به نمایش می گذارد .

به عبارت دیگر ، هر گونه درخواست از سوی نمایندگان باید تابع نظم و  نظام باشد .

برآیند نهایی این گزاره از " تعامل " به " معامله " منتج خواهد گردید ... "

مناظره ی مهندس بارزگان و شهید بهشتی و رای اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

اگر فردا بطحایی بتواند رای اعتماد نمایندگان ولو در آمار پایین را کسب کند به احتمال فراوان تحلیل من درست بوده  است و شاید تلقی نمایندگان بر آن است که وزیر آموزش و پرورش باید کسی باشد که به راحتی "  قابل مدیریت " باشد  و بتوان از او امتیاز گرفت و چه فردی بهتر از آن که این موضوع را اهم برنامه خویش ذکر کرده است !

مدعای این گزاره استیضاح های گوناگونی است که تاکنون در مورد وزرای آموزش و پرورش مختلف صورت گرفته است و ترجیع بند غالب آن علی رغم پوشش ظاهری مناسب و آراسته به "  مطالبات معلمان و مشکلات آموزش و پرورش " همان است که اشاره شد .

امیدوارم که آزمون سرنوشت ساز رای اعتماد فردای نمایندگان مهر بطلانی باشد بر گزاره ها و فرضیات ذهنی حقیر ...

شنبه, 28 مرداد 1396 ساعت 22:10 خوانده شده: 1075 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 -10 --
مینوامامی 1396/05/28 - 23:06
درزمان ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد
حساسیت سیاسی درحدی بودکه قادر
به بحث ساده هم نبودیم. یک دفعه
دیوارموش داشت. انصافا مدیون آقای
دکترروحانی هستیم. این فرمایش شما
راچون ماهایی لمس کرده اند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/29 - 01:27
از فرمایشات ....
پاسخ + 0 0 --
معلم امیدوار 1396/05/29 - 08:32
بنظر من معلم بطحایی با رای ضعیف رای اعتماد میگیره و دو راه براش پیش میاد یا اینبار سر قولش میمونه و یا ضعیف عمل میکنه و با مجلس 11 درسال98 استیضاح میشه!
پاسخ + +8 -2 --
شهاب 2 1396/05/28 - 23:37
تنها توصیه ای که در این جامعه " منفعت زده " می توان به افراد در سطوح مختلف داشت این است که در کنار توجه حداکثری به " منافع شخصی " کمی هم به منافع ملی و مصالح جامعه توجه داشته باشند .

این در حالی است که جامعه باید یاد بگیرد و به این " فهم عمومی " برسد که تنها راه احصا و تامین منافع فردی ، در نظر گرفتن و تامین منافع جمعی است .

احسنت اقای پورسلیمان جمله بسیار زیبایی بودواین جمله نه تنها در آ.پ بلکه همه ما به آن دچار هستیم همه ما دراین جامعه فقط خط پایان منافع شخصی خودمان را می بینیم جناح من وزیر من گروه من خانواده من بچه های من خانه من فکر حرف من و همه دنبال منیت خود ...........
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/05/29 - 12:09
سلام

دوست عزیز

آقای شهاب

سپاسگزارم .

امید که فرهنگ عمومی رو به اصلاح و ارتقا رود .

پایدار باشید .
پاسخ + +9 -2 --
زخم خورده حراست 1396/05/28 - 23:50
شاید یکی ازبهترین متن هایی که تاکنون نوشته اید همین متن باشد.آقای پورسلیمان
پاسخ + 0 0 --
سقز -کرد 1396/05/29 - 10:09
در شهر سقز رییس حراست ش را از بانه اوردن و در شهر ما جولان میده در حالی که از شهر بانه انداختنش بیرون
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/05/29 - 12:10
سلام

دوست عزیز

ممنونم .

می توانید مشکل تان را برای صدای معلم مرقوم فرمایید .

پایدار باشید .
پاسخ + +7 -1 --
باران 1396/05/29 - 00:19
ممنون از شما جملات بسیار ناب وارزنده ای بود ای کاش نمایندگان محترم مجلس هم متن شما را می خواندند وتصمیم درست می گرفتند.
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1396/05/29 - 08:45
میخوانند میدانند اما تصمیم آنها در نگاه خوشبینانه برای منافع روزمره است زیرا قادر نیستند دور دستها را ببینند و در نگاه بدبینانه برای رسیدن به اغراض سیاسی و اقتصادی شخصی و گروهی خودشان است با آنکه دور دستها را می بینند.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/05/29 - 12:11
سلام

همکار محترم

از محبت شما سپاسگزارم .

پایدار باشید .
پاسخ + +7 -1 --
معلم پخته شده 1396/05/29 - 00:26
پخته شدم آن هم از نوع سوزاندنیش. مدت ها منتظر ماندم تا بالاخره اشاره کردید از تعهد و تخصص. یعنی هر دو مکمل یکدیگرند و مانند قلب و مغز می ماند که هر کدام بدون دیگری یعنی مرگ. و نماد واقعی در اوایل انقلاب دکتر چمران بودند. مجلس ما مدت های مدیدی است که اگر فرد متخصص و شجاع و باتقوای واقعی ( نه از نوع معامله ای کنونی) پیدا گردد نخواهند گذاشت که وارد میدان گردد زیرا به قواعد بازی آنان لطمه وارد می گردد. معیارهای تخصص کنونی فقط خلاصه شده در مدت زمان سابقه و معیارهای تعهد و تقوای کنونی خلاصه شده در پذیرش رضای نمایندگان به جای رضای خدا.
پاسخ + +3 0 --
خوزستان 1396/05/29 - 00:54
وقتی نمایندگان مجلس افراد ضعیفی باشند مسائل زیربنایی کشور برای آنها مهم نباشد بایدم یه مدیر ضعیف و بله قربان گو مث بطحایی رای بیاورد سطح مباحث مجلس بخصوص مباحث فرهنگی به خوبی عیار نمایندگان رو مشخص کرد
پاسخ + 0 -6 --
محمد باقر شیبانی 1396/05/29 - 03:35
انشاءالله اقای بطحایی با رای بالایی وزیر می شوند و با همدلی همکاران فرهنگی و تعامل با مجلس و مدیریت برنامه و بودجه ،با درایت ،خواسته های فرهنگیان را محقق می سازند .در دنیای امروز مدیریت اقتدارگر و سلطه گر و تکرو جواب نمی دهد بلکه مدیریت تعاملگرا می تواند مشکلات حوزه اش را حل و فصل نماید . به امید خیر از درگاه حضرت احدیت .مطلب دیگر اینکه :"یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم والله متم نوره ولو کره الکافرون" . نور خدا هرگز خاموش نمی شود بلکه پرفروغ تر خواهد شد. با احترام
پاسخ + 0 0 --
محمد باقر 1396/05/29 - 09:39
ذکر آیه فوق چه ارتباطی با متن نوشته شده دارد.امید که آقای بطحایی تقوای خود را نشان داده و با سرنوشت میلیونها دانش آموز بازی نکند. 35 سال برایش بیش از حد کافی است. ایشان از 5 سال قبل باید به استراحت می پرداختند!
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/05/29 - 12:13
سلام

آقای شیبانی

بنده مخالف تعامل و همکاری نیستم .

اما آن چه حداقل در این مدت از نمایندگان مجلس مشاهده کرده ایم ، اکثرا " دخالت " و " اعمال نظر و نفوذ " برای نصب مدیریت ها بوده است .

پایدار باشید .
پاسخ + +5 0 --
وحيد 1396/05/29 - 08:55
محمد باقر شيباني نكند شما هم مي خواهيد پست بگيريد وگرنه همه مي دانند بطحائي امتحانش را پس داده و مديري بسيار ناتوان و فشل است.
پاسخ + 0 0 --
محمد باقر شیبانی 1396/05/29 - 12:32
سلام اقا وحید :من مدیریت کلاس درس چهارم ابتدائی ام را با هیچ پست دیگری عوض و حتی مقایسه هم نمی کنم اما من دوست دارم معلمان نعل وارونه نخورند همانطور که در زمان اقای فانی اینچنین شد و شخص دلسوزی مثل ایشان از گردونه خارج شدند و اوضاع به دست اقای اشتیانی افتاد و سیر حرکت برنامه ها باز ایستاد.جز خیر معلمین همکار هیچ چیز دیگری مد نظر من نیست و خدا بر این امر گواه است این مدت 4 سال دیگر را هم کلاس درس را ترجیح می دهم . در حال حاضر هم تشخیص من این است که از اقای بطحائی نیرویی اصلح تر نیست و امروز نیاز به همدلی در این مورد لازم است.با احترام مسنون
پاسخ + 0 -3 --
محمد باقر شیبانی 1396/05/29 - 12:51
رای بالای اقای بطحایی را تبریک می گویم .رای 238 موافق بهترین رایی بود که رقم خورد .الحمد لله رب العالمین.به امید خیر برای معلمین و همکاران عزیز.با احترام
پاسخ + +1 -2 --
ناشناس 1396/05/29 - 14:10
بطحایی رای آورد.باوجودمطالبه گری امثال پورسلیمان ها.خیلی رومیخوادکه بدترین دوره آموزش وپرورش تاریخ روطی کنی وهنوزهم بگی احمدی نژادفلان وبهمان.واین روی زیادروآقای پورسلیمان دارند.لیاقت شماامثال روحانی هاوبطحایی هاست که شان تون رودرحدیک قشربدبخت بیچاره پایین آوردندوهنوزهم خودتون روبه نشنیدن می زنین.بیمه طلایی احمدی نژادیادت رفت؟استخدام های احمدی نژادیادت رفت که به فسیل بازارآموزش وپرورش یه نیروی تازه تزریق کرد؟یارانه احمدی نژادیادت رفت که 50تومن اون موقع کجاوالان کجا.میدونین کیااحمی نژادروزمین زدند؟امروزهمه دریک جبهه اند.ازناطق ولاریجانی بگیرتااصلاحاتی های تندرو.امروزسرهمه تویک آخوره وامثال پورسلیمان هم به این کلاهبرداران سیاسی مشروعیت می بخشند.قلمت رونفروش برادر
پاسخ + 0 0 --
شاهی 1396/05/29 - 14:55
شأن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
زمان احمدی نژاد؟؟؟؟؟؟؟؟
نیروی تازه؟؟؟؟؟
یعنی واقعا جدی میگید؟
پاسخ + 0 0 --
چغندربگ 1396/05/29 - 20:50
چقدر بده یک معلم فرق دوغ و دوشابو ندونه! متاسفانه زیاد داریم از این دسته افراد ! دوست من احمدی نژاد اولین کاری ک کرد بن معلمان را قطع کرد داد به بانکها و بیمه طلایی را نابود کرد و داد به نفتی ها و حقوق معلمان را در دو یا سه سال از هشت سال ۷/۵% اضافه کرد و بقیشو داد به نیروی انتظامی و بنزین ۸۰ تومنی را کرد ۱۰۰۰تومن و بعد به شما رایانه داد، و ای عجب ک شما به آن افتخار می کنید اگر شما معلم این مملکت هستید من خودم را در صنف لبوفروشان! می دانم! مرسی بابام
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/29 - 21:11
فعلاکه امثال شمادارین به روحانی سواری میدین وهربلایی که ممکن بوده سرتون آورده.لیاقت تون هم همین آدمهاست.ازاسم تون هم مشخصه چقدرحالی تونه
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/05/29 - 21:19
سلام

دوست عزیز ناشناس

راهی که طی کرده ایم درست و منطقی بوده است .

انتظار شما چیست ؟

یک گوشه بنشینیم و هی نق بزنیم ؟

به خارج کشور برویم ؟

از کارمان بدزدیم ؟

و یا به قول شما به امثال رئیسی و قالبیاف رای می دادیم ؟

شما تصور می کنید غیر روحانی بود این همه مطالبه گری و نقد را تحمل می کردند ؟

مگر 8 سال به معلمان چه کردند ؟

حاجی بابایی را وزیر می گذاشتند و می گفتند همین که هست !


مهم این است که باید استقلال داشت .

باید بتوانیم درست با هم گفت و گو کنیم ؟

همکار محترم !

اگر بنده می خواستم قلمم را بفروشم که حال و روز مال این نبود !

نه میزی دارم که نگران باشم از دست بدهم و نه خیزی برای میزی برداشته ام !

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
چغندربگ 1396/05/29 - 16:48
با عرض تسلیت به مناسبت وزارت محمد بطحایی به کلیه همکاران گرامــی . عجب هدیه ای به ما داد روحانی!!! شاید ما هنوز ادب نشدیم!!! شاید دفعه بعد با جهانگیری ما را بفریبند و فانی وزیرمان شود!!!! چه عحب؟ شاید آن روز خوشحال هم شدیم! از معلمان نجیب و فرهیخته و ...هیچ بعید نیست!! فرق بطحایی و فانی و زرافشان و .... مثل فرق دون کورلئونه با پاتاگلیاست!!! ( فیلم پدر خوانده قسمت اول)

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در سال تحصیلی 98-97 در نظام مدیریتی ، نظام آموزشی و پرورشی مدارس ، معیشت معلمان ، بودجه وزارتخانه و توجه مجموعه نظام به آموزش و پرورش چه اتفاقی می افتد؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور