صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

مزبان حبيبي/ دانشجوی دکترای آنالیز ریاضی

کسانی نامزد تصدی وزرات آموزش و پرورش معرفی می شوند که که خود " مشکل " و " ترمز " بوده اند ! چرا اولویت ها را تغییر نمی دهیم؟

چرا یک وزارتخانه این همه نامزد دارد/ تا امروز صحبت از دریافت برنامه از سه نفر دیگر شده است/ اگر توانمندی خاصی در این افراد بود، حتما باید فرهنگیان باید اثرات آن را می دیدند که ندیدند/ اين معاونين و مشاورين ؛  اگر خود بخشي از مشکلات آموزس و پرورش نباشند (که هستند) حداقل مي توان آنها را ترمز حل اين مشکلات دانست/ فقط کساني حاضرند بپذيرند تا به عتوان نامزد وزارت به مجلس معرفي شوند که عاشق پست و وزارت باشند و دستشان به وزارنخانه هاي ديگر نرسيده باشد و جهت ارضا تمايلات شخصي خودشان پيشنهاد وزارت آموزش و پرورش را خواهتد پذيرفت/ چرا شخصي بايد وزارتخانه اي را تحويل بگيرد که بيش از جند سال بودجه را بدهکار است/ برخي از اين نامزدهاي وزارت ، هيچ سابقه سفيد سياسي و يا مزيتي هم ندارند و در ميان بخشي از فرهنگيان به ناتواني و ضعف مديريتي شهره هستند/ بدانید با این انتخاب ها چه بر سر اعضاي ستادهای فرهنگیان در استان ها خواهید آورد و با اين شبوه انتخاب وزير ، این ستادها نخواهند توانست پاسخ اعتراضات و گله هاي همکاران را بدهند/ آيا با اين گونه انتخاب نامزدهاي وزارت آموزش و پرورش از بين کساني که خود مشکل آموزش و پرورش هستند ، مي توان شعار "به عقب برنمي گرديم" را محقق کرد

در این چند ماهی که به شروع دولت دوازدهم مانده بود، حداقل ده نفر را به عنوان گزینه های وزارت آموزش و پرورش معرفی کرده اند، صرف نظر از اینکه چرا برای یک وزارتخانه این همه نامزد معرفی می شود و تا آخرین روزهای معرفی، هنوز نامزد اصلی وزارت آموزش و پرورش مشخص نشده و تاکنون  صحبت از دریافت برنامه از سه نفر دیگر شده است، این موضوع را از چند جهت می توان ارزیابی کرد:


اول اینکه، متاسفانه به هيچ کدام از اين نامزدهاي وزارت اميدي نيست، چرا که همه این افراد در دولت قبل در وزارت آموزش و پرورش حضور داشته و اتفاقا از تصمیم گیران در این حوزه بوده اند و لذا اگر توانمندی خاصی در این افراد بود، حتما باید فرهنگیان نتیجه و اثر آن را می دیدند که ندیدند.
اين معاونين و مشاورين ،  اگر خود بخشي از مشکلات آموزش و پرورش نباشند (که هستند) حداقل مي توان آنها را ترمز حل اين مشکلات دانست.


دوم، وقتی آموزش و پرورش توسط همین دولت و مجلس اصلاح طلبي که توسط ما فرهنگيان به اريکه قدرت رسيده اند، در برنامه ششم توسعه در اولویت 79 قرار گرفته است، آیا می توان به حل مشکلات و معضلات این وزارتخانه امیدوار بود؟

بايد اولويت هاي نظام تغيير کند،  تغيير نامزد وزارت دردي را درمان نخواهد کرد .


چه تفاوتی خواهد داشت که:

فاني حق الزحمه ها و حق التدیس های سال تحصیلی 96-95 را پرداخت کرده یا نکرده باشد يا دانش آشتیانی و یا وزیر بعد؟ وقتی بودجه ای برای پرداخت نباشد به دلیل در اولویت نبودن آموزش و پرورش، چه تفاوتی دارد چه کسی در راهروهای سازمان برنامه و بودجه در حال التماس برای پرداخت حقوق فرهنگیان باشد؟
اعتقاد دارم حتی ظريف، نوبخت (که وزارت آموزش و پرورش را نپذیرفت) و يا نجفي ، اگر وزیر آموزش و پرورش باشند، با لابي گري و رابطه هايشان با دولت و بدنه قدرت فقط می توانند بخشي از مشکلات مالی این وزارتخانه را حل کنند ؛  هرچند اين سه نفر هم خيلي عاقل تر از اين هستند که وزارت آموزش و پرورش را بپذيرند و تير خلاص به سابقه سياسي خود بزنند.
فقط کساني حاضرند این وزارتخانه را به دست بگیرند که بپذيرند که شیفته پست و وزارت باشند و دست شان به وزارتخانه هاي ديگر نرسيده باشد و جهت ارضاء تمايلات شخصي خودشان پيشنهاد وزارت آموزش و پرورش را خواهند پذيرفت.


سوم، باید نشست و دید چه کسی حاضر است قبای این وزارت را بر تن کند، با علم به اینکه هیچ مشکلی را نمی تواند حل کند و فقط می تواند مشکلات را به زمانی بعد منتقل کند.
وقتي کسي مي داند براي پرداخت حقوق ماهيانه پرسنل دچارمشکل است ،  چه برنامه اي براي کيفيت بخشي در  وزارتخانه مي تواند اجرا کند؟
چرا شخصي بايد وزارتخانه اي را تحويل بگيرد که بيش از چند سال بودجه را بدهکار است؟


چهارم، با شنیدن نامزدهای جدید، باید گفت:

دریغ از پارسال !

چرا که نامزدهای اولیه نوبخت و نجفی بودند و سپس به معاونین وزارتخانه تقلیل رتبه یافت و اینک کسانی نامزد هستند که حتی هیچ سابقه درخشانی که ندارند هیچ، از توان لابی گری هم برخوردار نیستند.
برخي از اين نامزدهاي وزارت هيچ سابقه سفيد سياسي و يا مديريتي هم ندارند و در ميان بخشي از فرهنگيان به ناتواني و ضعف مديريتي شهره هستند.


پنجم، به آقای روحانی هم باید گفت ؛

جناب رییس جمهور !

لطفا به شعارهای قبل از انتخابات خودتان نیم نگاهی بیندازید تا بدانید با این انتخابها چه بر سر اعضاي ستادهای فرهنگیان در استانها خواهید آورد و با اين شیوه انتخاب وزير ، این ستادها نخواهند توانست پاسخ اعتراضات و گله هاي همکاران را بدهند.


در آخر:

دست اندرکاران و ایدئولوژیست های جناب روحانی، بعد از معرفی و رای اعتماد باید پاسخ گو باشند که آموزش و پرورشی که قبل از انتخابات در اولویت اول بود، در چه اولویتی قرار دارد؟
و آيا با اين گونه انتخاب نامزدهاي وزارت آموزش و پرورش از بين کساني که خود مشکل آموزش و پرورش هستند ،  مي توان شعار "به عقب برنمي گرديم" را محقق کرد؟


و سخني هم با نمایندگان مجلس نشين !

همان هايي که با حمايت ما فرهنگيان توانسته اند به مجلس راه يابند ،  اکنون باید نشان دهند که آموزش و پرورش در کدام مرتبه از اولویت های آنان قرار دارد ؛ چرا که با این شرایط، ما فرهنگیان به شدت هشدار می دهیم که امیدی به لیست های امید آینده نخواهیم داشت و مجبور هستیم در انتخابات بعد ما نیز تغییر اولویت داده و به شیوه ای دیگر رای دهیم.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دوشنبه, 16 مرداد 1396 ساعت 15:07 خوانده شده: 588 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +20 -1 --
ناشناس 1396/05/16 - 15:33
این معلمانی که من می شناسم فقط حرف میزنن و شعار میدن.
فور می کردن مثلا به روحانی رای بدن واسشون چکار می کنه. زهی خیال باطل.!!
صد رحمت به رئیسی که لااقل در انتخابات از معلمان دفاع کرد و حرف زد.ولی حسن خان لب نگشود و فقط با اسحاق داشتن با قالیباف مبارزه می کردن.
پاسخ + +11 -1 --
معلم امیدوار 1396/05/16 - 16:01
موافقم اما ما نقشی در انتخاب کاندیداها نداریم و بین گزینه های مطرح کدام انتخاب خواهد شد؟؟؟؟ تا فردا...!!!
پاسخ + 0 0 --
حسین 1396/05/16 - 17:36
امیدت را از دست نده هاااااا! خخخخخخ
پاسخ + +16 -3 --
بابک 1396/05/16 - 16:38
جناب آقای ناشناس، رئیسی و امثال رئیسی های شما مملکت ما را در طی این چهار دهه به ویرانه تبدیل کردند. بهترین و مستعد ترین جوانان ما را یا به قعر گور قبرستان ها فرستادند، یا راهی سرزمین های غربت نمودند، یا خمار کردند، یا در خوش بینانه ترین حالت سردرگم و بیکار و افسرده نمودند، بردار عزیز اگر غیر اینه لطف کن به من بگو
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/05/16 - 19:23
بابک جان
نه اینکه الان همه چی بر وفق مراده؟
نه عزیزم الانه هم دروغ و تبعیض،اختلاس،و .... خیلی بیشتر شده
واقع بینانه بنگر ....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/16 - 20:48
احمدی نژاد هرچه بود با معلمان دشمن نبود
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1396/05/16 - 21:23
بابک جان لطفا مسائل گذشته را مستند بیان کن احساسی نوشتن صورت خوبی ندارد
پاسخ + +7 0 --
خانم فرهنگ 1396/05/16 - 17:40
لطفا با محاسبات ریاضی به آینده صندوق بازنشستگی هم فکری کنید. تا چند سال دیگر ازنیروی رسمی در هیچ جاخبری نیست و طول عمر هم‌ بالارفته ودرنتیجه بقیه بدبختیها ...
پاسخ + +11 0 --
ناشناس 1396/05/16 - 17:44
کسی وزیر میشود که معلمان دوست ندارند ولی مجلسیان دوست خواهند داشت کسی که حرف گوش کن باشد و ساکت و پیر و یودحه طلب نباشد فردا خواهید دید
پاسخ + +7 0 --
بروجردی 1396/05/16 - 17:55
متاسفانه ما در سازمانی کار می کنیم که وزیر را خیلی راحت تر از یک مدیر نالایق مدرسه می توان تغییر داد

باید تغییرات و انتخاب مدیران مدارس-مدیران و معاونین اداره و حراست و ارزیابی و عملکرد و وزیر اموزش و پرورش با انتخاب و رای گیری مستقیم معلمین زحمت کش انتخاب شوند

نه توسط باندبازی و نماینده های مجلس و یا امام جمعه شهر یا مراجع تقلید انتخاب شوند
پاسخ + +9 0 --
ناشناس 1396/05/16 - 18:23
اولویت برای آقایون الان اموزش و پرورش و آینده نیست.
اولویت موشک و سرمایه گذاری کلان در این حوزه است.
انگار از روزی که انقلاب شده تمام دنیا با ما دشمن شده.!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/16 - 21:08
واقعا
پاسخ + +8 0 --
فرهنگی خانم 1396/05/16 - 21:00
احسنت
پاسخ + +1 -8 --
ناشناس 1396/05/16 - 22:52
اگر موشک نبود داعش...درضمن اونا با جان خودشان دارند از وطن دفاع میکنند با کمترین حقوق اونا بعد معنویت وجهاد فی سبیل الله رو در نظر میگیرند
پاسخ + 0 0 --
خانم فرهنگ 1396/05/16 - 23:43
موندم چرا ژاپن به موشک وداعش فکر نمیکنه
پاسخ + 0 0 --
دبیر متوسطه 1396/05/17 - 09:00
تبعیض نباشه ما هم از جان برای انقلاب و اسلام مایه خواهیم گذاشت. چرا برای تامین هزینه موشک فقط یاد معلم های فقیر می افتند؟ از اقشاری که ملیاردی درآمد دارند باج و خراج بگیرند برای تامین هزینه های دفاعی.
پاسخ + 0 0 --
شاهی 1396/05/17 - 17:16
پس اونایی که به مجلس و حرم امام حمله کردند کیا بودند؟!! بابا بس کنید این ننه من غریبه بازی ها را
دیدیم که متاسفانه داعش هم آمد
پاسخ + +2 -7 --
ناشناس 1396/05/17 - 00:40
اقایون هم میگفتند ما موشک نمیخواییم مثل ژاپن بعد از اون شاهد عملیات تروریستی در مجلس بودیم به خدا اگر ناامنی بشه فاتحمون خوشدست آره من قبول دارم هم اقتدار دفاعی خوبه اقتصادی خوبه فرهنگی خوبه ایران عظیم اینقدرثروت داره که تمام نهادها و وزارت خانه ها رو از لحاظ مالی میتونه بی نیاز کنه.
پاسخ + +5 0 --
فرهنگی خانم 1396/05/17 - 02:05
اعتدال در همه جا خوبه برای پیشرفت کشور در کنار قدرت نظامی اقتدار علمی وفرهنگی هم لازمه بخصوص حالا که دشمنان از جنگ نرم استفاده میکنند باید به اموزش وپرورش بیش از پیش بها داده شود
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1396/05/17 - 12:04
بابک جان با پذیرش افاضات شما مستعدترین جوانان رفته اند
آنچه بر جای مانده بی استعداد و معمولی هستند و وضعت آموزش و پرورش نیز طبیعی است و نتیجه عملکرد افراد معمولی و بی اسعداد می تواند باشد . طرح مسائل آموزش پرورش با نگاه حزبی مشکلی را حل نمی کند همچنانکه تاکنون دولت هایی که بر سر کار بوده از جمله دولت سازندگی هشت سال ،دولت اصلاحات هشت سال ،و 4 سال دولت دکتر روحانی بر سر کار بوده و دولت احمدی نزاد نیز خود را اصولگرا نمی دانست و این وضعیتی را که در این سایت از آموزش و پرورش توصیق می کنید قاعدتا به تفکراتی بر می گردد که زمام امور را در دست داشته اند
پاسخ + +3 0 --
شهاب 1396/05/20 - 00:03
همکاران ارجمند.مطرح کردن افرادی مثل زرافشان وبطحایی که کارنامه شان درآموزش پرورش مشخص است نشانه بی اهمیت بودن مقوله آموزش دپرورش ازنگاه مسولین بالادستی است.تاچندصباحی براریکه قدرت باشند وبازگثل همیشه باوعده معلمان راگنتظرنگاه دارند.همانطورکه ارمعلم طرح درس روزانه وماهانه وسالانه مبخواهند وآخرسال هم توقع دارند بهترین نتیجه ناصل شودنه برای چهارسال ریزبرنامه یکساله خودرابیان کنند وازکلی گویی پدهیزکنند.هرکسی وزیرشدونتیجه نگرفت یاحتی همینهایی که بودندویاهستندنه شهامت کناررفتن رادارندونه بابت کوتاهی هایشان عذرخواهی میکنندفقط هستندتا۴سال بگذردوخیل عظیمی ازمعلمان که بازنشسته میشوندآرزوهایشان بربادرود۳۸سال زمان کمی نیست که همچنان درحال پسرفت هستیم یک عده که انگاردروزارت متولدشده اندوآنجاارث پدری شان است.وزارت به یک پاکسازی ازفکرهای فسیل شده ونیروهای بی کفایت وبی درایت نیازداردتاچرخه ناکامی هامتوقف شود.
پاسخ + +1 0 --
چغندربگ 1396/05/22 - 12:45
ترمز خوبه!!!!!!!چون اگه ترمز نباشه و آوپ سرعت بگیره در راه پیشرفت و بروز شدن! آنوقت است که دیگر جایی برای فسیلها و خاله خان باجی ها در این وزارت که لانه سوسک شده نخواهد بود!!! پس بگذار ترمز باشد ! نه موتور توربوشارژ! اینها پیرند طاقت اینهمه سرعت ندارند ببم جان!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در سال تحصیلی 98-97 در نظام مدیریتی ، نظام آموزشی و پرورشی مدارس ، معیشت معلمان ، بودجه وزارتخانه و توجه مجموعه نظام به آموزش و پرورش چه اتفاقی می افتد؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور