صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

رضا نیک اندیش/ کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری

لابی بازگشت تفکرات فانی همراه پروپاگاندای خبری افزایش حقوق و مزایا معلمان با انتخاب بطحایی ...آیا وزارت ایشان پاییز اصحاب رسانه در آموزش و پرورش خواهد بود ؟

فانی و بطحایی و آینده وزارت آموزش و پرورش   لابی گری : یک عمل و حرفه ویژه است که منظور آن تلاش برای گسترش نفوذ یک دیدگاه و دیدگاه مشخص در دستگاه حکومتی یک کشور یا در افکار عمومی است. این واژه در ادبیات سیاسی به معنی اعمال نفوذ بر سیاست‌مداران بویژه بر نمایندگان مجالس است.


پروپاگاندا: گونه‌ای ارتباط است که در آن، اطلاعات هماهنگ و جهت‌دار برای بسیج افکار عمومی از طریق تبلیغات سیاسی پخش و فرستاده می‌شود. (ویکی پدیا).


پس از اعلام خبر انصراف جناب زرافشان از سمت وزارت آموزش و پرورش، گزینه ی امروز در رسانه ها مطرح گردید که در زمان وزارت فانی با تاکید بر گفتارهای وزیر زمان خود ، هر روز با تکرار این گفتارها بدون تحلیل علمی آن معلمان رنجیده خاطر را بیشتر از قبل آزرده دل می کرد .

برای یادآوری تاریخ و بازگشت حافظه تاریخی همه معلمان گوشه های از بیانات گوهربار آقای  بطحایی در گفت و گو با رسانه ها را یاد آور می شوم.


بطحايي: بطحایی نظر وزیر آموزش و پرورش در مورد رشد 67 درصدی میانگین حقوق و مزایا را تایید کرد. (صدای معلم)
جناب بطحایی افزایش تورم طی همین دوره به گفته خود آمار دولت بیشتر از رقم 67 درصدی شما پس از اجرای رتبه بندی بوده است. پس منتی بر معلمان ندارید.


بطحائی با بیان اینکه طرح رتبه‌بندی معلمان دروازه جدیدی برای ورود به کیفیت نیروی انسانی در آموزش و پرورش است اظهار کرد: اگر طرح رتبه‌بندی به خوبی اجرا شود می‌تواند ارتقای مهارت‌های نیروی تخصصی ما را تضمین کند. بنابراین رتبه بندی فی نفسه اهداف بسیار بلندی را دنبال می‌کند.
جناب بطحایی با کدام بودجه ؟ چقدر بلند مدت ؟ لابد آن قدر بلند مدت که به عمر هیچ کدام از معلمان قد نخواهد داد. .


بطحايي: از طریق رتبه بندی نمی‌توان برای بازنشستگان کاری کرد، زیرا این طرح مختص ارتقای مهارت‌های تخصصی نیروی انسانی شاغل است و برای بازنشستگان موضوعیت پیدا نمی‌کند.
بازنشستگان مگر معلم نبودند؟بازنشستگان مگر حق حیات طیبه را اکنون ندارند؟


بطحائی اعلام کرد: میزان افزایش حقوق معلمان به طور میانگین پس از اجرای طرح رتبه بندی 300 هزارتومان بوده است( نوآوران)
با کسر تورم 4 ساله نه تنها هیچ افزایشی در کار نبوده است بلکه نسبت به سایر ارگان های دولتی افت دریافتی نیز داشته ایم. مزایا نداشته که دیگر بماند.

فانی و بطحایی و آینده وزارت آموزش و پرورش

بطحائی با اشاره به تاسیس شرکت کارگذاری اقتصادی و رفاهی، گفت: این شرکت امور مربوط به مسائل رفاهی، بیمه ای و درمان معلمان را انجام داده، امیدواریم این شرکت گره‌های اداری را در قالب بخش خصوصی، بازگشایی کند.
صدمات که بخش خصوصی به آموزش و پرورش و معلمان زده دیگر بر هیچ کس پنهان نیست. کدام بیمه درمانی معلمان؟ وقتی اکثر بندهای آن حذف شده اند دیگر چیزی به نام بیمه تکمیلی وجود ندارد...


بطحایی با اشاره به این که در اعتبارات و بودجه عمومی دولت سهم آموزش و پرورش در حال کاهش است، گفت: شرایطی وجود ندارد که همه مشکلات اعتباری این سازمان توسط دولت حل شود و دولت نمی‌تواند به اندازه‌ای که معلم با دل راضی برود سر کلاس به وی پول بدهد، بنابراین باید بهره‌وری افزایش یابد.
این هم از همان شعارهای توخالی همیشگی بر سر سفره آموزش و پرورش با 2 میلیون فرهنگی و 12 میلیون دانش آموزان است؟ همیشه عنوان می شود نود درصد بودجه صرف حقوق معلمان می شود! خوب به معلمان چه ربطی دارد وقتی دولت و مجلس بودجه ی برای آموزش و پرورش مصوب می کنند که کفاف حقوق خالی زیر خط فقری معلمان را هم نمی دهد؟
.
بطحایی خاطرنشان کرد: هدف رتبه‌بندی ارتقای سطح معیشت معلمان نیست بلکه ارتقای کیفیت نیروی انسانی و افزایش کیفیت آموزش و پرورش است.( زمان)
در روز روشن انکار آفتاب می کنید! یادتان هست جناب نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفتند: در صورت اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان، حقوق آنها از رتبه دوم به بالاتر افزایش چشمگیری خواهد داشت.(خبرآنلاین)


بطحایی خبر داد: پرداخت حقوق معوقه معلمان حق التدریس در هفته معلم.(خبرآنلاین)
این آخرین مورد تبدیل به طنز شده است البته ایشان نگفتند کدام هفته معلم در چه سالی شاید سال 1400 !
با توجه به نحوه گفتمان رسانه یی جناب بطحایی و تجربیات تاریخی انتخاب ایشان را قدمی صد درصدی رو به عقب می دانم. اقدامی که در آن شاهد وضعیتی بدتر از دوران فانی بر وضعیت آموزش و پرورش کشور و معلمان به خصوص در چشم اصحاب صاحب رسانه خواهیم بود.

فردی که بارها عنوان کرده به جای مطالبه گری به فکر صرفه جویی و بردن آموزش و پرورش به سمت واگذاری به بخش خصوصی است ، شخصیتی که بر این باور است که دولت نمی تواند مشکلات معلمان را حل کند! شخصیتی که به جای مطالبه گری انتظار سازگاری معلمان با این وضعیت اسف بار خود را دارد! خط فکری ایشان با تفکر غالب فرهنگیان زمین تا آسمان فاصله دارد.

آیا معلمان مومن و دلسوز از یک سوراخ دوبار گزیده می شوند؟


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

چهارشنبه, 18 مرداد 1396 ساعت 12:39 خوانده شده: 798 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +20 -1 --
شهاب 1396/05/18 - 14:01
آقای نیک اندیش ناکارآمدی بطحایی مثل روزروشن است ونیازی به مدرک ندارد چه می توان کرد وقتی فرهنگیان محترم به ادامه نابودی آ.پ رای دادند مطمئن باشید تا سال 1400 انگشت ندامت به دندان خواهیم گرفت وشاهد اوضاع بدتری خواهیم بود برای همه ی فرهنگیان آرزوی صبر جمیل دارم
پاسخ + 0 0 --
نیک اندیش 1396/05/18 - 15:11
سلام به شما
سکوت ما این توهم را بوجود خواهد آورد که ما به بازگشت به دوران سیاه وزارت فانی راضی هستیم .
در حالی که همه ظرف مطالبه گری را جلوی رییس جمهور برای قبولی تصدی وزارت گذاشته اند در وزارت ما هر کسی میخواهد فقط وزیر شود بدون هیچ مطالبه ی
من و شما نوعی بدون سابقه مدیریتی از این آقایان بهتر هستیم.
هر شخصی که دارای سابقه مشخصی است یا شروطی برا قبول تصدی وزارت ندارد به هیچ عنوان صلاحیت وزارت را ندارد.
بهترین مثال آقای هاشمی وزارت بهداشت هست
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1396/05/18 - 16:08
اززمانی که به روحانی رای دادیم یعنی بازگشت به دوره ی سیاه فانی ودانش اتحادنداریم اگر همگی فرهنگیان اضافه کاروبرگزاری امتحانات نهایی را قبول نمی کردند کلی اتفاقات خوب می افتاد مشکل اینجاست که بسیاری از فرهنگیان خانم هستند وحاضرند باکمترین حقوق کار کنند
پاسخ + 0 0 --
خبر 1396/05/18 - 17:42
وزیر بهداشت برنامه 100 روز اول کاریش رو اعلام کرد

وزیر بهداشت درباره مهم‌ترین برنامه‌هایش در دولت دوازدهم گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها بحث پایداری منابع (همان سهم پول) حوزه سلامت و رفع اشکالاتی است که گاهی باعث گرفتاری ما و شرکایمان می‌شود اعلام کرد
پاسخ + 0 0 --
معلم امیدوار 1396/05/18 - 21:08
عیدی نمایندگان به معلمان اونم جام زهر عقرب دادن رای اعتماد به این اقای بطحایی است!!!
پاسخ + 0 0 --
معلم امیدوار 1396/05/19 - 06:55
جناب پورسلیمان ممنون اکنون وظیفه همه معلمان ودبیران اتحاد در مقابل این اقایی است که توبرنامش نامی از تاسیس سازمان نظام معلمی نیاورده و اعتقادی به تشکلهای صنفی فرهنگیان ندارد وگویا فقط گفته فاز2رتبه بندی!! بابا براحل معیشتمنزلت معلم باید برنامه ملی داشت
پاسخ + +17 -3 --
ناشناس 1396/05/18 - 14:12
اين آتش، هديه اي است به جامعه آموزش وپرورش از طرف فرهنگياني كه به روحاني راي دادند.
من اين خيانت را حلال نمي كنم.
پاسخ + 0 0 --
نیک اندیش 1396/05/18 - 15:12
هر چند چشم انداز خوبی دیده نمی شود ولی شاید 1 درصد بشود تغییری ایجاد کرد

چه می شود کرد؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/18 - 16:43
حتما اون کادری که فقط به دنبال مظلومان خارجی بوده، کاری برای ما میکرد؟!
حداقل اشاره ای به ب نامه اون آقایان برای معلمان رو بگی، ما هم ممنون خواهیم شد.
این وسط میخواهی از آب گل الود ماهی بگیری؟!!
کارت خیلی چندش آوره.
پاسخ + +16 0 --
ناشناس 1396/05/18 - 14:18
اعوذ بالله من شر بطحایی
پاسخ + +12 0 --
معلم 1396/05/18 - 14:39
کسانی که با حقوق کم ما زندگی نگذرانده اند حق ندارند ب ما امر رو نهی کنند جالب اینجاست که هر کسی نظری میده شکمش زیادی سیره لطفا از خدا بترسید معلم ها خیلی حقوق کمی دارند اقا شما هر وقت حقوقت همون اول برج ب خاطر بدهی بسته بودو مجبور شدی بری مسافر کشی تا پول نون خونتو در بیاری هروقتی که نتونستی حتی پول اب و برق خونتو بدی بعد بیا بگو معلم ها اینجوری باشید اونجوری باشید تازه خیلی از مشکل های دیگه رو نگفتم
پاسخ + 0 0 --
نیک اندیش 1396/05/18 - 15:13
بله واقعا با این شرایط دیگر نمی شود کار کرد

و انتظار تحول هم داشت
پاسخ + +5 0 --
بیاتی فرد 1396/05/18 - 15:06
انتخاب وزیر با مشخصات یک مدیر موفق،مطالبه گر وچانه زن حق اموزش وپرورش است اما این همه ی کار نیست .بودجه کافی می تواند از یک فرد متوسط هم مدیر موفقی بسازد.
درد اموزش وپرورش افراد وجنسیت نیست!
درد اصلی بودجه نا کافی با تعداد پرسنل خیلی زیاد مخصوصا پرسنل ستادی !
این دومسلئه حل شود ۵۰%مشکلات اموزش وپرورش حل می شود
پاسخ + +9 -1 --
بلوچ 1396/05/18 - 15:20
بخشی از حقوق شما عزیزان خرج برادران ما در سوریه و عراق و لبنان میشه امیدوارم خداوند از همه فرهنگیان قبول کنه ؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/18 - 15:34
وبخش ديگر آن صرف هزينه ميلياردي مراسم تحليف
خداوند از شما هم قبول كنه
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/18 - 16:45
تحلیف برای داخل کشوره.
لطفا ولخرجی مملکت از جیب مردم رو با مراسمات رسمی مقایسه نکن.
حالم رو به هم میزنی.
پاسخ + +9 0 --
معلم بدون هیجان 1396/05/18 - 15:44
کسی از نجفی خبر داره همونی که می گفت ا.پ در صدر اولویت دولت روحانی خواهد بود اولویت که هیچ با بطحایی سیر قهقرایی خواهیم گرفت وای به نظر حقیر انتخاب چنین گزینه های به نفع معلمان خواهد شد چون برای یه سری موج سوار که مدافع جناح سیاسی هستند ثابت خواهد کس نخارد پشت من، جز ناخن انگشت شصت من ، شاید این معلمان به ظاهر تافته جدا بافته از معلمان به خیل عظیم معلمان در طرح طلب از راهکار های مانند تحمع و یا هر کار مدنی دیگر بپیوندد
پاسخ + +13 0 --
ناشناس 1396/05/18 - 15:48
چرا این سیستم چرخشی در ایران که چهل سال است و مدیران را تبدیل یه پیرمرد کرده است و باید سالها پیش بازنشسته می شوند شکسته نمیشود و افراد جوان و تحصیلکرده و غیر آقازاده به این سیستم پیر و فرسوده تزریق نمیشود ؟؟؟...
پاسخ + +2 0 --
فریاد 1396/05/18 - 21:22
در تکمیل فرمایش همکار ناشناس وقتی در ستاد حضور میابید یاد مدرسه پیرمردها می افتید براستی کدوم کارمند پس از 43سال کارایی دارد .
ای قربون پیشانی پینه بسته ات بروم اقای بطحایی در زمان معاونت پشتیبانی شما صندوق به یغما رفت بعد می گید مجلس باید تعیین کند که چه کسانی مقصر بودن پس شما این امانت را چه کردید.
ای قربون پیشانی پینه بسته ات برم اگر می تونستی جلوی ضایع شدن حق معلما رو بگیری هم مقرب در گاه خداوند بودی هم مقرب معلما هم وزیر میشدی.
آقای روحانی من پشتیبان تصمیمات اشتباهت هستم چون رای بهت دادم و رای جمع کردم ما رو خجالت زده دوستانمان نکن .مطئنا ایشون رای اعتماد نخواهد اورد پس وزیری خوشنام .پاک .مدیر .محبوب و... رو معرفی کن .داشتی نزدیک میشدی .ولی دقیقه90نمی دونم چی شد.
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1396/05/18 - 21:34
جناب رئس جمهورما می گیم شاه نمی خوایم نخست وزیرعوض میشه،عزیزجان 24میلیون ایرانی ،فکرکنم حداقل ازاین تعداد 13میلیون ازاین تعدادوابستگی ه مستقیم با اموزش وپرورش دارند،ازشما توقع داشتندپیام انهارا بشنوید(مدیران اموزش وپرورش درچندین سال گذشته هرانچه درچنته داشتند بکاربردندشک نکنید هریک از این خیل عمل به روال گذشته است، )شما واقعا اگراز عمل کرد انها راضی هستید.ما را چه سننم اما دگر دوران بزن. ودرو گذشته شک نکنید برای رساندن شخصیتی درخوراموزش وپرورش ازتمام قدرت خود درفضای مجازی استفاده خواهیم کرد.اما چه بهتردولت شمابزرگوارتا هزینه ای را چه ازنظرسیاسی یا مالی متحمل نشده شخصیتی با ایده های نو ،ودر خور معرفی فرمائید.دوست میگه گفتمت دشمن میگه می گمت.سربلندو پیروزباشید.
پاسخ + +3 0 --
خانم فرهنگ 1396/05/19 - 01:04
اصلا مگر فانی وسایر وزیران آوپ تفکری هم داشتند. چرا خودتان را سر کار گذاشتین؟ این وزرا فقط به حقوق مادام العمر وآینده فرزندانشان فکر میکنند.
پاسخ + 0 -6 --
1396/05/22 - 09:34
برادران وخواهران.برادزبطحایی ازبهترین ولابق ترین افرادی است که میتواندبادانش وتجربه خودگره مشکلات آموزش وپرورش رابازکند.برای این سایت ومسولین آن متاسفم که فضایی برای منفی بافی یک عده افرادمنفی نگروافسرده که به واقع نمیتوان نام والای معلم رابرآنهانهادفراهم آورده است تابامایوس کردن جامعه وزیرسوال بردن ارزشهاباعث خشنودی دشمنان نظام میسونوند.بزودی جشن موفقیت برادرمومن ودست پاک وخوشفکربطحایی رابه سماتبریک خواهم گفت.
پاسخ + 0 0 --
محبی 1396/05/22 - 17:12
تو اینقدر حقیر هستی که اسمت رو از ترس ننوشتی و شکلک یک غرب زده جاش گذاشتی
پاسخ + 0 0 --
اوس تقی بازنشسته 1396/07/03 - 22:07
به نظراین حقیر نبایدازجناب بطحایی وامثالهم انتظارمعجزه داشت . همه این حضرات هم اینکه به به صدرات میرسندوپشت میزشان نشستند همه چیزرافراموش میکنند اقایان فقط منصبشان رایدک می کشند والسلام. منتظرمعجزا نباشید

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در سال تحصیلی 98-97 در نظام مدیریتی ، نظام آموزشی و پرورشی مدارس ، معیشت معلمان ، بودجه وزارتخانه و توجه مجموعه نظام به آموزش و پرورش چه اتفاقی می افتد؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور