صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

ابوالقاسم صفدری/ فرهنگی بجنورد

بازی نامفهوم رئیس‌جمهور در صفحه شطرنج آموزش و پرورش ... بر اساس همان " منشور حقوق شهروندی " پاسخ گو باشید

هنگام اعتمادگیری از اولین کابینه‌اش اولا چرا انرژی کاملی برای نجفی نگذاشت/ اصلا چرا فانی را گذاشت/ بطحائی اگر نگوئیم نفر اول مشترک، قطعا نفر دوم وزارتخانه فانی بود. در این صورت معرفی مجدد ایشان (و حتی فکر‌کردن به‌او یا افراد هم‌ترازش) چه پیامی می تواند داشته‌باشد برای جامعه فرهنگ/ ۳ انتخاب غلط در ۴ سال کمی (فقط کمی) زیاد نیست برای رئیس یک ملت ۸۰ میلیونی/ رئیس‌جمهور چه نقاطی را هدف‌گذاری کرده‌بود برای این بازه چندماهه/ باید برای یک‌بار هم که شده توضیح دهد که چرا دارد این کار را می کند/ با گذشت ۴۸ ماه کامل، هنوز کسی نمی‌داند ایده‌ و آرمان مرد تدبیر در مورد آموزش و پرورش چیست/ آرایی هم که روحانی از فرهنگیان گرفته، از یکطرف به‌خاطر ترس از رای‌آوردن رقبا و ازطرف دیگر به خاطر "خوش‌باوری" ویرانگری بوده که در ژن شرقی‌ و به‌ویژه ایرانی وجود داشته و متاسفانه هنوزم دارد

  روحانی و آموزش و پرورش و دلایل معرفی محمد بطحایی مستقل از خطوط فکری و سیاسی و صرفا از منظر معادلات ساده ریاضی، حرکات رئیس‌جمهور در صفحه شطرنج آوپ به‌سختی قابل درک‌ است ...! اینکه ایشان هنگام اعتمادگیری از اولین کابینه‌اش اولا چرا انرژی کاملی برای نجفی نگذاشت؟! کما اینکه اگر فقط یک "هِنّ" دیگر می‌گذاشت، ما در این ۴سال این‌همه مصیبت نداشتیم واقعا...

 دیگر اینکه اصلا چرا فانی را گذاشت؟ یعنی چه نقاط قوت فنی‌ای را در ایشان دیده‌ بود که بعدها کس دیگه‌ای -حتی خودش- آنها را ندید؟!! و کار به‌جائی رسید که با دستهای خودش بَرش داشت...! بطحائی اگر نگوئیم نفر اول مشترک، قطعا نفر دوم وزارتخانه فانی بود. در این صورت معرفی مجدد ایشان (و حتی فکر‌کردن به‌او یا افراد هم‌ترازش) چه پیامی می تواند داشته‌باشد برای جامعه فرهنگ؟!!

بنده اعتقاد دارم وزیری که در مختصات زمانی‌ای چون دانش وارد وزارتخانه می‌شد، قطعا باید قابلیت هائی بیشتر از نفر قبلی می‌داشت؛ چون اولا یک ساختمان نیمه‌کاره (و حتی بدکاره) را تحویل می‌گرفت. ثانیا برای کار روی همین ساختمان نیز زمان کمتری داشت و ثالثا اطرافیان هیچ یک از این دو را نمی‌دیدند؛ یعنی می خواستند در همین تایم کم، کارها به نقطه مطلوب متناسب با ۴سال برسد!

می خواهم به‌این نتیجه‌برسم که "دانش" یا هر کسی در مختصات زمانی او، باید و باید آدم بزرگی می‌بود و بس...!

 خب دانش یا بزرگ بود یا نبود. اگر نبود که چرا گذاشتش؟ دو انتخاب غلط در مدت فقط ۴ سال! اگرهم هست که چرا دارد برش می دارد؟! آن هم با چنین جایگزین هائی...! ۳ انتخاب غلط در ۴ سال کمی (فقط کمی) زیاد نیست برای رئیس یک ملت ۸۰ میلیونی؟!! آن هم برای چنین وزارتخانه‌ به زعم ما حساسی (می گویم به زعم ما؛ چون تقریبا مطمئنم که زعم رئیس‌جمهور این نیست.)

 اصلا گذشته از اینها؛ رئیس‌جمهور چه نقاطی را هدف‌گذاری کرده‌بود برای این بازه چندماهه؟ این نقاط دقیقا باید توضیح داده‌شود؛ هم کیفی (اینکه نیت اصلی‌شان از این انتصاب چی بود؟)، هم کمّی (اینکه چه چیزهائی را با دانش چک‌کردند؟ اصلا نقاط هدف مشترک طرحشان چی‌بوده؟ اصلا طرح مشترکی بوده؟! اصلا چیزی بوده؟!!!)
و الان‌هم ایشان باید و باید توضیح دهد که چرا دانش را برمی دارد؟! با توجه به مختصات نقاط شروع و پایان دانش، به‌نظر حقیر ایشان نمره‌ "لیاقت" گرفته‌است؛ (فقط تصفیه پاداش های پایان خدمت بازنشستگان و تدوین نظام معلمی کفایت‌بخشند برای این مدعا).

با این حال حالا که نظرشان ظاهرا چیز دیگریست، باید برای یک‌بار هم که شده توضیح دهد که چرا دارد این کار را می کند؟

با گذشت ۴۸ ماه کامل، هنوز کسی نمی‌داند ایده‌ و آرمان مرد تدبیر در مورد آموزش و پرورش چیست؟ که بر اساس آن -حداقل من‌بعد- بشود شطرنجش را فهمید. در حالی که نجفی بعد انتخابات آموزش و پرورش را اولویت اول دولت معرفی می‌کند، یکی‌دوهفته قبلش و طی چند ده‌ساعت مناظره انتخاباتی یک جمله حتی "دلخوش‌کنک" از دو زبان رئیس‌جمهور شنید‌ه نمی شود!

روحانی و آموزش و پرورش و دلایل معرفی محمد بطحایی

ایشان بر اساس همان منشور حقوق شهروندیش هم که شده، باید این توضیح و این خط‌فکرش را در مورد آموزش و پرورش به فرهنگیان بدهد. (البته اگه خط‌ فکری هست!)

 حقیقتا جامعه فرهنگ در کمتر دوره‌ای این گونه دستاویز بی‌توجهی و بدتوجهی شده. در طی این چهار سال هم  جامعه فرهنگ اقبال و رضایتی نسبت به دولت روحانی نداشته. آرایی هم که روحانی از فرهنگیان گرفته، از یکطرف به‌خاطر ترس از رای‌آوردن رقبا و ازطرف دیگر به خاطر "خوش‌باوری" ویرانگری بوده که در ژن شرقی‌ و به‌ویژه ایرانی وجود داشته و متاسفانه هنوزم دارد.

 با این حال انتظار می رود جامعه فرهنگ در کنش‌های پیش‌رو به‌جای مجلس، س. برنامه‌وبودجه، وزیر و ... (که نقاط هدف کنش گری‌ ۴سال گذشته‌بوده)، در این دوره مستقیما "شخص رئیس جمهور" را به چالش و پاسخ گوئی بکشد؛ چون اگر نگوئیم همه، به‌نظر میرسد "قسمت مهمی" از سرنوشت فرهنگیان دارد با دستان شاخص شخص رئیس‌جمهور رقم‌می خورد و تمام...!


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

چهارشنبه, 18 مرداد 1396 ساعت 20:26 خوانده شده: 670 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +16 -2 --
بزی 1396/05/18 - 21:04
قربون شکل نویسنده مقاله برم خودبه نکته مهمی "حقیقتا جامعه فرهنگ در کمتر دوره‌ای این گونه دستاویز بی‌توجهی و بدتوجهی شده. در طی این چهار سال هم جامعه فرهنگ اقبال و رضایتی نسبت به دولت روحانی نداشته."اشاره می کنید .مع الاسف چرا مجددا" رای داده اید .این مرد به اصطلاح با شعار کذایی تدبیر وامید ریشه به تیشه فرهنگ واموزش کشور زده است که اثارزهرش تاابدالدهر برپیکره ی اموزش وپرورش کشور باقی خواهد ماند . همه ی حرفهای این مرد جز دروغ وچقان چیزی بیش نبوده ونخواهد بود.خلاصه کنم "خودکرده راتدبیرنیست "
پاسخ + 0 0 --
معلم امیدوار 1396/05/19 - 06:54
همکاران بیننده این مطلب اکنون وظیفه همه معلمان ودبیران اتحاد در مقابل این اقایی است که توبرنامش نامی از تاسیس سازمان نظام معلمی نیاورده و اعتقادی به تشکلهای صنفی فرهنگیان ندارد وگویا فقط گفته فاز2رتبه بندی!! بابا براحل معیشتمنزلت معلم باید برنامه ملی داشت
پاسخ + +19 0 --
عباسی 1396/05/18 - 21:07
سلام با پیشنهاد آقای بطحایی مشخص است که آموزش و پرورش در نگاه رئیس جمهور هیچ محلی از اعراب ندارد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/19 - 00:51
اصلا آموزش وپرورش را به حساب نمی آورد بعد معلمان جان بر کف هجوم می برند به صندوق های رای چهارسال مگر نوبخت را ندیدید مگر ده درصد را ندیدید خوب حق دارند که معلمان را به هیچ اتگارند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/19 - 06:06
خوب گفتی داداش
مومن دو بار از یک سوراخ گزیده نمیشه ولی ما فرهنگیان همش به شعارهای زیبا دلخوشیم آدملی چرب زبوت زودتر قولمون میزنن
پاسخ + 0 0 --
علی ش 1396/05/19 - 17:25
چرا قبل از انتخابات این فکرها به ذهن معلمان حامی روحانی نرسید؟؟؟؟
4سال دولت یازدهم کم زمانی نبود بخدا!!!!!!!
پاسخ + +17 -1 --
شهاب 1396/05/18 - 21:17
هدف گذاری رییس جمهور نابودی ودرصورت عدم تحقق تضعیف آ.پ است درمورد رای آوری روحانی به نکات خوبی مثل خوش باوری (ساده لوحی) اشاره کردید تمام ضربات ازهمین ناحیه به آ.پ این کشوروارد می شود
پاسخ + +13 -1 --
فریاد 1396/05/18 - 22:24
سخنی مستقیم با جناب بطحایی.
برنامه تان رو خوندم نتیجه....شما 36سال سابقه دارید .
سمتهای مختلفی داشتید. شما صرفا 6سال در مدرسه بودید مطمئنا در این 30سال دانش اموزان خیلی تغییر کرده اند شما در حال حاضر چه شناختی از دانش اموزان دارید
در این 30سال معلمان هم تغییر کرد اند شما چه شناختی دارید .منظور معلم در کف مدرسه نه گزارش.نه بازدید کوتاه .
شما در این 30سال سمت داشتید لطف کرده برای هر سال یک مشگل حل شده رو بیان کنید.
شما در این 30سال به کدوم استان محروم سفر کردید و مشگل انها روحل کرداید
شما 401 رای برای افت تحصیلی جمع کردید فقط 3علت افت تحصیلی حل شده را بیان کنید.
در برنامه های ارائه شده برای اینده در این30سال که ادعا کردید کار کرده اید پس اگر کار کردید پس نتیجه ان چی شد اگه کار نکردید چرا گزارش میدید
نتیجه شما این پستهارو به بطالت گرفتید.
پاسخ + +11 0 --
فریاد 1396/05/18 - 22:27
اقای بطحایی شما کدوم کارمند خلاق رو معرفی کردید. یا انحصاری کار می کردید.شما در این 36سال 30مشگل حل شده رو عنوان کنید نه10 مشگل حل شده. نه3مشگل حل شده رو عنوان کنید .منتظر جوابتان هستیم.
پاسخ + +7 0 --
بلوچ 1396/05/18 - 23:10
روحانی از نام هاشمی و خاتمی و موسوی برای رای جمع کردن استفاده کرد ولی بعد از معامله..جرات نکرد در مراسم تحلیف و تنفیذ اسمی از هاشمی ببرد او به مجموعه اصلاح طلبان خیانت کرد.
پاسخ + 0 0 --
علی ش 1396/05/19 - 17:27
افسوس که تازه متوجه این قضایا شده اید!!!
پاسخ + +6 -1 --
farhad 1396/05/19 - 02:23
ایشان بر اساس همان منشور حقوق شهروندیش هم که شده، باید این توضیح و این خط‌فکرش را در مورد آموزش و پرورش به فرهنگیان بدهد. (البته اگه خط‌ فکری هست!)

Nice
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1396/05/19 - 06:02
آقا ما وزیر متخصص آموزشی نمی خواهیم به نظر من اشخاصی در حد و حدود کرباسچی شهرام جزایری و غیره که بلدن چطوری سودآوری کند و پول وارد بدنه آموزش و پرورش کنن نیاز داریم بقیه مسائل آموزشی را باید سپرد به معاونان وزیر
پاسخ + +7 0 --
علی 1396/05/19 - 11:02
جناب صفدری بازی ریس جمهور در صفحه شطرنج آموزش و پرورش اصلا نامفهوم نیست. آموزش و پرورش وزارتخانه ای پر هزینه است که بازدهی کوتاه مدت ندارد. روحانی ترجیح می دهد به وزارتخانه ای برسد که برایش کارنامه و آمار مناسب و زود هنگام بسازد،بنابراین با انتخاب زرافشان وبعد بطحایی می خواهد آموزش و پرورش به همین صورت کجدار ومریض بدون تغییر به راه خود ادامه دهد.
پاسخ + +8 0 --
فرهنگی 1396/05/19 - 11:49
رئیس جمهمور هیچ ایده و تدبیری برای آموزش و پرورش ندارد.

نجفی را دید معلمان می خواهند، خواست وزیر کند مجلس موافقت نکرد
نمیدانم چطور الان با نجفی موافقند برای شهرداری؟!!!

فانی و زرافشان و بطحایی را هم دید مدیران ستادی وزارت آ. پ خواهانش هستند تا وضع موجود و در واقع وضع خودشان را تثبیت کنند.

آقای روحانی ارزشی برای آموزش و پرورش قائل نیست که بخواهد خودش را با این جماعت مدیران کهنه کار کار کشته متملق درگیر کند.

دوباره یکی از قماش خودشان را انتخاب کرد که با هم خوب بچرند و از مرغزار آموزش و پرورش سهم علوفه خودشان را بخورند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در سال تحصیلی 98-97 در نظام مدیریتی ، نظام آموزشی و پرورشی مدارس ، معیشت معلمان ، بودجه وزارتخانه و توجه مجموعه نظام به آموزش و پرورش چه اتفاقی می افتد؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور