صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

شیرزاد عبداللهی/ همکار گروه صدای معلم

سفارش رئیس جمهور به نمایندگان نشانه نگرانی از افتادن بطحایی در جریان رای اعتماد است؛ دغدغه آموزش و پرورشیِ اکثر نمایندگان در حد عزل و نصب مدیران و استخدام نیروی جدید در حوزه انتخابیه شان است؛ بطحایی جزیی از این مناسبات و وامدار دایره بسته مدیران است

سفارش رییس جمهور به نمایندگان برای دادن رأی اعتماد به سیدمحمد بطحایی / این سفارش نشانه نگرانی رییس جمهور از افتادن بطحایی درجریان رای اعتماد است/ کشور با شش اَبَر چالش شامل  بحران منابع آب، مسائل زیست محیطی، صندوق های بازنشستگی،بودجه دولت، نظام بانکی و بیکاری مواجه است/ بعد از شش ابرچالش، دولت با ده ها چالشِ سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی روبه رو است/ آموزش و پرورش در نگاه دولت و مجلس، نه اَبَرچالش ، نه چالش و نه اولویت است/ انتظارات از آموزش و پرورش حداکثری و توجه به آموزش و پرورش حداقلی است/ رئیس جمهور گفت که بطحایی در سند تحول بنیادین زحمات زیادی کشیدند و نظام مدیریت مدرسه محور جزو تلاش‌های ایشان بود/ در دوره وزارت حاجی بابایی بطحایی معاون شورای عالی آموزش و پرورش بود/سند ملی آموزش و پرورش در دوره حاجی بابایی در شورای عالی آموزش و پرورش بازنگری و مُثله و مونتاژ شد/ سند برای تصویب به جای مجلس (نهاد بالادستی شورایعالی آموزش و پرورش) به شورایعالی انقلاب فرهنگی فرستاده شد/  سند تحول متنی آشفته  و پر از تکرار و درازگویی و شترگاو پلنگی است که همه چیز را در آن گنجانده اند/ سند تحول فاقد ویژگی های یک سند اجرایی است/ هاله ای از تقدس دور سند ایجاد کرده اند تا کسی آن را نقد نکند/ خیلی از طرفداران اجرای سند تحول یک بار این متن را نخوانده اند/ بحث مدرسه محوری ربطی به بطحایی ندارد از دوره حسین مظفر این بحث وارد ادبیات آموزش و پرورش شد/ درباره سابقه مدرسه محوری احتمالا آقای بطحایی به رییس جمهور اطلاعات غلط داده است/ صحبت های نمایندگان مخالف و موافق، تشریفاتی و فاقد محتوا و پَرت از موضوع بود/ جاسمی نماینده کرمانشاه ( مخالف) از شتابزدگی در اجرای سند تحول بنیادین انتقاد کرد/ فرهاد تجری نماینده قصر شیرین (موافق) به خاطر "ایجاد امکانات رفاهی و اماکن تفریحی " بطحایی را ستود/ بیرانوندی نماینده خرم آباد لرستان (موافق)، بطحایی را از "جنس فرهنگیان و معلمان"معرفی کرد/بیگلری نماینده سقز (مخالف) گفت که با شخص بطحایی مخالفتی ندارد و از کمبود نیروی خدماتی در مدارس انتقاد کرد/ بیگلری خواستار حضور اهل تسنن و کُردها به عنوان مدیر کل آموزش و پرورش شد/ پزشکیان قبل از جلسه رای اعتماد گفت : اگر ما به این وزرا رأی ندهیم، افراد ضعیف تری جایگزین آنان می شوند/ به عقیده پزشکیان افراد قوی تر "وجود دارند" و رییس جمهور می توانسته "گزینه قوی تر"ی معرفی کند/ جعفرزاده نماینده رشت : گزینه های بهتری در حال حاضر در کشور برای تصدی این پست[وزارت آموزش و پرورش ] وجود ندارد/ جعفرزاده : همه می گویند آقای نجفی اما وقتی او پست دیگری را پذیرفته و  خودش نمی خواهد بیاید چه کاری باید کرد/ همه مقامات به طور کلی از اهمیت آموزش و پرورش و نقش معلمان می گویند اما این حرفها تعارف است/ پذیرش اینکه مرتضی حاجی، در حالت عادی یکی از عوامل مَسخِ سند ملی آموزش و پرورش را "تحولگرا" بخواند دشوار است / اگر بطحایی این همه شایستگی داشت چرا اعضای شورای معاونین و روسای مناطق تهران و مدیرکل های حاضر در ستاد انتخاباتی زودتر او را کشف نکردند/ حتی حمیدرضا کفاش هم در شورای سیاستگذاری یاد بطحایی و مثنوی خسرو و شیرین  نبود/ مناسبات آمیخته به تملق و باندبازی در ستاد و بین مدیران نتیجه وفاداری افراد به شخص به جای وفاداری به قانون و سازمان است

تحلیل سخنان موافق و مخالف نمایندگان مجلس در مورد محمد بطحایی و چالش های آموزش و پرورش

به گفته یکی از نمایندگان در جلسه رای اعتماد به وزرای دولت دوازدهم  کشور با شش اَبَر چالش مواجه است که عبارتند از :  «بحران منابع آب کشور»، «مسائل زیست محیطی»، «صندوق بازنشستگی»، «بودجه دولت»، «نظام بانکی» و «بیکاری» . در سخنان رییس جمهور و نمایندگان هم تاکید روی این ابرچالش ها بود. بعد از اینها نوبت به چالش ها می رسد که باز هم جای آموزش و پرورش در میان آنها خالی است.  مساله تحریم ها و ادامه برجام ، رابطه با آمریکا ، مسایل منطقه ای ، تقویت بنیه نظامی از جمله صنایع موشکی و مسایل امنیتی ، مبارزه با فساد هم از اولویت های دولت دوازدهم است. اگر سخنان رییس جمهور و نمایندگان موافق و مخالف را از نظر محتوایی و حتی واژگان استفاده شده در سخنرانی ها بررسی کنیم، به این نتیجه می رسیم که حل این چالش ها و ابرچالش ها برای مسئولان مملکت اولویت بیشتری نسبت به حل مشکلات در بخش آموزشی دارد.

روحانی گفت : "انتظار دارم همه این 17 وزیر رأی بالا از شما نمایندگان محترم کسب کنند...برای وزیر آموزش و پرورش سفارش جدی می‌کنم." این سفارش بیش از آنکه به جایگاه مهم این وزارتخانه برگردد نشانه نگرانی رییس جمهور از رأی عدم اعتماد نمایندگان به سید محمد بطحایی نامزد پیشنهادی برای وزارت آموزش و پرورش است.

در دولت دوازدهم هم وزیر آموزش و پرورش ضعیف ترین حلقه کابینه است. رییس جمهور تقویت زیربناهای فکری مناسب برای زندگی اخلاقی، دین‌مداری و تقویت هویت قوی ایرانی-اسلامی در دانش‌آموزان و در کنار آن تربیت انسان‌های خلاق‌تر و سازگارتر با نیازمندی‌های کشور، توانمندسازی دانش‌آموزان از لحاظ ذهنی و جسمی، ارتقای منزلت و جایگاه معلمان عزیز و همچنین وضع معیشتی آنها، متناسب‌سازی نیروی انسانی آموزش و پرورش با نیازمندی‌های کشور به لحاظ کمی و کیفی، چابک‌سازی تشکیلات و کاهش تصدی‌گری را از برنامه های آموزش و پرورش اعلام کرد.

تحلیل سخنان موافق و مخالف نمایندگان مجلس در مورد محمد بطحایی و چالش های آموزش و پرورش

رییس جمهور در باره سوابق آقای بطحایی گفتند: "در سند تحول بنیادین ایشان زحمات زیادی کشیدند، نظام مدیریت مدرسه محور جزو تلاش‌های ایشان بود." تهیه سند ملی آموزش و پرورش در سال 83 شروع شد ، مدیریت پروژه با محمود مهرمحمدی بود و تیمی از زبده ترین کارشناسان آموزش و پورش در تهیه سند مطابق با معیارهای تربیتی مشارکت داشتند ؛ با روی کار آمدن احمدی نژاد ادامه کار سند متوقف شد. در دوره وزارت حاجی بابایی بررسی سند در شورای عالی آموزش و پرورش آغاز و متن اولیه مُثله شد. حاصل آن سندی است مونتاژ شده و شترگاو پلنگی که همه چیز در آن یافت می شود . یک متن پر از تکرار و دراز نویسی که با یک متن حقوقی و قابل اجرا و تخصصی بسیار فاصله دارد. من فکر می کنم خیلی از طرفداران اجرای سند تحول یک بار این متن را نخوانده اند. آقای بطحایی در سمت معاونت شورای عالی آموزش و پرورش در تهیه این سند مشارکت داشته اند. بحث مدرسه محوری هم که به دوره مظفر برمی گردد و احتمالا آقای بطحایی در گفت و گو با رییس جمهور خود را مبتکر این طرح معرفی کرده است.

تحلیل سخنان موافق و مخالف نمایندگان مجلس در مورد محمد بطحایی و چالش های آموزش و پرورش

چهار نماینده که به عنوان مخالف و موافق صحبت کردند ، هم هیچ کدام دلیل کارشناسی و موجهی در باره اینکه آقای بطحایی توان و لیاقت اداره وزارتخانه را دارد یا ندارد بیان نکردند. جاسمی نماینده کرمانشاه ( مخالف) از شتاب زدگی در اجرای سند تحول بنیادین انتقاد کرد. فرهاد تجری نماینده قصر شیرین (موافق) "ایجاد امکانات رفاهی و اماکن تفریحی و  اجرای نظام رتبه بندی معلمان" را به عنوان اقدامات مثبت بطحایی در دوره معاونتش ذکر کرد. بیرانوندی نماینده خرم آباد لرستان(موافق)،بطحایی را از "جنس فرهنگیان و معلمان"  معرفی کرد و افزود که بطحایی سلسله مراتب را در آموزش و پرورش پیموده است.  محسن بیگلری نماینده سقز گفت با شخص بطحایی مخالفتی ندارد و از کمبود نیروی خدماتی در مدارس انتقاد کرد وی همچنین از "عدم حضور اهل تسنن و کردها به عنوان مدیر کل آموزش و پرورش " انتقاد کرد. سطح مباحث مخالفان و موافقان در باره آموزش و پرورش بسیار سطحی و تشریفاتی بود. دغدغه اکثر نمایندگان شهرستانی عزل و نصب مدیران و استخدام نیروی جدید در حوزه انتخابیه شان است.

پیش از این مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس گفته بود : "تجربه نشان داده است، اگر ما به این وزرا رأی ندهیم، افرادی که جایگزین آنان می شوند، افراد ضعیف تری خواهند بود و معمولا گزینه نخست، همیشه بهتر از گزینه های بعدی است. تصور من این است که اگر ما گزینه اول را حذف کنیم، گزینه ای که بعد از این گزینه معرفی می شود، به مراتب ضعیف تر خواهد بود... این هم به معنی آن نیست که افراد قوی تر در کشور وجود ندارند، بلکه نشان می دهد که شناخت رئیس جمهور و تیمی که این افراد را انتخاب می کند تا این اندازه بوده و توانسته این افراد را گلچین کند.هیچ عقل سلیمی نمی خواهد افراد ضعیف را وارد تیم خود کند؛ اما شاید برآیند تشخیص زیرمجموعه و کسانی که با آنها در ارتباط بوده، باعث این نتیجه شود؛ البته در این باره، افراد دیگری هم می توانستند نظر دهند، ولی روحانی در برخی از جاها نظر نخواسته و در مواردی هم افراد نظر داده اند اما کسی گوش نداده است؛ بنابراین، اگر رأی ندهیم به ضرر مردم تمام می شود و گزینه های ضعیف تری معرفی می شوند."

در واقع آقای پزشکیان به عنوان نماینده ای که حرفش در مجلس خریدار دارد نمایندگان را ترغیب می کند که از بین گزینه "ضعیف" موجود و گزینه " ضعیف تر " جایگزین ، نماینده ها به گزینه "ضعیف" موجود رای بدهند. نوعی مدل انتخاب بین "بد و بدتر". این مدل در انتخابات به درستی کار می کند . همان چیزی که به آن رای سلبی می گویند . یعنی از ترس انتخاب الف به گزینه ب رای بدهیم ولو اینکه هیچ دلیل ایجابی برای انتخاب خود نداشته باشیم. به عقیده پزشکیان افراد قوی تر "وجود دارند" و رییس جمهور می توانسته "گزینه قوی تر" ی  معرفی کند. اما احتمالا "تشخیص" مشاوران او این افراد بوده اند. او غیر مستقیم گلایه می کند که اگر دایره مشاوران رییس جمهور گسترده تر بود و "افراد دیگر می تونستند نظربدهند" ممکن بود افراد قوی تری معرفی شوند. اگر تصور کنیم که یکی از گزینه های ضعیف مورد نظر پزشکیان ، بطحایی است. ترجمه سخن او این می شود که نمایندگان به بطحایی رای بدهند چون در صورت افتادن بطحایی رییس جمهور گزینه ضعیف تری به مجلس معرفی می کند.

تحلیل سخنان موافق و مخالف نمایندگان مجلس در مورد محمد بطحایی و چالش های آموزش و پرورش

واضح تر از سخنان نایب رئیس مجلس ، حرفهای جعفرزاده نماینده رشت بود. جعفرزاده گفت: "در حال حاضر افراد مناسب زیادی برای تصدی وزرات آموزش و پرورش در کشور نیستند و او [بطحایی] از معدود گزینه های مناسبی است که این حوزه را پذیرفته است؛  فکر می کنم با کمی تلاش بتواند به آسانی نظر مجلس را جلب کند.  نماینده رشت افزود : " ابتدا دوستان خیلی سخت گیری می کردند از جمله خود من منتها با رایزنی هایی که شد مشخص شد که گزینه های بهتری در حال حاضر در کشور برای تصدی این پست وجود ندارد.  عمدتا همه می گویند آقای نجفی اما وقتی او پست دیگری را پذیرفته و  خودش نمی خواهد بیاید چه کاری باید کرد؟ به همین دلیل باید از بطحایی حمایت کنیم  تا به عنوان وزیر انتخاب شود. " این نگاه به آموزش و پرورش حقارت بار است و نشان می دهد که جایگاه آموزش و پرورش و وزیر آن چقدر در چشم نمایندگان نازل است.

بیعت روسای مناطق شهر تهران و بعضی مدیرکل های استانها و سخنان تملق آمیز برخی اعضای شورای معاونان وزارتخانه ، در متن روابط و مناسبات ناسالم اداری قابل درک است.

معلوم نیست اگر بطحایی واجد این همه سجایا و توانایی ها بود چرا قبل از معرفی او توسط رییس جمهور این شایستگی ها به ذهن آقایان خطور نکرده بود ؟

معاونین وزیر و مدیرکل هایی که در جلسات شورای سیاستگذاری فرهنگیان ستاد انتخاباتی روحانی شرکت می کردند چرا یکبار نام بطحایی را در میان سه گزینه برتر ننوشتند؟ حتی کفاش یار غار بطحایی در این جلسات به یاد او  نیفتاد.

بطحایی هم جزیی از این مناسبات و وامدار دایره بسته مدیران است. فقط معلوم نیست مرتضی حاجی وزیر اسبق آموزش و پرورش با چه معیاری بطحایی را تحولگرا معرفی کرد.

آقای حاجی قطعا تفاوت متن سندملی که توسط کارشناسان در سال 84 تهیه شد و آن چیزی که از کارخانه شورای عالی دوره حاجی بابایی در آمد را می داند و فراموش نکرده که این سند تحول آشفته و غیر کارشناسی محصول دست چه کسانی بود .

چهارشنبه, 25 مرداد 1396 ساعت 21:40 خوانده شده: 1133 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +30 -2 --
وحید 1396/05/25 - 22:04
به حق 5تن آل عبا رای نیاورد
پاسخ + 0 0 --
معلم امیدوار 1396/05/26 - 07:09
ا...امین کاش می شد به نظر اکثریت معلمان هم نمایندگان توجه می کردند کاش ...
پاسخ + 0 0 --
معلم امیدوار 1396/05/26 - 09:16
اقای پور سلیمان عزیز همکار و استاد گرامی شما به نمایندگی از معلمان با نمایندگان موثر امید و مستقلین صحبت و لابی کنید تا وزیری قوی برا ا.پ بجای بدل فانی(اقای بطحایی) معرفی شود
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/26 - 10:13
ظاهرا دولت و به ویژه اون نوبخت به مدل فانی خیلی علاقه دارند.
اینها با آوردن بطایی به دنبال ادامه همان شیوه فانی یعنی ساکت کردن صدای معلم و اداره معلمان با پایین ترین سطح حقوق و دریافتی میباشد.
حاصل این صرفه جویی ها هم خرج مستضعفین ممالک خارجه عراق ، یمن و سوریه .. شده و مقداری هم صرف ترمیم حقوق های چند ده میلیونی ارگانهای دیگر خواد شد.
پاسخ + +5 -39 --
ناشناس 1396/05/25 - 22:19
با توجه به سابقه و تلاشهای اقای بطحایی در افزایش حقوق معلمان توقع شهروندان از شما رای مثبت به وزیر پیشنهادیست

نماینده محترم با رای اعتماد به اقای بطحایی به رشد و تحول در اموزش و پرورش رای دهید

بطحایی منتخب و مورد اعتماد تشکلهای فرهنگیان است. امیدواریم نمایندگان ملت نیز این اعتماد را تقویت کنند

بطحایی وزیری از بدنه آموزش و پرورش است؛ رای اعتماد شما نشان از اعتماد به انتخاب فرهنگیان است

نماینده محترم با رای اعتماد به بطحایی و حمایت از او دولت را برای اجرای تحول در اموزش و پرورش همراهی کنید

در آستانه مهر رای اعتماد قوی نمایندگان می تواند وزیر پیشنهادی اموزش و پورش را در حل مشکلات معلمان یاری رساند
پاسخ + +28 -1 --
نیک اندیش 1396/05/25 - 22:20
با سلام و تشکر

سیستم ستادی آموزش و پرورش بسیار مسموم است

دایره بسته پیران ۳۵ سال تا ۴۰ سال سابقه کار ان هم بیش تر مدیریت کلی و وزارتی باعث تشکیل باندی بیمار و حامی هم در مجموعه شده

وزیری غیر بطحایی نیاز است که ابتدا این جمع کهنسالان را به خانه سالمندان بفرستد سپس تمام روسای نواحی تهران امضا کننده نامه تملق گونه را عزل نماید
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/25 - 22:28
احسنت
من هم همین را می گویم تمام افراد دفتر وزارت اول خارج شوند به بطحایی هم رای ندهند تمام افراد وزارت با وزیر جدید وارد مجموعه شوند این طور را ضی تریم نه اینکه امثال چهار بند که...بعد چندسال باز نشستگی وارد شهر تهران شد بعد عزل رفت وزارت ایشون مهندس بود با لبسانسالان دکتر خطابش می کنند اول این گونه افراد خارج شوند بطحایی هم رای نیاورد
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1396/05/25 - 23:14
دایره بسته پیران همه جا هست. پدر و مادر من هم پیرند. آنها اموال خود و میراث گذشتگان را در یک دایره بسته انباشته کرده و به فرزندان خود فرصت استفاده از آنها را در جهت رشد اقتصادی و علمی ندادند و نمیدهند. گویا این یک بیماری روانی است که در نسل گذشته بروز کرده است همانگونه که بیماری جسمی ایدز هم در دوران همین نسل ظاهر شد.
پاسخ + 0 0 --
قاسم 1396/05/26 - 16:53
قاطبه رای را ببین ای وا پس گرا!
پاسخ + +9 -1 --
ناشناس 1396/05/25 - 22:25
شما نگران نباشید زندیه و دوستانش در وزارت و تهران بیکار ننشستند تلاششان را می نمایند با کمک امثال شما که رای نیاورد تا خودشان بیشتر .... اصلا بطحایی رای نیاورد از نظر من یکی اصلا مهم نیست ولی تمام پیر های فرسوده در وزارت باید از خارج شوند و نیروهای جوان مسقر پیدا کنند ببینم باز هم مخالفت میکنند دیگه خواهشا به اسم دلسوزی به معلمان افراد را خراب نکنید تمام کسانی که در دفتر وزارت پست دارند خارج شوند بطحایی هم وزیر نشود ما راضی هستیم
پاسخ + 0 0 --
همکار 1396/05/25 - 22:47
باریکلا
مخالفان آقای بطحایی خود همکاران دفترروزارت هستند که موقعیتشان به خطر افتاده پیران ازرده خارج شده وگرنه اصلا معلمان و فرهنگیان در مدارس که برایشان فرقی ندارد که چه کسی وزیر شود آنها فقط می خواهن معیشت و رفاهیات و شخصیتشان ارتقا یابد کاش معلمان اعتراض می کزدند تازه خوشحال هم می شدیم اصلا خیلی نمی دانند نام وزیر پیشنهادی چیست سال تا سال می گذرد معاونین و روسا می آیند و می روند اگر تقدیری بگیرند با نام وزیر و رییس آشنا می شوند
پاسخ + 0 0 --
ز ف 1396/05/25 - 22:58
اصلا به این فکر کرده اید که مشکل اصلی آموزش وپرورش خود وزارت است
به خدا اگر وزارت خانه تعطیل شود تمام مشکلات حل میشود ...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/25 - 23:43
اگر وزیر نبود که اینقدر مشکل پیش نمی آمد
پاسخ + +23 -3 --
شهاب 1396/05/25 - 22:29
امکان معرفی وزیری توانمندبرای آ.پ ازطرف روحانی وجوذ ندارد چون دیدگاه رییس جمهور به آ.پ دیدگاه مناسبی نیست آقای نجفی اگر مطمئن بود دولت به آ.پ توجه می کند وزارت را می پذیرفت حمایت نجفی از دانش اورا مطمئن کرد که سیاست دولت روحانی در مورد آ.پ بسیارنازل است بیشتر وعده های رییس جمهور در مورد آ.پ عوام فریبانه است به احتمال زیاد بطحایی بارای پایین نمایندگان به وزارت منصوب خواهد شد فرهنگیان باید مطالبه گر جدی خواسته های به حق خود باشند
پاسخ + +7 -17 --
علي 1396/05/25 - 22:47
اميدوارم بط حايي راي بياورد و كار آپ را يكسره كند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/25 - 22:55
کار اپ قبلا یکسره شده رای بیا ورد یا نیا ورد فرقی نمی کند
پاسخ + 0 0 --
شهرابی 1396/05/25 - 23:01
اولین نفر هم همین آقای علی احمدی و بعد حاج بابایی از عوامل تخریب بودن و الانم آموزش وپرورش در حال جمع و جور کردن مشکلاتی است که این افراد به وجود آوردند غندالی اصول گرا در زمان اینها صندوق ... در زمان آقای روحانی رو شد حالا باید اینها جواب بدن پولها چه شد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/26 - 00:32
نابودگر ویرانگر
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1396/05/26 - 09:40
آقای شهرابی چرا بدون سند بقیه را متهم می کنی حتما معوقات بعد از یکسال پرداخت نمی شودپاداش بازنشستگان پرداخت نمی شوذ مربوط به علی احمدی وحاجی بابایی است قبول دارم دوره ی علی احمدی وحاجی بابایی خوب نبود ولی اگر کمی انصاف داشته باشیم از دوره ی فانی ودانش خیلی بهتر بود
پاسخ + +4 0 --
چغندربگ 1396/05/25 - 23:28
تا این وزارتخانه آوپ را شخم نزنند، چیزی درست نمیشود. الحمدلله همه این ... مثل خود بطحایی سالهاست از زمان بازنشستگی شان نیز می گذرد ! بازنشسته کنند بروند به زندگی خود برسند!!! و هوای تازه چیزی است که آوپ می خواهد! و بس
پاسخ + +7 -1 --
ناشناس 1396/05/25 - 23:30
قالیباف بهترین گزینه بود برای معلمان حیف شد لااقل به فکر زیردستان خودش بود
پاسخ + 0 0 --
معلم ایرانی 1396/05/26 - 13:54
خیلی جالبه،خیلی خوشحالی
قالیباف وزیر بشه؟؟؟؟ اینا سایه هم رو با تیر میزنن،بیاد به عنوان وزیر معرفيش کنه؟؟؟؟
همکار عزیز کی به فکر کار کردن براي معلمان هست ؟اداره آموزش و پرورش هم قبیله ای شده،ما فقط داریم با این نقد و بررسی های ما، شناسانه خودمونو سر گرم می کنیم،
هیچکس به فکر کار برای فرهنگی جماعت نیست

مراقب خودمون باشیم آسیب جسمی و روحی بیشتری نبینیم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/26 - 23:10
قالیباف باید رئیس جمهور می شد مرد بزرگی است لااقل کمپین ندارد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/26 - 23:11
خیلی جان تو
پاسخ + +5 -1 --
ناشناس 1396/05/25 - 23:46
معلمان امیدوارند آقای نجفی این قهرمان اسطوره‌ای معلمان که کمپین حل مشکلات معلمان را با شجاعت تمام اجرا کردند در شهرداری تهران هم کمپین حل مشکلات کارگران شهرداری را راه بیندازد و خیلی موفق باشند
پاسخ + +10 0 --
جلیل 1396/05/26 - 01:52
تحلیل های شیرزاد تا اینجا که کاملا درست در امده. همانطور که شیرزاد خان فرمود بطحایی رای خواهد اورد هیچ تغییری در معیشت معلمان رخ نخواهد داد و سیاستهای انقباضی دولت تدوام خواهد یافت معلمینی که حزب کارگزاران که ظالمترین وضد مردمی ترین احزاب است را به عنوان ناجی خود انتخاب نمایند باید منتظر روزهای سخت معیشتی خود باشند
پاسخ + 0 0 --
سیناسلیمی 1396/05/26 - 13:56
آقای شیرزاد دارد به قاعده کی بود کی بود من نبودم عمل میکند ، ایشان و همفکرانشان در آستانه انتخابات حامی و سینه چاک روحانی بودند و فریاد پوپولیسم پوپولیسم آنها گوش فلک را کر کرده بود ، در تحلیل های قبل از انتخاباتشان مدام تکرار میکردند: "که در دولت اول روحانی بعلت وضعیت حاد کشور نشد که به وضعیت آموزش و پرورش توجه کافی شود ولی در دولت دوم روحانی حتما آموزش و پرورش یکی از الویتهای دولت است ." حالا که از رو حانی رو دست خورده اند برای فرار از افتضاح بوجود آمده هر روز یه مطلب مینویسد در انتقاد از دولت و وزیر معرفی شده .
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/05/26 - 23:28
معلمان عزیز ما کاملا حقشونه که کسی مثل بطحایی بالا سرشون باشه وقتی از دوره فانی عبرت نگرفتند و دوباره به روحانی رای دادند باید منتظر این وقایع می بودند
پاسخ + +13 -2 --
زعفرانی 1396/05/26 - 02:40
با عضویت درکمپین "نه به بطجایی" خودمان را برای تجمعات قانونی اماده کنیم تا فضا برای معرفی دکتر طالب زاده برای وزارت اماده شود که مدیر کل نالایق و رییس منطقه دو را دفعتا عوض کنند و مناطق رابه ارامش بکشند شعار ما وزیرباکفایت طالب زاده با کیاست
پاسخ + 0 0 --
معلم امیدوار 1396/05/27 - 09:26
نادر طالب زاده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!
یا...طالب زاده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
انشاا...اگه بطحایی نشد مردی از خراسان دکتر سیدجواد حسینی
پاسخ + 0 0 --
علي رضا جدايي 1396/05/31 - 03:40
كساني كه به رياست نشاندن طالب زاده برمنطقه دو تهران از طرف اينجانب ايراد مي گرفتند اكنون به حقانيت انتخاب اين حقير پي بردند
جناب زعفراني شما كه تا دوسال پيش سرگردان بودين و هيچ مديري به شما كلاس نمي داد با آمدن طالب زاده مخالف بودي حالا براي وزارتش سينه چاك ميدهيد؟
پاسخ + +14 -1 --
سعید 1396/05/26 - 02:49
شغل دوم دست وپا بکنید وظیفه معلمی خودتون رو هم انجام بدین. وزیر هرکه باشه چه فرقی می کنه. وقتی بودجه نیست
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/05/26 - 13:43
به خدا امثال بنده زیادن که میخوان شغل دوم خوبی داشته باشن ولی سرمایه میخواد برا شغل دوم خوب.. رانندگی که شغل دوم نشد... شغل دوم هم باز میرسه به همون بانکی ها و کارمندترها
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/26 - 23:14
سعید خان پول میخواد
پاسخ + +13 -1 --
سعید 1396/05/26 - 02:58
وقتی دوستان صحبت از مطالبه گری می کنند خیلی تعجب میکنم. باید طلبی مشخص وجود داشته باشد تا برای بدست آوردنش تلاش کرد در حالی که ما هیچ طلبی نداریم. اصلا حقی برای ما خارج از حقوق ناچیز ماهیانه متصور نیست ببینید عزیزانم نظام‌ هماهنگ برای کارمندان بانک اجرا شده همین امسال. یک کارمند با 11سال سابقه حکمش زدند 4900 اونوقت با این همه وام مسکن، قرض الحسنه،خودرو،خلاصه باری به هر جهت. اونوقت هر روز ما را رسانه ای می کنن. چیزی هم اضاف نمیشه
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/26 - 23:16
آفرین حرف حساب است وقتی بودجه نمیگذارند که دیگر مطالبه خیالی بیش نیست
پاسخ + +5 0 --
امید 1396/05/26 - 09:49
شغل دوم دست وپا بکنید وظیفه معلمی خودتون رو هم انجام بدین. وزیر هرکه باشه چه فرقی می کنه. وقتی بودجه نیست نمیشه کاری کرد. اگر طرح تحول سلامت اجرا شد بودجه آن را دولت تامین کرد نه وزیر بهداشت.
پاسخ + +10 -1 --
ناشناس 1396/05/26 - 10:18
بطایی از فانی هم بدتره.
خیلی دروغ میگه. دو نمونه.
بزرگترین دروغ ایشان همینه که خودش رو نماینده معلم میدونه. یکی نیست بگه شما که از همان ابتدای کار از کلاس فرار کرده و وارد ستاد اداری و شبکه مربوطه شدید، کی معلم بودید؟!!!
و یا در مساله صندوق میگه من تخلفی نداشتم. باز هم کسی نیست بگه چرا به عنوان هیت امنا حسابهای سرشار از دزدی و چپاول صندوق را تصویب کردید؟!!!! حداقل به این جواب بدید.
امان از دروغ که مادر همه فسادهاست.
پاسخ + +8 -1 --
قاسم 1396/05/26 - 11:34
کشور ما ضد و فرهنگ و آموزش می باشد.
پاسخ + +7 -1 --
ناشناس 1396/05/26 - 13:00
فعلا روحانی و اسحاق جانش مشغول تبریک گفتن روز ملی کشورها هستن.! فکر کنم برنامه ای ندارن.
یه سری به سایت دولت بزنید.
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1396/05/26 - 14:05
دولت گذشته ک ک میگفتن کار را را خراب کرد دیگه وحود نداره.چهار سال با احساسات فرهنگیان بازی کردن چهار سال بعد هم روش.دارن با ابروی سید محمد خاتمی بازی میکنن .یادتون باشه
پاسخ + +4 -1 --
محمدرحیم سهرابی 1396/05/26 - 14:40
در شگفتم از معلمانی که به نام معلم وبا همایت همه جانبه همکاران وارد مجلس شدند به جای دفاع از حقوق به یغما رفته معلمان اینچنین" پایکوبان و دست افشان" به تعریف و تمجید از کسی میپردازند که اکثر معلمان ایشان را از اسباب سیر قهقرایی آ.پ میدانند. آقای بیرانوند گزینه پیشنهادی آ.پ از جنس فرهنگیان نیست اگر اینچنین بود صندوق ذخیره ی فرهنگیان بی ذخیره غارت نمیشد. و اما خانم اولاد قباد تعریف و تمجید شما از وزیر اقتصاد محلی از اعراب ندارد آیا سبک زندگی کارمندان وزارت اقتصاد با کارمندان وزارت آموزش و پرورش همخوانی دارد؟! بهتر است که" فریاد بی صدای" معلمانی باشید که برای امرار معاش تن به هر خفتی میدهید. بهتر است که زبان گویای چالش های وزارتخانه ای باشید که خود" ابر چالش" این مملکت است. با رای ندادن به گزینه پیشنهادی فرصتی تاریخی برای بیان دغدغه های فرهنگیان وبازگو کردن چالشهای این وزارتخانه فراهم آورید.
وزارت امور اقتصاد و دارایی دایه های مهربانتر بسیار دارد "چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است".
پاسخ + +11 0 --
چغندربگ 1396/05/26 - 16:09
همه آتش ها ... نوبخت بلند می شود!! همو که ما را گروگانگیر خواند!!!
پاسخ + +6 -2 --
چغندربگ 1396/05/26 - 16:10
شگفت زده نشو برادر ما اینطور بد، تربیت شدیم ! خودمونم همینیم!!! وقتی یکی از ما را به عنوان مدیر مدرسه انتخاب می کنند ، ببینید چقدر عوض و عوضی می شویم!!!
پاسخ + +8 -2 --
ناشناس 1396/05/26 - 16:12
تحصن و اعتراض قانونی تنها راه چاره.
پاسخ + 0 0 --
معلم از تهران 1396/05/29 - 21:37
آقای روحانی با معرفی و حمایت از بطحایی برای رای آوردن ، ظلم کردید به دانش آموزان و معلمان . شما در مدت چهار سال خیلی به آ.پ ضربه زدید . امیدوارم کمی به خودتان بیایید و جبران کنید .
پاسخ + 0 0 --
معلم از تهران 1396/05/29 - 21:41
متاسفم برای همکاران خودم که هنوز عضو صندوق ذخیره هستند . این صندوق بلای جان معلمان شده است . آنکه اهل تفکر باشد ،منظور من را می فهمد . من چهار سال پیش از صندوق انصراف دادم تا از من سوء استفاده نشود . مظلوم راه را برای ظالم باز می کند .
پاسخ + 0 0 --
عباس 1396/05/30 - 00:43
من واقعاً از روحانی و وزیرش در اپ مایوس شدم.از اینکه فکر کردم روحانی به فکر ما معلمها ست صمیمانه پیش خودم شرمنده شدم
پاسخ + 0 0 --
عباس 1396/05/30 - 00:49
واقعا متاسفم که به روحانی رای دادم ای کاش راهی برای پس گرفتن رای وجود داشت
پاسخ + 0 0 --
بنده خدا 1396/05/31 - 04:10
سلام ....حتی اگر کارلوس کی روش هم وزیر آموزش و پرورش بشود هم این وزارتخانه درست بشو نیست....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/06/07 - 17:02
سه خط آخر يادداشت نويسنده،نشانگر اطلاعات وارونه ومعكوس ايشان ازسير تهيه وتوليد وتدوين وآغاز اجراي شتابزده و باري به هرجهت سند تحول بنيادين به دستور وتوصيه وسفارش وتاكيد وفرماندهي آقاي حاج بابايي است!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع حذف آزمون مدارس سمپاد ( تیزهوشان ) موافقید ؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

خدمات چاپ

تلگرام صدای معلم

تحقیقات و آموزش

چاپ مدارس

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

صندوق ذخیره فرهنگیان

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور